آخرین خبرها
تعداد بازدید : 993

انتخاب و داوری آثار ششمین جشنواره سینماحقیقت با شیوه ای جدید صورت می‌پذیرد


به گزارش سینمانگار،
 با پایان یافتن مهلت ارسال فیلمبه ششمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، بزودی کار انتخاب آثار منتخب گونه های موضوعی ده گانه جشنواره با شیوه جدید آغاز خواهد شد.


روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت اعلام کرد: امسال به دلیل کثرت آثار ارسالی به ششمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت شاهد تغییراتی در روش های انتخاب و داوری هر بخش از جشنواره خواهیم بود تا به این ترتیب، علاوه بر صرف زمان بیشتر برای بررسی آثار، عدالت افزون تری نیز در امر داوری ها صورت پذیرد.

در جمع اعضای هیات انتخاب جشنواره، مستندسازان، پیشکسوتان این عرصه، برخی از مدیران دولتی، منتقدان سینما، اساتید دانشگاهی و… حضور خواهند داشت تا با قابلیت های خود، انتخابی شایسته را رقم زنند. در همین ارتباط، کاروانی هشتاد نفره در صف بازبینی فیلم ها جای گرفته اند.

این گزارش می افزاید: پس از گونه بندی آثار مستند در چهارمین و پنجمین دوره سینما حقیقت که با اقبال گسترده فیلمسازان روبه رو شد، مهمترین اتفاق رفع دغدغه فیلمسازان از ندیده شدن فیلم هایشان در عرصه انتخاب و داوری بود که توسط مدیران جشنواره به آن اندیشیده شد. در جشنواره ششم، روش سابق که تنها یک هیات انتخاب همه آثار ارسالی به جشنواره را بررسی می کرد و یک هیات داوری آثار منتخب را برمی گزید، به کلی کنار گذاشته شده و برای هر گونه موضوعی یک هیات انتخاب و داوری مجزا در نظر گرفته شده تا تعداد کمتری از آثار، در زمان بیشتر مورد بازدید هیات مستقل و آشنا با آن گونه موضوعی قرار گیرد. امری که سبب تخصصی تر شدن کار و کاهش ضریب خطا و اعمال سلیقه نسبت به روش قبلی می شود.

روش بهره گرفته شده در دو دوره گذشته، مورد استقبال فیلمسازان قرار گرفت که کمترین میزان انتقاد از نتایج داوری و انتخاب در جشنواره را درپی داشت و سطح کیفی جشنواره «سینما حقیقت» را افزایش داد.

ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت طی روزهای 13 تا 19 آبان ماه 1391 و با شعار «حقیقت شاهین عدالت»، در شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع خبر :وب سایت تخصصی سینمایی سینمانگار

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*