آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,112

عکس احمدی نژاد و مادر چاوز از کجا آمده ؟ + تصاویر کامل

 

ماجرای عکس دلداری احمدی نژاد به مادر چاوز جنجالی ترین بحث این یکی دوروزه است. عکسی که بعضی داخلی ها مدعی اند مونتاژ است و خبرگزاری های خارجی می گویند از کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا دریافت کرده اند

 

 عکس احمدی نژاد و مادر چاوز از کجا آمده ؟ + تصاویر کامل

مجله مهر: انتشار عکس و فیلمی که احمدی نژاد را در حال دلداری به مادر هوگوچاوز نشان می دهد، حالا  از پرحاشیه ترین خبرهای روز است. تصویری که امروز به عکس روز سایت Euronews  تبدیل شده و در داخل کشور هم با واکنشهای متفاوتی روبه رو شده است.

وقتی احمدی نژاد گیر افتاد
اولین واکنش به انتشار این تصاویر همان طور که انتظار می رفت از رسانه های دولتی بود. سایت «شبکه ایران» که سایت اینترنتی روزنامه دولتی «ایران» هم هست، با انتشار گزارش تصویری از روبه رو شدن احمدی نژاد با زنان در کشورهای مختلف، عکس جنجالی را حاصل از جواب ندادن «شگرد همیشگی احمدی نژاد» دانست :«دکتر احمدی نژاد همواره برای اعراض از دست دادن با زنان خارجی که با آداب اسلامی و ملی ایرانیان آشنا نیستند؛ از شگردی شناخته شده استفاده می کند که همان بالا آوردن دو دست به نشانه احترام است.در تصویر منتشر شده از برخورد رئیس جمهور با مادر هوگوچاوز نیز روشن است که رئیس جمهور همچون گذشته دستان خود را به نشانه احترام بالا آورده است اما این بار شگرد همیشگی دکتر احمدی نژاد با موفقیت روبرو نبوده و مادر داغدار چاوز در حالی که اشک از چشمانش سرازیر است، ناگهان دستان خود را بر روی دستان رئیس جمهور می گذارد …»
وقتی فتوشاپ یک سایت را به معذرت خواهی وادار کرد
همزمان با انتشار این تصویر، یکی دوسایت خبری دیگر با انتشار عکسی دیگر مدعی شدند «دختر چاوز در آغوش احمدی نژاد» است. عکسی که البته بلافاصله جعلی بودن انتساب آن به دختر چاوز مشخص شد و خیلی راحت می شد متوجه شد که این عکس در یکی از سفرهای داخلی احمدی نژاد در بهمن ماه امسال گرفته شده و شخص مورد ادعا، پسری ایرانی است و نه یکی از دختران هوگو چاوز.
از سوی دیگر یک سایت خبری هم با انتشار گزارشی مفصل، مدعی شد عکس منتشر شده از احمدی نژاد فتوشاپی و جعلی بوده و عکس اصلی متعلق به پیرمردی دیگر است و نه مادر چاوز.
نویسنده گزارش این سایت خبری در پایان با اطمینان کامل از فتوشاپی بودن عکس جنجالی منتشر شده، از رئیس جمهور عذرخواهی کرده و می نویسد: « اخلاق و آداب اسلامی و رسانه ای حکم می کند به خاطر انتشار این تصویر جعلی، به سهم خود (به عنوان یکی از سایت های منتشرکننده) از آقای احمدی نژاد رییس جمهور ، جداً عذرخواهی کرده و آرزو داریم خداوند نیز از سر تقصیرات و گناهان ناآگاهانه ما بگذرد و یازی کند تا از این پس نیز، در چنین مواردی که مستقیماً به آبروی انسان ها در میان است، لغزشی نداشته باشیم.»
ساعتی بعد، همین سایت در خبری فوری، با بیان این که: «نظر یک خبرنگار  بدون ملاحظه سردبیر، تیتر نخست و به عنوان نظر تحریریه  منتشر شده است! » گزارش خود را پس گرفت و اعلام کرد که در صحت عکس شکی ندارد و از پوزش از احمدی نژاد عقب نشیننی می کند.
اما ماجرا با انتشار عکس اصلی پیرمرد موردنظر تمام شد. پیرمردی که درواقع «محمد البرادعی» مدیرکل سابق آژانس بین المللی انرژی هسته ای است. کسی که البته در این مراسم هم حضور نداشته است.بلافاصله سایتی دیگر نیز عکس اصلی بوسه البرادعی را منتشر کرد. بوسه ای که البته نه بر احمدی نژاد، بلکه بر صورت علی لاریجانی نشسته است.
وقتی معاون رئیس جمهور تکذیب کرد
با بازگشت رئیس جمهور و هیئت همراه از ونزوئلا، خبرنگاران سراغ همراهان رئیس جمهور رفتند تا از آنان راجع به عکس جنجالی بپرسند. بهترین گزینه مصاحبه در این میان البته معاون رئیس جمهور بود که در فیلم موردنظر در کنار احمدی نژاد دیده می شد. روایت حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی از عکس جنجالی را به روایت خبرنگار سایت روزنامه ایران بخوانید:«تمامی روسای جمهور به مادر چاوز تسلیت گفتند، اما مادر پیر چاوز وقتی احمدی نژاد را دید بسیار متاثر شد و بارها گفت: پسرم شما را خیلی دوست داشت و چند بار تاکید کرد شما همانند پسرم هستید.احمدی نژاد به مادر چاوز تسلیت گفت، اما عکس منتشر شده در سایت‌ها و مصافحه صورت گرفته را تکذیب می‌کنم.از آنجایی که بنده و دکتر صالحی شاهد ماجرا بودیم، هنگامیکه مادر چاوز احمدی نژاد را دید به گریه افتاد و رئیس جمهور طبق معمول دست های خود را در مقابل هم فشرد و به عرض تسلیت به مادر چاوز پرداخت، اما به دلیل اینکه حال مادر چاوز دگرگون شده بود، با ابراز تأثر شدید ناگهان دستان رئیس جمهور ایران را در دست گرفت و بر صورت خود نهاد، درعین حال بنده عکس های شیطنت آمیز منتشر شده در سایت ها را تکذیب می‌کنم. البته بنده احتمال شیطنت رسانه‌ها را می‌دادم.دکتر احمدی نژاد با گفتن تسلیت از کنار خانواده چاوز و دختران و داماد چاوز گذشت و تنها در مقابل مادر چاوز برای احترام ایستاد و عکس مورد ادعا مربوط به این ملاقات نیست.»
عکس واقعی کدام است ؟
یک جست و جوی ساده در اینترنت، شما را به عکس جنجالی می رساند. عکسی که سایت یاهو به نقل از خبرگزاری رویترز در شرح آن چنین نوشته است:«محمود احمدی‌نژاد(سمت راست) مراتب تسلیت خود را به النا فریاس به مادر هوگو چاوز،رئيس جمهور ونزوئلا در جریان مراسم ترحیم در آکادمی نظامی کاراکاس ابراز می‌دارد. این عکس توسط کاخ میرافلورس(کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا) منتشر شده است. »
IMG12143614
به این ترتیب، خبرگزاری رویترز به عنوان منبع اولیه این عکس، آن را دریافتی از  کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا می داند. عکسی که خبرگزاری «شینهوا» نیز آن را متعلق به همین منبع می داند.
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

