آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,854

استعداد جالب جوان نابغه ۲۳ ساله ایرانی+ تصاویر

جوانی که جمله‌ها را برعکس می‌خواند و می‌نویسد

یاسر اکبری ، این کار را “وارونه‌خوانی” نامید و با اشاره به اینکه از همان سال‌های مدرسه این استعداد را داشته است، ادامه داد: در آن زمان چون آگاهی نداشتم فکر می‌کردم این کار هیچ چیز خاصی نیست و شاید همه بتوانند آن را انجام دهند.

این جوان نابغه  ۲۳ ساله سرپل ذهابی با بیان اینکه برای انجام وارونه خوانی هیچ تمرینی نداشته است، افزود: در ابتدا خیلی‌ها می‌گفتند کلمات را حفظ می‌کنم، اما به مرور متوجه شدند که این استعداد ذاتی است و هیچ تقلبی در آن نیست.

استعداد جالب جوان نابغه 23 ساله ایرانی+ عکس

جوان نابغه اولین باری که خانواده‌اش به استعداد وی پی بردند اشاره کرد و افزود: یک بار پدرم تا ساعت ۲٫۵ یا ۳ بامداد حدود ۲۰۰ کلمه سخت را برای من گفت و من فورا این کلمات را برعکس خواندم و نوشتم. ابتدا به طور کامل و بی هیچ تمرینی کلمات فارسی و کردی را می‌توانستم برعکس بخوانم و بنویسم، اما برای انگلیسی وقت بیشتری گذاشتم.

این جوان نابغه دانشجوی رشته حقوق با بیان اینکه هیچ آموزشی برای این کار ندیده است، تاکید کرد: شماره‌های تلفن را نیز تا یازده رقم می‌توانم به سرعت برعکس کنم. بیشترین کلمه‌ای که هرکسی از من خواسته برعکس بگویم “قسطنطنیه” بوده که من در کوتاه ترین زمان آن را به صورت “هینطنطسق” هم خواندم و هم نوشتم.

این جوان سرپل ذهابی گفت: ممکن است افراد دیگری هم در ایران باشند که بتوانند این کار را انجام دهند، اما من سرعت بسیاری در این کار دارم. نمی‌دانم این توانایی به زمینه‌ ژنتیکی بستگی دارد یا خیر، اما جایی از من تست هوش گرفت و از ۱۰۰ نمره ۹۶ را گرفتم.

اکبری ادامه داد: از سال ۹۱ شروع به معرفی این توانایی‌ام به مردم و مسئولین کردم و پیگیر کارها بودم. این کار به نظر برخی مسئولین شهرستان خودم کار جالبی نبود و از همین رو تصمیم گرفتم آن را در بعد استانی و کشوری پیگیری کنم.وی از پیگیری برای ثبت این استعداد و رکورد خود در گینس هم گفت و خاطرنشان کرد: ظاهرا نماینده گینس در زمان خاصی به ارومیه می‌آید و قرار شده به من اطلاع بدهند که آنجا حاضر شوم، اما برای این کار به گفته برخی مبلغ زیادی نیاز است که از مسئولین تقاضا دارم برای پرداخت آن به من کمک کنند.

استعداد جالب جوان نابغه 23 ساله ایرانی+ عکس

جوان نابغه کرمانشاهی تصریح کرد: هنوز نمی‌دانم می‌توانم از این استعداد جایی استفاده کنم یا نه و کاربرد دقیق آن چیست.اکبری همچنین از تهیه کلیپی خبر داد که در آن سرود ملی را برعکس کرده و خوانده است.

وی یادآور شد: هیچ وقت از این توانایی سوءاستفاده نکردم و با کمک آن در زمان مدرسه و دانشگاه تقلب نکرده‌ام. از مسئولین خواستارم حمایت بیشتری از بنده داشته باشند تا بتوانم این استعداد منحصر به فرد را جایی ثبت کنم.

ایسنا

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

 1. حالا این استعداد چه دردی رو دوا میکنه؟؟؟
  یادمه انگار تیمور لنگ هم این استعدا د رو داشت که آیات قرآن رو از آخر به اول بخونه!

 2. من شماره ها و اعداد رو خیلی خوب حفظ میکنم.یه شماره رو یه بار که بشنوم حفظ میشم.فرقی هم نمیکنه که چی باشه؟شماره تلفن-کارت ملی-تاریخ تولد.شماره حساب و کارت
  حتی تاریخ تولد خیلی از اشنا ها و فامیلامون رو هم حفظم.کلا استعداد های زیادی دارم که هنوز کشف نشده.

 3. البته منم یخورده بلدم مثلا از ۱ تا ۱۰ رو می تونم برعکس بشمورم . خخخ

 4. لایک داری آقا رضا…..

 5. مخلصیییییم . قابل شما رو نداشت گیتا خانوم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*