آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,793

“هاشمی به خاطر سنش رد صلاحیت نشده است”

حجت‌الاسلام حجتی‌نیا، مشاور محسن رضایی و از فضلای حوزه علمیه قم، در اظهاراتي تند و بي‌سابقه عليه هاشمي رفسنجاني گفته است كه نه تنها با نبود هاشمی اتفاقی نمی‌افتد و خطری کشور را تهدید نمی کند بلکه اتفاقا باید گفت که آقای هاشمی به دنبال سیاست‌های سالهای اخیر، این بار نیز قصد انتقام گیری از مخالفان خود را داشت و با هدف خدمت نیامده بود وگرنه این همه نیروی جوان در کشور وجود دارد ایشان می‌توانست با حمایت از این جوانان، تشکیل یک دولت کارآمد را توصیه کند و فتنه‌گر اصلي اوست نه موسوي و كروبي!! بخش‌هايي از اظهارات وي در مصاحبه با سايت بولتن‌نيوز را بخوانيد:

…به نظر من بخش عمده ای از قضایای سال ۸۸ زیر سر خود آقای هاشمی رفسنجانی بود اما هزینه‌هاي این اقدامات و فتنه جویی ها را آقایان کروبی و موسوی دادند. او چه در سال ۷۶ و انتخابات آقای خاتمی و چه در سال ۸۸ و خطبه‌هاي نماز جمعه، یک سری سخنان مطرح کرد، شبهه ایجاد کرد و بعد به خانه رفت و دیگر به نماز جمعه نیامد و سکوت کرد و این موضوعات باعث شد که مشکلات پیچیده تر شود و ادامه یابد. یعنی یک سری شبهات و مسائل را دامن زد و درحل این مشکلات کمکی نکرد در حالی که مي‌توانست به آرام شدن فضا کمک کند…

…در حالی که اگر با سخنان خود، تب حوادث را کاهش مي‌داد و طرفین را به آرامش دعوت مي‌کرد، مي‌توانست زمینه ای ایجاد کند که میرحسین و کروبی به راه خطا نروند و به حصر نیافتند و عده ای از جوانان جان خود را از دست ندهند و عده ای دیگر به زندان نیافتند. اعتقاد دارم مقام معظم رهبری و بسیاری از سران نظام از این وضعیت ناراحت هستند و راضی به حصر و بازداشت و زندان کردن افراد نبوده اند اما سیاسی کاریهای اقای هاشمی و بعضی نامزدهای انتخابات باعث این مشکلات شد.

…آقای هاشمی از اختلافات فکری و برنامه و سیاست‌هاي میرحسین موسوی و مقام معظم رهبری، با خبر بود اما به گونه ای صحنه سیاسی را آرایش داد که از سوی اصلاح طلبان موسوی و کروبی آمدند در حالی که اگر به جوان گرایی و طبیعت فضای سیاسی باور داشتند و باعث ایجاد تنش نمي‌شدند و در برابر قانون تمکین مي‌کردند و شبهه تقلب و شعارهای تند ایجاد نمي‌کردند عملا باعث فتنه نمي‌شدند.

…آقای هاشمی به دنبال آن بود که انتقادها علیه نظام و مقام معظم رهبری افزایش یابد و ولی فقیه به تنهاترین سردار تبدیل شود و در آن شرایط، هاشمی بیاید و به عنوان مرد عبور از بحران ها، وارد صحنه شود تا مشکلات را کاهش دهد. عده ای در این انتخابات پیش رو نیز گفتند و نوشتند که “آن مرد آمد” یعنی از او یک چهره اثرگذار و مرد بحران ساخته اند که بدون او نظام نمي‌تواند به پیش برود در حالی که واقعیت این نیست واقعیت این است که بدون هاشمی بهتر مي‌توان کشور را اداره کرد چون هاشمی برنامه ای برای اداره کشور ندارد بلکه حضور او فضا را بحرانی میکرد.

…هاشمی از ابتدای انقلاب از اختلاف‌هاي ایجاد شده بین مسوولان سیاسی کشور به نفع خود بهره برده و با غروری که داشته به دنبال تضعیف جایگاه دیگران و قدرت مند کردن جایگاه خود بوده است وگرنه در بسیاری از مقاطع مي‌توانست مانند حاج احمد خمینی در منزل افراد حضور یابد و از آنها دلجویی کند و نیروهای انقلاب را دعوت به حضور در صحنه کند اما نه تنها حضور نیافت بلکه از اختلاف ها و حوادث موجود به نفع خود و تضعیف دیگران استفاده کرده است.

