آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,067

آزار و اذیت زنان در کاخ سفید توسط دونالد ترامپ

سخنگوی کاخ سفید با رد اتهامات وارده درباره آزار و اذیت جنسی زنان از سوی ترامپ، افراد مدعی را درغگو توصیف کرد.دونالد ترامپ

دونالد ترامپ

کاخ سفید در واکنش به اظهارات ۱۶ زنی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده بودند، تمامی این زنان را درغگو خواند.

سارا هوکابی، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به خبرنگار سی بی اس درباره ۱۶ زنی که رئیس جمهوری را در این خصوص متهم کرده اند و اینکه آیا موضع رسمی کاخ سفید در خصوص آن ها بر دروغگو بودنشان است گفت:بله، ما از ابتدا (موضع خود را) مشخص کرده بودیم و رئیس جمهوری درباره آن صحبت کرده است.

ترامپ هفته پیش درباره این اتهامات سخن گفته و با بیان اینکه این سخنان «تماما اخباری نادرست هستند، … نادرست هستند، این یک ماجرای ساختگی است» آن را رد کرده بود.

ماجرای این اتهامات از انتشار یک نوار صوتی از مکالمه غیر رسمی ترامپ با بیلی بوش، مجری یک برنامه تلویزیونی به نام «سرگرمیامشب» در دوران رقابت های ریاست جمهوری سال گذشته این کشور آغاز شد که در آن ترامپ درباره زنان سخنان خارج از نزاکتی را بر زبان آورده بود و تأکید کرده بود که «وقتی که شما یک فرد مشهور هستید، آن ها به شما اجازه می دهند هرکاری انجام دهید».

دونالد ترامپ

آزار و اذیت زنان توسط ترامپ

پس از انتشار آن فایل صوتی، دستکم ۱۱ زن اعلام کردند که ترامپ بدون رضایت شان، بدن آن ها را لمس کرده است یا آن ها را بوسیده است.

ترامپ در آن زمان گفت که این اتهامات «تماما ساختگی» هستند و خودش قربانی یکی از «بزرگترین کارزارهای حیثیت زدایی سیاسی در تاریخ کشور شده است» و به طور ضمنی عنوان کرد که دموکرات ها در این ماجرا دخالت داشته اند.

اما پس از ماجرای رسوایی جنسی هاروی واینستاین، تهیه کننده مشهور هالیوودی و مارک هالپرین، تحلیلگر سیاسی ارشد شبکه ام اس ان بی سی ماجرای اتهامات آزار و اذیت های جنسی ترامپ بار دیگر مطرح شد.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی مورد علاقه دونالد ترامپ، یعنی شبکه فاکس نیوز نیز اخیرا در معرض چنین اتهاماتی قرار گرفته است، جایی که تعدادی از زنان، مجریان این شبکه را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده اند.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*