آخرین خبرها
تعداد بازدید : 220,129

مصاحبه با خانمی که همسر موقت است

چه متأهل و چه مجرد. این سومین مصاحبه‌ی زنان‌پرس با کسی است که تجربه عقد موقت دارد؛ پیش از این یک بار یک آقا(+) و پس از آن یک خانم (+) از تجربیات خود در این زمینه گفتند و این بار، خانمی که خود پیشنهاد کرد تا زنان‌پرس با او گفت‌و‌گو کند موضوع این مصاحبه است. او در کنار خوبی‌های متعه، کمی هم از آسیب‌ و سختی‌هایش برای زنان می‌گوید. خانمی ۲۹ ساله، تهرانی، با یک بار سابقه‌ی ازدواج و طلاق و ۴ بار تجربه‌ی عقد موقت…
***


ـ چطور با متعه آشنا شدید؟ 

خانمی از بستگان که از همسرش جدا شده بود، با آقای دکتری آشنا شده بود که من در جریانش بودم. در منزل که صحبتش می‌شد، یادم هست اوایل که مادرم راضی نبودند. ولی بعد کم کم که سر موضوع صحبت می‌کردیم، دلایل قانع کننده می‌آوردیم و یکی از کسانی که سعی می‌کرد با استدلال راضی‌شان کند، من بودم.

ـ آن موقع متأهل بودید؟ 
در دوران نامزدی بودیم.

ـ یعنی آن زمان نگاه خود شما مثبت بود به قضیه؟ 
بله. من می‌دانستم که با آن فرد رابطه خوبی دارند. از این طرف هم نگاه می‌کردم، می‌دیدم نیازهایی دارد. متعه یقیناً بهتر هست تا به سمت گناه برود. من بحث شرعی قضیه را نگاه می‌کردم.

ـ چی شد که خود شما متعه را تجربه کردید؟ 
بعد از جدایی من، اولین بار من جایی کار می‌کردم و آقایی به من پیشنهاد داد. من قبول نکردم.

ـ چرا قبول نکردید؟ 
ترسی بود…

ـ چه ترسی؟ 
من تازه جدا شده بودم و می‌ترسیدم که باز در رابطه‌ای بیفتم که رابطه مریضی باشد و از نظر روحی درگیرم کند. یکی هم نگاه خانواده.

ـ به این فکر نکردید که می‌شود به خانواده نگفت؟ 
چرا خب؛ ولی این احساس بد که می‌خواهم کاری را بی‌اطلاع خانواده انجام دهم، همیشه بود و مرا درگیر می‌کرد. بعدتر هم پیش آمد که این پنهان‌کاری بود؛ ولی فقط تا مدتی بود و بعدش ترجیح دادم با مادرم در میان بگذارم.

ـ وقتی به آن آقا نه گفتید، سعی نکرد شما را توجیه کند؟ 
آن آقا اول پیشنهاد یک رابطه دوستانه را داد. بعد پیشنهاد عقد موقت را داد. بعد خیلی جدی پیشنهاد که به صورت دائم، همسر دومش بشوم.

ـ تفاوت سنی شما چقدر بود؟ 
۸-۷سال و بچه هم داشت.

ـ چرا چنین احساس نیازی بود؟ یعنی کاستی‌هایی از طرف همسرش داشت یا به خاطر اینکه کسی را دیده که خیلی دوست دارد با او باشد و … 
هر دو با هم بود؛ یعنی اولی باعث شده بود که دومی به وجود بیاید و علاقه‌ای را بیرون از فضای خانواده جست‌وجو کند. همین را هم دقیقاً به من گفت. بعد هم ماجرا به جایی رسید که من همه‌ی این‌ها را به همسرش گفتم. من و همسرش با هم دوست بودیم. با اینکه من حق می‌دهم که ظرفیت نداشته باشد و سخت باشد برایش قبول این قضیه؛ رابطه ما به هم خورد.

ـ فکر نکردید که گفتن این قضیه و شرح دلایلش رابطه آن‌ها را خراب کند؟ 
سعی کردم طوری بگویم که این اتفاق نیفتد. ابتدا هم خودش چون حدس زده بود و به من زنگ زد. اولش وقتی ماجرای ابراز علاقه همسرش را به من فهمید، خیلی ناراحت شد. مدام می‌گفت چرا باید اینطور شود! من دلایلش را گفتم. اول همه تقصیرات را گردن همسرش انداخت؛ اما بعد قبول کرد که کاستی‌هایی داشته؛ ولی باز نمی‌توانست بپذیرد که این دلیلی شود که همسرش سراغ زن دیگری برود. آن موقع خیلی خوب و دوستانه با من برخورد کرد، ولی بعد به تحریک اطرافیانش رفتار خیلی بدی با من داشت. در حالی که من خودم اصلاً نمی‌خواستم در آن فضا بمانم، سعی کرد من را بیرون بیندازد!
علی‌رغم میل باطنی من رابطه ما قبل از این اتفاقات، خانوادگی شده بود و چندبار هم منزل ما آمده بودند. همسرش پیگیر برخی کارهای من بود. من ناخواسته وارد این ماجرا شدم و این آقا خودش را وارد زندگی من کرده بود و سعی می‌کرد به هر نحوی شده من را در این رابطه نگه دارد.

ـ حالا از اولین باری بگویید که متعه را قبول کردید. 
اولین بار، ۸-۷ ماه بعد این قضیه بود. همان احساس نیاز به بودن یک نفر که با خواهرم و یکی از دوستانم در موردش صحبت کردیم و هر دو در این فکر بودند که اگر مورد خوبی بود، ما را با هم آشنا کنند. یکی دو مورد حتی خواهرم معرفی کرد که صحبت کردیم و من به دلایلی نپذیرفتم. مثلاً یکی‌شان اصلاً از نظر اعتقادی به من نمی‌خورد؛ حتی اگر می‌گفتیم که الان بی‌محرمیت با هم رابطه داشته باشیم، برای این فرد مهم نبود!

ـ شما گفته بودید که کسانی معرفی شوند؟ 
بله؛ من به خواهرم گفته بودم که نیاز دارم، هم به لحاظ روحی و هم به لحاظ جسمی که کسی کنارم باشد. بعدتر دوستم هم کسی را معرفی کرد. بعد از مدتی که از آشنایی ما گذشت، من خودم پیشنهاد دادم که محرم بشویم. آدم بسیار با اخلاقی بود؛ تمایل و موقعیت این رابطه را هم داشت. این اولین بار بود.

ـ یعنی موقعیت این فرد چطور بود؟ 
نزدیک سی سال داشت و تا آن زمان همیشه تنها بود. نیاز متقابل به این ارتباط را داشت.

ـ چطور شد از مخالفت بار اول به این موافقت رسیدید که خود شما پیشنهاد دهنده بودید؟ 
شاید آن نگاه ترس‌آلود، دلیل چندم باشد و من دلایل دیگری داشتم که گفتم نه. آن زمان من تازه جدا شده بودم و اصلاً نمی‌ خواستم وارد یک رابطه جدید عاطفی بشوم. آن رابطه هم دقیقاً داشت عاطفی شروع می‌شد. آن آقا قبل از هر چیز به من ابراز علاقه می‌کرد.

ـ از سختی جدایی در صورت شروع عاطفی قضیه می‌ترسیدید؟ 
بله. در چنین حالتی معمولاً دلایل شروع یک رابطه منطقی نیست؛ احساس نیاز واقعی نیست. همه چیز درگیر احساسات لحظه‌ای هست که می‌آید و می‌رود و زود هم تمام می‌شود. تعهدی بر پای‌بندی نیست؛ چون دوست داشتن تعهدی نمی‌آورد برای فرد؛ اینکه می‌گوید من تو را دوست دارم، تعهد نمی‌آورد! و تنها زن را وابسته به یک محبت غیر واقعی می‌کند.

ـ طرف مقابل چرا داشت به این رابطه موقت تن می‌داد؟ مجرد بود یا متأهل؟ 
مجرد بود. نسبت به اطرافیان و دوستانش خیلی کم درگیر رابطه با جنس مخالف شده بود. همین باعث شده بود که محجوب باشد. یک نگاه اخلاقی به موضوع داشت؛ می‌گفت من عذاب وجدان می‌گیرم که با دختری ارتباط داشته باشم و نخواهم که با او ازدواج کنم. ولی چنین مشکلی را با شرایط من نداشت و می‌گفت تو شرایط محرمیت موقت را داری و من و تو می‌توانیم محرم شویم.

ـ این آقا شرایط ازدواج دائم را نداشت؟ 
خودش این طور می‌گفت که ندارد.

ـ نگران قضاوت بقیه نبودید؟ 
اوایل به خانواده نگفتم؛ ولی بعد از مدتی گفتم. برخوردها بد بود. هنوز هم این موضوع حل نشده. مادرم بعد از مدتی که موضوع را گفتم، خیلی راحت و منطقی به من حق داد و کنار من بود. ولی اعضای دیگر خانواده این طور نبودند.

ـ بار اول زمان محرمیت چه مدتی بود؟ 
حدود یک سال و نیم با هم بودیم. حالا قطع می‌شد و مدتی فاصله می‌افتاد و باز صیغه می‌خواندیم. بعد از آن یک سال و نیم هم این طور نبود که مرا رها کند؛ هنوز هم خبر می‌گیرد و گاهی مشکلی داشتم، می آید کمک من.

ـ چرا قطع شد؟ 
وابستگی ایجاد شده بود و ترس از اتفاقاتی که این وابستگی ایجاد می‌کرد. مادر آن شخص متوجه ارتباط پسرش با یک زن مطلقه شده بود و ترس و نگرانی خود را دائما به ما منتقل می‌کرد. بیشتر من به خاطر حرفی که مادرش زده بود خودم را کنار کشیدم. گفته بود از زن‌های بیوه باید بترسی و این نگاه خیلی آزاردهنده بود.

ـ در این مدت یک سال و نیم، خواستگار نداشتید برای ازدواج دائم؟ 
داشتم.

