آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,629

هاشمی رفسنجانی و احمدی نژاد با هم همدست هستند!

ماجرای دو قطبی کردن انتخابات که همواره در سال های اخیر مورد توجه احمدی نژاد و دولتی ها بوده است، به تدریج مورد توجه تحلیل گران سیاسی قرار می گیرد. دوقطبی سازی یا خیر و شر سازی ها فقط تنش را در جامعه زیاد می کند و جامعه را از اتخاذ تصمیم عقلانی دور می کند و تنها برنده دو قطبی سازی، کسانی هستند که یک قطب شر درست می کنند تا در مقابل آن خود را خیر نشان دهند.

فضای سیاسی ایران همچنان انتخاباتی است و مسائل اصلی کشور چنان به حاشیه رفته اند که گویی کشور مساله ای جز انتخابات ندارد!رسانه های دولتی هم روز به روز این فضا را با حمایت از افراد خاص انتخاباتی تر و تبلیغاتی تر می کنند و چه مساله ای بهتر از این فضای تبلیغاتی، که کاستی های دولت را بپوشاند. در هشت سال گذشته همیشه دولتی ها در هنگامی که ناتوانی دولت بیشتر بروز می کرد بیشتر به جوسازی های حاشیه ای می پرداختند، اینک که فضا برای دولتی ها معرکه است!

 اما ماجرای دو قطبی کردن انتخابات که همواره در سال های اخیر مورد توجه احمدی نژاد و دولتی ها بوده است، به تدریج مورد توجه تحلیل گران سیاسی قرار می گیرد. دوقطبی سازی یا خیر و شر سازی هایی که فقط تنش را در جامعه زیاد می کند و جامعه را از اتخاذ تصمیم عقلانی دور می کند و تنها برنده دو قطبی سازی، کسانی هستند که یک قطب شر درست می کنند تا در مقابل آن خود را خیر نشان دهند. اتفاقی که رئیس جمهور در انتخابات 88 انجام داد و متاسفانه خیل عظیمی از سیاستمداران هم فریب این جریان را خوردند و اکنون سالهاست که پشیمان هستند!
اما اخیرا، تحلیل گران می کوشند فریب جریان دو قطبی سازی را نخورند و مردم را هم از این فریب آگاه کنند و این شاید با برگزاری هر چه بیشتر مناطرات در فضای عمومی حاصل خواد شد. در همین ارتباط سلیمی نمین در یک مناظره گفته است: قطبی شدن فضای سیاسی انتخابات را پدیده نامباركی می دانم چرا كه در فضای قطبی تعقل وجود نداشته و درستی مواضع مد نظر نخواهد بود.
وی با بیان اینكه قطبی شدن فضا به ماجرای “هاشمی- احمدی نژاد” می انجامد و در این صورت همه تصور می كنند كه برد یكی باخت رقیب را در پی خواهد داشت، تصریح كرد: هاشمی باید این برداشت غلط كه حاكمیت میراث خانوادگی آنهاست را تغییر دهد. همچنین احمدی نژاد هم باید بداند كه بیان نقاط ضعف رقیب برد وی را در پی نخواهد داشت. وی همچنین در واکنش به این مطلب که  هاشمی نخواهد آمد مگر اینكه مشایی وارد شود، ادامه داد: البته دعوای هاشمی و احمدی نژاد كنونی مصلحتی است چون در پشت پرده با یكدیگر یك دست هستند! وی استفاده از آدم های هاشمی مثل مرتضوی یا نعمت زاده در سمت های كلیدی دولت احمدی نژاد نشانه پیوند پشت صحنه هاشمی و احمدی نژاد كنونی است.
اما در همین مناظره داوری از تئوریسین های دولتی رسما گفته است که احمدی نژاد در قالب جریان اصولگرایی نمی گنجد. وی در این باره گفته است که :
احمدی نژاد در دل جریان اصولگرایی قرار ندارد و مرزبندی گفتمان حامیان احمدی نژاد و بقیه جریان اصولگرایی شفاف شده و بین آنها جدایی اتفاق افتاده است تاكید كرد: توجه به سوابق احمدی نژاد نشان می دهد كه جریان حامیان احمدی نژاد از جریان اصولگرایی جدا هستند.وی همچنین حضور دولت در عرصه انتخابات را پیش فرضی دانست كه رسانه ها و تحلیل گران سیاسی بدون سند و مدرك مطرح می كنند و گفت: برخلاف آن چه كه در رسانه ها مطرح شد جریان حامی دولت جمع بندی مشخصی برای انتخابات ندارد.
اما در حالی که دولت و جبهه پایداری تقریبا تکلیف شان مشخص است و مشکلی جهت تعدد کاندیدا ندارند. دولت کاندیدای مشخص دارد و پایداری هم تقریبا حضور لنکرانی را قطعی کرده است. در این میان ائتلاف های اصولگرایان همچنان بلاتکلیف هستند. این در حالی است که این عده مدعی اند که شانس آنان برای پوشاندن ردای ریاست جمهوری بیشتر از بقیه است، اما مگر می شود با هشت کاندیدا  که همه مدعی اند نفر اول بودن هستند، ریاست جمهوری را به دست آورد. جهت اطلاع ائتلاف های اصولگرایان ، رئیس جمهور قطعا یک نفر است. اگز پیروزی می خواهند باید دنبال یک نفر باشند.
منبع: تابناک
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. ماشا… چه به هم ميان

  2. Mojadadan arz mikonam bichareh khatoon!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*