آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,333

احمدی‌نژاد یکشنبه به مجلس می‌رود

فارس: معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: لایحه بودجه ۹۲ کل کشور روز یکشنبه ۶ بهمن ۹۱ توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس می‌شود.

IMAGE634929217163932487

رحیم ممبینی درمورد لایحه بودجه ۹۱ کل کشور گفت: لایحه بودجه دولت مربوط به سال ۱۳۹۲ روز یکشنبه ۶ اسفند از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

وی در مورد ارقام کلان لایحه بودجه ۹۲ از جمله نرخ ارز و نرخ تورم گفت: مقرر شده ارقام بودجه در گزارش رئیس جمهور به مجلس ارائه شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تأکید کرد: تدوین لایحه بودجه ۹۲ کل کشور در معاونت برنامه‌ریزی به پایان رسیده و مورد تصویب هیئت دولت قرار گرفته و در اولین جلسه علنی مجلس در هفته آینده ارائه خواهد شد.

دولت براساس آئین نامه داخلی مجلس موظف است لایحه بودجه هرسال را حداکثر تا ۱۵ آذر تقدیم مجلس کند و همزمان با آن گزارشی از عملکرد قانون بودجه سال جاری تقدیم مجلس شورای اسلامی کند که بر این اساس دولت در آخرین لایحه بودجه خود به مجلس با تأخیر ۸۱ روزه مواجه بوده که از این نظر یک رکورد در تأخیر بودجه به شمار می‌رود.

تاخی دولت در تقدیم لایحه بودجه باعث بلاتکلیفی فعالان اقتصادی از نظر متغیرهای کلان اقتصادی در سال آینده برای تصمیم‌گیری در سرمایه‌گذاری می‌شود.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*