ـ احساس عذاب وجدان نمی‌کردید؟ 
چرا خب؛ خواستگاری داشتم که جدی هم شد. در مراحل اولیه که داشتیم آشنا می‌شدیم، من در دوران عده‌ی محرمیت موقتم بودم. یعنی خواستگار که آمد و قرار شد من فکر کنم، صیغه را باطل کردیم. من در این دوران که از طرفی دوره عده عقد موقتم با آن آقا بود و از طرفی با این خواستگارم به طور جدی حرف می‌زدم، دائماً با خودم درگیر بودم.

ـ به خواستگار قضیه‌ی این محرمیت موقت را نگفته بودید؟ 
نه؛ ظرفیت پذیرش این موضوع نیست. زمانی رسید که من مجبور شدم قضیه را بیان کنم. رفت و آمد خانوادگی بود و همه گفتند که با هم محرم شوید و از طرفی من شرعاً نمی‌توانستم! من مجبور شدم که قضیه را با خواستگارم مطرح کنم و همین امر، آغازی بود بر اینکه یک بی اعتمادی و بی محبتی پیش بیاید. از محبت آن آقا به من کاسته شد. این موضوع به هم خورد و یکی از دلایل اصلی‌اش هم همین قضیه بود.
وقتی من موضوع را گفتم، مثالی زد که هر وقت من به آن فکر می‌کنم، برایم خیلی تلخ است. روایتی از پیامبر نقل کرد با این مضمون که اگر مرد مسلمانی با یک زن فاحشه ازدواج کند و باعث اصلاح او شود… این مثال را درباره من زد! وحشتناک بود. این باعث شد که اولین برخورد منفی بین ما پیش بیاید. من گفتم اگر شما دارید یک شرایط کاملاً حلال را با همچین شرایطی قیاس می‌کنید، سکوت می‌کنم و شما را به همان دین و پیامبری که از آن حرف می‌زنید، وا می‌گذارم. سعی کرد توجیه کند؛ ولی این توجیه‌ها هیچ‌وقت فایده نداشت. هنوز هم سعی می‌کنم به آن مثال که به شدت آزار دهنده بود فکر نکنم.

این یکی از آسیب‌های بزرگ عقد موقت هست. ممکن هست گاهی از یک دختر باکره پرسیده شود که تا به حال کسی را دوست داشتی؛ ولی وقتی خانم مطلقه یا بیوه‌ای قرار هست ازدواج کند و از او می‌پرسند آیا با کسی بودی یا نه، منظورشان این هست که آیا تا به حال محرم موقت کسی بودی! این طور وقت‌ها دروغ گفتن خیلی سخت است و گفتن حقیقت سخت‌تر از آن! چون شما وقتی حقیقت را می‌گویی باید یک عمر برای خودت نگاه‌ها و حرف‌های تلخ و آزاردهنده را بخری در حالی که کار اشتباهی انجام ندادی!
فقط همین بیوه یا مطلقه بودن یک سری سختی‌ها دارد؛ چه رسد به اینکه بگویی من در این مدت با کسی دیگر بودم! حتی اگر این رابطه حلال باشد. همان خواستگاری که گفتم، نگاهش یک نگاه کاملاً منفی بود. با اینکه فرد کاملا مذهبی‌ای هم بود.

ـ این نگاه، نگاه شرعی نیست؛ نگاه عرفی‌ست… 
نگاه عرفی هست؛ ولی این آقا و کسان دیگر آن را با شرع مخلوط می‌کنند. خیلی وقت‌ها می‌گویند تقوا داشته باشید و تنهایی و عواقبش را تحمل کنید؛ متعه برای شرایط خیلی خاص است. من این را قبول دارم که برای شرایط خیلی خاص است، مثلاً دختر باکره تا وقتی از سن ازدواج نگذشته، شرایطش با مطلقه یا بیوه متفاوت است. اما اینکه بگوییم تقوا داشته باشید و این هم یک جور امتحان است و تحمل کنید، درست نیست. گاهی پیامدهای این تنها ماندن برای یک زن جبران ناپذیر است. اما متاسفانه این نگاه‌های بسته که با استدلال‌های اخلاقی توجیه‌اش می‌کنند وجود دارد.

ـ فرد مطلقه یا بیوه این امکان را ندارد که گزینه‌هایی مثل خود را بیابد و با واسطه پیشنهاد ازدواج دائم بدهد که نخواهد سراغ متعه و آسیب‌هایش برود؟ 
این هم می شود، ولی باز ریسک هست. به خاطر نگاهی که در جامعه ما نسبت به بحث خواستگاری خانم از آقا وجود دارد. وقتی خانم پیشنهاد می‌دهد، آقا پایش را عقب می‌کشد. خانم‌هایی که شرایط خاص دارند، حتی گاهی یک ابراز علاقه‌ی ساده هم نمی‌توانند بکنند. برای دخترها هم سخت هست، اما برای خانم بیوه یا مطلقه قضیه ناممکن هست تقریباً؛ انگار محکوم هستند به یک سری چیزها. نگاه عرفی جامعه محکوم‌شان کرده، اصلاً نگاه شرعی این‌گونه نیست.

ـ آسیب‌هایی که مد نظرتان هست، چیست؟ 
یکی از آسیب‌های متعه، این هست که چون دائم نیست و تحت شرایطی اتفاق می‌افتد، بعد از یک مدتی گاهی کوتاه، گاهی طولانی آن آقا می‌رود؛ و هیچ تضمینی وجود ندارد که آن خانم بعد از آن رابطه ازدواج دائم کند و چون یک مدت رابطه‌ای را تجربه کرده، تحمل این تنهایی دوباره خیلی سخت‌تر است. بعد برای جبرانش مجدداً با کسی دیگر وارد یک رابطه‌ای می‌شوند، بعد آن تمام می‌شود و یکی دیگر و … عملاً این قضیه تبدیل می‌شود به یک خودکشی تدریجی. در حالی که این موضوع برای مرد اینگونه نیست؛ مرد می‌تواند در آن ِ واحد با چند نفر باشد و حتی در تمام طول زندگی‌اش اینگونه باشد. مردها کمتر خسارت روحی به‌شان وارد می‌شود. بعد هم آقایی که تجربه متعه دارد، اگر هنگام ازدواج دائم آن را مطرح کند، چندان منفی تلقی نمی‌شود؛ حتی برخی نگاه مثبت دارند که چه جوان خوبی بوده که نیازش را از راه شرعی بر طرف کرده و سراغ گناه نرفته است. اما یک خانم نمی‌تواند اینگونه باشد؛ خانم در چنین روابطی محکوم است و در جامعه‌ی ما عرف نیست که خانم‌ها از این نیازشان حرف بزنند. عرف نیست که بماند؛ اصلاً نگاه منفی هست.

ـ این آسیب‌ها برای زمانی هست که فرد موضوع را به خواستگارش بگوید؛ اگر نگوید، چطور؟ 
وقتی سؤال می‌شود، چاره‌ای جز گفتن نیست. از طرفی وقتی گفته نمی‌شود، یک ترسی همیشه با آدم هست که اگر رابطه یا رابطه‌هایی را که من در آن بودم، یکی‌اش را این آقا متوجه شود، چه می‌شود!

ـ راست گفتن هم باعث از دست دادن یک زندگی می‌شود که! 
از دست دادن یک زندگی خیلی بهتر است از اینکه تو وارد یک زندگی بشوی که همیشه به تو یک نگاه تحقیرآمیز می‌شود. بیشتر هم مذهبی‌ها چنین نگاهی دارند؛ چون اساساً این حرفی که ما می‌زنیم در مورد افراد مذهبی هست دیگر؛ غیرمذهبی‌ها که برای‌شان فرقی نمی‌کند! مذهبی‌ها انگار بیشتر این نگاه را دارند که خانم یک مدت تنهایی و پیامدهایش را تحمل کند، بالاخره یک مورد مناسب برای ازدواج دائم پیش می‌آید!
نگاه به خانمی که چنین تجربه‌هایی دارد، نگاه به عنوان یک زن هرزه است! (سخت بود گفتن این لفظ، ولی دقیقاً این عین نگاهی‌ست که به چنین زنی دارند، در حالی که اصلاً گناهی نکرده است) توقع دارند زن در هر شرایطی که هست، با سختی تحمل کند و منتظر بماند تا کسی با اسب سپید بیاید! این توقع بی‌جایی است و نگاه شرعی هم نیست. چرا زن باید از راه میانبری که خدا برای او گذاشته، استفاده نکند؟! یکی دیگر از آسیب‌های متعه، همین نوع نگاه است؛ موردی که در مصاحبه‌های قبلی زنان‌پرس اصلاً به آن اشاره نشده است.
آیا می شود شرط کرد که طرف مقابل تا زمان فراهم شدن شرایط ازدواج دائم، بماند؟ طبیعتاً نمی‌شود. از طرفی گاهی هم خانم می‌خواهد عقد باطل شود که آقا این کار را نمی‌کند. از مواردی هم که باید مراقب بود، پیشگیری از بچه‌دار شدن است.

ـ این‌ها که گفتید، همگی تابعی از نگاه بیرون است، اما نگاه خودت چطور؟ در درون خودت چه احساسی داری؟ 
من همیشه نه اینکه رضایت کامل داشته باشم و بگویم که از این شرایط راضی هستم، ولی چون شرایطی هست که خدا برای من خواسته، رضایت می‌دهم. منظورم از شرایطی که خدا خواسته، روابطم نیست؛ مطلقه بودن است و اینکه شرایط و گزینه مناسب برای ازدواج دائم برای من تاکنون پیش نیامده، و از طرفی نیازهایی که وجود دارد و من به خاطرش وارد یک رابطه می‌شوم. همیشه به خاطر این خواست الهی پیش خدا گله می‌کنم اما وقتی سختی‌ها و قضاوت کردن‌های دیگران و نوع نگاه‌شان هست، در این موضع قرار می‌گیرم که به خودم حق می‌دهم. همیشه یک جور خودم را قربانی نگاه‌های جامعه احساس کردم.

