آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,319

زد و خورد عروس و داماد تهرانی

عرش نیوز :
روزنامه ایران: قرار بود روزی به یاد ماندنی شود!

در سالن عروسی شور و نشاطی به پا بود. همه اعضای فامیل و آشنایان زیادی به بزم و شادی دعوت شده بودند و ثانیه‌شماری می‌کردند تا عروس و داماد وارد مجلس شوند. لحظاتی بعد نگاه‌های مهمانان به سوی در ورودی چرخید و زوج جوان وارد تالار عروسی شدند.

thum-07bd43470f0bda53883-thCAKNGT1Z_21150 (1)

هنوز دقایقی از به یادماندنی‌ترین بزم شادی عروس و داماد نگذشته بود که صدای فریاد آنها سکوت عجیبی را در سالن برپا کرد. هیچ‌کس نمی‌دانست میان آن دو چه اتفاقی افتاده است. خانواده عروس و داماد که از درگیری آنان شوکه شده بودند سراسیمه به سمت‌شان دویدند اما تلاش‌‌های آنان برای پایان دادن به درگیری بی‌فایده بود. همه حیرت‌زده بودند. کسی باور نمی‌کرد در ثانیه‌های نخست جشن عروسی و در چشم بر هم‌زدنی اینچنین همه‌چیز خراب شود و مراسم با درگیری بین اعضای دو فامیل پایان پذیرد.

آن شب هر کسی که به جشن عروسی دعوت شده بود با چهره‌ای برافروخته و نگاه‌های پر از ابهام سالن را ترک می‌کرد و کسی نمی‌دانست در آن دقایق کوتاه بین عروس و داماد چه چیزی گذشته است. درگیری بین خانواده عروس و داماد و لحظات تلخ خیلی زود جای شادی و سرور را گرفت. داماد خشمگین با مشت و لگد به جان عروس سیاه‌بخت افتاد و تا حد مرگ وی را کتک زد.

کسی قادر نبود عروس بخت برگشته را از چنگ داماد نجات دهد. دیگر همه‌چیز تمام شده بود و حتی ذره‌ای امید به بازگشت به زندگی باقی نمانده بود. عروس خانم با چشمان گریان سوار خودروی پدرش شد و برای همیشه به زندگی با مرد رؤیاهایش پایان داد ولی نه آن شب بلکه بعد از آن نیز کسی نفهمید اختلاف عروس و داماد جوان بر سر چه چیزی بود و موضوع درگیری همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی ماند.

پس از دعوای شدید عروس و داماد هر دو با پدر و مادرشان به دادسرای ناحیه ۴ تهران رفتند و از یکدیگر شکایت کردند. بازپرس پرونده برای تأیید آثار کتک‌کاری، دختر جوان را به پزشکی قانونی فرستاد تا ایراد ضرب و جرح عمدی تأیید شود.

در برابر ساختمان پزشکی قانونی نزدیک به ۲۰ تن از اعضای فامیل پشت سر هم صف بسته بودند تا با میانجیگری عروس و داماد را با یکدیگر آشتی دهند. اما آنها اصرار بر جدایی داشتند و حاضر نبودند به زندگی با هم ادامه بدهند تا اینکه عروس خانم با قاطعیت نپذیرفت و به همراه مادر و چند تن از فامیل داماد وارد ساختمان پزشکی قانونی شدند، در داخل ساختمان پزشکی قانونی همسر برادر داماد با عروس خانم درگیر شد و با ناراحتی به شوهرش زنگ زد و گفت که عروس خانم به من و خانواده‌ات ناسزا می‌گوید و توهین می‌کند. با شنیدن این حرف‌ها برادر داماد با دلی پر از کینه و در حالی که یک ظرف پر از بنزین به همراه داشت خود را به پزشکی قانونی رساند و عروس‌خانم را غافلگیر کرد.

به محض این که دختر جوان به همراه همسر برادر داماد و چند تن دیگر از پزشکی‌قانونی خارج شدند، مرد کینه‌جو بنزین را به سمت عروس جوان پاشید و کبریت روشن را به سمت وی پرتاب کرد. غافل از این که همسر خودش نیز به همراه عروس سیاه‌بخت، قربانی این حادثه تلخ خواهد شد. شعله‌های آتش باتلاش اعضای فامیل مهار شد و عروس جوان با بیش از ۳۰ درصد سوختگی و همسر برادر داماد و دو تن دیگر هر کدام با ۲۰ و ۱۰ درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شدند.

با اعلام این خبر به پلیس ۱۱۰ تیمی از مأموران پلیس کلانتری در محل حادثه حاضر شدند و برادر داماد با دیدن مأموران پلیس از پله‌های ساختمان چندطبقه پزشکی‌قانونی به پشت‌بام فرار کرد ولی چون راه‌فراری نداشت، خیلی زود به دام مأموران پلیس افتاد. همه می‌دانستند مرد جوان کنترل عصبی خود را از دست داده بود و احتمال داشت در آن لحظه دست به هر جنایتی بزند.

خانواده عروس سیاه‌بخت از مرد آتش‌افروز و داماد شکایت کردند. آنها احتمال دادند دامادشان نیز در این حادثه دست داشته است. دادسرا برای داماد به اتهام مباشرت در آتش‌افروزی کیفرخواست صادر کرد و پرونده به یکی از شعب دادگاه شهید مدرس تهران ارجاع داده شد.

