آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,069

انتشار تصاویر مبتذل زوج جوان ایرانی در اینترنت توسط خودشان!

زوج جوانی که تصاویر مبتذلشان را در اینترنت منتشر می کردند شناسایی و دستگیر شدند!

سرهنگ ایرج محمدخانی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای اهداف پلیس فتا و کاهش جرایم در فضای سایبری، کارشناسان تیم رصد این پلیس طی بررسی های شبانه روزی در یکی از شبکه های اجتماعی خارجی، با شناسایی زوجی که تصاویر خانوادگی مبتذل خود را در این فضا منتشر می کرد، رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از توان علمی و مهندسی، هویت زوج مورد نظر و محل سکونت آنان را در رشت شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی به پلیس فتا احضار کردند.

سرهنگ محمدخانی افزود: متهمان با مشاهده شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی اعتراف کردند که پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا گیلان به شهروندان توصیه کرد که از انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی خود در اینترنت خودداری کنند و به این نکته توجه داشته باشند، انتشار محتوای خلاف عفت عمومی در فضای مجازی براساس بند ۲ ماده ۶ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه ای جرم تلقی و قانونگذار برای مرتکبان چنین جرایمی، مجازات جزای نقدی و حبس در نظر گرفته است.

سرهنگ محمدخانی در خاتمه تصریح کرد: افراد زیادی در شبکه های اجتماعی با اهداف خاص از پیش برنامه ریزی شده فعالیت دارند که به دنبال مقاصد مجرمانه مختلفی از جمله هتک حیثیت، اخاذی، کلاهبرداری، جعل هویت، سرقت اطلاعات و ترویج فرهنگ ابتذال غرب هستند که غفلت شهروندان از این موضوع، ممکن است کیان خانوادگی و حریم خصوصی آنان را تحت الشعاع قرارداده و از لحاظ روحی و روانی آسیب جدی را به پیکره خانواده وارد سازد.

جوان امروز

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۶ نظر

  1. ایول فک کردن اینجا اروپاست

  2. فرشته مهربون

    چکارشون دارند؟؟؟؟؟؟شاید برلشون مهم نیست…خداوند به اون بزرگی گفته “لا اکراه فی الدین” اقا شاید دوست دارن برن جهنم؟؟بذارید راحت برن…راستی حالا عکسا چی بود میزدید ما خم ببینیمشون……..

  3. اونوقت میگن چرا میگین بغیرتن ، براهمین چیزاشونه دیگه

  4. شاید واسه اونا این چیزا طبیعی هستش

  5. بابا دوست دارن به کسی چه ربطی داره عکس خودشون بوده عکس کس دیگه ای که نبوده.فقط گیر بدید

  6. بعضي ها بيكارن واقعاً!!!!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*