آخرین خبرها
تعداد بازدید : 945

تاریخ اجرای طرح زوج و فرد جدید اعلام شد

از سر گیری طرح زوج و فرد جدید از اول آبان

 

رئیس پلیس راهور ناجا از اجرای فاز اول طرح کاهش (LEZ) از ابتدای آبان ماه سال ۱۳۹۵ خبر داد. سردار تقی مهری گفت:هنگامی که پلیس خودروهای متخلف را متوقف می کند یکی از مدارکی که مورد بازبینی قرار می گیرد برگه معاینه فنیاست. در حال حاضر در سراسر کشور برگه معاینه فنی توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی به صورت دستی چک می شود.

 

 وی افزود:مقرر شده که از ابتدای آبان ماه سال جاری در محدوده طرح زوج یا فرد برگه معاینه فنی خودروها توسط دوربین های پلاک خوان چک شود. وی تاکید کرد:با توجه به استقبال مردم و در جهت هماهنگی های فنی بیشتر مقرر شد که اجرای این طرح از آبان ماه آغاز شود؛ به طوری که دوربین ها از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۹ در روزهای عادی و در روز پنج شنبه از ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ برگه معاینه فنی خودروها را از طریق خواندن پلاک چک می کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا از شهروندان پایتخت درخواست کرد ظرف مدت باقی مانده برای اخذ برگه معاینه فنی اقدام کنند و این کار را به روزهای پایانی موکول نکنند؛ چرا که ازدحام مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی در روزهای آخر افزایش می یابد. سردار مهری تاکید کرد:شهروندان پس از اخذ برگه معاینه فنی از مراکز معتبر تعیین شده، حتما صحت برگه معاینه فنی خود را از طریق مراجعه به سامانه یکپارچه معاینه فنی به آدرس www.symfa.moi.ir چک کنند و از صحت آن اطمینان حاصل کنند.

طرح زوج و فرد با مختصات جدید از اول مهر امسال از طریق الزامی کردن داشتن گواهی معاینه فنی خودرو در محدوده همیشگیطرح زوج و فرد کلید خورد، اما طی چند روز ابتدایی پاییز، تشکیل صف های ۲ کیلومتری خودرو در معابر مجاور مراکز معاینه فنی مانع از تجهیز همه خودروها به این گواهی برای کسب مجوز تردد در مرکز شهر شد. به این ترتیب در پنجمین روز اجرای این طرح پلیس راهنمایی و رانندگی برای رعایت حال پایتخت نشینان اجرای این طرح را تا زمان نامشخصی لغو و از جریمه مالکان خودروهای با عمر بیش از پنج سال که ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی هستند اما به دلیل ظرفیت محدود مراکز امکان دریافت آن را نیافته اند، جلوگیری کرد.

 

منبع : افکار نیوز /ن
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*