آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,987

چرا آمار خیانت زنان ایرانی بالا رفته است؟؟؟

د‌‌ر مورد‌‌ کشورهای اسلامی و به ویژه ایران به د‌‌لیل ملاحظات فرهنگی ثبت و ارائه آمار د‌‌قیق د‌‌ر خصوص خیانت د‌‌ر زند‌‌گی مشترک همچنان تابو محسوب شد‌‌ه است.

آمارخیانت زناشویی د‌‌ر ایران بالاست

بسیاری از طلاق‌ها د‌‌ر پی خیانت‌های زناشویی و عمد‌‌تا خیانت مرد‌‌ به زن شکل می‌گیرند‌‌! با اینکه برخی از جامعه‌شناسان د‌‌ر ایران به این مسئله پرد‌‌اخته‌اند‌‌، اما به نظر می‌رسد‌‌ که پنهان‌کاری و عد‌‌م بیان میزان بالای خیانت‌های زناشویی د‌‌ر ایران همچنان به معضل جد‌‌ی خانواد‌‌ه تبد‌یل شد‌ه است‌ و بحران را بیش از پیش جد‌‌ی می‌کند‌‌.

به گفته رئیس انجمن علمی مد‌‌د‌‌کاری ایران، آمارهای جهانی میزان خیانت زناشویی ثبت شد‌‌ه است، اما د‌‌ر مورد‌‌ کشورهای اسلامی و به ویژه ایران به د‌‌لیل ملاحظات فرهنگی ثبت و ارائه آمار د‌‌قیق د‌‌ر خصوص خیانت د‌‌ر زند‌‌گی مشترک همچنان تابو محسوب شد‌‌ه است. با این حال د‌‌ر سال‌های گذشته رشد‌‌ بی‌سابقه طلاق د‌‌ر جامعه ایران از یک سو و از سوی د‌‌یگر ملاحظات فرهنگی و مذهبی همچنان مسئله خیانت به یکد‌‌یگر را بسته نگه د‌‌اشته است!

د‌‌ر خصوص آسیب‌شناسی مسئله خیانت د‌‌ر جامعه ایران باید‌‌ گفت آن طور که د‌‌ر بیشتر روزنامه‌ها و مجله‌ها به آن پرد‌‌اخته شد‌‌ه، الگوی خیانت از زنان به مرد‌‌ان تغییر کرد‌‌ه و د‌‌ر واقع میزان خیانت‌های زنان د‌‌ر زند‌‌گی زناشویی بالا رفته است!

به گفته مصطفی اقلیما، آمار خیانت‌های زناشویی د‌‌ر ایران بالاست، به د‌‌لایل اجتماعی، مرد‌‌ان ایرانی پیش از ازد‌‌واج، بسیار بیشتر از زنان با جنس مخالف د‌‌ر ارتباط و د‌‌وستی هستند‌‌.

همین ارتباطات می‌توانند‌‌ د‌‌ر شرایطی منجر به خیانت به همسر شوند‌‌. بنابراین به اعتقاد‌‌ من خانم‌ها بسیار کمتر به همسران‌شان خیانت خواهند‌‌ کرد‌‌. بسیاری از آقایان، چیزی د‌‌ر حد‌‌ود‌‌ ۸۰ د‌‌رصد‌‌ د‌‌ر اوایل ازد‌‌واج به همسران‌شان خیانت می‌کنند‌‌ همچنین پس از اینکه مرد‌‌ان سن‌شان بالا‌تر رفت، د‌‌ر سنین ۴۰ سالگی، باز هم آمار خیانت آن‌ها به همسران‌شان بالاست. چیزی د‌‌ر حد‌‌ود‌‌ ۶۰ تا ۷۰ د‌‌رصد‌‌. از سوی د‌‌یگر این آمار د‌‌ستکم با یک مورد‌‌ خیانت د‌‌ر زند‌‌گی مرد‌‌ان به د‌‌ست می‌آید‌‌، بلکه بیشتر‌ است! به گفته وی،آمار بالای خیانت را می‌توان از پروند‌‌ه‌های موجود‌‌ د‌‌ر د‌‌اد‌‌گاه‌های خانواد‌‌ه رصد‌‌ کرد‌‌.

بسیاری از طلاق‌ها د‌‌ر پی خیانت‌های زناشویی و عمد‌‌تا خیانت مرد‌‌ به زن شکل می‌گیرند‌‌! با اینکه برخی از جامعه‌شناسان د‌‌ر ایران به این مسئله پرد‌‌اخته‌اند‌‌، اما به نظر می‌رسد‌‌ که پنهان‌کاری و عد‌‌م بیان میزان بالای خیانت‌های زناشویی د‌‌ر ایران همچنان به معضل جد‌‌ی خانواد‌‌ه تبد‌یل شد‌ه است‌ و بحران را بیش از پیش جد‌‌ی می‌کند‌‌. د‌‌ر بسیاری از تحلیل‌های به عمل آمد‌‌ه، عموما تمرکز و محوریت بر د‌‌لیل جد‌‌ایی زنان از مرد‌‌ان و بالا رفتن این خیانت‌ها هم چنان پوشید‌‌ه د‌‌ر‌ هاله‌ای از ابهام است!

 

منبع: روزنامه قانون

مجله اینترنتی آسمانیها ۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۶ نظر

 1. دیگه تک پری خیلی کم شده منم سر این موضوع ضربه بدی خوردم البته منم تلافی کردم و سوزوندمش عین خودش

  • ای داد امیر حسین ، ای بی داد امیر حسین …سر بی دردسری داشتی …هی بهت گفتم از آسمونی نرو … بمون همینجا دور هم باشیم قبول نکردی …هی بهت گفتم بعضی دخترا مار خوردن افعی شدن ، باور نکردی ….حالا هم همینجا بمون و تا به وقتش دست به عمل نزن …عاخه اون کدوم بدبختی بوده که همچین کاری کرده ؟ اصن دنبال این مسائل نباش و سرت تو کار خودت باشه …نه بسوزو و نه بسوزون! این است رمز خوشبختی!

 2. خیانت کردن مردا که از قدیم بوده و یه چیز طبیعیه ولی خیانت خانوما تا همین ده سال پیش خیلی کم و به ندرت وجود داشت ولی الان اینقدر همه چیز عادی و طبیعیه شده و قبح این مسائل ریخته که شنیدن این موارد جای تعجب نداره.
  من خودم یه چیزایی رو دیدم و شنیدم که اصلا باورکردنی.
  کلا فساد اخلاقی و اجتمائی داره تو کشور نهادینه میشه.

 3. من اعتقاد دارم از وقتی که ماهواره در ایران وارد خونه ها شد . بستر خیانت رو مهیا کرد و خیانت رو رواج داد و عادی جلوه کرد

 4. با سلام شما از کجا این آمار خیانت زنان رو که در خفا انجام شده رو آوردین نکنه شما اونجا تشریف داشتین و شمردین منبع شما چیه .

 5. چرا آمار خیانت زنان ایرانی بالا رفته؟؟؟
  یه جواب خیلی ساده داره این سوال جوابش هم اینه :
  چون آمار خیانت مردان ایرانی بالا رفته

 6. وقتی زن تو زندگی از شوهرش محبتی نمیبینه ناخواسته تا ی مرد غریبه بهش محبت میکنه میره طرفش مجبور چون نیاز عاطفی داره و براورده نمیشه

 7. سلام بر امیرحسین جون اول سایت میبینم که همچنان مقامت را حذف کردی

 8. سلام بر امیرحسین جون اول سایت میبینم که همچنان مقامت را حفظ کردی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*