آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,547

ادعای واشنگتن تایمز درباره تاسیسات هسته‌ای مخفی ایران بنام قدس

روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی ادعا کرد ایران پایگاه هسته ای محرمانه ای در زیر زمین دارد که تاکنون وجود آن را اعلام نکرده است.

بر اساس این گزارش این پایگاه محرمانه حدود 22 و نیم کیلومتر طول و 12 کیلومتر عرض دارد. این پایگاه همچنین متشکل از دو تاسیساتی است که در زیر زمین در کنار هم و در دل کوه ها ساخته شده است. در کنار این تاسیسات یک پایگاه موشکی، 45 برج امنیتی و تعدادی مرکز کنترل نیز قرار دارد

در ادامه این گزارش آمده است: این پایگاه هسته ای که ” قدس ” نام دارد با تاسیسات هسته ای فردو در نزدیکی قم که تا قبل از سال 2009 نیز محرمانه مانده بود 24 کیلومتر فاصله دارد.

این گزارش می افزاید: آغاز ساخت تاسیسات هسته ای قدس همزمان با ساخت تاسیسات فردو بود و در سال 2010 نیز تحت آزمایش قرار گرفت. این تاسیسات جدید در سال 2011 فعالیت خود را آغاز کرد.

این تاسیسات که در عمق  110 متری کوه قرار گرفته است؛ ظرفیت هشت هزار سانترفیوژ را دارد.

سه ماه پیش از انتشار این گزارش، در این تاسیسات 76 کیلوگرم اورانیوم 20 درصد غنی سازی شده و 48 کیلو گرم اورانیوم بیش از 40 درصد غنی سازی شده وجود داشت. در این تاسیسات همچنین 24 کیلو گرم پلوتونیوم وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: در کنار تاسیسات هسته اس قدس پایگاه موشکی به نام ” شهید عماد مغنیه ” قرار دارد که در آن موشک های بالستیک از نوع ” شهاب 3 ” با مواد کربنی ساخته می شود که تولید یک شرکت آمریکایی است اما ایران از طریق واسطه ای در ترکیه این مواد را به دست می آورد.منبع شفاف

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

  1. وقتی خودشوش همه چیز درست میکنند طبیعیه که کشور ما هم بفکر اون داشتن یا واضحتر بکم داشته باشه خواستن تحریم نکنند
    !!!!!

  2. واقعا همچین جایی هست؟ خدا کنه باشه بیشتر از اینم باشه چشم دشمنا کور

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*