آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,751

چرا برخی افراد را جذاب‌تر می‌بینیم؟

فراد جذاب

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که به طور ناخودآگاه از فردی خوشتان بیاید یا به او جذب شوید اما خودT علت آن را ندانید.  مطالعه‌ای جدید نشان داده است که اعتماد به نفس افراد در خواندن و تشخیص احساسات فرد دیگر می‌تواند سبب شود که فردی را جذاب‌تر بدانند.

این مطالعه نشان داده است هنگامی که ما حس افراد دیگر را بهتر شناسایی می‌کنیم و زمانی که می‌توانیم حالت‌های صورت آن‌ها یا احساساتشان از جمله ناراحتی، خوشحالی و خجالت را تقلید کنیم ناخودآگاه به این افراد بیشتر جذب می‌شویم و از آن‌ها بیشتر خوشمان می‌آید.

 شاید به همین علت باشد که گفته می‌شود، برخی افراد در یک نگاه عاشق می‌شوند.

نتایج این مطالعات نشان داده است که به محض اینکه احساس فرد مقابل را حس می‌کینم و یا ناخودآگاه حالت صورت او را تقلید می‌کنیم، سیگنال‌هایی به مغزمان فرستاده می‌شود که سبب می‌شود به آن فرد جذب شویم. در واقع هنگامی به فردیجذب می‌شویم یا او را جذاب در نظر می‌گیریم که بتوانیم احساسات و حالت او را تشخیص دهیم.

پارسینه

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

 1. نخیر جانم جذابیت فاکتورهای مختلفی داره و در کل تجمیع اون فاکتورها هستن که فرد رو جذاب میکنن …غیر از زیبایی ، تیپ و لباس و طرز حرف زدن و حرکات بدن و طرز نگاه و حتی صدای طرف یا گفتمان و عقاید هم باعث بازخورد مثبت یا منفی در طرف مقابل میشه.
  اولین باره که در مورد نقش تشخیص احساسات در جذابیت مطلب میخونم !

  در کل آدم جذاب یه چیزهایی در وجودش هست که فراتر از زیبایی ظاهریه.
  بقول حافظ
  شاهد آن نیست که موئی و میانی دارد
  بنده طلعت آن باش که” آنی “دارد

 2. من هم با نازنین کاملا موافقم.مطلب ضعیفی بود.

 3. من هم با نازنین کاملا موافقم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*