آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,115

فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری ازسکوتش درمقابل عشق دیگرهمسرش گفت

فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری

منصور پورحیدری (۶ بهمن ۱۳۲۴ تهران – ۱۴ آبان ۱۳۹۵ تهران) بازیکن و مربی فوتبال اهل ایران بود. او پرافتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران است. احیای باشگاه استقلال بعد از انقلاب ۵۷، که با تغییر نام باشگاه تاج به استقلال صورت گرفت، از خدمات او برای منحل نشدن باشگاه بود.

 فریده فرامرزی

 ازاین‌رو او را پدر استقلال نامیده‌اند. ۲ قهرمانی استقلال در آسیا در کارنامهٔ پورحیدری دیده می‌شود که یک بار در قامت بازیکن و یک بار در کسوت سرمربی به آن‌ها دست یافت. او از این حیث در ایران رکورددار است. پورحیدری علاوه بر بازیکنی و سرمربی‌گری، به عنوان مدیر فنی و سرپرست باشگاه استقلال نیز فعالیت کرده بود. او در دوره‌ای سرمربی تیم ملی ایران نیز بود و با آن تیم در سال ۱۹۹۸ قهرمان بازی‌های آسیایی بانکوک شد.

خانواده منصور پورحیدری
منصور پورحیدری همسر فریده شجاعی ، نایب رئیس سوم فدراسیون فوتبال است. حاصل ازدواج منصور پورحیدری با فریده شجاعی یک فرزند دختر به نام عسل و یک فرزند پسربه نام علی است که متولد سالهای ۱۳۷۱ و ۱۳۶۲ می‌باشند.

 فریده فرامرزی

همسر و دختر منصور پورحیدری

وی ابتدا در سن ۱۷ سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی می‌کرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت ۹ سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی می‌کرد و در سال ۱۳۴۹ عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.

فریده فرامرزی

بعد از اتمام دورهٔ بازیگری، رایکوف مربی وقت تاج که تیم جوانان تاج را هم در دست داشت، به دلیل پشتکار و پیگیری‌های فراوان منصور، او را به جوانان برد. رایکوف که از سال ۴۸ تا ۵۳ مربی تاج بود، به دلیل خستگی قادر به ادامه کار در تاج نشد و پس از باخت به تیم نفت آبادان در سال ۵۳ کنار گذاشته شد و تیم به علی دانایی فرد رسید که وی هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود برگزید و علی دانایی فرد تنها ۸ بازی در سال ۵۴ سرمربی تیم بود و سپس جکیچ به عنوان سرمربی تاج در سال ۵۵ انتخاب شد و جکیچ هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود انتخاب کرد. و نتایج مطلوبی را با وی کسب کرد.

 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری

آغاز مربیگری
بعدازاتمام دورهٔ بازیگری، رایکوف مربی وقت تاج که تیم جوانان تاج را هم در دست داشت، به دلیل پشتکار و پیگیری‌های فراوان منصور، او را به جوانان برد. رایکوف که از سال ۴۸ تا ۵۳ مربی تاج بود، به دلیل خستگی قادر به ادامه کار در تاج نشد و پس از باخت به تیم نفت آبادان در سال ۵۳ کنار گذاشته شد و تیم به علی دانایی فرد رسید که وی هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود برگزید و علی دانایی فرد تنها ۸ بازی در سال ۵۴ سرمربی تیم بود و سپس جکیچ به عنوان سرمربی تاج در سال ۵۵ انتخاب شد و جکیچ هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود انتخاب کرد. و نتایج مطلوبی را با وی کسب کرد.