…هاشمی از ابتدای انقلاب اتفاقات بنی صدر، منتظری، اصلاحات، جنگ، و … را به شکل‌هاي مختلف به سود خود مصادره مي‌کرد و به خاطر روحیه انحصار طلبانه ای که دارد به گونه ای سیاست ورزی مي‌کند که همه کارها را زیر سر او بدانند. در حوادث مختلف وانمود مي‌کرد که علیه بازرگان و بنی صدر و منتظری او عمل کرده است و فرمانده جنگ او بوده است در حالی که رزمندگان جنگ را به پیش مي‌بردند. فرماندهان جنگ ۸ ماه به ۸ ماه به خانه مي‌رفتند اما هاشمی هر روز خود را به عنوان فرمانده جنگ در ذهن مردم معرفی مي‌کرد.

…نیروهای اصیل انقلاب در این موارد نجابت به خرج مي‌دهند و چیزی نمي‌گویند در حالی که اگر بخواهند خاطرات را بگویند مشخص مي‌شود که زحمات را چه کسانی کشیده اند و چه کسی برداشت سیاسی مي‌کرده است آقای هاشمی مي‌توانست بسیاری از مسائل انقلاب و کشور را مدیریت کند که چنین مشکلاتی پیش نیاید و اختلاف ها کاهش یابد اما بعد از حضور امام، آقای هاشمی نه تنها در کاهش مشکلات پیشقدم نبود بلکه پشت صحنه برخی اتفاقات و تحرکات سیاسی و ایجاد کننده بسیاری از مشکلات بوده است.

…ایشان در زمانی که رئیس جمهور شدند، در سیاست‌هاي فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی، به نظرات مقام معظم رهبری توجه نکردند و سیاست‌هاي رهبری را اجرا نکردند خصوصا در مسائل فرهنگی، ولی فقیه نگرانی‌هاي مختلفی را مطرح کردند اما دولت هاشمی به آنها بی توجه بود. در دوره اصلاحات نیز باید گفت که اصلاحات زائیده تفکر هاشمی بود و در به قدرت رسیدن اصلاح طلبان اثرگذار بود.

…ایشان در مورد قضایای سال ۸۸ مي‌دانست که اختلاف نظرها وجود دارد وباعث مشکل خواهد داشت. میرحسین موسوی که فردی با سلامت نفس و خدمت گذار کشور بود، را به راهی کشاند که موجب شد وی موضع گیری‌هاي نادرستی داشته باشد و باعث حوادث آن سال شد و موسوی و کروبی را جلو انداخت و خودش پشت صحنه بود و باعث شد که موسوی و کروبی به زحمت بیافتند و…

…هاشمی در این انتخابات نیز به قصد انتقام از نظام و رهبری وارد شد تا عده ای بگویند که امیرکبیر آمده تا بحران را حل کند. اما این خبرها نیست. لذا باید گفت که عدم حضور هاشمی به نفع کشور ونظام و انقلاب است و رد صلاحیت وی نیز هیچ مشکلی ایجاد نمي‌کند و نیامدن او نیز مسئله ای ایجاد نمي‌کند. باید واقعیت ها را پذیرفت و نباید ادعا کنیم که کشور بحرانی است و حالا مرد بحران مي‌خواهد. از اول انقلاب تلاش کرده اند که شرایط را بحرانی جلوه دهند وهر بار از هاشمی بخواهند که بیاید و بحران را حل کند…

…این چگونه سیاست ورزی است چرا هاشمی به جوانان و دیگران اهمیت نمي‌دهد چرا راه را برای دیگران باز نمي‌کند و با توصیه پدرانه به آنها راهنمایی نمي‌دهد و چرا از طرفین سیاسی و مخالفان دلجویی نمي‌کند تا اختلاف ها را حل کند و آرامش ایجاد کند و تنش و فتنه را خاموش کند. هاشمی بهتر است که به جای ریاست جمهوری، این کارهای مهمتر را انجام دهد و فضا را برای دیگران باز کند و از ایجاد بحران و اختلاف پرهیز کند… و یا با ریشه‌هاي آن مقابله کند و تدبیر پیشه کند نه این که خود را مرد بحران بنامد…

