آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,616

عاشق همسر دوستم شدم و او را کشتم

دیوان عالی کشور حکم مجازات زن‌ومردی جوان را که برای ازدواج با یکدیگر، اقدام به قتل شوهر زن کرده ‌بودند، تأیید کرد.

فرجام ارتباط مرد جوان با زن شوهردار

مرداد سال گذشته پلیس، جسد مردی جوان را در شهریار پیدا کرد که مشخص بود قبل از مرگ درگیری داشته و جراحت‌های شدیدی بر بدنش وارد شده‌ است. هم‌زمان با انتقال جسد به پزشکی‌قانونی، مردی به مأموران خبر داد پسرش سیروس گم‌ شده‌ است و چندین روز از گم‌شدن وی می‌گذرد اما همسرش این موضوع را نه به پلیس گزارش داده و نه اینکه به پدرشوهرش چیزی گفته‌ است.

مأموران متوجه شدند جسدی که پیدا کرده‌اند، متعلق به سیروس است و هویت جسد نیز توسط پدر وی مورد تأیید قرار گرفت. وقتی پلیس سراغ همسر سیروس رفت، او گفت قبلا هم پیش آمده ‌بود که شوهرش چند روزی به خانه نرود به‌همین‌دلیل هم گم‌شدن او را گزارش نکرده‌ است اما تحقیق درباره زندگی خصوصی آنها نشان داد همسر سیروس با مردی به نام محسن، رابطه دارد.

با بازداشت محسن وی به قتل اعتراف کرد و گفت: من با همسر سیروس رابطه داشتم البته رابطه من اول با سیروس بود با هم دوست بودیم چندباری به خانه‌اش رفتم و بعد عاشق زنش شدم و به او پیشنهاد رابطه دادم که او هم قبول کرد. بعد از مدتی آن‌قدر به‌هم علاقه‌مند شدیم که تصمیم به ازدواج گرفتیم اما سیروس قبول نمی‌کرد زنش را طلاق دهد به‌همین‌دلیل هم نقشه قتل او را طراحی کردیم.

روز حادثه من او را سوار ماشینم کردم و به محلی بردم، بعد به بهانه اینکه ماشینم خراب شده، او را پیاده کرده و با ماشین به او کوبیدم و چندبار از رویش رد شدم. متهم گفت: به تصور اینکه زنده ‌است، او را سوار ماشین کردم به بالای تپه‌ای بردم و از آنجا به پایین پرت کردم. با اعتراف متهم به قتل، محسن و همسر سیروس بازداشت شدند.

پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه چهار دادگاه کیفری شماره یک استان تهران فرستاده‌ شد و متهمان پای میز محاکمه رفتند. محسن یک‌بار دیگر به قتل اعتراف کرد و جزئیات را توضیح داد. وقتی نوبت به متهم ردیف دوم یعنی همسر سیروس رسید، او گفت: اتهام را قبول ندارم. من این کار را نکردم. اصلا در جریان نبودم که او قصد دارد شوهرم را بکشد دراین‌باره به من چیزی نگفته ‌بود، من بی‌دلیل متهم شدم.

با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند و محسن را به جرم مباشرت در قتل عمدی سیروس به قصاص و به جرم رابطه نامشروع به ٩٩ ضربه شلاق محکوم کردند. همسر سیروس هم از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد اما درخصوص رابطه نامشروع مجرم شناخته شده و به ٩٩ ضربه شلاق محکوم شد. رأی صادره با اعتراض متهمان به دیوان عالی کشور رفت، اعتراض وارد دانسته نشد، اما مورد تأیید قرار گرفت.

منبع: روزنامه شرق
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۴ نظر

 1. کثیف ترین کار ممکن که یه انسان می تونه در قبال همنوع خودش انجام بده
  وقتی خیلی راحت از شوهرش گذشت تا با تو رابطه برقرار کنه مطمئن باش بعد از مدتی از توهم می گذشت
  کمترین حکم واسه مرده اعدامه ولی نمی دونم چرا واسه زنه این همه تخفیف در مجازان . یعنی ۹۹ ضربه شلاق بخوره بیاد بیرون ؟ تازه اعتراضم کرده پررووووووووو

 2. به نظرم باید زنه هم به اعدام محکوم میشد شاید پارتی داشته که خیلی راحت از روش گذشتن
  وقتی اینقدر شل میگیرن خیانت زیاد میشه این زن ومرد را باید در ملاعام به دار بزننن تا عبرت سایرین بشه
  زنکیه هرزه پس فطرت مرد لاشی اشغال خدایا به کجا داریم میریم با این ادمهای شهوت ران

