آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,397

نجات معجزآسای نوزاد رها شده از لوله فاضلاب + عکس

مادر کودک فاضلابی دستگیر شد

پلیس چین پس از نجات یافتن یک نوزاد که درون لوله فاضلاب یک ساختمان مسکونی بود، با آزمایش دی ان آی به دنبال یافتن مادر این کودک است. تحقیقات نخست پلیس نشان می داد که مادر این کودک یا از ساکنان این ساختمان و یا میهمان بوده است که به خاطر تولد ناخواسته کودک آن را بیرحانه در فاضلاب انداخته است.از طرفی زنی که این موضوع را به پلیس اطلاع داده بود در همان لحظات اولیه با ضد و نقیض گویی شک پلیس را برانگیخت و بازداشت شد.عملیات خارج کردن این نوزاد از لوله فاضلاب  با گزارش یک زن به پلیس و آتش نشانی آغاز شد.

بنا به این گزارش،وقتی یکى از ساکنان ساختمانی مسکونی در چین صدای گریه یک بچه را در لوله فاضلاب ساختمان شنید اول فکر می‌کرد خیالاتی شده است. اما بعد از مدتی او با ادامه صدای شدید گریه مطمئن شد که یک نوزاد در داخل لوله فاضلاب در حال گریه کردن است و با مرکز فوریت‌های پلیس تماس گرفت.

نیروهای امداد با رسیدن به این ساختمان در شهر جینهوا، در شرق چین متوجه شدند که واقعاً یک نوزاد در لوله فاضلاب است که با رسیدن به یک زانویی در لوله فاضلاب گیر کرده است و برای نجات این بچه امدادگران این بخش از لوله را جدا کردند تا هر چه سریعتر بچه را بیمارستان برسانند.

با شکافتن لوله در بیمارستان پزشکان توانستند جان این نوزاد پسر دو روزه را نجات دهند و او حالا به خاطر نگهداری شدن در انکوباتور شماره ۵۹ بیمارستان به نام نوازد ۵۹ شناخته می‌شود.نیروهای امداد هم در ابتدا نمی‌توانستند بفهمند چطور یک بچه وارد لوله فاضلاب شده است اما حالا گفته شده که مادر این نوزاد او را داخل دستشویی انداخته و سیفون را کشیده است.

در چین خبرهای رها کردن و سقط‌های غیرقانونی جنین بسیار زیاد است اما این مورد آنقدر عجیب بوده که مردم این کشور را هم متعجب کرده است.برخی از رسانه‌های چینی حتی گفته‌اند که مادر  – فرد بازداشت شده – پس از کارش پشیمان شده و احتمال دارد خودش با مرکز فوریت‌ها تماس گرفته و به صورت مخفیانه نجات بچه‌اش را دیده باشد. البته هنوز زن بازداشت شده به این موضوع اعتراف نکرده است و پلیس امیدوار است با آزمایش دی ان آی بتواند راز این پرونده را فاش کند.

وقتی نوزاد از داخل لوله توسط پزشکان و نیروهای آتش‌نشانی بیرون آورده می‌شد دستهایش به کنار بدنش چسبیده بود. این نوزاد به خاطر شرایطش همچنان تحت مراقبت ۲۴ ساعته است اما پزشکان وضعیت او را خوب توصیف کرده‌اند.انتشار این خبر باعث موجی از خشم و ترحم در چین شده و هزاران نفر با بسته‌های پوشک، شیر خشک و لوازم مورد نیاز نوزادان به مقابل بیمارستان رفته‌اند.برخی هم خواستار بر عهده گرفتن سرپرستی این نوزاد شده‌اند.این پسر بچه ۲/۲ کیلوگرمی که عمرش به دنیا بوده فعلاً باید مدتی را در بیمارستان بستری باشد تا مقام‌های دولتی درباره سرنوشت او و مادرش تصمیم بگیرند.

 نجات معجزآسای نوزاد رها شده از لوله فاضلاب

 رکنا

مجله اینترنتی آسمانیها ۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. آخیییی . طفل معصوووووم . یعنی این مادر رو باید … . اصلا میشه بهش گفت مادر؟

  2. در گوسفند بودن ما که شکی نیست آسمان….تو راحت باش

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*