آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,663

فروش نوزاد در تهران با قیمیت عجیب!

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر خرید و فروش نوزادان در اطراف برخی بیمارستان‌های جنوب تهران گفت…

فروش ۱۰۰ هزار تومانی نوزاد در تهران!

فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به خرید و فروش نوزادان در جنوب تهران،اظهار داشت: متاسفانه گزارشات نشان می‌دهد خانم‌های کارتن خواب و زنان روسپی به هنگام زایمان در برخی از بیمارستان‌های جنوب و مرکز شهر مراجعه و پس از به دنیا آمدن نوزاد با دریافت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بچه خود را می‌فروشند.

وی با بیان اینکه اکثر نوزادان متولد شده مبتلاء به HIV هستند، تصریح کرد: خرید و فروش این بچه‌ها  هم اکنون در اطراف چند بیمارستان انجام می‌شود که البته این نکته حائز اهمیت است که مسئولان بیمارستان هیچ تقصیری در این زمینه ندارند.

دانشور ادامه داد: علی رغم تماس مکرر مددکاران بیمارستان‌های مدنظر با سازمان بهزیستی،هیچ اتفاق مثبتی از سوی بهزیستی برای ورود به این موضوع و جلوگیری از فروش نوزادان انجام نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: نوزادانی که توسط مادران معتاد و کارتن خواب متولد می‌شوند توسط باندهای مختلف اعم از متکدیان خریداری می‌شود که به دلیل بیماریهای بسیار این کودکان و عدم نگهداری صحیح این بچه‌ها هم عمر زیادی ندارند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: موضوع دیگری که شهر در حال گسترش است ورود دختران فراری به تهران و باردار شدن آنها به طوری که برخی از افراد نوزادان متولد شده از سوی این دختران را نیز با قیمت‌های بالاتری می‌خرند.

وی با ابراز نگرانی از شرایط فعلی و آینده زنان کارتن خواب و معتاد در تهران و به ویژه مناطق جنوبی شهر،گفت:از همه شهروندان تهرانی درخواست می‌کنم مطلقاً به متکدیان و به ویژه آنهایی که نوزاد به همراه دارند کمک نکنند چون کمک به این افراد باعث رونق گرفتن کارشان می‌شود.

دانشور افزود: چنانچه شهروندان تهرانی با این گروه موارد برخورد کردند می‌توانند با شماره ۱۳۷ و یا  موسسه خیریه مهرآفرین به شماره ۳۵۲۶۰ تماس بگیرند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین با انتقاد از عملکرد سازمان بهزیستی در واگذاری کودکان و نوزادان به خانواده‌های متقاضی، بیان داشت: سخت گیری‌های این سازمان باعث به وجود آمدن خرید و فروش کودکان شده است که امیدواریم در سیاست‌‌هایشان تجدید نظر کنند به طوری که هم اکنون در شهر روزانه یک کودک به فروش می رسد.

منبع: فارس

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

  1. مگه میشه؟مگه داریم؟ اونم تو ایران و تهران
    شوخیشم قشنگ نیست.

  2. چند شب پیش از تلویزیون ( فکر کنم شبکه ی ۵ بود ) توی یکی از پارکهای تهران شده بود محل بزم معتادا و شیشه ایا . واقعا آشکارا توی روز روشن همه نشسته بودن داشتن شیشه می کشیدن .( زن و مرد ) همشونم کارتن خواب .اصلا هم به دوربین صدا و سیما توجه نمی کردن و ترسی نداشتن . مسئو لین زیربط هم خواااااب . خب حالا توی یه همچین مملکتی که پایتخت کشورهای اسلامیه واین نمونه ای کوچیکی از ناهنجاریهای کشورمونه شما می گی مگه می شه ؟ مگه داریم ؟ مثل اینکه توی ایران زندگی نمی کنی ؟ آدم مخش سوت می کشه وقتی چیزهایی رو می بینه و می شنوه که باورش واقعا سخته

  3. معلوم نیست این وسط وظیفه دولت چیه؟
    پس چرا بچه ها رو از گداها نمیگیرن و به بهزیستی نمیفرستن ؟ نماینده های مردم دان چیکار میکنن ؟ واقعا اون بچه ها کمک نمیخوان؟ من که هر وقت میبینمشون دلم آتیش میگیره ! سعی میکنم براشون خوراکی بخرم تا پول بدم بهشون .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*