ـ تا حالا با چند نفر چنین ارتباطی داشتید؟ 
۴نفر

ـ چرا هیچ کدام از این ۳ نفر اینگونه نبود که اگر هم موقت هست، ثابت باشد؟ 
همیشه این موضوع را خودم مطرح می کردم. در ابتدای همان رابطه. من همیشه وقتی می‌خواهم وارد رابطه‌ای بشوم، دوست دارم طرف مقابل صادق باشد و من بدانم چرا وارد این رابطه می‌شود؛ فقط نیاز جنسی‌ست یا روحی یا قرار است چقدر وقت بگذارد و …؛ یعنی آگاهانه وارد رابطه بشوم. خیلی وقت‌ها ولی این صداقت وجود ندارد؛ با یک اسم دیگری شروع می‌کنند؛ عاقلانه جلو نمی‌آیند و صادق نیستند. من یک چیزی را راحت بگویم، خیلی از آقایانی که سراغ این رابطه می‌آیند، قسمتی از روحشان می‌لنگد؛ مریض هستند! خیلی وقت‌ها خودشان نپذیرفته‌اند تنها نیاز جنسی آن‌ها را به یک رابطه کشانده. و همین گول زدن خودشان باعث می‌شود با طرف مقابل هم صادق نباشند و در نهایت در طول رابطه به آن خانم صدمات زیادی وارد می‌شود.

ـ حتی اگر مجرد باشند؟ 
نه؛ در مجردها خیلی کم هست. من بهترین رابطه‌ای که داشتم، با همان آقا بود که مجرد بود. باقی هم مجرد بودند، اما تجربه ازدواج و طلاق داشتند. او که اصلاً ازدواج نکرده بود، خیلی بهتر از دو نفر دیگر بود.

ـ حالا هر کدام این‌ها در ذهن تو یک خاطره‌ی تلخ هستند؟ 
نه؛ اولی این طور نیست. باقی اما تلخ هستند. چون هر کدام قسمتی از وجود مرا با خود بردند در قبال چیزی که به دست نیاوردم. یک زن وقتی وارد رابطه‌ای با یک مرد می‌شود، فقط جسمش را در اختیار آن مرد قرار نمی‌دهد، روحش را هم می‌گذارد. در صورتی که مردها این طور نیستند. بعد وقتی آدم در ازای دادن روحش چیزی به دست نیاورده است، دقیقاً مثل این هست که قسمتی از خودش را داده و رفته! برای چه چیزی؟ هیچ وقت جواب این سوال را پیدا نمی‌کنید.
اگر به شکل خوبی تمام شده باشد، این حس نیست. مثلاً در مورد اول برای من این طور نشد. حتی بعد آن هم به من زنگ می‌زد و جویای احوالم بود. حتی اگر مشکلی داشتم، برایم حل می‌کرد. این یعنی من تنها جسمم را با این فرد به اشتراک نگذاشته بودم؛ همانطور که خودش. یعنی آن شخص این نگاه را نداشت. در کنار داشتن جسم من به روح من هم اهمیت می‌داد.

ـ چرا جدا شدید؟ 
داشت وابستگی عاطفی پیش می‌آمد؛ بیش‌تر هم از طرف من…

ـ شما به خاطر این مسئله یک موقعیت ازدواج را از دست دادید؛ ناراحت نیستید؟ 
به خاطر او نبود؛ فقط یکی از دلایلش او بود. نه؛ من از او ناراحت نیستم. از نگاه‌ها و برخوردهای دیگران ناراحت هستم. خود این قضیه یک امر شرعی است؛ اما به این قضیه شرعی خیلی بد نگاه می‌شود. نگاه این هست که من باید منتظر می‌ماندم و با همه سختی‌های تنهایی می‌ساختم تا یک نفر با اسب سپید بیاید دنبال من! وقتی خدا یک راه میانبر برای من قرار داده است، چرا استفاده نکنم؟

ـ تا به حال شده که این قضیه را به کسی پیشنهاد کنید؟ 
نه، مستقیم به کسی پیشنهاد ندادم…

ـ فکر می‌کنید به چه کسانی می‌شود پیشنهاد داد که از متعه استفاده کنند؟ 
خود پیشنهاد، پیشنهاد بدی نیست؛ خصوصاً به کسی که نیاز روحی و جسمی دارد و یا احتیاج به یک حمایتی دارد. ولی مهم است که با چه کسی! این «با چه کسی» خیلی سخت هست برای زنان که خودشان نمی‌توانند پیشنهاددهنده باشند. باید منتظر باشد که برایش پیش بیاید.

ـ فرد چه شرایطی باید داشته باشد که سراغ متعه رفتن برای او مجاز باشد؟ 
(سکوت طولانی) دارم فکر می‌کنم؛ خیلی سخت هست به کلمه گفتن. تمام احساس نیازی که تنهایی برای یک آدم می‌آورد؛ هم روحی، هم جسمی. گاهی شرایط اجباری زندگی اجتماعی و اقتصادی هم موجب می‌شود یک زن نیاز به یک حامی داشته باشد و همیشه شرایط ازدواج دائم فراهم نمی‌شود. وقتی هم شرایط ازدواج دائم فراهم نباشد، متعه راه حل خوبی است.

ـ بین مرد و زن تفاوت هست در این شرایط؟ 
به نظر من مردهایی که می خواهند ازدواج موقت داشته باشند و همسر هم دارند، بهتر هست که همسر دوم (دائم) بگیرند یا حداقل مدت عقد موقت‌شان خیلی طولانی باشد، شبیه یک ازدواج دائم.

ـ چرا؟! 
چون این طور بیش‌تر از خودشان به زن دوم توجه می‌کنند. زمان و تعهد بیشتری نسبت به او دارند. ولی مرد متأهلی که فقط به خاطر خودش دنبال عقد موقت می‌رود، نرود بهتر است! چون زن‌ها حتی در یک رابطه‌ی موقت خیلی خوب هم احساس رضایت کامل ندارند، چون موقت است. همین موقت بودن خیلی آزاردهنده است. حتی وقتی با کسی که مجرد است، ارتباط برقرار می‌شود، این واقعیت که این آدم یک روز تمام می‌شود و من هم برای او تمام می‌شوم و و اینکه شاید تو تنها بمانی ولی آن شخص یک ازدواج دائم داشته باشد. اینها خیلی آزاردهنده است.
شاید در مورد مردی که متأهل است، این احساس کمتر باشد و خانم دوم حتی یک احساس پیروزی هم داشته باشد. این یک واقعیت زنانه است. اگر آن آقا برای خانم دوم وقت بگذارد؛ محبت کند، آن خانم این تعلق و تعهد را به عینه می‌بیند.

ـ خانمی که با عقد موقت به همسری مردی درآمده، کجا و چطور می‌تواند همسرش را ببیند؟ چون پنهان هم هست اغلب. 
اول باید دید دلیل عقد موقت چیست. یک زمانی یک دختر و پسر مذهبی کم سن و سال می‌خواهند با هم باشند، با هم بیرون بروند، دست هم را بگیرند و نمی‌خواهند به گناه بیفتند؛ اینها با هم عقد موقت داشته باشند، نیاز به جایی هم ندارند! چون می‌خواهند رابطه‌شان در همان حد باقی بماند. ولی وقتی قرار است رابطه فراتر از این برود، آقا یا خانم باید یکی شان شرایطش را داشته باشند.

ـ خود شما چطور؟ کجا هم را می‌دیدید؟ 
خب بیرون با هم بودیم. سینما و پارک و همین فضاهای عمومی. در مورد اول اگر نیاز بود با هم باشیم، طبقه‌ی دوم منزل‌شان می‌رفتیم که با برادرش بودند و هر وقت ما می‌خواستیم برویم، برادرش یا می‌رفت پایین یا کلاً می‌رفت بیرون.

ـ خانواده این آقا در جریان بودند؟ 
خیر؛ فقط برادرش قضیه را می‌دانست و بعد مدتی هم قضیه را به پدرش گفت.

ـ موارد بعدی چطور؟ 
یکی از آن‌ها که قرار بر ازدواج بود و طبیعتاً یا منزل ما بودیم یا منزل ایشان. بعدی هم آن آقا منزل مجردی داشت و تنها زندگی می‌کرد. آخری هم منزل یکی از دوستانش که مجرد بود، می‌رفتیم.

ـ در دوره عقد موقت وظایف همسری چگونه ایفا می‌شود؟ 
بیشتر آقایان تصورشان این هست که دلیل متعه نیاز جسمی‌ست. برایشان مسئولیت نمی‌آورد که بخواهند وظیفه‌ای برای خودشان قائل شوند. هر کاری هم انجام دهند به نظر خودشان لطف است! مگر اینکه قبلش شرط شده باشد؛ حالا چه به لحاظ مالی و چه زمانی که باید بگذرانند و … البته این در همه موارد صدق نمی‌کند.

ـ مهریه چه در نظر می‌گرفتید؟ 
از یک شاخه گل تا یک مبلغی پول.

ـ با تمام شدن زمان متعه، احساس خلاء عاطفی پیش نمی‌آید؟ 
طبیعتاً پیش می‌آید. در همان دوران هم با فکر کردن به اینکه «یک روزی تمام می شود»، این احساس پیش می‌آید. این حس موقت بودن، آزاردهنده است؛ خصوصاً اگر رابطه خوبی باشد.
اینکه آدم همسر موقت مردی شود که همسر دارد، اصلاً جالب نیست؛ مگر اینکه آن آقا واقعاً دلیل قانع کننده‌ای داشته باشد یا اینکه شرایط مالی‌اش را داشته باشد و شرایط دیگر را؛ طوری که وقت گذراندن با همسر دوم به زندگی اول آسیبی وارد نکند. در غیر این صورت جالب نیست کسی که همسر دارد، سراغ متعه برود.

