آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,676

عکس کارت ملی دختران باید حتما بدون حجاب باشد + عکس

 دختران بدون حجاب راهی برای مقابله با شیعه در آذربایجان

وهابی ها یک شبکه گسترده تجاری در جمهوری آذربایجان دارند.

طالع باقرزاده در گفتگو با روزنامه  «یئنی مساوات» چاپ باکو گفت: «اخیرا الدار محمودوف، وزیر امنیت ملی جمهوری آذربایجان از  ضرورت مقابله با داعش سخن گفت. این نشان می دهد که در جمهوری آذربایجان خطر وهابیت وجود دارد و مسبب آن نیز حاکمیت کنونی است. زیرا درها را بروی وهابی‌ها باز کردند و امکان توسعه برایشان فراهم نمودند. نتیجه نیز این می باشد که هم اکنون  جلوگیری از وهابی ها در کشور به یک مشکل  تبدیل شده است و اکنون وهابی ها همچون ویروس در حال پخش شدن هستند.»

عکس کارت ملی دختران باید حتما بدون حجاب باشد + عکس

باقرزاده گفت: « این وضعیت برای جمهوری آذربایجان خطرناک است. هم اکنون وهابی هایی که در جمهوری آذربایجان فعالیت دارند، از امکانات گسترده‌ای بهره مندند. چرا جلوی آنها گرفته نمی شود؟ اگر یک نفر شیعه، یک مغازه، دایر کند، خیلی سریع تحت نظارت گرفته می شود. اما، وهابی ها یک شبکه گسترده تجاری در جمهوری آذربایجان دارند.»

رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان، مقابله با وهابی ها در این کشور را ظاهرسازی دانست و گفت: «می گونید که با وهابی ها مبارزه می کنیم. اما، در پشت صحنه، حمایت می کنند. نیروهای خارجی نیز به نفع وهابی‌ها بر حاکمیت جمهوری آذربایجان فشار وارد می کنند. اما، در مورد هرگونه خطری علیه جمهوری آذربایجان، حاکمیت مسئولیت دارد. اکنون خطر داعش وجود دارد. باید در شبکه های تلویزیونی با  دختران بدون حجاب مبارزه شود. اما، هدف از حبس کردن این عناصر نیز  تبلیغ شدن آنها می باشد.»

باقرزاده گفت : «امروز در جمهوری آذربایجان ، سرمایه داران بزرگ پشت سر وهابی ها قرار دارند و فرزندان صاحب‌منصبان بلندپایه هم از آنها حمایت می‌کنند.»

رهبر جنبش مسلمانان جمهوری آذربایجان در خصوص مصوبه اخیر پارلمان جمهوری آذربایجان برای افزایش اختیارات کمیته دولتی امور دینی این کشور و تشدید نظارت دولتی بر فعالیتهای دینی نیز گفت:« سیاست سرکوب علیه دین از سال ۱۹۹۹ در جمهوری آذربایجان شروع شده است. در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ این سیاست خیلی تشدید شد. تمامی کتب دینی مورد سانسور قرار می گیرند.»

طالع باقرزاده با بیان اینکه افزایش تمایل مردم جمهوری آذربایجان به دین ، موجب ناراحتی حاکمیت این کشور می شود، گفت: «قوانینی که علیه دین تصویب می شود، صرفا بر روی کاغذ باقی خواهند ماند. نمی توان در مقابل انسانهای مومن ایستادگی کرد.

در سال ۲۰۱۲ ،فعالیت تحصیل کردگان در خارج از جمهوری آذربایجان در اجرای آیینهای دینی  و همچنین  فعالیت آنها به عنوان روحانی، ممنوع شده بود و حتی  آنها تحت پیگرد نیز قرار می گرفتند. اما، امروز  (برخلاف قانونی که خود مصوب کرده اند) ، طلابی را که در خارج (عربستان سعودی) تحصیل کرده اند، در مساجد جای می دهند.»

 دختران بدون حجاب در مدارس :

وی در مورد  تهدیداتی که در پارلمان  جمهوری آذربایجان برای مجازات دینداران تحریم کننده انتخابات مجلس این کشور مطرح شد نیز گفت: «تنها این نهاد مانده بود که با زبان تهدید با دینداران سخن بگوید. تهدیدات اینها  تاثیری در فعالیتهای ما نخواهد گذاشت. به وزارت امنیت ملی و وزارت کشور نیز این را گفته ایم. اگر کسی باید مجازات شود، همان نمایندگانی هستند که در پارلمان نشسته اند. روزی فراخواهد رسید که ملت ، آنها را مجازات خواهد کرد. »

رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان در خصوص  لاینحل ماندن مساله ممنوعیت حجاب دختران دانش آموز در جمهوری آذربایجان  نیز گفت: «وزارت آموزش، این مساله را به عهده مدیران مدارس گذاشته است. هر مدیری که به دختران محجبه اجازه حضور در مدرسه را نمی دهد، ما  از آن تصویربرداری می کنیم. تلاش داریم که در هیچ مدرسه ای این مساله، حل نشده باقی نماند.  اما، مساله حجاب در کارتهای هویت ملی، لاینحل باقی مانده است. در تمامی خانواده ها ، اشخاصی هستند که حجاب دارند و باید اجازه داشته باشند که کارت ملی آنها دارای عکس باحجاب باشد.

مادران برخی از مقامات عالیرتبه دولتی، چادری هستند. اگر کسی به آنها بگوید حجابت را بردار، آیا ناراحت نخواهند شد؟ این مساله در تضاد با ارزشهای ملی و اسلامی می باشد. این مساله باید بطور ریشه ای حل شود. ما در این مبارزه ، عقب نشینی نخواهیم کرد.»

شیعه نیوز

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*