آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,452

اشک احمدی‌نژاد در تهران

روزنامه بهار نوشت: مراسم «ملی» استقبال «نوروز» با حضور محمود‌ احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم‌مشایی، حمید بقایی و جمعی از هنرمندان مدعو برگزار شد. مراسمی که در آن رییس‌جمهوری «نشان‌ فرهنگ» را به مشایی اعطا کرد.

دست مشایی را بالا برد و او را به عنوان مرد «بهاری» معرفی کرد. «مراسم ملی استقبال نوروز» با تکرار ده‌ها‌باره کلمه «بهار» جایی بود که اسفند رحیم‌مشایی اعلام کرد: «دنیا بداند امام ما بهار است» و خود در جایگاه امام جماعت صفوف نمازگزاران حاضر در آن ایستاد. محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی گرچه در استقبال نوروز سخنرانی کردند، اما با بغض و اشک در آغاز سخنرانی‌شان یادآوری کردند که می‌دانند در آستانه نوروز بسیارند کسانی که در آغاز سال پایانی دولت چندان نشانی از بهار در سفره زندگی‌شان نیست. با این حال سخنرانی مراسم دیروز بیش از هر چیز شعار بهاری‌شان را تکرار کردند.

چنان‌که به گزارش فارس رییس‌جمهوری در آیین اعطای نشان فرهنگ به اسفندیار رحیم‌مشایی، با توصیفات عجیب‌و‌غریب، وی را مردی «بهاری بهاری بهاری» خواند. محمود احمدی‌نژاد در مراسم ملی استقبال از نوروز و در آیین اعطای نشان فرهنگ به اسفندیار رحیم‌مشایی، با اشاره به این‌که این جلسه با یاد خداوند برپا شده است و در آن از یکی از خادمان بزرگ و عزیز فرهنگ این سرزمین تجلیل و قدردانی می‌شود، گفت: گمان می‌کنم در جمع شما اندیشمندان و هنرمندان که با فرهنگ ایران آشنا هستید جایی برای سخن بنده نباشد. او افزود: به عنوان عرض ارادت به ساحت ملت ایران و تمام خوبی‌ها و زیبایی‌ها چند نکته را عرض کنم؛ گرچه برادر عزیزم مهندس مشایی با بیان رسای خود تمام حرف‌ها را زدند. رییس‌جمهوری گفت: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ به دنبال بهار بوده است، اولین ملتی که حقیقت بهار را شناخت و برای رسیدن به آن حرکت کرد، ایرانیان بودند. احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به تجلیل از اسفندیار رحیم‌مشایی گفت: باید شهادت دهم این مرد، دلی پاک و زلال دارد. مردی است مهربان و عاشق تمام انسان‌ها و ایمانی دارد به استواری دماوند. من افتخار آشنایی با ایشان را در 28-27‌‌سال قبل داشتم و این آشنایی با عنایات خداوند بر این بنده کوچک ادامه یافته است. رییس‌جمهوری تصریح کرد: ‌ایشان برای همه برادری دلسوز است. من ندیدم کسی با ایشان ملاقات کند و بدون اراده قبلی شیفته ایشان نشود؛ شیفته اخلاق، منش و بزرگی ایشان. احمدی‌نژاد گفت: آقای مشایی صاحب اندیشه است، صاحب نظریه است. در زمینه‌های گوناگون و اساسی جهان و انسان و رابطه انسان با خدا و مدیریت جهانی صاحب‌نظر است. بر خودم وظیفه می‌دانم به نمایندگی از ملت ایران از ایشان تقدیر کنم. البته من برای نصب نشان فرهنگ از ایشان اجازه گرفتم که آیا اجازه می‌دهید آن را نصب کنم و آن را جزو افتخارات خود می‌دانم که باوجود تمام ناملایمات، خداوند متعال این توفیق را به بنده داد که بنده به نمایندگی از ملت از یک فرزند برومند ملت تجلیل کنم. احمدی‌نژاد گفت: ملت قدر فرزندان خود را می‌داند و می‌شناسد. اگر من بخواهم آقای مهندس مشایی را در یک کلمه معرفی کنیم ایشان مردی «بهاری بهاری بهاری» است. همچنین به گزارش ایسنا پیش از سخنان محمود احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم‌مشایی که نشان فرهنگ را دریافت کرده بود با مروری بر جایگاه بهار در فرهنگ تشیع تصریح کرد که دنیا بداند که امام ما بهار است. رییس دبیرخانه جنبش غیرمتعهدها در جشن ملی استقبال از نوروز و پس از دریافت درجه‌یک فرهنگ و هنر از سوی رییس‌جمهوری، مزایای مادی نشان اعطا شده را به هنرمندان پیشکسوت بیمار و کودکان سرطانی تقدیم کرد.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. من كه مطلب رو نخونده دارم نظر ميدم!هه هه هه

  2. اشک تمساح.خدا لعنتشون کنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*