آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,798

آزار جنسی ۱۶ مرد توسط زنان سعودی در جده

۱۶ مرد مدعی شدند که توسط زنان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند

وب‌سایت«سعودی گازت» به‌نقل از پرسنل امنیتی مرکز تجاری در شهر جده نوشته است ۱۶ مرد شاکی گفته‌اند زنان برای آن‌ها سوت زده و صدایشان می‌کردند و سپس در مغازه‌ها و بوتیک‌ها آن‌ها را دنبال کرده‌اند. مدیر این مرکز تجاری نیز گفت تصاویر ضبط شده در دوربین مدار بسته سخنان «قربانیان مرد» را تأیید می‌کنند. او افزود حتی ویدئوهای ضبط شده در اختیار پلیس قرار گرفته است اما مردان به دلیل ترس از انگ خوردن به‌طور رسمی شکایت‌نامه‌ای پر نکرده‌اند.

چند مرد در مصاحبه گفته‌اند راه حل این موضوع اجرای سخت‌گیرانه‌تر قانون تفکیک جنسیتی در فضاهای عمومی است، در حالی که زنان مصاحبه شونده گفته‌اند این دختران فقط به دنبال یک شوهر می‌گشتند.

پلیس دینی عربستان سعودی قانون تفکیک جنسیتی را به‌شدت کنترل می‌کند. در رستوران‌ها زنان به‌طور جداگانه غذا می‌خورند و مؤسسات دولتی متعدد، مانند بانک‌ها، درهای ویژه زنان دارند. اما قانونی درباره آزار و اذیت جنسی در این کشور وجود ندارد. در این زمینه در بیشتر موارد این زنان هستند که قربانی‌اند.

در بیشتر مواقع نیز خود زنان مسئول آزار و اذیت جنسی‌ شناخته می‌شوند که مردان به آن‌ها روا داشته‌اند. در ماه اوت گذشته ویدئویی منتشر شد که نشان می‌داد یک گروه از مردان چند زن را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌دادند و مانع از راه رفتن آن‌ها می‌شدند با این حال دستگاه قضائی اعلام کرد این زنان رفتار اغواگرانه‌ای داشتند چرا که ظاهراً مردان را به خنده وامی‌داشتند.

در سال ۲۰۱۴ پیش‌نویس قانونی برای جرم آزار و اذیت جنسی در عربستان سعودی رد شد. بیشتر نمایندگان مجلس گفته بودند چنین قانونی مشوق تعامل بیشتر بین زنان و مردان خواهد شد.

 

منبع:ارسالی کاربران/ باشگاه خبرنگاران

 

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

  1. یعنی بی شوهری تا این حد ؟

    • سلام. بابا اینا چه ربطی به بی شوهری داره. فعلن بلانسبت دوستان ، متاهلا وضعشون از مجردها خیلی خرابتره
      عربستان باتوجه به آب و هوای بسیار گرمش مردان و زنانش از نظر جنسی بسیار بالا هستن.البته اینجا هم به سوت زدن زنان گفته اغواگرانه و آزار جنسی. استغفرالله . نمردیم و معنی آزار جنسی رو هم فهمیدیم:)

  2. عجب روزگاری شده ! همین افراط و تفریط هاست که گند زده به همه چی؟ طرح تفکیک جنسیتی رو بیشتر کنن که اوضاع بدتر میشه!
    نمیدونم چرا این همه مزاحمت نوامیس در اروپا و آمریکا و کشورهایی که طرح تفکیک جنسیتی ندارن دیده نمیشه ؟؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*