دادگاه بعد از چندین جلسه رسیدگی و شنیدن ادعاهای شاهدان، عروس‌خانم و متهمان حکم را صادر کرد.

در این رأی برادر داماد به پرداخت دیه، چهار سال زندان و برای داماد دو سال زندان در نظر گرفته شد که با اعتراض این ۲ برادر قضات شعبه ۲۵ دادگاه تجدیدنظر تهران به بررسی آن پرداختند و در مرحله تجدیدنظر نیز بعد از چندین جلسه رسیدگی دادگاه قضات به خاطر عدم‌احراز وحدت قصد و این که داماد در زمان حادثه در صحنه حضور نداشت و اساساً دلیلی که مبین ارتکاب جرم معاونت نسبت به داماد وجود ندارد، داماد را از اتهام معاونت در جرم آتش‌سوزی مبرا دانستند و وی را از اتهامش تبرئه کردند اما حکم اولیه برادر داماد عیناً تأیید شد و وی بخاطر جرم آتش‌افروزی با بنزین به ۴ سال زندان محکوم شد.

نظریه کارشناسی
محمدرضا دهقانی ساینج (کارشناس حقوقی) درخصوص این پرونده به روزنامه ایران گفت: طبق ماده ۴۳ قانون مجازات اسلامی مصادیق و موارد معاونت روشن شده است که شامل تحریک، ترغیب، تهدید، تطمیع، دسیسه و فریب و نیرنگ است از طرف دیگر مطابق بند دوم از این ماده قانونی تهیه وسیله ارتکاب جرم نیز بایستی با علم واطلاع از مجرمانه بودن عمل مباشر باشد.

همچنین تسهیل وقوع جرم نیز از مصادیق معاونت به حساب می‌آید ضمن این که وحدت قصد و تقدم و یا اقتران زمانی بین عمل معاون و مباشر نیز جزو شروط قلمداد شده است. از طرف دیگر مطابق نظر قاطع علمای حقوق عملیات اجرایی تشکیل‌دهنده جرم معاونت زمانی عنوان کیفری قابل مجازات به خود می‌گیردکه به فعل اصلی فاعل پیوند بخورد پس برای تحقق جرم معاونت صرف وقوع جرم اصلی کفایت نخواهد کرد.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

 1. بحث پيشگيري از جرم يك طرف قضيه است و بحث جرم طرف ديگر . مردم براي انجام ندادن اين جرم بايد چهره اين فرد را به وضوح ببينند تا بدانند اشتباه از سوي آدمي با ظاهر مثبت هم اتفاق مي افتد و خود كنترلي تأثير مهمي در آينده افراد دارد.كه نياز به فرهنگ و تربيت در خانه و اجتماع دارد.

 2. درسال های اخیر اتفاق وحشتناکی شروع شده که روز به روز هم زیادتر می شود و آن این است که حر ف زدن و با ادب بودن به سوسول بودن تعبیر می شود و دست به کتک و حرف های زشت یا کار های مشابه با لا به احقاق حق و کم نیاوردن توجیه می گردد.خواست دستگاه های اجرائی هم به نوعی درجلوگیری نیست .خدا به همه کمک کند.

 3. آقا اينا به كنار همه تون چسبيديد به خانوم با…ي و زن ذليلي!
  همه مون باعث اين مشكلاتيم!
  اگه احترام به زن قلدر بزاري خوب مسلماً اين زن ذليلي است
  اما اگر احترام به يك خانم محترم و بساز و خانواده دوست بذاري اين زن ذليلي نيست
  متاسفانه دختر خانمها بيش از 90% شون تو رويا زندگي ميكنند و اونايي كه بعد از ازدواج نتونند از رويا بيان بيرون تو زندگيشون شكست بزرگي ميخورند

 4. adam mimone ke chera in jori mishe

 5. متاسفانه هنوز در گیر این هستیم که به زن احترام بگذاریم یانه؟یا این که با همه ادعاهای ریز و درشتمون مبنی بر داشتن فرهنگ آریائی و پیشینه تمدن و بعد از آن هم پافشاری در مسلمان بودن و نقل حکایت احترام رسول به دخترش و همسرانش و…ولی در عمل زن را مانند برده و کنیز می دانیم و او باید خوب و فرمانبر و پارسا باشد و اگر مرد گاهی به حرف او گوش کرده لطف کرده و به طور کلی اگر مهربان باشد و به حرف شریک زندگی اش گوش کند ذلیل او می شود..

 6. چه خانواده ی وحشی بودن همون بهتر که زود فهمید دختر بیچاره

 7. کاش یه روزی میومد کلا ازدواج برداشته میشد تا شاهد بی حرمتی ها چه از طرف زن به مرد و چه از طرف مرد به زن نباشیم . نمیدونم چرا همه چی خوب و عالیه همچین که خطبه عقد خونده میشه همه چی زیر و رو میشه . تمام این دعواها زیر سر این خطبه عقده . من میگم هرکس میخواد با کسی زندگی کنه یه صیغه محرمیت بخونن و برن تا زمانیکه دوست دارن با هم زندگی کنند.

 8. وای خدای من
  متاسفم
  حالا کی میخواد جواب زیباییه ازدست رفتشو بده؟
  چه جوری ضربه ای که بهش خورده جبران میشه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*