آخرین خبرها
تعداد بازدید : 8,010

تصویری نادر از تولد یک نوزاد درون کیسه آب

در یک پدیده نادر، نوزادی در داخل کیسه آمنیوتیک سالم طی عمل سزارین به دنیا آمد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد، اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.

nozad

کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.

کیسه آمنیوتیک به طور طبیعی در حین زایمان پاره می شود، اما در این نمونه بسیار نادر، نوزاد در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج می شود.

دکتر «آریس تسیگریس» پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن، تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است.

دکتر «تسیگریس» تأکید می کند: باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند، اما به محض پاره شدن کیسه روند طبیعی تنفس آغاز می شود.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. Azize delam cheghadr in aks ghashange ❤❤❤❤❤❤❤

 2. فتبرك الله احسن الخالقين

 3. خدا چقدر عظمت داره همه زایمان ها یک معجزه است

 4. واقعا حق بابچه هاس

 5. متاسفانه عکس باز نشد و من از دیدنش محروم شدم

 6. ای جوووونم عزیزم.خفه نشه بچه

 7. مامانی من یعنی ما هم یه روز اینقدی بودیم به دنیا اومدیم

 8. کسایی که با کیسه به دنیا میان آدمای بزرگ و مشهوری می شن.مثل زیگموند فروید

 9. وای خدا جون شکرت خیلی جالب بود برام.

 10. خیلی خیلی ناز بود دوست دارم بغلش کنم جووووووووووووووووووووووووووووووووووووووونننننننننننننننننننننننننننننننننننننمممممممممممممم

 11. bahar jan bia age kheili 2st dari ma2ta khonamoon darim az ina khoshgel taran khahar zadehaman bia bebar bozorgeshoon koon 2sal dege biar

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*