آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,846

عجیب‌ترین نشانه های هوش بالا

افراد باهوش در جایگاه خاصی در میان مردم هستند و همیشه مورد احترام قرار می گیرند و غالبا افراد موفقی در زندگی هستند. دانشمندان تا به حال افراد باهوشی را مورد بررسی قرار داده اند که در میان به یکسری نکات خاص دست پیدا کرده اند که در این افراد باهوش یکسان است:

چپ دست ها

مغز انسان به طور کلی به بخش های چپ و راست تقسیم می شود و هر فردی از یک بخش مغز خودش بیشتر کار می کشد. بسیاری از تحقیقات نشان می دهد افرادی که چپ دست هستند هوش بالاتری دارند و تست های مختلف هوش را با نمره های بالا پاس می کنند. محققان به این نتیجه رسیده اند که چپ دست ها به بخش هوش خودشان بیشتر دسترسی دارند اما این بدین معنی نیست راست دست ها به این بخش دسترسی ندارند.

ترتیب تولد

تحقیقات زیادی در مورد ترتیب تولد و میزان هوش انجام شده است که در آن دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که فرزندانی که به عنوان فرزند اول به دنیا می آیند هوش به نسبت بالاتری از باقی بچه ها دارند. این در حالی است که ممکن است در بچه های دیگر خانواده نیز نوابغی وجود داشته باشند. همچنین برخی از دانشمندان می گویند نحوه بزرگ شدن این بچه ها نیز می تواند در میزان هوش آن ها تاثیر داشته باشد.

موی بدن

تحقیقات انجام شده روی مردان نشان می دهد زیاد بودن موی بدن نیز می تواند نشانه از هوش بالا در آقایان باشد. محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که افرادی که تحصیلات بیشتری دارند و بیشتر درس خوانده اند میان بیشتری مو روی بدنشان دارند. آن ها همچنین دریافتند آن هایی که نمره های خوبی میگرند حتی پر موتر از باقی دانش آموزان هستند.

شادی و خوشحالی

از گذشته تا به حال در مورد شادی و حال خوب موارد بسیاری گفته اند ولی شاید یک نکته بسیار منفی در آن ها وجود داشته است. در گذشته هوش را با افسردگی و حال بد یکسان می دانستند در حالی که در سال های اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هرچه احساسات بیشتر و خوشحالی بیشتر در افراد وجود داشته باشد آن ها هوش و استعداد بیشتری در یادگیری دارند.

مصرف شکلات

محققان چندی پیش مشغول به انجام تحقیقاتی شدند که به نظر افراد بسیاری تحقیقاتی بی مصرف و بدون نتیجه بود اما آن ها توانستند برخلاف انتظارات به نتایج جالبی دست پیدا کنند. در این تحقیقات مشخص شده که کشورهایی که مصرف شکلات بیشتری دارند تعداد جوایز نوبل بیشتری نیز دریافت کرده اند. البته دانشمندان این تحقیقات را خیلی درست نمی دانند اما عده ای دیگر آن را نشانه در مورد هوش می دانند.

باشگاه خبرنگاران

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۴ نظر

 1. فکر میکنم پرمویی و مصرف شکلات هیچ ربطی به هوش بالا ندارد

 2. به حق چیزای ندیده و نشنیده………شایدم واقا درسته……اما چرا اکثر اساتید محترم که از نوابغ هم هستند کچل وتاس تشریف دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-) باید بیشتر تحقیق بشه…..

 3. بدون دیدگاه . . .

 4. اقا sina نوشته پر مویی در بدن .حالا کم کم داری معنی I.Q رو میفهمی .انشااله !!!!!!

 5. کچل باهوش و پولدار شنیده بودیم ولی پر مو و پولدار نه….

 6. در مورد فرزند اول کمی نادرست هرچی ما در جامعه می بینیم فرزند اخر موفق تر بوده فاطمه خانم ربط داره ولی نه در همه افراد

 7. با نظر سينا موافقم.
  واينكه چون شكلات بعنوان منبع گلوكز براي مغز مصرف ميشود پس باعث بهروري بيشتر از مغز ميشود

 8. من که هیچ یک از این نشانی‌ها را در افراد با هوش ندیدم مخصوصا بدن‌های پشما لؤ،هر چی‌ هم دیدم یک کمی‌ هم می‌شه گفت از اون طرفی‌ بودند.بهر حال فکر نمیکنم این مقاله پایه و اساس درستی داشته باشد.

 9. اگه اینجوریه پس خرس بالاترین ضریب هوشی رو داره

 10. احتمالا من با هوشم چون بچه اولم بقيه دلايل را هم خدا ميداند

 11. آقایون خانوما همش خرافاته

 12. بارابطه مصرف شكلات وهوش بالا موافقم ولي پرمويي ؟!!!!!!!!!

 13. هوش روفقط میشه باابزارهای استاندارد مثل تست هوش بینه ووکسلرو امثال اینها سنجید.این مطالب پایه ی علمی نداره

 14. سلام
  رویا و …….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*