آخرین خبرها
تعداد بازدید : 663

فاجعه در کرج ، مردم کرج در تابستان آب نخواهند داشت + تصاویر

سد کرج که یکی از منابع تأمین آب شرب پایتخت است این روزها حال و روز خوبی ندارد. اگر این روزها از جاده چالوس عبور کرده باشید با صحنه ای مواجه می شوید که اصلا خوشایند نیست، نصف شدن ذخیره آب پشت سد به همه عابران شوک وارد می کند. بیست و پنجم آذرماه امسال بود که بهزاد پارسا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با تشریح وضعیت ظرفیت سدهای کرج و طالقان همچنین میزان بارندگی در استان نسبت به سال های اخیر از کاهش ۲۲ درصدی بارندگی در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ سخن به میان آورده بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۱ درصد ظرفیت سد طالقان پر است که این میزان کاهش ۳ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد گفته بود؛ ظرفیت سد کرج نیز ۶۳ درصد برآورد شده که با کاهش دو درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.

 

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. شهر کرج شاید از سالها پیش میبایست بی آب بماند . متاسفانه این شهر بدلیل دارا بودن مجموعه های آپارتمانی و داشتن کنتور آب مشترک مردم به اوضاع غیر قابل نظارت و یا عدم صرفه جویی در مصرف بسیار زیاد عادت کرده اند . و بهیچ عنوان چیزی بنام صرفه جویی در مصرف را نمیدانند. هرکس با تفکر اینکه اگر او مصرف نکند و یا کمتر مصرف کند دیگری به حساب او مصرف میکند بی توجه به شرایط بحرانی در مصرف این مایه حیات اسراف میکند . در صورتیکه ما خودمان را همیشه مردمی آگاه میدانیم. چندین سال پیش در امریکا بودم و امریکا یکی از کشور های دارای منابع خوب آبی بود . با دختری دوست بودم و قرارمان ازدواج بود .شبی پس از نوشیدن کمی شراب من برای شستن لیوانها به آشپزخانه رفتم .و کمی در مصرف آب بی احتیاطی کردم .و آن خانم با وجود رابطه خوبمان بتندی لیوانها را گرفت و گفت آقا دولت من برای آب مجانی خانه های ارتش هم هزینه میکند. من از آن موقع با همین حرکت نامزدم خودم را در بود یا نبود هر ناظری مسئول اعمال و رعایت اصول انسانی میدانم .دو خورو دارم و باز بیشتر از اتوبوس استفاده میکنم. دوچرخه سوار میشوم .آب مصرف شده را از طبقه دوم برای باغچه به حیاط میبرم . ماشین را با یک دستمال نمدار پاک میکنمنه فوران آب.
    باید قانع بود و قناعت کرد البته همه نه فقط قشر ضعیف جامعه . وجدانباید همگانی باشه .

  2. برای اصلاح الگوی مصرف مجتمع ها باید کنتور اب مجزا شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*