…این اتفاقی که برای هاشمی افتاده، چوب خداوند متعال به خاطر اقدامات و ظلمی است که وی در حق منتظری، بازرگان، موسوی و کروبی ودیگران کرده است… مطمئن باشید از این که عده ای در زندان هستند یا در حصر هستند، مقام معظم رهبری ناراحت هستند اما شرایط به گونه ای است که عدم توجه هاشمی ودیگران باعث این مشکلات شد آقای هاشمی مي‌توانست مشکل را حل کند و جلوی فتنه وحصر و… را بگیرد و از سیاستمداران دلجویی کند و مشکلات را کاهش دهد…

…برخی مي‌گویند که هاشمی به خاطر سن ۸۰ سالگی رد صلاحیت شده اما به نظر من باید گفت که اینها درست نیست و شورای نگهبان به خاطر عملکرد هاشمی در این چند سال، وی را رد صلاحیت کرده است و ایشان و دیگران باید به نظر شورای نگهبان تمکین کنند.

…نیروهای تاثیرگذار باید مردم را تشویق کنند تا در انتخابات مشارکت کنند. باید تنها کشور شیعه در جهان یعنی ایران را تقویت کنیم و مسائل شیعیان عراق و منطقه را مورد توجه قرار دهیم باید مرجعیت و اسلام و ولایت فقیه تقویت شود. باید کاری کنیم که در ۲۴ خرداد حضوری پر شور داشته باشیم. فعالان سیاسی نباید آشوب کنند و لشکر کشی کنند و آشوب ایجاد نمایند.

…در حال حاضر جریان اصلاح طلبی شانس و زمینه ای برای موفقیت ندارد و دکتر عارف و حسن روحانی که از زحمت کشان قبل و بعد از انقلاب بوده اند در این دوره شانسی برای جلب رای ندارند لذا اصولگرایان در صحنه موفق خواهند شد و به نظر مي‌رسد که رقابت اصلی بین جلیلی و محسن رضایی خواهد بود و انتخابات دو قطبی خواهد شد.

…در دوره های قبل همیشه از مناطق کویری و آذربایجان و خراسان و شمال کشور، افرادی به عنوان رئیس جمهور، نخست وزیر داشته ایم و این بار نوبت آن است که از جمعیت انبوه زاگرس نشین و لر و کرد، یک نفر انتخاب شود. استان های خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، همدان، لرستان، کردستان، کرمانشاه و… استان های زاگرس نشین هستند و اکثر آنها به زبان های لری تکلم می کنند و لذا انتخاب فردی مانند آقای دکتر محسن رضایی از منطقه زاگرس نشین با پشتوانه بالا می تواند اثرگذاری زیادی بر میزان مشارکت مردم در انتخابات داشته باشد و حماسه سیاسی ایجاد نماید. لذا مردم زاگرس نشین در روز ۲۴ خرداد با شعار یا ابالفضل در پای صندوق های رای حضور خواهند یافت و به محسن رضایی رای خواهند داد.

بهار

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۷ نظر

 1. خوب که چی مثلا؟هاشمی بده رضایی خوبه به اون رای بدیم؟پاشین برین جمع کنین کاسه کوزتونو.بقول آقای هالو اگه سرتاپامونو طلا کنین ال کنین بل کنین هر غلطی بلانسبت کنین من که دیگه رای نمیدم

 2. مهم نیست که کی خوبه کی بده، مهم اینه که من برای عقایدم ارزش قائلم و اجازه نمیدم اون رو نادیده بگیرند، بنابراین هر کس رو که دوست دارند انتخاب کنند من که نیستم شما رو نمی دونم! این آقای حجتی نیا هم هر کی رو دوست داره مقصر بدونه یا از هر کسی دوست داره حمایت کنه اصلا” مهم نیست

 3. آدم میمونه بعضی وقتا چی بگه؟ :-؟؟
  بگه تو خوبی؟
  بگه تو بهترینی؟
  بگه اونی که به ما نریده بود کلاغ کون دریده بودش؟
  چی بگه آخه؟
  یا اینکه به اینصورت نگاه کنه 😐
  یا اینکه یه نگاه عاقلانه اندر صفی بکنه و یه لبخند ملیح تحویلش بده؟
  برای آقای رضایی متاسف هستم با این مشاورش 🙂

 4. ببخشید آقای حجتی نیا میشه بگید تو این 34 سال شما کجا بودید؟؟؟؟/

 5. این عجوز مجوزا معلوم نیست از کجا پیداشون میشه

 6. هر روز یه چیزی می گن.

 7. خلاصه اينكه دعوا سر لاف ملا است وبس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*