ـ شاید بعد مدتی همسر دوم هم مثل همسر اول، دلش را زد و رفت سراغ بعدی! 
اگر بنا بر دل زدن باشد که باید حق بدهیم به نگاه منفی‌ای که وجود دارد! چنین آدمی یقیناً بیمار هست. الان جالب است که خیلی از کسانی که واقعاَ شرایط متعه را دارند، ساکت هستند و خودشان را سانسور می‌کنند. نیازشان را نمی‌گویند؛ حتی فکر کردن به چنین نیازی را موجب شرمندگی پیش خودشان می‌دانند. کسانی خیلی به خودشان جسارت این کار را می‌دهند که چندان نیاز و دلیلی هم نداشته است. تنوع‌طلبی چیز خوبی نیست؛ خیلی اساتید اخلاق این تنوع طلبی را سرزنش می‌کنند. گاهی ایراد از کم گذاشتن همسر اول هست که این طور مواقع مرد حق دارد.

ـ برخی هم متعه را خلاف حقوق زن می‌دانند که فقط منفعت مرد را تأمین می کند… 
واقعاً این طور نیست؛ چون نیاز دو طرفه هست. مگر زن نیاز جنسی یا روحی و عاطفی ندارد؟! تنهایی هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها آزاردهنده است. خدا در قرآن می‌گوید ما زن و مرد را برای آرامش همدیگر قرار دادیم؛ نمی‌گوید زن برای آرامش مرد!

ـ الان منتظر ازدواج دائم هستید؟ 
بله

ـ و اگر موردی برای موقت پیش بیاید… 
قبول نمی‌کنم. مواردی هم بوده اخیراً که رد کردم. خسته شدم. به نظرم آن زندگی یک جور خودکشی تدریجی بود. الان ترجیح می‌دهم سختی‌ها را بیشتر تحمل کنم. موقت بودن، خیلی سخت است. حتی اگر خودت با این موضوع کنار آمده باشی نگاه‌های جامعه و اطرافیان همیشه بخشی از ذهنت را درگیر می‌کند و مثل خوره روحت را می‌خورد.

ـ نظر شما در ترویج و تبلیغ متعه چیست؟ 
ترویجش را مشکلی ندارم؛ چه متعه، چه تعدد زوجات. چون واقعاً آقایانی هستند که توانایی داشتن همسر دوم را دارند و خانم‌هایی هم هستند که به یک همسر دائم نیاز دارند و از طرفی شرایط ازدواج را ندارند.

ـ همسر اول چه می‌شود؟ 
نگاهی که الان در جامعه نسبت به همسر دوم وجود دارد، چیزی هست که به جامعه‌ی ما تزریق شده است و تا یک زمانی اصلاً در ایران نبوده است. خیلی از آقایان دو همسر داشتند و حتی در یک خانه زندگی می‌کردند. همین الان هم من سراغ دارم دو خانمی را که همسر یک آقا هستند و در آپارتمان کنار هم زندگی می‌کنند. مردی که توانایی روحی و عاطفی و مادی برای تأمین دو زن را داشته باشد، چرا چنین کاری نکند؟! یقیناً جلوی خیلی از فسادها گرفته می‌شود.

ـ همسر اول چی؟ او که از نظر روحی این قضیه را نمی‌پذیرد.
باید این مورد برای زن اول جا بیفتد. باید اول دنبال این بگردیم که چرا تا یک زمانی هیچ مشکلی نبوده و بعد مشکل‌دار شده! این تفکر از کجا آمده؟! این تفکر در همین ایران ۵۰ یا ۶۰ سال پیش نبوده یا خیلی کم بوده است.

ـ شما اگر همسر مردی باشد و او قصد ازدواج مجدد داشته باشد، مشکلی ندارید؟ 
اگر توان اداره‌ی دو همسر را داشته باشد، مشکلی ندارم. من خیلی به این قضیه فکر کردم و واقعاً با آن مشکلی ندارم. من نمی‌گویم حالا برود با کسی که خیلی زندگی مناسب و نرمالی دارد، ازدواج کند؛ یک زنی را تحت حمایت خودش بگیرد که نیاز به یک مرد دارد و موقعیت ازدواج برایش پیش نیامده و اگر آن زن (همسر اول) واقعاً یک زن مؤمن خودساخته‌ای باشد، این قضیه را قبول می‌کند. چون یک زن از بسیاری احساسات آزاردهنده مثل تنهایی، عدم امنیت و نیاز نجات پیدا می‌کند. زن‌هایی که تن به متعه می‌دهند، خیلی وقت‌ها دنبال یک پناهگاه هستند؛ بیشتر دنبال یک حامی و یک سرپناه امن هستند. چرا یک زنی که خدا را می‌شناسد، فقط خودش را ببیند و با این قضیه مخالفت کند؟

ـ فکر نمی‌کنید شما حسب شرایط خودتان دارید این را می‌گویید؟ 
بله؛ من چون این شرایط را دارم، این حرف‌ها را می‌زنم؛ اما خیلی خوب است که آدم‌ها بتوانند خودشان را جای کسی بگذارند که شرایط این چنینی دارد. پس تکلیف این زن‌ها و تکلیف فسادی که در جامعه ایجاد می‌شود، چه می‌شود؟! فکر می‌کنید همه‌ی زن‌های مطلقه یا بیوه سراغ متعه می‌روند؟ نه؛ بسیاری هم به حرام می‌افتند. گرچه اعتقادات خودشان را هم دارند. ولی مجبور می‌شوند؛ نیاز مالی، بچه‌دار بودن، حالا هر چی! اینها همه زنجیروار به هم ربط دارد.

ـ با همه‌ی آسیب‌هایی که گفتید و اذیت‌هایی که شدید، باز در آخر می‌گویید درست است؟ 
کار مثبتی است؛ ولی در شرایط خودش. دو طرف باید شرایطش را داشته باشند. نوع نگاه جامعه هم به متعه باید تغییر کند. اصل همین نوع نگاه است که می‌شود از طریق سینما و صدا و سیما و داستان‌نویسی و رسانه‌ها و آوردن مثال‌های خوب و موفق در کنار دلایل منطقی و بررسی شده این نگاه اشتباه را تغییر داد.

ـ نگران نیستید این مصاحبه که کار شد، به شما در کامنت ها بد و بیراه گفته شود؛ آن هم از سوی قشر اینترنتی ما که خودشان را فرهیخته هم می‌دانند؟ 
احساسم این هست که احتمالاً خیلی‌ها علیه من موضع خواهند گرفت؛ آقایان به دلیلی و خانم‌ها به دلیلی دیگر! خانم‌های متأهل بیشتر البته!

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴۸۱ نظر

  • حق با این خانم است.زیرا در کشور ما مرد مجرد خیلی کم است و چاره ای جز ازدواج موقت با مرد متاهل وجو ندارد.البته در انتخاب مرد متاهل هم باید دقت نمود.تا فقط مساله جنبه جنسی پیدا نکند.عاطفی و رو جی و جسمی در کنار هم.و واقعا مرد در زندگی با همسرش احساس خوشبختی نکند ،البته عدم احساس خوشبختی به دلیل رفتار و اخلاق و روحیات خودش نباشد.

    • راه های کنترل و روش های کم کردن و از بین بردن نیروی شهوت و تمایلات جنسی زناشویی برای جوانان مجرد:
     هنگامی که خداوند نیروی شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل، در وجود انسان قرار داد، برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را مقرر فرمود و به آن سفارش بسیار نمود و در هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که در اسلام بیان شده است.
     اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟!
     باید دانست که اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند، خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که در اینجا با استفاده از بعضی روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم:
     – روزه گرفتن و در صورتی که امکان آن وجود ندارد، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخورد وقبل از سیر شدن دست از غذا بکشد.
     – نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
     – خوردن موادی که شهوت را کم می کند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
     – کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است زیرا انسان اگر ورودی های خود را یعنی چشم و گوش را کنترل کند و اجازه ندهد بدی ها و گناهان وارد وجودش شوند، آنگاه خروجی هایش یعنی اعمال ، رفتار و… هم خوب و درست می شوند. و از گناهان فرسنگ ها فاصله می گیریم. زدست دیده و دل هر دو فریاد — که هرچه دیده بیند دل کند یاد.
     – از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
     – دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
     – در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
     – ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
     – مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
     – تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
     – زیاد استغفار کردن.

   • واقعا متاسفم براتون با این طرز فکر!!!!

    شما که انقدر خوب شعار میدی اگه اینطوریه که مردی از زندگی با همسرش راضی نیست میتونه بره زن دوم بگیره پس اگر زنی از زندگی با شوهرش احساس رضایت نکنه چیکار کنه میتونه همزمان با یه مرد دیگه باشه آیااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • همه آقایونی که میرن رنبال یک زن دیگه و هنوز رابطه اولشون و یا ازدواجشون رو حفظ میکنن و از همسر اولشون هم به شدت قایم میکنن همه شون بدون استثنا ادعا دارن که همسرشون کاستی هایی دارن !!!! و اینا مجبورن و خانمهایی هم که مثل این زن بخاطر نیازشون !!! قبول میکنن خودشون میدونن که دارن سر خودشون کلاه میذارن … این مردا فقط با دو کلمه قابل توصیف هستند هرزه و ترسو

    • سلام احساسی نشوید اگر زنی ازدواج مجدد بکند فرزندش را بنام کدام مرد شناسنامه بگیرد-نفقه از کدام یکی بگیرد و …

     اگر توجه فرمایید هدف از ازدواج مجدد -حمایت جسمی – مالی روحی -فرزند آوری …انفاق به معنای واقعی البته نه هر کسی بسیاری به ظاهر مردند ولی شوهر کرذه اند …

   • وقتی شما خانم ها یعنی مرجان خانم اینو بگید دیگه از مردهای هوس باز چه انتظاری میره

    اگر یکم به اون حس زنانه ات رجوع کنی میفهمی هیچ زنی دوست نداره شوهرشو رو تقسیم کنه
    اون خانمی که قصه اش رو گفت و برخی دخترها و در کل زنانی مثل مرجان هستند که فضا را برای مردها باز میکنند.
    من متاسفممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
    همین و دیگر هیچ!!!