فریده فرامرزی

مربیگری پس از انقلاب
پس از انقلاب بدلایل نا آرامی‌ها، قرارداد جکیچ با تاج فسخ گردید و ایشان به همراه جکیچ برای مدتی راهی کشورهای حاشیه خلیج فارس شد. او چند ماه پس از بازگشت مربی استقلال شد. البته لیگ در سال ۵۸ انسجام لازم را نداشت. او با پنج دوره حضور در ادوار رقابتهای آسیایی به عنوان سرمربی رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است که ۳۲ مرتبه مربی‌گری یک باشگاه در جام باشگاه‌های آسیا را به عهده داشته‌است.
او در پنج دوره حضور خود؛ یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا و همچنین دو مقام چهارم جام برندگان جام آسیا را برای استقلال به ارمغان آورده‌ است.
پورحیدری در ۳۰۹ مسابقه مربی‌گری تیم فوتبال استقلال تهران را بر عهده داشته‌است و ۸۱ بار به عنوان مربی در خدمت آبی‌پوشان بود که از این لحاظ در تاریخ باشگاه استقلال رکورددار می‌باشد. پورحیدری همچنین رکورددار مربی‌گری در شهرآورد تهران است. منصور پورحیدری همچنین دارای یک رکورد دیگری هم هست او تنها کسی هست که هم به عنوان بازیکن هم به عنوان مربی توانسته قهرمان آسیا بشود وی درسال ۱۳۴۹ در حالی که یک بازیکن ۲۵ ساله بود توانست به عنوان قهرمانی آسیا برسد ویک بار هم به عنوان مربی در سال ۱۳۷۰ توانست قهرمان آسیا شود.

فریده فرامرزی

عکس عروسی فریده شجاعی و منصور پورحیدری

ماجرای مهاجرت دختر منصور پورحیدری و فریده شجاعی

قرار بود بعد از فارغ شدن منصور پورحیدری و فریده شجاعی از سمت های خود در فوتبال ایران، آنها نیز به دختر گلف بازشان در آمریکا ملحق خواهند شد. دختر منصور پورحیدری یکی از گلف بازان حرفه ای ایران است که از مدت‌ها پیش به دنبال مهاجرت به آمریکا و اقامت در این کشور بود. تصمیمی که البته منصور پورحیدری با آن مخالف بود اما در نهایت رضایت داد تا خانواده سرمربی سابق آبی ها برای همیشه به آمریکا کوچ کنند. در همین رابطه پورحیدری از مدت‌ها پیش به دنبال گرفتن اقامت خانواده خود در کشور آمریکا بود.

 فریده فرامرزی

عسل دختر منصور پورحیدری هر چند خودش به شدت با این موضوع مخالفت می‌کرد، اما در نهایت تسلیم تصمیم دختر خود شد و خانواده وی یک ماه پیش تهران را به مقصد آمریکا ترک کردند.

خانه ورزش نوشت : البته پورحیدری به خاطر سمتی که در استقلال داشت در تهران باقی ماند و فریده شجاعی نیز به خاطر سمتش در فدراسیون فوتبال مرتب در حال رفت و آمد بود، اما دختر پورحیدری که یکی از گلف‌بازان قهار بانوان ایران بود در آمریکا ماندنی شد و قرار شد که در آینده نزدیک و با فارغ شدن منصور پورحیدری و فریده شجاعی از سمت های خود، آنها نیز به خانم گلف باز در آمریکا ملحق شوند.

فریده فرامرزی

بیماری منصور پور حیدری
فریده شجاعی
: مدتی بود که منصور حال زیاد خوشی نداشت. خیلی ضعیف شد و ۲۵ کیلو در مدت کوتاهی وزن کم کرد. برایش وقت گرفتم که برویم پیش دکتر، نمی آمد و مشغله زیاد را بهانه می کرد. همه هوش و حواسش پیش استقلال بود
به هر ترفندی بود بردمش و آزمایش داد و معلوم شد که قند خونش بالاست سپس بعد از مدتی با بررسی های بیشتر بیماری او را عفونت ریه اعلام کردند

منصور پورحیدری سرانجام در صبح جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ (۴ نوامبر ۲۰۱۶) براثر سرطان ریه در بیمارستان ایرانمهر در ۷۰ سالگی درگذشت.

 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری

همسر و پسر منصور پورحیدری در مقابل بیمارستان

گفتگو با فریده شجاعی

منصور محبوب بود

وی گفت:در ابتدا باید بگویم خوشحالم از اینکه تمامی ورزش دوستان،فوتبالیست ها و همه مردم منصور را همانطور که بود شناختند.
از زمانی که منصور بیمار شد و حتی الان که به رحمت ایزدی رفته من بیشتر متوجه این مساله شده ام و در حال حاضر می بینم که چقدر او محبوبیت داشته است .

