آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,451

چه کسی مشایی را به احمدی‌نژاد معرفی کرد؟

آرمان: نه مشایی حاشیه‌ها را رها می‌کند و نه حاشیه‌ها مشایی را، حتی وقتی که خود او هم حضور نداشته باشد. حالا صادق محصولی و مجلسی‌ها هستند که مشایی را به میان میدان انداخته‌اند و مسائل جدیدی را دامن زده‌اند. دو اظهارنظر از محصولی، دو نامه رسمی از روابط عمومی مجلس و تعدادی اظهارنظر موافق و مخالف تنها حاصل یک صحبت چند خطی درباره مشایی است. صادق محصولی، وزیر کشور دولت اول محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه در اظهارنظری مدعی شد که علی لاریجانی، رئیس مجلس اسفندیار رحیم‌مشایی را به احمدی‌نژاد معرفی کرده بود. در پی اعلام این موضوع از سوی محصولی، چند ساعت بعد روابط عمومی مجلس با صدور اطلاعیه‌ای این خبر را به‌شدت تکذیب کرد. اما این تازه مقدمه اختلافی جدید است.

نه محصولی کوتاه آمد، نه مجلس

محصولی کوتاه نیامد و در واکنش به تکذیبیه لاریجانی درباره معرفی کردن مشایی به احمدی‌نژاد از سوی وی گفت:‌ «خود آقای لاریجانی در جلسه‌ای به بنده این موضوع را گفت. اما اگر لاریجانی می‌گوید که من مشایی را معرفی نکرده‌ام ما نیز فرض را بر عهده ایشان می‌گذاریم اما خداوند در روز قیامت درباره صدق و کذب این خبر قضاوت خواهد کرد.» مجلس هم که دید محصولی برای تبرئه خود به عالم غیب متوسل شده، تنها به فاصله چند ساعت دومین توضیح خود را درباره سخنان محصولی منتشر کرد. توضیحاتی که با امضای روابط عمومی مجلس منتشر شده‌ و مفصل‌تر از قبل درخصوص ادعای وزیر سابق دولت احمدی‌نژاد درخصوص اینکه معرف مشایی به رئیس دولت نهم چه کسی بوده می‌باشد.

روایت مجلس از انتقال مشایی به شهرداری

روابط عمومی مجلس سخنان محصولی را «تصورات بی پایه و اساسی» خوانده که «فضا را به نفع جریانی خاص غبار‌آلود می‌کند.» در این تکذیبیه آمده است: «آقای محصولی با مراجعه به حافظه خویش می‌دانند سابقه آشنایی خودش با آقای مشایی و احمدی‌نژاد به بیش از ۳۰ سال پیش بازمی‌گردد هنگامی که در ارومیه باهم فعالیت داشتند. ضمناً برای مزید اطلاع یادآوری می‌شود آقای احمدی‌نژاد در یکی از سخنرانی‌های خود اظهار داشته‌اند سابقه آشنایی من با مشایی از سال‌ها پیش و با عنایت اصلی خداوند است.» در متن منتشرشده توسط روابط عمومی مجلس صادق محصولی از ارادتمندان «جریان انحرافی» معرفی شده است که موضوع انتقال مشایی از صداوسیما به شهرداری را «به‌گونه‌ای کاملاً غیرواقعی و برای بهره‌برداری سیاسی مطرح می‌کند.» روابط عمومی مجلس سابقه آشنایی مشایی با احمدی‌نژاد و محصولی را به سال‌های اول انقلاب و حضور در ارومیه نسبت می‌دهد و متذکر می‌شود که ورود اسفندیار رحیم‌مشایی به صداوسیما نه از طریق علی لاریجانی بلکه از طرف معاون اداری مالی وقت سازمان انجام شده است. روابط عمومی مجلس همچنین در ادامه نیز می‌افزاید: «انتقال آقای مشایی از صداوسیما به شهرداری با توجه به سابقه آشنایی وی با آقای احمدی‌نژاد بوده و این انتقال بنا به درخواست کتبی آقای احمدی‌نژاد به عنوان شهردار صورت گرفته است.»

اظهارات محصولی برای تطهیر جبهه پایداری بود

صادق محصولی درحالی معرفی مشایی به احمدی‌نژاد را به علی لاریجانی منسوب می‌کند که خود هم‌اکنون در میان اصولگرایان و حتی هم‌مسلکان سیاسی‌اش در جبهه پایداری منسوب به جریان نزدیک دولت است. از همین رو به‌نظر می‌رسد که او درصدد است تا همزمان که نسبتش با نزدیکان محمود احمدی‌نژاد را حفظ می‌کند، افراد دیگری را نیز در شکل‌گیری این جریان سهیم کند تا بلکه از این طریق او و دیگرانی که چون او می‌اندیشند، بتوانند لختی زیر بار فشارها بیاسایند. به‌قول یک عضو کمیسیون امنیت ملی، سخنان محصولی بیشتر «برای تطهیر پایداری و جریان نزدیک دولت است.» عوض حیدرپور در واکنش به سخنان صادق محصولی گفته «نباید جبهه پایداری را جدا از جریان دولت دانست.» او گفته که در آستانه انتخابات جبهه پایداری و نزدیکان محمود احمدی‌نژاد «در جایی به هم می‌رسند و اظهارات آقای محصولی نیز در این راستا مطرح می‌شود.»

یک نماینده مجلس: محصولی را رسوا می‌کنم

در همین حال یک عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی اظهارات صادق محصولی درباره آنکه لاریجانی معرف اسفندیار رحیم‌مشایی به احمدی‌نژاد بوده را تنش‌زا توصیف و تصریح کرد: «مقام معظم رهبری تاکید کردند که بیان سخنان تنش‌زا در ماه‌های نزدیک به انتخابات مصداق خیانت است.» منصور حقیقت‌پور با بیان اینکه «شخص احمدی‌نژاد بارها به آشنایی ۳۰ساله با مشایی اذعان کرده است» گفت: «نزدیکی مشایی و احمدی‌نژاد با یکدیگر به حلقه ارومیه و کردستان برمی‌گردد و ربطی به معرفی کسی ندارد کما اینکه رئیس‌جمهور خود نیز بارها تاکید کرده که نزدیکی و آشنایی 30 ساله با رحیم‌مشایی دارد.» وی ادامه داد: «محصولی که خود از اهالی ارومیه است و نزدیکی مشایی و احمدی‌نژاد در حلقه ارومیه را باید به خوبی به یاد داشته باشد.» این همه درحالی است که کمال‌الدین پیرموذن، نماینده اردبیل که در زمان استانداری احمدی‌نژاد در این استان شهردار اردبیل بوده هشدار داده که در پی اظهارات صادق محصولی او را «رسوا» خواهد کرد. او که صادق محصولی را به سوآپ نفت به آذربایجان از طریق غیرقانونی متهم کرده، گفته «همگان می‌دانند مراد و مریدی احمدی‌نژاد و مشایی چندین ساله و دیرینه است.»

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. این که چه کسی اول معرفی کرده مهم نیست بیائید ببینید معرفی کننده و شونده در این مدت که در راس کار بوده اند در محدوده قدرت و نفوذ خود چه کار درست و ماندگاری داشته اند؟

  2. اصل مطلب رو ول کردن چسبیدن به این چرندیات

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*