   • خجالت نمیکشی این جوری نظر میدی ؟ این واقعا عقایدته ؟ اگه آره واقعا واست متاسفم…

    کی گفته مرد مجرد کمه؟ این همه پسر مجرد توو جامعه هست حتما باید بزنی یکی دیگه رو بدبخت کنی؟ این قد بی وجدانی که حاضری واسه خوشبختیه خودت ی زندگی رو خراب کنی؟ اگه اون زندگی درست نمیشه طرف از همسرش جدا شه و زن دوم بگیره…

    امیدوارم همسرت هم مثل تو روشنفکر باشه و همزمان که تو زنش هستی ۴ تا خانم بیچاره ی بیوه رو از بی همسری نجات بده….

   • واقعا برای این کوته فکران جامعه متاسفم.همینطور به رابطه های دیگر مردان متاهل ایرانی رتبه میدهید که جامعه پر شده از مردان و زنان هوسران.زنان زیادند ومردان کم.یکی نمیگوید ازدواج یعنی تعهد اخلاقی و عاطفی.اگر قرار است اینگونه زندگی کنیم چرا ازدواج کنیم .مثل اروپاییها هر چه قدر خواستیم آزاد باشیم وقتی احساس خلا کردیم ازدواج کنیم.ما ایرانیها اول ازدواج میکنیم بعد چشممان به ماهواره وااینترنت که روشن شد احساس خلا داریم .بااین فکرها فقط بی ظرفیتی خودمان را ثابت کنیم خییییلی زیباست

   • مجرد کم نیست عزیز یه نگاه به پسرای فامیل بکن ببین چقدر هم زیادن. منظور شما مجرد پولداره. راحت بگو خوب!

   • خانمی که این مصاحبه روانجام دادی اگه این کامنتومیبینی دورود برتو دورود برشیرپاکی که خوردی خیییلی ازتفکرت خوشم اومد واقعااگه دخترای دیگه مثل این خانوم دراوج عاطفیت منطقی فکر کنن(منظورم کل حرفاشونه نه فقط درمورد متعه)واقعادنیاگلستون میشد.خیییلی ازمصاحبه لذت بردم دستتون دردنکنه

   • حضرت موسی به خداگفت خدایامن روازشر حرف مردم نجات بده خداوند فرمودای موسی این دعاعیه که من براخودم که خدام براورده نکردم این جماعت پشت سرمنه خداهم حرف میزنن چه برسه به توکه پیامبرمنی.احکام خداهمیشه هم باعرف جامعه یکی نیست اونجاست که بایدخودتوازمایش کنی ببینی حرف خداروقبول میکنی یاحرف مردم رو.

   • همین ازدواج موقت لعنتیه ک باعث میشه پسرا ازدواج دائم نکننند…..
    اگر کسی هدفش برای یک عمر زندگی نیست…. چ مرد باشه چ زن….قطعا کاره خطایی کرده.. هدف رابطه اس ک انسان را از حیوان جدا میکنه…. و حلال و حروم هم نداره….. از نظر من عین جاهلیته پایین اوردن ارزش زن…. زنی ک خوش رو موقت و دست مالی برای مردان قرار میده……هیچ توجیهی نداره….من از این خانوم ها شاکیم چون ارزش زن رو پایین اوردن…. والبته ارزش خودشون رو…. مثلا این خانم اگه صبر میکرد ازدواج دایمی میکرد …. خیلی زن با کمالات و موفقی بود…..میتونید قبول نکنید ولی واقعیت اینه همه چیز از راه درستش

  • به نظرمن که متعه جز از هم پاشیدن کانون خانواده ها وبالا رفتن آمار طلاق وبچه های طلاق که عواقب بزهکاری وجرم وجنایت را زیاد میکنه هیچ سودی برای جامعه نداره

  • بنابرتعبیرقرآن که آیه تعددزوجات رابیان میکندبالن یعنی نفی ابدآمده یعنی هرگزنمیتوانی ببن آنهافرق نگذاری مضافابراینکه ازدواج موقت درحال حاضرتوجیهی شده برای هوس بازیهای اکثرمردان ودچون نیازشان ارضامیشددیگرتن به ازدواج دائم نمیدهندوقتی مردی بدون تعهدعشق وعلاقه اش رابیرون ازخانه جیتجومیکندمنجربه سردی روابط خانوادگی میشود
   مضافابراینکه هیچ ضمانتی مبنی برنگه داشتن عده نیست وزنانیکه به این قضیه به چشم کاسبی می نگرندوتعهدی نگه نمیدارند

  • به نظر من کار امثال این خانم روسپی گری شرعی نام داره. با اسم شرع فاحشه گری میکنن
   مگه یه زن میتونه هر روز روح و جسمش رو بده دست یه نفر. دخترای خیابونی هم دقیقا همین کار رو میکنن پس نباید رو اونا هم اسم فاحشه گذاشت. از کجا معلوم اونا هم بین خودشون صیغه نخونن. کار هر دو مثل همه. متاسفم که با روح زنان داره اینطوری بازی میشه.زن ارزشش خیلی بیشتر از ایناست.

 1. حرفهای این خانم درست است.متعه موضوع قابل تاملی است ونیاز به روشن شدن کامل ان است.زن اول هم حق دارد ناراحت بشود و هم ندارد.مرد متاهل هم حق دارد صیغه کند هم ندارذ.سه عامل مهم :ارضای کامل و رضایت بخش جنسی برای زن و مرد(در ایران فقط به مرد فکر میشود)-مشکلات مالی و ارضای عاطفی.

  • سلام بچه ها تو رو خدا كامنت مي ذاريد يا شاهنامه مي نويسيد چه وضعيه تمام دنيا با اين مورد درگيرند هيچ كسي مقصر نيست نه مرد نه زن يه كرمي يه تو جون بعضي ها مي افته اين كار رو بكنند اگه راه كار داشت روان شناسان نسخه شو داده بودند

 2. سلام
  من یک زن 40 ساله هستم که 5 ساله تنهام
  آدم معتقدی هستم و خدای برزگ به من کمک کرد تا به گناه نیفتم
  به نظر من مشکل اصلی در متعه اینه که بعضی اقایون خودشون همسر موقت رو به رسمیت نمیشناسن و این باعث بیقیدی و بیتفاوتی اون اقا نسبت به همسر وقتش میشه و این خیلی برای یه زن ناراحت کننده س

  • من علی 33 ساله هستم و با نظر شما موافقم و خود من هم بخاطر اینکه خدایی نکرده به گناه نیفتم حاضرم با یه خانم مثل شما ازدواج موقت کنم ولی تا الان موفق نشده ام یاریم کنید یا راهنماییم کنید

   • متاسفم واسه امثال شما با این طرز فکرتون
    آدم رواز زندگی اامید میکنید
    من عاشق تعهدم
    تعهد و وفا به عهد

    • خوب از مهمترین دلایل بدنبال گشتن متعه یک بی وفایی یا یک بی تعهدی نسبت به وضایفی هست که یک خانم نسبت به همسرش داره.

   • پسرجان گول اين حرفها رو نخور اگر مجردي برو ازدواج كن و اگر متاهلي به زندگيت دل ببند و اگر مشكلي داري با همسرت صحبت كن و يك فكر اساسي بكن تا رفع مشكل بشه. ازدواج موقت و زن دوم فقط زندگيتو بيشتر خراب مي كنه و بس. اگر هم مشكلت حل نشد يعني اگر از طرف همسرت است و او درست نشد و خداي نكرده خواستي زن دوم و يا موقت بگيري اول با همسرت در ميان بذار. مطمئن باش به خودش مياد.

  • من فرهاد31 ساله هستم و با نظر شما موافقم و خود من هم بخاطر اینکه خدایی نکرده به گناه نیفتم حاضرم با یه خانم مثل شما ازدواج موقت کنم ولی تا الان موفق نشده ام یاریم کنید یا راهنماییم کنید

   • باعرض پوش اگر خدای ناکرده یکی ازمحارم شما مطلقه شودحاضرمیشویدکه به عقد موقت شخصی باشرایط فعلی خودتان دربیاید

    • گلم ، هزار آفرین ، چون اون وقت با فاحشه فرقی نداره.

     • تو که مردتو چسبیدی حسودی نکن بزار مردم در این چند روز عمر خود به نون و نوایی برسن

    • چرا مساله رو ناموسی میکنی دوست عزیز؟
     منطقی باش تو هیچوقت نمیتونی یک نیاز غریضی از یک فرد به زور بگیری.
     اگه میشد جامعه اینقد پر از فساد آشکار و پنهان نبود

     • جناب جامعه از وقتي دچار فساد شد كه تعهد و عشق جاشونو به هوسراني و تنوع طلبي دادن.خانمي كه مطلقه‌اي و اينقدر نيازمند؟ بگرد دنبال يه زن مرده يا يه مرد مطلقه مثل خودت.چه اصراري داري كه حتما با مرد متاهل ازدواج كني و زن دوم بشي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • من خودمصیغه داشتم و میدونم ک تنهای چقد براشون سخته.
     اگه خواهر من اینظور میبود خودم میبردم یه مکان زیارتی ک کسی نشناسه … و خودم یه نفر رو انتخاب میکردم
     خودتو یه لحظه بزار جای اونا

   • شما فرهاد هستی یا علی؟؟؟!!!!

 3. الان که به قضیه این طور نگاه می کنم می بینم که حکمت خیلی از احکام واقعا درک نشده ، این اشکال از عدم درک ما از شرایط همدیگه ست، خیلی سخته از نگاه دیگران به موضوعی نگاه کنیم ولی میارزه به جای پیش داوری و قضاوت نادرست و ناحق.