 فریده فرامرزی

۴۱ سال در خانه صدای بلند منصور را نشنیدم

وی ادامه داد:در هر صورت می توان بگویم منصور چه در زندگی خانوادگی و چه در فوتبال و ورزش و حتی میادین یک اسطوره بوده است و در طی این ۴۱ سال زندگی تا به حال صدایش در خانه بلند نشده و حتی به بچه ها نیز کوچکترین بی احترامی ای نداشته است و کمتر مردی را می توان با این شرایط در اطراف دید .منصور مرد کامل و مظلومی بود که نمونه آن را ندیدم و در حال حاضر مظلومیت اش بیشتر ما را تحت تاثیر قرار داده است و در واقع خیلی ناراحتم .

فریده فرامرزی

پورحیدری زندگی اش را برای استقلال گذاشت و من سکوت کردم

همسر پورحیدری ادامه داد:منصور مرد بسیار خوب و نازنینی بود که در ورزش همه او را می شناختند و حتی افتخارات زیادی را کسب کرده است . او از بچگی عاشق استقلال بود و تنها اشکال وی از نظر من که همسرش بودم این بود که بیش از حد استقلالی بود و زندگی اش را برای این تیم گذاشت .فداکاری ها و از جان گذشتگی های این مرد برای استقلال بی شمار است و به هر حال منم به عنوان همسرش این مساله را پذیرفته بودم تا او در کنار استقلال عشق بورزد و زندگی کند و به همین دلیل اعتراضی هم نمی کردم که خدایی نکرده ناراحت شود و دوست داشتم خوب زندگی کند .

فریده فرامرزی

خانواده پورحیدری یک فرشته را از دست داد

وی افزود:منصور افتخارات زیادی را برای استقلال ، تیم ملی کسب کرده و بدون چشم داشت مالی این کار ها را انجام می داد علی الخصوص برای استقلال که زندگی اش را گذاشت و ما هم تنها در خصوص اینکه چرا رایگان این کار را انجام می دهد شاید اعتراض داشتیم در غیر این صورت حرفی نداشتیم .منصور مرد دوست داشتنی بود و ما یک فرشته را از دست دادیم .

 فریده فرامرزی

اگر منصور زنده بود جور دیگری از شما تشکر می کرد

شجاعی در پایان خاطر نشان کرد:جا دارد از تمام مردم ،هواداران ،فوتبالیست ها ،هنرمندان و تمامی مسئولان که ما را مورد حمایت قرار دادند تشکر کنم چرا که واقعا تا به این لحظه نتوانستم از تمامی عزیزانن تشکر کنم و از آنها ممنونم که به ما لطف داشتند و ما را تنها نگذاشتند اما مطمئنا اگر خود منصور زنده بود طور دیگری از آنها تشکر می کرد و ما تنها می توانیم سپاس بگوییم .امیدوارم این اتفاق دیگر برای ورزش تکرار نشود .

 فریده فرامرزی

عکس قدیمی منصور پورحیدری

فریده فرامرزی

تصاویر افراد مشهوری که به ملاقات منصور پورحیدری در بیمارستان رفتند

فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
سید حسن خمینی
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
داریوش ارجمند
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
ملاقات منصور پورحیدری

فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری

آزاده نامداری
 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
امیر قلعه نویی
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
علی تاج
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
حبیب کاشانی
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
پژمان جمشیدی
فریده فرامرزی
علی منصوریان و سید مهدی رحمتی

حال و هوای خانه بعد از درگذشت منصورخان پورحیدری

بعد از اعلام خبر درگذشت منصور پورحیدری دوستان و شاگردان آن مرحوم برای همدردی با خانواده داغدیده در منزل او حضور پیدا کردند. این در حالی است که فریده شجاعی همسر داغدار منصور پورحیدری به دلیل شرایط بد روحی هنوز نتوانسته خود را به منزل برساند.
در زیر تصاویری از منزل زنده‌یاد پورحیدری در غیاب منصورخان را مشاهده می کنید:

 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
خانه بدون منصورخان
 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
استقلالی‌های حاضر در خانه منصورخان
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
اشک‌های فریده شجاعی در حضور استقلالی‌ها
 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
اشک‌های همسر داغدار منصورخان در حضور استقلالی‌ها
 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
اشک‌های کاپیتان در منزل منصورخان
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
اشک‌های مهدی رحمتی در منزل منصورخان
 فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
خانه بدون منصورخان
فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری
علی دایی در خانه منصور پورحیدری

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*