آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,962

منبع لذت برای مرد زندگی تان

اختلاف و تنش بین همسران امری طبیعی است. عدم توجه به راه حّل ها و ساکت ماندن و اتخاذ موضعی انفعالی غیر طبیعی، ملال آور و مشکل آفرین است.

محبت کردن به مرد

بیائید برای حل مشکلات و همراه و همدل کردن همسر و کاهش تنش ها و تلخی ها محور ها و توصیه های ذیل را آویزه گوش کنیم و عمل کنیم تا خانه و خانواده به آشیانه هایی گرم و صمیمی و عاشقانه تبدیل کنیم!

**منبع لذت و محبت باشید:

اگر می خواهید همسرتان با شما باشد باید به شما علاقمند شود اگر می خواهید به شما علاقمند شود باید از شما لذت ببرد. اگر می خواهید از شما لذت ببرد باید نیازیش را بشناسید و تأمین کنید. در چهار محور اساسی سعی کنید برایش لذت بخش باشید:

 mard

1. هم سخن شدن. 2.هم سفر شدن. 3.هم سفره شدن. 4.هم بستر شدن.

ارتباط کلامی شما با او آرام بخش و آموزنده و پیام آور و جدید باشد از گفتگوی تکراری خودداری کنید. در مسافرتها سعی کنید خاطره انگیز باشید. خاطرات خوش برایش داشته باشید. در کنار سفره و چیدن سفره و آشپزی کدبانویی هنرمند باشید و باشادابی و نشاط در کنارش برای خوردن غذا آماده شوید. در هم بستر شدن آموزش های لازم را از قبل و از طریق مطالعه و مشاوره کسب کنید. (کتاب های فرهنگ زناشویی – مهدی ضیایی – وازدواج مکتب انسان سازی نوشته دکتر سید رضا پاکنژاد را بخوانید).

** روش های صحیح انتقاد را بیاموزید: مثل دادن هدیه، محترمانه، در هاله ای از محبت و زیبایی – بیان پنج جنبه از خوبی ها در کنار بیان یک انتقاد ملایم انتقاد را در خلوت و عاشقانه تقدیمش کنید.

** در موقعیت های عاطفی، تفریحی و آرامش همسرتان بگوئید میدونم که این نگرانی منو رفع خواهی کرد.

** اقتدار او را هرگز زیر سئوال نبرید: گاهی مردان با مخالفت هایشان می خواهند اقتدارشان را به اثبات برسانند.

** به محض رعایت همدلی و یافتن نقطه ای مثبت تحسینش کنید. عشق ورزی و علاقه خود پر رنگ تر کنید.

** مادری نکنید: محبت مادری با محبت همسری فرق دارد. به عبارت ساده تر مثل مادر دائم او را مورد مراقبت و انجام امور شخصی و دستور دادن توصیه های متعدد قرار ندهید. استقلال او را به رسمیت بشناسید.

** اصل در زندگی انجام واجبات و ترک محرمات است : بقیه امور را سخت نگیرید اهل تساهل و گذشت باشید. پیله نکنید، بر مسائل ناپایدار و نماندنی و سلیقه ای پافشاری و تمرکز نکنید.

داشته ها و توانمندی های مادی و غیر مادی خود مثل ثروت خانواده تان و یا مدرک تحصیلی تان را به رُخش نکشید. اصلاً اینگونه مسائل را حتی به شوخی مطرح نکنید

** عادت به مرور ایجاد می شود برای ترک عادت هم صبور باشید و اصل تدریج و مرور را فراموش نکنید.

** به جای تلاش برای تغییر رفتار او به تغییر رفتار و اخلاق خودتان بپردازید: سرایت عطر صبوری، صداقت و زیبایی های اخلاقی شما او را بالاخره تسلیم خواهد کرد.

** انعطاف پذیر و ملایم باشید: فراموش نکنید آب به همه نرمی و لطافتش براثر مرور زمان و استمرار روش ارتباط قطره قطره سخت ترین سنگ ها می ساید و به کاسه ای پر آب تبدیل می کند.