 4. جالبه كه ايشون دائما در مورد احساس زني كه صيغه ميشه حرف مي زنه اما دركي از احساس زن اول نداره. خب دليلش هم اينه كه هنوز تجربه يك زندگي دائم عاشقانه رو نداشته و لذا براش راحته بگه كه اين موضوع بايد از طريق رسانه ها!!!!! فرهنگ سازي كرد. يادمون نره كه شرعاً‌ تا چهار زن حلاله!!! و آيا اين خانم تحمل اين كه در صورت زن دوم شدن شوهرش دوبار ديگه هم ازدواج كنه داره؟؟

  • مطمئن باش اگه عشقی که میگی بین 2 نفر 2 طرفه وجود داشته باشه نیازی به متعه نیست خانم عزیز.
   پس مراقب خودت باش پیش از اینکه بخوای نگران از دست دادن عشقت باشی.

 5. از ماست که بر ماست . چرا یه زن به خودش اجازه میده که همسر دوم کسی بشه …!!!آیا اگه خودش همسر اول باشه تحمل داره که شوهرش بره با یه خانم دیگه رابطه داشته باشه ؟؟؟؟!!!

  • امیدوارم فقط شعار ندید بیشتر زنان دوم زمانی همسر اول و سوگلی دل مردشان بودند و همین حرفها رو میزدند اما دریغ ازاین روزگار بیرحم

  • به این قضیه خودخواهانه نگاه نکنید.
   در ابتدا سعیتون بکنید همسری اختیار کنید که عاشقتون باشه و آنگاه بعد از جاری شدن خطبه عقد سعی کنید به این عشق روز به روز قوت ببخشید.
   هردوی اینها نیازمند مهارتهای ویژه ای هست تا بتونید اون کسی که برای خودتون میدونید برای خودتون نگه دارید.
   خصوصا در شرایطی مفتضحانه ای که در کشور عزیز ما از نظر حجاب و پوشش اسلامی وجود داره.

  • گاهی اونقد مردی که تو زندگیت قرار میگیره حسن و فضیلت داره که تو مطمینی مثل اونو هیچوقت پیدا نمیکنه
   پس با همه دل و جون حاضری زنش بشی
   حتی اگه مجرد باشی .
   منم قبلا خیلی رجز می خوندم,ولی مدتی واسه ی کار تحقیقاتی با مردی اشنا شدم که از لحاظ کرامت انسانی فوق العاده است .
   اوم به من پیشنهادی نداده و من هم ازش انتظاری ندارم و رابطه ای کاملا رسمی ومرزبندی شده و محترمانه داریم.
   ولی اونقد به این مرد علاقمند شدم که اگه ی روزی به من پیشنهاد همسر دوم بده درجا می پذیرم.
   انسان غیر قابل پیش بینی و پیچیده است

 6. hala mage che eshkali dare

  khob hatman zanesh natoneste zamesh kone omade soraghe in
  man khodam ye modat sigheye ye marde zan dar bodam
  hamishe migoft agar toro nemididam ye ghesmaty az zendegim khali bod

  • سلام، كاملاً با نظر شما موافقم. من هم دنبال يك مورد مناسب برای ازدواج موقت هستم.

  • این مردهایی که می رن زند دوم می گیرن در حالیکه هنوز رابطه اول را تمام نکرده اند توجیه تنوع طلبی رو می یارن در صورتی که اگه به زندگی زن و مرد دقت کنیم خانمها از همان کودکی تنوع طلب ترند هیچ وقت تو لباس،غذا،زندگی شخصیی با چیزای تکراری کنار نمی یان واینکه تو زندگی شخصی وقتی به یه مرد متعهد می شن سعی می کنن همیشه با اون باشن به معنای این نیست که تنوع طلب نیستن بلکه پای بندن،هیج وقت هیچ زنی دوست نداره همسرش زن دوم بگیره از آقایون می پرسم اگه قضیه برعکس بود و خانم ها می تونستن همسر دوم و سوم و … اختیار کنن چه حسی داشتن .اگه ایرادی توزندگی اول هست چرا سعی نمی کنن درستش کنن سریع زنشون رو کنار می ذارن شاید اون زن هم از طرف همسرش از نظر روحی و عاطفی و جنسی ارضا نمی شه که بتونه ارضاش کنه تاجای خالی نداشته باشه !!!!!!!!

   • گل گفتی
    واقعا همین طوره
    اگه مردا تنوع طلبه زنها دوبرابر مردا تنوع رو دوست داره
    همیشه سعی کنیم که رابطه اول مون رو آگاهانه انتخاب کنیم چی زن چی مرد
    دیگه هیچ مشکلی پیش نمیاد

  • از متني كه نوشتيد مشخص است كه خيلي بي تجربه هستيد. آخه دختر خوب اگه اون اين حرفها رو نمي زند كه نمي تونست به خواسته اش برسد. هميشه هر حرفي رو باور نكن شايد پشتش خيلي دلايل وجود داشته باشه. بالاخره بايد يه توجيهي براي خيانتش به همسر اول مي داشت غير اينه!

  • منم بودم همینو بهت میگفتم

  • بعضی اوقات وجود همسر دوم میتونه آرامشی به مرد بده که زن اول هم از موهبتهای این آرامش برخوردار شه.
   (آرامشی که زن اول از دادن اون ناتوانه)
   من هم با وجود ازدواج نتونستم به نیمه گم شدم برسم.
   شما میتونید کمکم کنید؟

 7. فقط ميتونم بگم متاسفم.من خودم مطلقه ام اما هرگز و تحت هيچ شرايطي حاضر نيستم وارد زندگي يه زن ديگه بشم.چون اگه فقط يه درصد محبت اون اقا نسبت به همسرش كم شه مسببش منم.

  • بنظر من عقد موقت به هیچوجه خوب نیست.فقط به روحیه لطمه میزنه مخصوصا روحیه خانوما.اگه عقد موقت کردن و بچه دار شدن تکلیف چیه؟پیغمبر گفته 4تا زن دائم داشته باشین نه اینکه هر وقت تشخیص دادین زندگیتون به دلتون نیست برین عقد موقت کنین و در حق زن صیغه ای و زن اول خودتون جفا کنین!!!!بنظرم فقط ازدواج دائم خوبه.موندن اون خانمیکه حاضر میشه صیغه بشه چطور دلش میاد 1سال یا بیشتر مدام در رنج اینکه قراره بزودی جدا بشه زندگی رو سر میکنه!!!!! خدایا نده

  • قربونت برم
   عاشق این اخلاق مداری و مرامتم عشقم
   عقایدت مث منه
   از این لحظه دیگه همیشه وقت دعاهام تو رو هم یاد میکنم
   خدایا شاید صدامو شنید
   و انشالله بخت بلندی قسمتت بشه
   منم تنهام و مجرد
   تو هم منو دعا کن
   دوست دارم
   کاش همه ادما(زن ومرد )اخلاق مدار بودند و وجدان داشتن
   دیگه جامعه ما قانون جنگل نمی شد
   و ضد ارزش ارزش نمی شد.
   من چون با چند تا خانوم مطلقه آشنایی دورادور داشتم,.و میدیدم که خیلی راحت تن به هوس میدادند,خیلی ذوق کردم که ی انسان واقعی رو دیدم
   .

  • پونه جون حرفایی که با تو داشتم اشثباهی در جواب سحر رفته,همه اون دردو دل ها خطاب به توئه
   بازم بگم:
   من عاشق اخلاق مداری و اصول زندگیتم
   دوست دارم

  • دمت گرم كه اينقدر فهميده اي. منم با شما موافقم. اگه اونطور مردا حرفي براي گفتن داشته باشن توي زندگي اولشون مي زنند.

  • اون خانم مجبور نیست کاری کنه که از محبت همسرش نسبت به اون کم شه.
   و اون آقا هم مجبور نیست زنی رو تحمل کنه که نمیتونه به اون آرامش بده.

  • آفرين به تو پونه جون.اين به خاطر عزت نفسته.اين بخاطر اون شير حلالي كه خوردي.در ضمن خانمي كه ميگي تك همسري 50-60 سال تو ايران باب شده خدمتتون عارضم كه پيشينيان ما كه ايراني اصيل هستند از جمله كوروش كبير همه تنها يك همسر داشتن و از پذيرفتن زنان زيبايي كه بصورت غنائم جنگي بهشون ميرسيد امتناع ميكردن.خواهشا تو كه اطلاع نداري و جز تنوع طلبي به چيز ديگه‌اي فكر نميكني اسم خودتو ايراني نذار.

 8. امیدوارم یک موقعیت خوب برای ازدواج دایم وتک همسری نه همسر دوم بودن برای این خانم محترم پیش بیاد…من مجردم اما میتونم خودمو جای ایشون بذارم….واقعا سخته…

 9. جالبه، به نظر من مرد ها همه مثل همند وقتی بعنوان همسر کنارمون هستن قبولشون نداریم وقتی از دست میدیمشون اونوقت از تنهایی و…… شکایت میکنیم و میگردیم بدنبال همسر دوم و یا ازدواج موقت !
  به نظر شما اگه صبر و تحمل و تلاش بیشتری برای حفظ و نگهداری وسازندگی زندگی اولی که داشتی میکردی بهتر نبود ؟ فک میکنی این مردی که میخواد همسر دوم بگیره یا ازدواج موقت کنه واقعا همسرش مشکل داره؟ چرا وقتی یک مرد سراغ این مسایل میره میگید همسرش براش کم گذاشته؟ واقعا و خداییش هیچ مردی برای همسرش کم نمیزاره؟
  اونوقتی که زن کم میزاره اقا میره دنبال یک زن دیگه (حالا به هر شکل ) وقتی اقا برا خانم کم میزاره تکلیف خانم چیست ؟به نظر شما در این حالت خانم چه باید کند ؟ شمایی که زندگی خودت را رها کردی و حال دنبال یک زندگی جدید میگردی فک میکنی این زنانی که زندگی خودشون رو حفظ کردن و دارن زندگی میکنن همه جوره زندگی بر وفق مرادشونه و مرد ایده الی دارن ؟مطمئن باش اگه یکم صبر ، حوصله ، تلاش سیاست در زندگی نباشه هیچ زندگیی دوام نخواهد یافت و همه از زن و مرد باید بدنبال ازدواج موقت ویا همسر دوم باشند !

