آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,193

آمریکا 11 کشور را از تحریم های ایران معاف کرد

جان کری ” وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور، ژاپن و 10 کشور اروپایی را برای مدت سه ماه از تحریم های ایران معاف کرد.
به گزارش شفاف به نقل از رویترز، ” کری اعلام کرد که آمریکا این کشورها در مقابل کاهش خرید نفت از ایران از تحریم ها معاف کرده است.
آمریکا مجموعه تحریم هایی را علیه واردات نفت از ایران اعمال می کند اما به صورت مشروط خریداران عمده نفت خام از ایران را از تحریم های خرید نفت از ایران معاف می کند.
یکی از این شرط ها کاهش جدی واردات نفت از ایران در مدت زمان شش ماهه قبل از آغاز معافیت است.

67129_876
کشورهایی که در این مرحله شامل معافیت واردات نفت از ایران شده اند قبل از این توانسته بودند به وعده خود در کاهش جدی واردات نفت از ایران عمل کنند.
این کشورها در توافق با آمریکا برای دریافت معافیت جدید از تحریم ها معمولا 20 درصد از کل واردات نفت خود را از ایران در مقطع های شش ماهه کاهش داده اند.
 معافیت های قبلی همگی شش ماهه بوده اند و این برای نخستین بار است که آمریکا معافیت سه ماهه اعمال می کند.
آمریکا مدعی است برای هدف قرار دادن منابع مالی تامین هزینه های برنامه هسته ای ایران بزرگترین منبع درآمد ایران یعنی صادرات نفت این کشور را با محدودیت های زیادی روبرو کرده است.
به گفته سازمان های بین المللی صادرات نفت ایران از دو و نیم بشکه در روز هم اکنون به زیر یک میلیون بشکه کاهش یافته است اما مقامات تهران این آمار و ارقام را قبول ندارند.

شفاف

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

یک نظر

  1. اصلا تحریم واسه ما معنی نداره ما هر جنسی را که بخوایم وارد میکنیم داداش در غرب پول رو رو سنگ بذاری اب میشه./اگرم بر فرض محال شرکتهاشون جنس ندادن راه براه درخواست کالاهای نجومی بدیم تا شرکتها بسوزن که چرا نمیتونیم جنس بدیم بهشون اینطوری تواین وضعیت مالی دنیا خودشون رو به جنگ خودشون فرستادیم
    الهم مشغل الظالمین بالظالمین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*