آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,346

بزرگترین شگفتی های جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۷

هفتادوچهارمین دوره جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۷

جوایز گلدن گلوب را شاید بتوان یکی از مهم ترین جوایز سینمای جهان و تلویزیون برشمرد. صبح روز دوشنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۵۵، هفتاد و چهارمین مراسم جوایز گلدن گلوب به میزبانی جیمی فالون در هتل بورلی هیلتون واقع در بورلی هیلز کالیفرنیا برگزار شد و برندگان شاخه های مختلف، مشخص شدند. نامزدهای این مراسم نیز در تاریخ ۲۲۲ آذر ماه اعلام شده بودند . در ادامه می توانید برندگان هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب را مشاهده کنید.

در این مراسم، فیلم La La Land ساخته دیمین شزل با کسب ۷ جایزه گلدن گلوب، رکوردشکنی کرد و تبدیل به تنها فیلمی شد که در یک مراسم هفت جایزه را به خود اختصاص داده است. این فیلم، در تمام شاخه های که نامزد شده بود، برنده شد.

شگفتی های جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۷

جوایز فیلم گلدن گلوب که به غیرقابل پیش بینی بودن معروف است، امسال با شگفتی های کمتری نسبت به سال های گذشته همراه بود؛ با این وجود کمتر کسی فکر می کرد «آرون تیلور جانسون» و «ایزابل هوپر» در جمع برندگان قرار بگیرند و یا سریال «مدیر شب» بیشترین جوایز بخش تلویزیونی را کسب کند و «بازی تاج و تخت» دست خالی مراسم را ترک کند.

جوایز گلدن گلوب 2017

مراسم جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۷

در زیر نگاهی خواهیم داشت به بزرگترین شگفتی ها و ناکامان هفتادوچهارمین دوره جوایز سینمایی-تلویزیونی گلدن گلوب:

شگفتی:«ایزابل هوپر»

در حالی که بسیاری احتمال می دادند امسال «ناتالی پورتمن» برای بازی در فیلم «جکی» سومین جایزه گلدن گلوب بازیگری خود را به دست آورد، اما این «ایزابل هوپر» بود که این جایزه را برای بازی درخشان در فیلم «او» به کارگردانی «پل ورهوفن» به خانه برد.

البته انجمن مطبوعات خارجی هالیوود همواره علاقه زیادی به ستاره های خارجی از جمله «هوپر» دارد. فیلم «او» نیز در نهایت جایزه بهترین فیلم خارجی گلدن گلوب را کسب کرد.

 جوایز گلدن گلوب 2017

ایزابل هوپر جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۷ را برای بازی در فیلم او نصیب خود کرد

شگفتی و ناکامی:«مهتاب»

«مهتاب» فیلم تحسین شده سال که با شش نامزدی پیشتاز نامزدهای جوایز گلدن گلوب پس از فیلم «لالا لند» (۷ نامزدی) بود، تا اعلام آخرین برنده هیچ جایزه ای نبرده بود اما با اعلام این فیلم به عنوان برنده بهترین فیلم درام، سازندگان «مهتاب» شب را به خوبی به پایان رساندند. در سال ۲۰۱۴ نیز فیلم «دوازه سال بردگی» که در نهایت جایزه اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد، شرایطی مشابه را با فیلم «مهتاب» را در جوایز گلدن گلوب تجربه کرد بود.

ناکامی:شبکه «HBO»

محصولات شبکه تلویزیونی «HBO» که در مجموع در ۱۴ شاخه از جوایز تلویزیونی گلدن گلوب نامزد کسب جایزه بودند به طول کامل نادیده گرفته شد و نه سریال های جدید این کمپانی چون «ورست ورلد» و «نا امن» و نه قدیمی ها چون «بازی تاج تخت» و «ویپ» و همچنین مینی سریال «آن شب» نتوانستند مانع از ناکامی بزرگ شبکه «HBO» شوند.

شگفتی:«لالا لند»

گرچه بسیاری بیش بینی می کردند فیلم «لالا لند» ساخته «دیمین شزل» شب خوبی در جوایز گلدن گلوب داشته باشد اما کمتر کسی گمان می کرد این فیلم بتوانند به اصلاح جوایز را جارو کند و از هفت نامزدی، هفت جایزه به خانه ببرد. این فیلم علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم موزیکال و کارگردانی جوایز بازیگر مرد و زن فیلم کمدی موزیکال، فیلمنامه و ترانه و موسیقی متن را به خانه ببرد. در تاریخ جوایز سینمایی گلدن گلوب این اولین بار است که یک فیلم موفق به کسب هفت جایزه می شود. این رکورد پیش از این در اختیار دو فیلم «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» و «قطار سریع السیر نیمه شب» بود که هر کدام شش جایزه گلدن گلوب کسب کرده بودند.

جوایز گلدن گلوب 2017

فیلم لالا لند توانست بیشترین جایزه را در مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۷ نصیب خود کند

شگفتی:«تریس الیس رُز»

«تریس الیس رُز» که اولین بار به جمع نامزدهای بازیگری جوایز گلدن گلوب راه یافته بود در رقابت با چهره های سرشناسی چون «سارا جسیکا پارکر» – برنده چهار جایزه گلدن گلوب – توانست این جایزه را به خود اختصاص دهدو

شگفتی:«آرون تیلور سوئیفت»

«آرون تیلور سوئیفت» در حالی جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل گلدن گلوب را برای بازی در فیلم «حیوانات شبانه» دریافت کرد که بسیاری این جایزه را برای «ماهرشالا علی» بازیگر فیلم «مهتاب» کنار گذاشته بودند. «ماهرشالا علی» در جوایز انجمن های سینمایی چندین جایزه بازیگری را از آن خود کرده بود.

منبع : ایسنا / م.ف
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*