 3. دریک پرونده جنایی منجر به قتل ابتدا بازپرس قتل درصحنه جرم حاضر شده وتمامی شواهدوقرائن مقتول ونحوه قتل موجوددرصحنه رو مشاهده وکلیه آثاربجا مونده دربدن مقتول ومکان قتل رو باکمک پزشکی قانونی ثبت میکنه مثلا شاید مقتول ابتدا درجای دیگری خفه شده وسپس بجای دیگری منتقل شده وشیوه قتل رو دستکاری شده باشه. وسپس محتویات پرونده همراه با اظهارات مظنونین به شعبه جنایی وقاضی مربوطه ارجاع میشه وقاضی پس استماع اظهارات طرفین که معمولا از طرف مقتول دادستان یا دادیار حاضر میشن قرار وبعد ازمدتی حکم نهایی صادر میشه که تلاش میکنن درنهایت دقت وبا استناد به مدارک ومستدات رای صادر کنن.
  .
  ولی استنباط من تو این پرونده اینه که همسر مقتول میتونسته معاون قتل باشه که این امر ازطریق تشویش یا ترغیب واغوای قاتل توسط زن محقق شده باشه..
  .
  مصادیق معاونت عبارتند از تهیه وسیله وابزار الات جرم-ترغیب -تشویق و اغوا

  • آرمان از کجا میدونی که زن مردو تشویق و ترغیب کرده ؟ نقش اغوا این وسط چیه؟اینکه مرد اغوا شده باید بره شوهره رو بکشه ، این روزها بیشتر مردها اغوا میشن ، با این تفصیل سنگ رو سنگ بند نمیشه که!
   بنظرم معاونت فقط میتونه در فعالیت عملی در قتل محسوب بشه و نه اغوا! وگرنه قاضی همچین حکمی نمیداد.

 4. زنه اگه هیچ کاری هم نکرده باشه به اینکه رابطه ی نامشروع داشته اعتراف کرده
  اینو می دونم لااقل حکم زن شوهردار در رابطه ی نامشروع این نیست

  • فامیل ما قاضی هس .اون میگفت برای تائید رابطه نامشروع باید چندنفر شاهد چندبار اعتراف کنن که اینارو دیدن و یا اینکه طرف خودش چندین بار تو جلسات مختلف اقرار کنه به رابطه نامشروع. اون میگفت الانه به قاضیا اعلام کردن که برای جلوگیری از کشتار سعی کنین تا اونجا که میشه طرف وادار نشه به اعتراف

 5. مصادیق معاونت در جرم

  ۱) معاونت از طریق تحریک، ترغیب، تهدید یا تطمیع:

  الف) تحریک: توصیه و تشویق و فرمان به ارتکاب جرم.

  ب) ترغیب: ایجاد میل و علاقه به ارتکاب جرم.

  ج) تهدید: که شخص را وادار به ارتکاب عملی برخلاف میل باطنی خود می‌کند که در صورت امتناع، احتمال خطر جانی یا مالی یا آبرویی برای تهدید شونده وجود دارد.

  د) تطمیع: که انگیزه ارتکاب جرم بیشتر جنبه مادّی و مالی دارد.

  ۲) معاونت از طریق دسیسه، فریب و نیرنگ: اعمالی که شخص با صحنه‌سازی و توسل به کاری خدعه‌آمیز، قصد ارتکاب جرم را در دل مباشر پرورش دهد.

  ۳) معاونت از طریق تهیه وسائل ارتکاب جرم: مانند تهیه اسلحه با علم به این که اسلحه برای ارتکاب جرم به کار برده خواهد شد.

  ۴) معاونت به واسطۀ‌ ارائه طریق: روش و راه ارتکاب جرم را مستقیم یا غیرمستقیم به مباشر یاد بدهد با علم و عمد در ارائه اطلاعات برای ارتکاب جرم.

  ۵) معاونت به وسیلۀ تسهیل ارتکاب جرم: مانند کسی که دست‌های دیگری را از پشت بگیرد تا شخص دیگر با زدن ضربه‌ای او را به قتل برساند. یا آگاه ساختن سارقین به وجود پلیس یا صاحب‌خانه.

