آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,718

روایت عروس محمدعلی فردین از شب قبل از فوت وی +تصاویر

محمدعلی فردین

فردین نه فقط در سینما که در زندگی شخصی و مراودات اجتماعی هم شخصیتی سمپاتیک بود و همین است که همچنان درباره میراثش بحث می شود.

همسر محمدعلی فردین مهری خمارلو بوده و از فردین چهار فرزند به جا مانده است؛ سعید، سیاوش، آمنه و عاطفه. نارملا عین الدین همسر سیاوش فردین و مادر حنا فردین است.

روایت عروس محمدعلی فردین از شب قبل از فوت وی +تصاویر

محمدعلی فردین

نارملا عین‌الدین عروس محمدعلی فردین به تازگی در گفتگویی  نکات جالب و کمتر شنیده شده ای را درباره پدرشوهرش بیان کرده است.

شب قبل از فوت کمتر صحبت می کرد…

عین‌الدین درباره درگذشت فردین می گوید: شب قبل از فوت آقای فردین، شام ‌مهمان خانه‌شان بودیم. همه‌چیز مثل همیشه بود و فقط به نسبت روزهای قبل کمتر صحبت می‌کرد. فردای آن روز حدود ساعت چهار بعدازظهر بچه‌ها را با سیاوش پارک برده بودیم که برادر همسرم به سیاوش زنگ زد و خیلی ناگهانی اعلام کرد که پدر فوت شده است. سیاوش شوکه شد. به منزل‌شان رفتیم.

مادرشوهرم برای خوردن قهوه صدایش می کند اما…

وی ادامه داد: مادرشوهرم تعریف کرد که از ظهر همان روز احساس درد داشت و فکر می‌کرد یک معده‌درد ساده است؛ البته حال عمومی‌اش خوب بوده و فقط دردی خفیف در قفسه سینه احساس می‌کرده است. اورژانس می‌آید و تشخیص می‌دهد که ممکن است از قلبش باشد. تا اینکه یک قرص نیتروگلیسیرین می‌خورد و می‌خوابد. مادر همسرم مدام به او سر می‌زده و حالش مساعد بوده است تا اینکه برای خوردن قهوه صدایش می‌کند و متوجه می‌شود که بسیار آرام و بی‌سرو صدا فوت کرده‌ است.

روایت عروس محمدعلی فردین از شب قبل از فوت وی +تصاویر

نوه های محمدعلی فردین

 به شرطی به جای تختی بازی می کنم که کارگردان فیلم خودم باشم

عروس فردین نکته جالبی را هم درباره پیشنهاد بازی در فیلم “جهان پهلوان تختی” که علی حاتمی بنا بود آن را بسازد و در نهایت افخمی آن را کارگردانی کرد بیان نمود. وی گفت: وقتی به آقای فردین پیشنهاد ایفای نقش تختی را دادند، او گفت به جای تختی بازی نمی‌کنم ولی به شرطی این پیشنهاد را قبول می‌کنم که کارگردان این فیلم خودم باشم.

دو ساعت بعد آن تابلوی سیاه قلم را برایم فرستاد

نارملا عین الدین درباره بهترین خاطره از پدرشوهرش اظهار داشت: بهترین خاطره‌ای که از پدر همسرم به یاد دارم مربوط به روزی است که به سینما جمهوری (آن زمان برای آقای فردین بود) رفتم. یک نقاشی سیاه‌قلم از چهره او در دفترشان بود. تا چشمم به این تابلو افتاد به آقای فردین گفتم: این تابلوی سیاه قلم بی‌نظیر است. از من پرسید: از تابلو خوشت آمده؟ گفتم: خیلی زیاد. به خانه برگشتم و دو ساعت بعد پدر همسرم آن تابلوی بزرگ را با وانت برایم فرستاد.

سینماژورنال

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

 1. خدا بیامرزدش انقدر گنج قارونشو نشون داده دیالوگاشم حفظ شدم.من فیلم مو طلایی شهر ما رو خیلی دوست دارم با تقی ظهوری ته خنده بود

  • علی بی غم اومده
   با دل خرم اومده
   بهر تنهایی تو
   مونس و همدم اومده
   ز غم افسرده میشی
   چون گل پژمرده میشی
   غم مخور دنیا دو روزه
   این دو روزم روز به روزه
   غم مخور دنیا دو روزه
   این دو روزم روز به روزه

   به رندان می ناب و معشوق مست
   خدا می رساند ز هرجا که هست

   گنج قارون نمی خوام
   مال فراوون نمی خوام
   جام جمشید جم و
   تاج فریدون نمی خوام
   بهر ما یک گوشه کوچیک این دنیا بسه
   لقمه ای نان و یه نیمه پاره ای ما رو بسه
   غم مخور دنیا دو روزه
   این دو روزم روز به روزه
   غم مخور دنیا دو روزه
   این دو روزم روز به روزه

 2. خدا رحمت کند نور به مزارت ببارد ای سفر کرده از این دنیای فانی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*