آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,941

اسامی اینترنتی برای کودکان

ایتنا- نامگذاری فرزندان تحت تاثیر فیس‌بوک و ویندوز ویستا و لایک، ارمغان تکنولوژی برای زندگی انسان‌ها هستند.

گذاشتن اسامی مورد استفاده در دنیای فناوری اطلاعات همچون ویستا، گوگل و هشتگ بر روی نوزادان امری است که برخی از والدین این روزها به آن مبادرت می‌ورزند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، پیشرفت بسیار سریع فناوری اطلاعات و رایج شدن استفاده از برخی واژه‌ها در میان مردم باعث شده است تا برخی از والدین در اقصی نقاط جهان گاها تصمیم‌های عجیبی گرفته و کودکان خود را با این نام‌ها صدا کنند.

به گزارش سایت خبری مش‌ابل، در ادامه با هشت نامی که در دنیای فناوری اطلاعات بسیار شناخته شده هستند و در عین حال برخی این نام‌ها را بر روی فرزندانشان نیز گذاشته‌اند آشنا می‌شوید.

n00025863-b

۱- هشتگ
شاید توئیتر یکی از مجبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان باشد اما انتخاب نام هشتگ برای یک نوزاد دختر عجیب به نظر می‌رسد.

۲- فیس‌بوک
یک پدر مصری با توجه به تاثیر عمیق فیس‌بوک بر تحولات میدان تحریر قاهره نام دختر تازه‌ متولد شده‌اش را فیس بوک گذاشته است.

۳- لایک
لیور و واردیت آدلر تحت تاثیر شبکه اجتماعی فیس بوک نام نوزاد دختر خود را “لایک” گذاشته‌اند.

۴- گوگل
ولید الیاس کای” که با مدرک دکترا در بخش بازاریابی شرکت گوگل کار می‌کند نام “اولیور گوگل کای” را برای پسرش انتخاب کرده است.

۵- @
یک زوج چینی فرزند خود را با @ نامگذاری کرده‌اند. این علامت که در انگلیسی At خوانده می‌شود در زبان چینی همانند واژه‌ای تلفظ می‌شود که معنی آن “دوستش دارم” است.

۶- Version ۲.۰
جان بلیک کاساک اهل ایالت میشیگان آمریکا که نام فرزندش را همنام خود انتخاب کرده است برای اینکه اشتباهی به وقوع نپیوندد در انتهای نام فرزندش ۲.۰ را اضافه کرده است و بدین ترتیب نام فرزند وی جان بلیک کاساک ۲.۰ گذاشته شده است.

۷- ویستا
بیل سیمسر که علاقه عجیبی به واژه ویستا (برگرفته از ویندوز ویستای شرکت مایکروسافت) دارد و آن را واژه خوش آهنگی می‌داند نام دخترش را نیز ویستا گذاشته است. نام کامل این دختر ویستا آوالون سیمسر است.

۸- سیری
باید بدانید که سیری پیش از آنکه توسط شرکت اپل در سیستم عامل iOS مورد استفاده قرار بگیرد نام انسان بوده است، اما نکته جالب اینکه استفاده از نام سیری در سال ۲۰۱۲ حدود پنج درصد افزایش داشته است.

منبع: ITNA

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*