  • afarin bar shoma khanome rose, in khanom agar say mikard haman avalli ra mitavanest dashte bashad va alan ingoone dar fekre bar ham zadane kanoone khanevade digari nabood, in khanoom fekr karde zanane aval ehsas nadarand va b khanevadeshan latme nemikhorad?
   vaghean baraye jame bimare iran bayad tassof khord k har chize nadorosti ra ba barchasbe shreei dorost jelveh midahand.

  • من هم با نظر شما موافقم حالا تجربه کرده می خواد با تجربه اش یه زندگی جدید بسازه به قیمت خراب شدن یه زندگی دیگه
   آخه چرا؟
   من موندم چرا اینقدر جامعه به مردا حق می ده هرکاری دلشون می خواد بکنن
   قبل ازدواج که ماشاالله بیشمار دوست دختر همراه با رابطه های جورواجور روحی عاطفی و جنسی دارن بعد موقع ازدواج می رن سراغ یه دختر به قول خودشون نجیب،حالا بعد از چند سال زندگی همون دختر نجیب رو به بهانه اینکه تو زندگی راضی شون نمی کنه می زارن کنار می رن سراغ همون جور دوست دخترهاشون و صیغه و عقد موقت که تازه خوبشه ،رابطه های آزاد ،حالا اگه خانم بفهمه ککشون هم نمی گزه مثلا دوستم شوهرش این کاره بود وقتی گوشی اش رو چک کرد دید بله چه خبره قرارها چی می گه بعد شوهرش به جای شرمنده شدن کلی قیافه گرفت و باهاش قهر کرد چرا بدون اجازه رفتی سراغ گوشی ام بله این از مردان ما.اخه پیش خودش نمی گه اگه من خودم یه روزی ببینم خانمم با مردای دیگه رابطه برقرار می کنه خوشحال می شم یا غیرتم منفجر می شه چاقوکش می شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب آخه آدم حسابی اونی که صیغه می شه یا عقد موقت می کنه هم ممکنه یه روزی زن خودت باشه ؟؟؟؟؟؟؟

  • زر جان سلام ، درسته و این خانم یه فاحشه بتمام معناست ، و ما در همسایگی مان یه خانمی مثل همین خانم بود و در آخر هم با آقایی مجرد ازدواج دائم کرد ، و اون آقا هم دنبال خانمی دیگه رفت و دوباره آن خانم نتونست قبول بکنه و برای دوم هم جدا شد .

   • چقد بی ادبی تو! واقعا که.

   • واقعا به نظر من هم همینطوره
    هر روز با یکی بودن چه فرقی میکنه که عقد باشن یا نه
    اصلا مشکل از این زنان که این قدر خودشون را بی ارزش کردن که حاضرن هر روز دستمال یه مرد پست و بی ارزش تر از خودشون بشن و خودشون را به این راحتی حراج میکنن
    نتیجه اینام که معلومه
    بی ارزش شدن زن ها و دختر ها تو جامعه و اینکه مردها به خودشون حق بدن هرکاری دلشون میخواد بکنن

    • خجالت بکشید، هر روز با یکی بودن یعنی چی. دیدید که گفت بخاطر نگه داشتن عده خواستگارش را از دست داده. بی شعوری و بی شرفی هم حدی داره. خوبه شما هم به همین سختی و همین امتحان گرفتار بشید اون موقع ببینیم شما چه طور رفتار میکنید. یه خورده سعی کنیم همدیگه را دوست داشته باشیم.

     من خودم دو ساله ازدواج کردم عاشق زندگیم و همسرم هم هستم. نمیتونم یک لحظه وجود یک نفر دیگه راتو زندگیم بپذیرم. اما وقتی فکر میکنماین بیچاره هم درست مثل من که به همسرم نیاز دارم به یه نفر نیاز داره بهش حق میدم. اما فک میکنم پسر محرد تو جامعه کم نباشه بخصوص اگه یه عده تن به حرام ندن پسرهای مجرد هم ازدواج میکنن. در هر صور اخرش یه عده از پسرا به دلیل مشکلات مالی یا …. تا اخر عمر هم نمیتونن ازدواج دائم داشته باشن، خوب در این صورت متعه خوبه

     • فاحشه شرعی تو زنی؟ تو حیوانی که با ازهم پاشیدن زندگی زن اول احساس پیروزی میکنی حرفاشو دقت کردین؟ این آدم مریضه وقتی با کسی به قول خودش متعه ست میترسه یارو بره زن بگیر بعد مگه اشکال نداره مردی که زن داره زن دوم بگیره

 10. kolan mage che eshkali dare

  hatat be sigham niazi nist
  inghadar sakht nagirid abab

 11. kolan mage che eshkali dare

  hatat be sigham niazi nist
  inghadar sakht nagirid abab
  .
  .
  .
  .
  .

 12. نوشتن مرد برا زن کم میذاره چیزی نیست!
  ولی زن برا مرد کم کم میذاره مرد میره دنبال زن دوم.
  من مردم و واقعا میدونم مردی تا از زنش کم محلی نبینه نمیره سراغ کس دیگه، در واقع کمبودهای زندگیش رو بیرون از خونه دنبالش میگرده!!!
  و طبق حرف شما سیاست لازمه، زن اگر سیاست زندگی داشته باشه نمیذاره شوهرش احساس کمبود کنه.
  مردها رو درک نمیکنید و فقط انتظار دارین مردها شما رو درک کنند.
  وقتی هم مرد رفت دنبال کمبودهاش متهمش میکنید به خیانت!!!
  خیانت!!!
  البته من هیچ وقت نفهمیدم خیانت به چی؟!
  و همیشه هم برام جالب بود بدونم خیانت به چی میشه؟!
  شما احساس حسادت خودتون رو اسمش رو میذارید خیانت!
  زندگی چه با یک زن چه با دو زن هیچ تغییری پیدا نمیکنه، خراب نمیشه، زن اول خرابش میکنه! با حسادتش و با استرسی که به زندگی وارد میکنه.
  نگاه ما اشتباهه، ما اگه مسلمونیم باید دینمون رو کامل بشناسیم.
  دینمون دین بسیار کامل و راحتیه، به هیچ کس سخت نگرفته و فکر همه چیز رو کرده.
  یا دینمون رو تغییر بدیم یا کلا تابع دین باشیم، مثل خلفای ثلاثه رفتار نکنیم که دین رو باب میل خودمون تغییر بدیم!
  اگه کمی نگاهمون رو به دین بازتر کنیم میبینیم خدا برا ما چی خواسته! چی صلاح دیده و نظرخودمون رو به مصلحت خدا برتر نمیدیدیم.

  • سلام آقا محمد….شما گفتین وقتی یه مرد میره نیازشو بیرون از خونه برطرف میکنه که زنش براش کم بزاره….آدما ،زن یا مرد فرقی نمیکنه همه شون با هم متفاوتن و نیاز های متفاوتی دارن وقتی یک زن و یک مرد همدیگه رو انتخاب میکنن تا لحظاتشونو با هم تقسیم کنن و در کنار هم زندگی کنن باید این مساله رو هم بهش توجه کنن…به نظر من اگه یه مرد ،زنش بسیار بسیار هم براش کم بزاره حق اینو نداره که بره بیرون خونه نیازشو برطرف کنه… اول باید بشینه و از نیازاش و انتظاراش با همسرش صحبت کنه،شاید زن بدبختش نمیدونه اصلا داره شوهرشو درک نمیکنه و اینم به خاطر همون تفاوت های فردی ای هست که گفتم… اون وقت اگه زنش تغییر نکردو همون روال رو ادامه داد میتونن خیلی منطقی از هم جدا بشن و اون مرد بره دنبال زنی که نیازهاشو برطرف کنه….اگر هم شما میگین طلاق به همین راحتی نیست و گاهی اوقات به خاطر دلایلی نمیشه، به نظر من باز هم حق اینو نداره چون آدم وقتی انتخابی رو میکنه باید پاش بایسته وکمبود هاشو هم بپذیره زندگی یه بازی جدیه و اگه آدم اشتباهی میکنه باید تاوانی رو بپردازه….شما گفتین نمیدونین خیانت به چی میشه؟! و این حس حسادته که اسمشو گذاشتن خیانت…. حالا شما بیایین تصور کنین همسر شما علاوه بر شما با مرد دیگری هم رابطه داشته باشه و دلیلش هم کاستی هایی باشه که در زندگی با شما داره،حستون اون موقع چیه آیا اون موقع هم همینطور صحبت میکنید…..؟؟؟!!!