 1. بابا حالا اگه اونم بغل كرده باشه اونقدر شوكه شده كه حالي بهش نداده.اونم يه مادر عزادار

 2. با نظرتون موافقم آقا بهروز

 3. خاك بر سر ما كه بغل كردن يك مادر عزادار برامون شده سوژه خبري.الان تورم و گراني و بدبختي و بي فرهنگي ما حل شده و چسبيديم به تماس دست با صورت و دست با دست.واقعا” خاك بر سر ما كه در چه وضعيتي زندگي مي كنيم

 4. خاك بر سر تو پسرم كه اصلا نمي دوني بحث اصلي چيه
  و خاك بر سر من كه همچين نفهمي رو پس اينداختم
  در ضمن حرف نزني كسي نميگه لالي پسر آشغالم، ايمان .

 5. بایدبرای خودمون متاسف باشیم که هنوزباادعای فرهنگ 2500ساله بازم نشون میدیم که چقدربی فرهمگ هستیم .بابا این درآغوش گرفتن تومراسم خاک سپاری هستش نه توی اتاق خواب که اینقدرگیردادن به این قضیه .من واقعا متاسفم

 6. دوست عزیز به نظرت این ناشی از بی فرهنگی مردمه یا بی فرهنگی نظامی که این چیزها رو نفی کرده و بخاطرش خون ملت الان تو شیشستو این دقیقا همون قضیه ذست دادن ورزشکار ایرانی تو المپیک با کیت میدلتونه. پس اگه اونجا این تماس بد بود قطعا اینجا هم بده.
  احمدی نژاد باید فکر اینجاشم میکرد دیگه.

 7. بانظر ايمان كاملا موافقم. اگه كسي سرش واسه اين مملكت درد ميكنه فكري به حال اين مردم وتورم بكنه. والا

 8. بحث اینه که کسی که می خوادبین دختراوپسرادیواربکشه وادعا می کنه یارامام زمانه همچین سوتی داده.حالااگه ماملت بدبخت همچین اتفاقی واسمون افتاده بودبه دارمون می کشیدن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*