آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,046

ورود آقایان به این خوابگاه دختران ممنوع نیست!+تصاویر

یادمان نرفته از گذشته تاکنون در فرهنگ ایرانی زمانیکه نزدیک به مکانی می شدیم که محل تجمع یا اسکان زنان و دختران بود با تابلو ورود آقایان ممنوع مواجه می شدیم چراکه در ارزش های دینی ما احترام به عفت زنان جایگاه بالایی دارد و مردان به خود این اجازه را نمی دهند که با حضور بی موقع آرامش خواهران دینی خود را بهم بریزند.

فرهنگ ایرانی – اسلامی حکم می‌کند که شان دختران این مرز و بوم بخاطر اسکناس و یا مسائل مادی در هم شکسته نشود حال آنکه اگر این موضوعات در خوابگاه‌های دانشجویی رعایت نشود  واقعا تاسف‌بار است .

دختران دانشجو که در خوابگاه دانشکده شریعتی هستند گلایه‌هایی دارند که می طلبد مسئولان مربوطه رسیدگی به آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

ورود آقایان به این خوابگاه دختران ممنوع نیست

طبق اطلاعات دریافتی پسران ورزشکار در اطراف خوابگاه دانشجویی دانشکده شریعتی اسکان یافته اند به طوری که با ترددهای روزانه پسران چهار چوب عفاف و حجاب را برای دختران این مرکز تنگ تر کرده است.

فاطمه مهاجر رئیس دانشکده شریعتی با حضور در بین دانشجویان به بیان دلایل اسکان دادن پسران در محوطه خوابگاه دانشجویان دختر پرداخت و از فرهنگسازی در بین دانشجویان صحبت می کند.

ورود آقایان به این خوابگاه دختران ممنوع نیست

وی با گفتن دلایلی اعم از « دانشجویان دختر باید تعامل با آقایان را یاد بگیرند و این موقعیت، می‌تواند شروعی بر این امر باشد»، سعی در برقراری آرامش در بین دانشجویان معترض را داشت.

البته تعدادی دختران دانشجو در گفتگو با برخی رسانه های داخلی  عنوان کردند سوالی که ذهن آنها را به خود مشغول ساخته این است که آیا نظارتی بر مسئولین مالی و فرهنگی دانشکده در راه‌های تامین بودجه و خرج کرد آن، وجود دارد؟

ورود آقایان به این خوابگاه دختران ممنوع نیست

لازم به ذکر است که ریاست دانشکده در پاسخ به این پیگیری‌ها «تامین بودجه» را دلیل قانع کننده‌ای دانسته و با بیان اینکه اختصاص خوابگاه به دانشجویان شبانه، هزینه بر است و این هزینه باید از راه‌های مختلف تامین شود، اسکان ورزشکاران جوان را در دانشکده توجیه کرد.

 

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

  1. من فک نمیکردم بیرونم حق ندارن همدیگرو ببینن

  2. فرهنگ سازی با استارت انجام عمل اتفاق نمیوفته، برعکس همین وضعی رو که موجوده خرابتر میکنه، باید ابتدا دانه ی هر فرهنگی رو شناخت، کاشت، نهال فرهنگ رو مراقبت کرد تا وقت به فرهنگ رسید، لااقل ریشه هایش انقدر محکم و قوی باشند که اون فرهنگ پا بگیره، متعصب نیستم، از نسل امروز هم نیستم، اما خوب میدانم که چنانچه دولت مردان بخوان هر مسله ای رو طبق نیازهای امروزی بشر، از قبیل تحصیل دختر و پسر در یک مجموعه ، فرهنگ سازی کنند ، خیلی دقیق و به سهولت قادر به انجام هر فرهنگی، حتی بدون هیچیک از آسیب ه و پیامدهایی که برخی از فرهنگها در جوامع غربی داشته، آنرا به مرحله اجرا در بیاورند، متاسفانه در ایران برای دولتمردان، انچه بی ارزش هست مردمند و تنها قدرت و مقام در پناه واژهای به نام اسلام هستند و آنچه مشهوده، نام اسلام هست و بس، سیاست بدون در نظر گرفتن ملت خیلی مخرب تر از هر مردان هرزه یابانی و یا ورود هر مردی به خوابگاه دختران خواهد بود. موضوع بسیار ساده است، در مورد ورود آقایان به خوابگاه، دختران، چند درصد مورد تخریب قرار میگیرند؟ در حالیکه اگر تظاهر وجود نداشته باشد خواهید دید که بی توجهی به ملت بیش از ۹۰ درصد از جامعه رو به فساد کشونده و حتی دین گریز شده اند، فساد فقط در روابط دختر و پسر که جنس مکمل هستند نیست، فساد در مسایلی است که مانع فرهنگ سازی سالم، از قبیل رانت، رشوه، ربا و بهره، روابط ، اختلاس و …. میباشد که تا به امروز، هر چه جلوتر میریم این قبیل موارد بیشتر و فشارهای مختلف بر جامعه و ملت بیشتر میشه. جالبتر اینکه در همین سایت نوشته نام.و ایمیل اجباریست ولی افشا نخواهد شد، چرا؟ مگر در اسلام بیان نظر جرمه؟ این از همان دسته مسایلی است که مانع هر نوع فرهنگ. سازیست، با تکنولوژیهای امروزی ، خصوصا کشور جمهوری اسلامی که امروز یکی از ابر قدرتهای دنیا ، از هر لحاظ بحساب میاد، بزرگترین مراکز امنیتی دنیا رو میتونند حک کنند، بنده خودم رو عرض میکنم، مرده ای بیش نیستم، اما متحرک، نهایت جان آدم را هم بگیرند فرقی که نداره، هیچ، بلکه راحت تر هم خواهم شد، چون نه میبینم نه دیگه خجالت خانواده ام رو میکشم. والسلام

  3. این همه خبر نیست …احتمالا توی محوطه خوابگاه تردد دارند و نه در خوابگاه … خب اینا توی دانشگاه و کتابخونه و سلف و با همن …حالا توی خوابگاه از یه خیابون رد شن اتفاق خاصی نمیفته که!
    بعدش هم مشخصه که این اسکان موقته و تا یه مدت که اردو برگزار میشه اینطوریه و بعدش همه چی به روال قبل بر میگرده.
    وقتی که بودجه ندارن براشون هتل بگیرن همین میشه دیگه!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*