آخرین خبرها
تعداد بازدید : 356

واکنش مردم به کلیپ جنجالی گشت ارشاد

چند روز پیش کلیپی منتشر شد که در آن از برخورد بد ماموران گشت ارشاد با چند دختر در یکی از پارک های تهرانفیلم گرفته شده بود. که این فیلم حدود دو دقیقه ای صحنه هایی از کتک زدن دختر جوانتوسط مامور نیروی امنیت اخلاقی را نشان می داد که حتی سخنگوی ناجا نیز از آن ابراز تاسف کرد.در ادامه درمورد واکنش ها به کلیپ جنجالی گشت ارشاد بیشتر میخوانید.

واکنش ها به کلیپ جنجالی گشت ارشاد

ماجرای پیش آمده برای چند دخترجوان و مأمور پلیس در یکی از پارک‌های تهران واکنش هایزیادی در پی داشت اما آنقدر غیرقابل دفاع بود که حتی سخنگوی ناجا نیز از وقوع آن ابراز تأسف کرد.

به گزارش ایسنا، چند روز پیش فیلمی حدودا دو دقیقه ای از درگیری پیش آمده میانماموران گشت امنیت اخلاقی با چند دختر جوان دریک پارک در فضای مجازی از جمله تلگرام، توئیتر، اینستاگرام و …منتشر شد. فیلمی که در آن مامور زن پلیس با دختری جوان درگیر شدهو در این میان جملات نامناسبی هم میان طرفین رد و بدل می شود و در پایان فیلم منتشر شده نیز مشخص نمی شودکه آیا ماموران این دختر را که ظاهرا به دلیل حجاب نامناسب وارد مشاجره با پلیس شده بودبه مقرپلیس منتقل کردند یا خیر.

این فیلم به سرعت در فضای مجازی منتشر شده و واکنش بسیاری کاربران این فضاها اعماز چهره های سیاسی، هنری و … را در پی داشت و هر یک از این افراد از منظری متفاوت اقدام این مامورانرا به نقد کشیدند. بسیاری از کاربران فضای مجازی هم واکنش خود به این اقدام را با هشتگ#گشت_ارشاد با دیگر کاربران توئیتر و اینستاگرام به اشتراک گذاشتند.

کلیپ جنجالی گشت ارشاد

کلیپ جنجالی گشت ارشاد در تهران

دستور وزیرکشور برای بررسی جامع حادثه

اما نخستین واکنش رسمی به این اقدام از سوی وزیر کشور مطرح شدو عبدالرضا رحمانی فضلی در خبری که پورتال وزارت کشور منتشر کرد دستور بررسی جامع و ارائهگزارش آن تا روز شنبه را صادر کرد.

درمورد کلیپ جنجالی گشت ارشاد بیشتر بدانید

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به انتشار کلیپ درگیری مامور زن گشت ارشاد با چند دخترکه در پارک طالقانی تهران رخ داد، گفت: در این ماجرا شاهد بودیم که علیرغم تبلیغات گسترده دشمنو رسانه‌های معاند، موج گسترده‌ای از حمایت مردم و مسئولان از پلیس و برخورد این نیروبا ناهنجاریهای اجتماعی به راه افتاد.

سخنان سردار رحیمی درمورد کلیپ جنجالی گشت ارشاد

سردار حسین رحیمی در سخنرانی پیش خطبه‌های نمازجمعه منطقه کن ضمن تبریک اعیادشعبانیه و با اشاره به اقدامات دشمنان در مقاطع مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد:دشمن همواره به دنبال این بوده تا با استفاده از امکانات و ابزار خود با انقلاب اسلامی که حاصل مجاهدت‌هاو جانفشانی‌های ملت ایران است مقابله کند که جنگ هشت ساله و آشوب‌های مختلف از جمله این اقدامات هستند.

کلیپ جنجالی گشت ارشاد

رحیمی با اشاره به وقایع رخ داده در دی ماه سال گذشته در کشور اظهار کرد:این حادثه از نقشه‌های شوم دشمنان قسم خورده انقلاب بود که خوشبختانه با درایت، اقتدار و عقلانیتو تدبیر نیروی انتظامی به هدف خود نرسیده و فضا طوری مدیریت شدکه دشمنان نتوانستند به اهداف خود برسند.

رحیمی با بیان اینکه دشمن با تمام توان و تبلیغات بسیار علیه کشورمان وارد عمل شده،به حادثه خیابان پاسداران و غائله دراویش اشاره کرد و گفت: در این حادثه نیز ماموران پلیس با سعه صدرو تدبیر، نقشه دشمنان را خنثی و نقش بر آب کردند. در حالی که در این حادثهبه وضوح رد پای دشمنان دیده می‌شود.

کلیپ جنجالی گشت ارشاد در تهران

رحیمی با بیان اینکه پلیس مسئول برقراری نظم در جامعه و برخورد با قانون شکنان استگفت: افتخاری برای پلیس بالاتر از خدمت گذاری به مردم نیست و ما به هیچ وجه از مسیرمانکه همان ادامه مسیر شهداست کوتاه نمی‌آییم.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه پلیس در راه تامین امنیت و آرامش مردم لحظه‌ای درنگ نکردهو از پای نخواهد ایستاد گفت: ماموران پلیس سربازان ولایت و پاسدار ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب هستندو با قانون شکنان و قانون گریزان براساس قانون رفتار خواهند کرد و نتیجه آن هم این شدهکه به لطف خداوند امروز بهترین امنیت‌ها در سطح منطقه را در نظام جمهوری اسلامی شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به انتشار کلیپی از درگیری مامور زن گشت ارشادبا چند دختر که در پارک طالقانی تهران رخ داده گفت: در این ماجرا شاهد بودیم که علی‌رغم تبلیغاتگسترده دشمن و رسانه‌های معاند، موج گسترده‌ای از حمایت مردم و مسئولاناز پلیس و برخورد این نیرو با ناهنجاری‌های اجتماعی به راه افتاد.

فرارو ، ایسنا

 

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*