آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,820

نسخه جوان 19 ساله براي زندگي عمه‌اش قتل شوهر او بود

راز قتل مردي 37 ساله به نام محمد در پارك كوثر شهر ري در سينه همسر اين مرد مي‌تپيد. كارآگاهان پليس اداره دهم در حالي موفق به رمز گشايي از اين جنايت شدند كه «محمد» صبح روز شانزدهم بهمن با ضرباتي از پشت سر جان باخته بود. تيم جنايي پس از 41 روز مرد جواني را به همراه همسر محمد به عنوان متهمان پرونده دستگير كردند.

P-10-2
ضربه از پشت سر، سرنخ جنايت

شانزدهمين روز بهمن كه فرا رسيد و ماموران پليس از طريق تماس تلفني از كشف جسدي باخبر شدند حل يك معماي جنايي آغاز شد.

نخستين كسي كه جسد اين مرد را كشف كرده بود همسر 30 ساله محمد به نام «مريم» بود. با حضور بازپرس شعبه هفتم دادسراي ري و تيم جنايي پليس در محل، تحقيقات تخصصي آغاز شد. كارآگاهان پس از بررسي صحنه جرم دريافتند كه مقتول با ضربات جسمي برنده نظير كارد به قتل رسيده است. بررسي‌هاي اوليه از جسم مقتول حاكي از آن بود كه ضربات چاقو از پشت سر به گردن وارد شده است و بقيه ضربات به سينه از عمق كمتري برخوردار بود. با اين نشانه‌ها و با توجه به اظهارات همسر محمد كارآگاهان پليس اداره دهم به طرح فرضيه‌هايي براي بررسي و حل اين معماي جنايي پرداختند.

همسر مقتول چه گفت

كارآگاهان اداره دهم با بررسي‌هاي محلي شروع به تحقيق كردند و دريافتند كه محل كشف جسد تا محل سكونت محمد حدود 50 متر بيشتر فاصله نداشته است.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني پليس آگاهي «مريم» همسر مقتول در اظهارات اوليه خود به ماموران پليس آگاهي ري گفت: ساعت 5:30، شانزدهم بهمن طبق روال هر روز همسرم براي خريد نان از منزل خارج شد كه با توجه به طولاني شدن بازگشتش ساعت 6:30 براي پيدا كردنش به سمت نانوايي رفتم. ناگهان داخل پارك كوثر مشاهده كردم فردي داخل فضاي سبز افتاده است. وقتي جلوتر رفتم مشاهده كردم كه همسرم، در حالي كه خون زيادي از او رفته داخل فضاي سبز افتاده كه بلافاصله موضوع را به اورژانس و مركز 110، پدر و مادرم و خانواده همسرم اطلاع دادم.

كارآگاهان در بخش ديگري از تحقيقات ميداني خود به تحقيقات از همسايه‌هاي محله پرداخته و متوجه شدند كه مقتول با همسر خود اختلاف داشته است. در ادامه مشخص شد كه انگيزه اختلاف مقتول و همسرش بر سر موضوع انتقال سند منزل به نام مقتول بوده است. با مشخص شدن اين موضوع، كارآگاهان بار ديگر به تحقيق از همسر مقتول پرداختند. وي در اين خصوص به كارآگاهان گفت: اوايل ازدواجم با مقتول، سند منزل به نام من انتقال داده شد اما بعد از گذشت چند سال همسرم اصرار بر انتقال سند خانه به نام خود داشت و همين موضوع، زمينه‌يي براي ايجاد اختلافات بعدي در ميان ما شد.

كارآگاهان پليس در مرحله بعدي تحقيقات خود موضوع انتقال سند خانه به نام مريم را بررسي كردند و تناقض‌هاي مختلفي در سخنان او يافتند. به همين دليل مريم وقتي ديد كه دروغ‌هايش درباره سند نزد كارآگاهان اثري ندارد لب به اعتراف گشود.

متهم در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: با توجه به مشكلات روحي و رواني زيادي كه طي اين مدت همسرم براي من ايجاد كرده بود تصميم به متاركه با وي داشتم اما خانواده‌ام به دليل داشتن دو فرزند اصرار بر ادامه زندگي من با او داشتند. حتي يك بار هم اقدام به خودكشي كردم كه به بيمارستان منتقل شدم تا اينكه موضوع را با برادرزاده‌ام به نام عليرضا كه روابط خانواگي نزديكي با او دارم، در ميان گذاشتم. او نيز در روز حادثه اقدام به زدن همسرم با چاقو كرد. با توجه به اين اعترافات، كارآگاهان بلافاصله حكم بازداشت برادرزاده 19 ساله مريم را از شعبه هفتم بازپرسي گرفتند و 24 اسفند او را دستگير و به اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل كردند. عليرضا در اظهارات اوليه مدعي شد كه قتل از سوي دو نفر انجام شده كه آنها را براي اينكار اجير كرده اما در ادامه، به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتكاب جنايت اعتراف كرد.


از پشت سر به او حمله كردم

متهم ديگر پرونده كه برادر‌زاده مريم بود نيز پس از دستگيري در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: مقتول هر روز صبح براي خريد نان از منزل خارج مي‌شد. من به محل رفته و با تحت نظر قرار دادن او، زماني كه وي نان خريد و قصد رفتن به خانه را داشت در مسير بازگشت به منزل و داخل كوچه خلوت نزديك پارك از پشت سر با چاقويي كه همراه داشتم ضربه‌يي به گردن او زدم كه برگشت و مرا شناسايي كرد. عليرضا همچنين در تشريح چگونگي وقوع اين حادثه توضيح داد: من نيز از ترس دوباره چند ضربه ديگر به گردن و سينه او وارد كرده و متواري شدم. مقتول در حالي كه مجروح بود، كشان كشان خود را به داخل پارك رساند و من نيز پس از انداختن چاقو داخل سطل زباله از محل دور شدم.

در حال حاضر قرار بازداشت موقت از سوي بازپرس دانشور صادر شده و هر دو متهم براي انجام تحقيقات تكميلي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

 

منبع: روزنامه اعتماد

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*