  .
  .
  .
  .
  .با بازداشت محسن وی به قتل اعتراف کرد و گفت: من با همسر سیروس رابطه داشتم البته رابطه من اول با سیروس بود با هم دوست بودیم چندباری به خانه‌اش رفتم و بعد عاشق زنش شدم و به او پیشنهاد رابطه دادم که او هم قبول کرد. بعد از مدتی آن‌قدر به‌هم علاقه‌مند شدیم که تصمیم به ازدواج گرفتیم اما سیروس قبول نمی‌کرد زنش را طلاق دهد به‌همین‌دلیل هم نقشه قتل او را طراحی کردیم.

  • مرسی آرمان ، ولی اینکه قاضی زنه رو به معاونت در قتل متهم نکرده به خاطر این بوده که دلایل کافی نداشته ، از کجا میدونی شاید اون زن فقط راضی به طلاق بوده و نه مرگ شوهرش ! ضمنا” کسی که قاتله میتونه دروغگوی خوبی هم باشه.حالا که گیر افتاده اونو شریک قتل کرده ، البته این چیزی که گفتم از گناه زنای اون زن کم نمیکنه.

 6. وقتی زنی میخاد طلاق بگیره باید طلاقش بدی بره دنبال پی زندگیه خودش که اینهمه افتضاح درست نشه. آخه چه کاریه همچین زنی رو نگه داشتن. زن اگه منو دوس داشته باشه خب میمونه دیگه.اونیم که زوری بمونه زندگی کنه معلومه چجور زندگی میکنه
  از همه اینها گذشته عده ای به بهانه روشنفکری خیلی حریمهارو شکستن درحالیکه وقتی با نامحرم حریمها رعایت نشه اینجور چیزا هم پیش میاد. دوست باید فقط بیرون دوست باشه اگرم در مواقع استثناء زیادی صمیمی بودن باید هردو متاهل بوده و اونم با رعایت حریمها باشه . نه اینکه زن این پیش دوست شوهرش با یه وضعی میگرده که شیطونم پاش اون وسط باز میشه

 7. تو این جریان به نظر میرسه که کاملا قاضی درست رای داده و محسن به خاطر مباشرت در قتل عمد به قصاص و همسر سیروس هم به دلیل رابطه نامشروع به ۹۹ضربه شلاق محکوم شده .قطعا در یک پرونده به این مهمی تحقیقات کامل و جامع توسط دادسرا انجام میشه و معاون شمردن همسر سیروس به دلیل اینکه این جور که از متن بر میاد شامل هیچ کدوم از موارد تحریک ترغیب تهدید تطمیع و ….نشده کامل غلط و نابجاست .
  اما در مورد کامنت رضا هم باید بگم که اون چیزی تو ذهن شما هست و شنیدید در مورد جرم زنای محصنه است که در این مورد قطعا یه همچین موضوعی اثبات نشده و اثبات زنای محصنه هم حتما باید به یکی از طرق ذیل باشه .
  ۱- شهادت چهار شاهد عادل مرد که شهادت بدهند با چشم خود این عمل را به صورت کاملاً واضح دیده اند.
  ( با شهادت سه شاهد عادل مرد ثابت نمی شود. همچنین با شهادت به اینکه دیدم این دو نفر در آغوش هم هستند زنا ثابت نمی شود.)

  ۲- شهادت سه شاهد عادل مرد و دو زن

  ۳- با شهادت دو شاهد عادل مرد و چهار زن فقط زنایی ثابت می شود که موجب حد غیر سنگسار است.

  ۴- چهار مرتبه اقرار شخص زانی (با دو و سه مرتبه اقرار به زنا موجب حدّ نمى‏شه.)

  در ضمن مجازات رجم (سنگسار) درمورد زنا کاری است که در زمان زنا محصن یا محصنه باشد (متأهل بوده و امکان دسترسی به همسر خود را داشته باشد.) و با یک فرد بالغ و عاقل عمل زنا را انجام داده باشد.

 8. اما مورد دیگه که فراموش کردم بگم اینه که اگه به فرض مثال محسن به صورت یکطرفه اقرار کنه که با همسر سیروس کاملا رابطه داشته یعنی در واقع اقرار به زنا کنه بازهم زنا اثبات نمیشه چون فقط یک نفر به زنا اقرار کرده و طرف دیگه که همان زن باشه انکار .در واقع اقرار یک طرف به زنا نسبت به طرف دیگر قذف است و حد قذف دارد.

 9. امیر علی جان و آرمان جان . ممنون
  توضیحاتتون کاملا جامع بود . و من متوجه شدم .

 10. قابلی نداشت آقا رضا گل

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*