آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,170

هندوانه و موز ۳۰۰ سال پیش چه شکلی بوده اند!!+ عکس

هندوانه و موز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میوه هایی مثل هندوانه و موز آیا در گذشته نیز همین شکلی بوده اند یا در طول زمان تغییر شکل و ظاهر داده اند!!؟

میوه‌های آشنایی که می‌شناسیم همیشه به همین شکل بوده‌اند؟ کمی تحقیق نشان می‌دهد که شکل و شمایل میوه‌ها در طول زمین بسیار تغییر کرده است.

از موز گرفته تا هندوانه ،‌ مواد غذایی زیادی وجود دارند که در ابتدا به آنچه امروز از آنها می شناسیم هیچ شباهتی نداشته‌اند،‌ درواقع برخی از محصولات کشاورزی پیش از اینکه انسان کشت آنها را آغاز کند،‌ چهره‌ای کاملا متفاوت داشته‌اند.

به عنوان نمونه در نقاشی جیوانی استانچی متعلق به قرن ۱۷، هندوانه برش خورده‌ای دیده می‌شود که نسبت به هندوانه‌های مدرن بسیار متفاوت است. برش عرضی هندوانه‌ای که در نقاشی که در سال‌های ۱۶۴۵ تا ۱۶۷۲ خلق شده، دیده می شود، الگوهای مارپیچی در میان تقسیم‌بندی ۶تایی مثلثی شکل دیده می شوند. اما به مرور زمان هندوانه‌ها به میوه‌هایی سرخ با درونی یکدست و آبدار تبدیل شدند. بسیاری براین باورند هندوانه‌ای که در نقاشی دیده می شود نرسیده و کال است،‌اما دانه‌های سیاهی که در نقاشی دیده می شوند،‌خلاف این تصور را ثابت می کند.

هندوانه و موز 300 سال پیش چه شکلی بوده اند

شکل عجیب هندوانه در گذشته و حال

 اولین موزها در جهان درحدود هفت هزار سال تا ۱۰ هزار پیش در منطقه‌ای که امروز به نام پاپوآ گینه نو شناخته می شود،‌ کشت شده‌اند. این میوه‌ها در جنوب شرق آسیا نیز رشد می کرده‌اند. موزهای مدرن حاصل کشت دو نوع موز وحشی موزا آکومیناتا و موزا بالبیزیانا هستند،‌ میوه‌هایی سیب‌زمینی شکل با دانه‌هایی بزرگ و سخت. اما موزهای مدرن و خوشمزه امروزی به جز تفاوت در شکل، از دانه‌های کوچک‌تر طعم‌ بهتر و مواد مغذی بیشتری برخوردارند.

 هندوانه و موز 300 سال پیش چه شکلی بوده اند

موز در گذشته و حال

همشهری آنلاین

 

مجله اینترنتی آسمانیها ۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

  1. با این وجود خوش بحال اون کسانی که در چند هزار سال آینده بدنیا خواهند آمد.

    ببین چه هندوانه های خواهند خورد

  2. گرچه نمی شه با یه نقاشی به این نتیجه رسید ولی غیر ممکن هم نیست
    مگه آدمها عوض نشدن . با گذر زمان و فعل و انفعالات زمین و جو شکل ظاهر آدما . نوع زندگی . بارش برف . زندگیه پرندگان ووو .. دستخوش تغییرات شده . میوه ها و درختان هم از این قضیه مبرا نیستن

  3. بادمجان هم شبیه گل خشخاش بوده تو رنگ های متنوع

  4. موز واقعا میوه خوبی هست
    قدیم بهتر وسالمتر بودن میوه ها

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*