** داور و مشاور داشته باشید : فصل الخطاب مانع ادامه و تشدید مشکلات و ناسازگاری خواهد شد. از بین خویشان، آشنایان فردی مورد اعتماد را به عنوان مشاور برگزینید و به هنگام مشکلات از او یاری و مساعدت بجوئید.

** داشته ها و توانمندی های مادی و غیر مادی خود مثل ثروت خانواده تان و یا مدرک تحصیلی تان را به رُخش نکشید. اصلاً اینگونه مسائل را حتی به شوخی مطرح نکنید.

** سناریوی سریال زندگی خود را بنویسید: آیا نقش مثبت سناریو را ایفا می کنید؟ اگر چنین است پس مقابله به مثل و برخورد هایی نکنید که در پایان سریال موجب تحسین شما از سوی بینندگان نشود.

** اشکالاتی را که از شما می گیرد بشناسید و رفع کنید، با این روش خلاء سلاح می شود.

** اگر رفتار همسرتان با توجه به محورهای فوق تغییر نکرد، دلسرد نشوید صبورانه بیمارتان را پرستاری کنید، با ترحم و دلسوزی همانطور که وقتی جسماً بیمار می شود پرستاری اش را به عهده می گیرید. بیماریهای رفتاری و اخلاقی به ترحم و توجه و پرستاری بیشتری نیاز دارد.

** ثواب دنیوی و اخروی تحمل ناسازگاریهای او را فراموش نکنید. در روایات اسلامی داریم که تحمل هر ناسازگاری و بدرفتاری همسر منجر به بخشیده شدن یک گناه می شود.

منبع:تبیان

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۴ نظر

 1. هروقت خدا خوبشو رسوند اونوقت این کارارو براش انجام میدیم،فعلا که تخم مرد خوبو ملخ خورده.

 2. مینا خانم با سلام واحترام
  متاسفانه این قدر خانمها بد رفتاری دارن که . .. .. . . .

 3. این همه میگن انتظارات دخترا زیاده تجمل پرستن اله و بله
  ای بابا از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست آوارگی کوه و بیابانم آرزوست

 4. من یک زن دارم که فقط کافی استکه نمیشود باهاش هرف زد کافی است یک کلمه که به هش برخورد گفته بشه تا یک ماه قهر کند و زندگی را جنهم واقعی . البته با خوانواه خودش هم این چنین است.

 5. بچه ها همه مثل هم نیستن،بهتره تفاوتهای فردی رو هم در نظر بگیرین،هم دختر و هم پسر خوبو بد دارن.

 6. همیشه پسرای بدگیرم افتادن،دختر خوبیم وبه کسی بدی نمیکنم،طوری که همه دوسم دارن ولی متاسفانه

 7. واقعا اگه به اینها عمل بشه و دو طرفه باشه زندگی بهشت میشه…فقط کاش دو طرفه باشه

 8. این مطلب برای زوج های متاهل نوشته شده که برای تداوم زندگی زناشوییشون استفاده بشه نه روابط دوستی دختروپسر.پس خیلی موضع گیری نکنین

 9. گیتا خانم من منظورم خواستگارام بوده،من اهل دوستی باکسی نیستم

  • اعتقاد آدم همه چیز رو تعییین می کنه. اگه اعتقاد داشته باشی که مرد خوب نیست پس مسلما مرد خوب وجود نخواهد داشت اما معمولا تو زندگی هر دختری پیش میاد که تا قبل از اینکه اون مرد مناسب خودش رو پیدا کنه کیث های بدی گیرش بیاد.

 10. والله من که هرچی به این نامزدم محبت میکنم انگار که نه انگار فقط واسه یک روز خوبه دوباره مثل روزای قبلشه…. دوس داره من فقط هر روز بهش زنگ بزنم و اس ام اس بدم من بگم بیا بریم بیرون بعد اون بگه نه نمی تونم… حالا من بدم یا اون بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میگه هر کی شوهر پزشک می خواد باید تحمل کنه….. می خوام بزنم بهم نظرتون چیه؟؟؟؟

  • ما نمی تونیم نظر درستی بدیم چون در رابطه ی بین شما و نامزدتان نیستیم. شما خودتان می توانید بهترین تصمیم رو بگیرید البته خوبه که از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*