آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,541

تمجيد بازيگران “حريم سلطان” از “سلطان بي‌حريم” + تصاوير

مشرق نوشت: مسابقه ساليانه جايزه بزرگ فرمول1 “طيران الخليج” که در کشور بحرين برگزار شد امسال شاهد پروپاگانداي تبليغاتي آل‌خليفه براي ترميم وجهه جنايتکارانه و ديکتاتوري خون‌آشام اين رژيم با حمايت دولت‌هاي هم‌پيمان آن بود و پادشاه اين رژيم در راستاي اين کار، از هزاران هنرپيشه‌ سينما از کشورهاي مختلف، رقاصه‌ها، ملکه‌هاي زيبايي از قاره‌هاي مختلف جهان و شومن‌هاي تلويزيوني، دعوت به عمل آورد.

در اين راستا، جمعي از بازيگران سريال “حريم سلطان” از جمله “خالد ارگونش” (سلطان سليمان)، “اوکان يالابيک” (ابراهيم پاشا)، “نور فاتح‌اوغلو” (ماه دوران) و “سلمي ارگونش” (خديجه سلطان) نيز در سفر يک‌روزه به منامه که به دعوت ديکتاتور آل‌خليفه و به بهانه تماشاي مسابقات فرمول1 از نزديک، انجام شد به ديدار وي شتافتند و از او نشان “کفايت” گرفتند که پخش تصاوير اين اقدام تحريک‌آميز، خشم مردم آزادي‌خواه و مظلوم بحرين را برانگيخت و آنها را در مناطق مختلف به خيابان‌ها کشاند. در برخي از اين تظاهرات‌ها، شعارهايي عليه دولت ترکيه و شخص رجب طيب اردوغان نيز سر داده شد. اين در حالي است که مردم مسلمان بحرين، از زمان آغاز پخش اين سريال از شبکه‌هاي مختلف تحت مديريت شاهزادگان آل‌خليفه که روابط نامشروع جنسي و غيراخلاقي را به تصوير کشيده و سعي در مثبت نشان‌دادن دوران استبداد سياه امپراتوري عثماني دارد، بارها اعتراضات خود را از طرق مختلف به پخش اين سريال، نشان داده‌اند.

ژنرال حمد بن عيسي آل‌خليفه، پادشاه رژيم آل‌خليفه در ديدار با عوامل اين سريال که در کاخ شخصي وي به نام “الصافريه” در منطقه خوش‌آب و هواي “الصخير” بحرين برگزار شد، علت تقدير از اين هنرپيشه‌ها و اعطاي نشان به آنها را “تقدير از نقش خوب آنان در حمايت از درام و مجموعه‌هاي تلويزيوني تاريخي اسلامي(!)” عنوان کرد و براي آنان آرزوي توفيق نمود.

وي که هنوز چند دهه بيشتر از تأسيس دولت در کشور تحت سيطره‌اش نمي‌گذرد، با اشاره به روابط دوجانبه خوب تاريخي بحرين با ترکيه، خواستار گسترش همکاري مشترک بين آنکارا و منامه و رشد و توسعه اين روابط در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري شد.

در مقابل، بازيگران “حريم سلطان” به جاي ايفاي وظيفه فرهنگي و هنري خود در دفاع از حقوق و آزادي‌هاي اساسي مردم، به تمجيد از سلطاني پرداختند که سال‌هاست ملت خود را با تحقير و سرکوب و ارعاب و حبس و شکنجه، در خفقان نگه داشته و طي دو سال اخير آنها را روزانه به خاک و خون کشيده است.

هنرپيشه‌هاي ترک در ديدار با پادشاه بحرين، تشکر و تقدير خالصانه خود را نثار ژنرال حمد آل‌خليفه کردند و از ديدار با او و سبک ضيافت عربي وي، ابراز رضايت نمودند.

در ادامه، فيلم و تصاوير اين ديدار را که خشم مردم آزادي‌خواه بحرين را برانگيخته است، مي‌بينيد:

تماشاي مسابقات فرمول يک بحرين در حاشيه ديدار عوامل سريال حريم سلطان با شاه بحرين


اداي احترام سلطان به سلطان


سلطان‌حمد و سلطان سليمان در حاشيه مسابقه فرمول1


soleyman

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۲ نظر

 1. حالا اگررفته بودند سوریه و به دیکتاتور سوریه ادای احترام میکردند خوب بود؟فضولی توکار بازیگرای خودمون تموم شدرفتیدسراغ بازیگرای ترک؟

 2. فريبا خانم خيلي خشن برخورد ميكني ها!!!اينو تو چندتا ديگه از نظرات هم ديدم.ببخشيد ولي كوتاه بيا يه كمي
  هر كسي كه معروف بشه تو كارش خيلي ها سرك ميكشن و خيلي محدوديت ها و برخي امكانات و …. هم براش بوجود مياد.
  براي همين هم هست كه انسان براي هر كاري كه ميخواد انجام بده بايد قبلش به اون كار فكر كنه و جوانبش رو بسنجه.
  خوب بازيگرها و فوتباليستها و سياستمداران و … هم همه جوانب شغلشون رو در نظر ميگيرن و جلو ميان.
  مثلاً با اينكه پشت سر هر فوتباليست و بازيگرو مقام سياسي كلي حرف و حديث و ف.ح.ش و …. هست ولي باز هم اين مشاغل خواهان زياد داره
  بنابراين شما زياد حرص نخور
  دنيا رو هم به اين راحتي ها نميشه اصلاح كرد!شما كه خشن هم برخورد ميكني ديگه اصلاً اميدي به اصلاح جهان به دست تون نيست

 3. منم با نظر فريبا خانم موافقم صد درصد

 4. ابجی میدونی معنی دیکتاتور چیه اصلا؟ای خدا اخه کی گفت این ایرانی جماعت را سیاسی کنی؟

 5. اقا شهروز مهم خبر دادن درمورد اشخاص معروف نیست مهم نوع بیان کردن اخباره…وقتی سعی میشه چندتا بازیگر ساده را وحشتناک جلوه داد ناخوداگاه متوجه میشی پشت این خبر به ظاهر ساده اهداف دیگری هست

 6. اقا پدرام شما بگو دیکتاتور کیه شاید ما هم یاد گرفتیم!!!!!

 7. چرا دعوا میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ زشته خب!!!!!!!!!!! ای بابا

 8. سلام
  واقعا آدم حیرت می کنه به چه چیز فیلم جایزه دادند تا اونجایی که ما در جریان قرار گرفتیم و قسمتهایی رو هم دیدیم محوریت شهوت رانی بود
  مطمئنم الان شیطان بسیار خوشحال از چنین جو بدی است که در جهان هنر ایجاد شده

 9. لطفا در باره نوشته نظر بدید نه همدیگه!!!!

 10. آزادی نظر همین جاست ولی خوبه همه به نظرات هم احترام بذارن نه تند برخورد کنند.هرکس نظرش واسه خودش درسته و برای بقیه حتی اگه مخالف باشن قابل احترام

 11. اووووووووووا باز تشتت آرا بین علما افتاد دعوانکنید اونا بازی کردن معروف شدن جایزشواز عربای کثیف گرفتن شما دعوامیکنید؟

 12. پس همسر عقدی سلطان سلیمان خرم کو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*