آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,655

کاریکاتوری که جنجال به پا کرد + تصاویر

کاریکاتورهای شارلی ابدو که کرملین را به شدت عصبانی کرده است

یمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه روز (جمعه) اعلام کرد: نتوانستیم در سابقه کاری این نشریه کاریکاتوری در مورد کارکنان کشته شده شارلی ابدو در عملیات تروریستی پیدا کنیم و اگر واقعا چنین تصاویری هم منتشر شده است، طبق سنت موجود در روسیه توهین به مقدسات و کفر محسوب می شود.تاکید پسکوف می تواند اشاره ای به کشته ۱۰ کارمند نشریه شارلی ابدو و دو مامور پلیس در دی ماه سال گذشته در جریان حمله دو مرد مسلح به دفتر این نشریه در اعتراض به چاپ یک کاریکاتور ضد اسلامی باشد. پسکوف اظهار کرد: کاریکاتورهای توهین آمیز انتشار یافته به هیچ وجه با دموکراسی و آزادی بیان همخوان نیست و توهین به مقدسات و کفر محسوب می شود.

کاریکاتوری که جنجال به پا کرد + عکس

امروز صبح نیز دومای روسیه وزارت خارجه این کشور اقدام نشریه شارلی ابدو در دستمایه قرار دادن واقعه سقوط هواپیمای ایرباس ۳۲۱ در شمال جزیره سینا در مصر که شنبه گذشته رخ داد و ۲۲۴ شهروند روسیه در آن کشته شدند، محکوم کردند.شارلی ابدو در شرح کاریکاتور اول که اجساد در حال پرواز و قطعات هواپیما روی سر تروریست ها دیده می شود، نوشته شده است: نیروی هوایی روسیه به بمباران های خود شدت بخشیده است.
در کاریکاتور دوم نیز جمجمه ای بین قطعات هواپیما و اجساد به تصویر کشیده شده که درباره خطر پرواز با شرکت های هوایی ارزان قیمت روسیه صحبت و تاکید می کند که بهتر بود با «Air cocaine» پرواز می کردید که اشاره ای به جنجال مربوط به اتهام مربوط به «نیکولا سارکوزی» رییس جمهوری سابق فرانسه در باره قاچاق کوکائین است.

کاریکاتوری که جنجال به پا کرد + عکس

در مطلب توهین آمیز شارلی ابدو با زبان طنز هم نوشته شده است: داعشی ها هواپیمای روسی را سرنگون کردند، زیرا یگانه روش به دست آوردن ۲۲۴ غذای رایگان بود. شارلی ابدو بیشترین سابقه را در ترسیم کاریکاتورهای توهین آمیز علیه ادیان توحیدی بویژه اسلامی و همچنین عقاید و باورهای ملت های آسیایی و آفریقایی بین نشریه های کاریکاتوری غربی دارد.

ایرنا

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*