   • من بیست سال پیش ازدواج کردم
    یک ازدواج فامیلی
    از روز اول با همسرم مشکل داشتم و الان اون نیست که این مطالب رو بخونه و شما هم منو نمی شناسید
    تمام حرفایی که می زنم عین واقعیته
    بخاطر رابطه فامیلی اونو تا حدودی می شناختم ولی احساسشو نمی دونستم سنش کم بود 16 ساله بود
    قبل از ازدواج هیچ حرفی با اون نزده بودم
    به خواستگاری رفتیم قبول کردن بدون هیچ حرفی
    در دوران خواستگاری صیغه محرمیت خوندیم و محرم شدیم ولی دریغ از یک کلمه حرف که اون با من بزنه
    مادرش همش منو دلداری می داد که سنش کمه و بهتر میشه
    اشتباه دوم رو کردم و به عقد هم درآمدیدم ولی اون همچنان برخورد سرد و یخی با من داشت من در تهران مجرد زندگی می کردم
    انواع هدیه ها را برایش می گرفتم و به دیدنش می رفتم از اون می خواستم که با هم بیرون بریم
    ولی اون خیلی کم راضی می شد و هر وقت هم که میآمد نه حرفی بود و نه احساسی
    شانزده ماه نامزد بودیم
    ولی دریغ از یک کلمه محبت آمیز از طرف اون
    بارها می خواستم قطع کنم ولی مادرش دائما امیدوارم می کرد که بزرگتر می شود و بهتر می شود
    از شانزده ماه دوران نامزدی هیچ خاطره خوبی ندارم
    ازدواج کردیم
    تا چند ماه اجازه نمی داد که به او نزدیک شوم
    چه روزهای سختی
    کارم شده بود گریه و افسوس
    ولی اون همچنان سرسخت و بی احساس
    نه دلم میامد طلاقش یدهم و نه راه علاجی می دانستم مادرش سنگ صبور من بود
    بعد از دوسال بچه دار شدیم
    ولی رابطه جنسی خیلی سرد و بی روحی داشتیم که سردی و بی روحی رابطه از طرف اون بود
    آمدن بچه این امیدواری را به من می داد که اون خوب میشه و لی افسوس
    سالها گذشت و اون همچنان همان کوه یخ بود که بود
    از زن بودن چیزی نمی دانست
    بارها با او صحبت کردم ولی افسوس
    بعد از ده سال کمی بهتر شد
    روابط جنسی اون کمی بهترشد ولی نه آن چیزی که باید باشد
    فرزند دوم را هم خدا به ما داد
    همیشه و همه جا احساس کمبود کردم
    کمبود عاطفه کمبود عشق کمبود محبت
    صبح تا شب کار می کردم ولی شب با نا امیدی به خانه می آمدم . چون از دیدنم به وجد نمی آمد
    حس میکردم دوستم ندارد و وقتی این را از او می پرسیدم می گفت دوستت دارم
    ولی هیچ ابراز احساساتی نداشت
    لوازم خانه برایش از همه چی مهمتر بود
    هیچ وقت نخواست بداند نیاز جنسی من یعنی چه
    بارها به او تذکر دادم که مرد با این کارهای زن ممکن است منحرف شود
    مثالهای مختلفی براش زدم ولی کو گوش شنوا
    سالها زجر کشیدم
    ولی کاسه صبر هر کسی اندازه ای دارد
    من هم صبر تمام شده بود به خودم گفتم اگر مورد خوبی برایم پیش بیاد حتما ازدواجح موقت خواهم کرد
    تا با دختر خانمی حدود سی ساله اشنا شدم
    با او طرح دوستی ریختیم ابتدا با هم تلفنی صحبت می کردیم . او به عقد پسری درآمده بود و چند سال نامزد بود و لیبخاطر مشکلاتی که داشتند ازدواج نکرده بودند و بالاخره طلاق گرفته بود ولی دوشیزه بود .
    رابطه ما کمک کم عاطفی شد . تا او را صیغه موقت کردم
    در مدت دو سه سالی که با این خانم هستم طعم خوش زندگی را چشیدم
    یک روز با اون بودن برایم به اندازه یکسال با همسر بودن به من لذت می بخشد
    همسرم نخواست و نتوانست مرا درک کند .

    همسر اولم بالاخره متوجه شد که من با کس دیگری رابطه دارم
    قشقرق راه انداخت پسرم هم فهمید
    او می گفت به من خیانت کرده ای
    ولی من نمی دانم خ یانت یعنی چه
    او می گوید من هرچقدر هم که بد بودم تو نباید این کار را می کردی
    ولی برای من بودن در کنار همسر صیغه ای یک زندگی دوباره بود
    با اولذت دوران نامزدی را که همسر اولم از من گرفته بود بدست آوردم
    همیشه از خدا گله داشتم بخاطر داشتن همسرم
    و به خدا می گفتم اگر کار مرا بخواهد بد بدناد عدالتش کامل نیست
    و می گفتم ای خدا تو که همه چیز را میدانی
    والان شاکرم خدا را که همسر صیغه ای خوبی نصیبم کرده
    همسر اولم می گوید باید مرا طلاق بدهی چون به من خیانت کرده ای
    به او می گویم تو خودت باعث این کار شده ای اگر تو کمی به من محبت می کردی اگر کمی نیازهای عاطفی و روحی مرا درک می کردی من تا آخر عمر نوکریت را می کردم گ
    هنوز هم نمی خواهد بفهمد که مقصر بوده
    به او می گریم یک چاقو به من بزن و یک سوزن به خودت
    ولی او اصلا قبول ندارد

    • اقای سام سلام
     برای زندگیتون متأسفم ولی هیچوقت فکر کردید که ممکنه همسرتون به کس دیگه ای علاقه داشته باشه که ازدواج فامیلی شما باعث شده اون نتونه به دنبال علائقش بره؟
     حالا اگه اون هم مرد مورد علاقه اشو پیدا کنه باز هم از این حرفا میزنید یا اینکه اونو متهم به خیانت غیر قابل جبران و مستحق سنگسار میدونید؟

     • ممنون از اینکه مشارکت کردید در این گفتگو
      باید بگم اون مطمئنا به کس دیگه ای علاقه نداره
      حرف من اینه که من اشتباه کردم که اونو انتخاب کردم و شاید بیشترین دلیل ادامه هم امیدهایی بود که مادرش به من می داد و من امید داشتم به آینده
      اما افسوس که اون حتی بعد از گذشت سالها هیچ تغییری نکرد

     • سام جان یه خورده یه طرفه به قاضی نرو اگه اینجور که این آقا تعریف کرده باشه اون خانومش (اولی) چشم و گوش و دل و اختیار داشت یا نه؟ بیجا کرده اگه دلش با کسه دیگه بوده اومده با کسی ازدواج کرده که هیچ حسی بهش نداره و 2تا بچه هم به دنیا آورده و هم خودش و شوهرش و هم بچه هاشو به این روز انداخته،تبعات اجتماعی این خانواده ها هم هست که بچه ها در این جور خانواده هاچون مهر و محبت پدر و مادر را به هم نمیبینند میشوند یکی مثل اونها و جامعه دونفر دیگه مثل اینها رو باید در خودش جذب کنه،این خانوم روز اول میگفت من به کسی دیگه علاقه دارم جواب رد میداد و به اینجا نمیکشید وضعیت،اگه روز اول هم جواب رد ندادی حالا که ازدواج کردی و بچه هم داری پس نگرشت را عوض کن تا هم به خودت و همسرت و بچه هایت بد نگذرد و خوش بگذرد؟؟؟؟؟

    • سلام…… ااااااااااااااااااااااااااااااااااای آقا ،شما دیگه یه دونه ای….. شما خیانت نکردی … ،جنایت کردی ؟! در حق خودت ، بچه هات ، و همسرت…. اول ازدواج اینقد بهت نخ داده بود که پایه نیست و سرده ، با این حال باهاش ازدواج کردی بعد بچه دار هم شدی؟! الانم ناراضی هستی…. بهت حق میدم ناراضی باشی چون اینی که تو گفتی زن نبود یه تیکه یخ بود…. انسان با احساسش زنده است… یه سوال دارم تو میخواستی خودتو مجازات کنی با این خانم ازدواج کردی؟!…. تقصیر بزرگ با خودته و تو از همه بیشتر مقصری ، چون غیر خودت با اشتباه نادرستت در مورد شریک زندگیت باعث به وجود آمدن یه موجود دیگر (بچه ات) شدی که هیچ کدومتون از بودن با هم خوش نیستین… پس کار تو خیانت نیست بلکه جنایته

     • سلام

      من زمانی ازدواج کردم که سنم کم بود و مشاور و راهنمای درستی نداشتم
      فقط امیدوار بودم به آینده که شاید گذشت زمان بتونه همه چی رو درست کنه
      ولی افسوس
      افسوس واسه عمر از دست رفتم

    • بعضی مطالب رو نمی شه اینجا توضیح داد از دوستان اگه اگه از حرفای من قانع نشدن می تونن به ایمیل من sam_1814@yahoo .com ایمیل بزنند تا در این مورد بیشتر با هم صحبت کنیم
     چون بعضی مسائل رو نمیشه اینجا عنوان کرد
     متشکرم
     سام

     • آقای محترم همش رف یامفته
      تا خانومت جوون بوده,با هاش بودی,حالا که رسیده به سراشیبی پیری,فیلت یاد هندوستان کرده
      ااز امثال شما که فقط به فکر خوشگذرونی و تنوع طللبی خودتون هستید,به هر قیمتی که شده
      حیف
      از کلمه انسان که امثال شمارووو

     • نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.

      آقای محترم این به کنار که شما علی رغم رفتار سرد همسرتون این رابطه رو ادامه دادین، اینکه تو سن کم تصمیم به ازدواج گرفتین، اینکه تو این همه سال زحمت رفتن به یه مرکز مشاوره رو به خودتون ندادین، اینکه قبل از بچه دار شدن از احساس دو طرف مطمئن نشدین، اینکه خانومتون به کنار، بچه تونو سر افکنده کردینو براش الگوی بد شدین…
      همه ی اینا به کنار، الان که دیگه همسرتون می دونه و طلاق می خواد چرا شکنجه ش میدین؟ خب این برا هر دوتونم خوبه. انقد یه طرفه پیش قاضی نرین….

     • اقای سام فقط درافسوس عمرحدررفته خودت نباش یه کمی هم به اون خانمت بیندیش اگرچای شما عوض میشدحاضربودی اون باهمین استدلالهای شما وبرای ارضای احساساتش به مرددیگری روی میاورد؟

    • از نظر من شما ساده ترین راه رو انتخاب کردید.شاید اگه وقت میذاشتید و پیش یک مشاور می رفتید همه چیز درست میشد.اما متاسفانه شما راهی رو انتخاب کردید که فقظ به نفع خودتون بوده.

    • سلام آقای سام. عصاره ی صحبت های شما فقط و فقط یه مسئله رو نشون میده و اونم اینه که شما به دنبال هوس بودی، همین! بهتره کمی در رابطه با حرفم فکر کنید چون میدونم خودتون هم درست خودتون رو نمیشناسید و نمیدونید که تنها چیزی که براتون مهمه رابطه جنسی هستش. شاید اگه یه کم خودشناس بودید این اتفاق براتون نمی افتاد و این همه سال اذیت نمی شدید و در نهایت مسبب آزار یه مخلوق حساس و عزیز هم نبودید.
     در ضمن یه سوالی برام پیش اومده. اون دوتا بچه از کجا اومده مگه نگفتید خانومتون خیلی سرد بوده؟
     لطفا یه کم منطقی و واقع نگر باشید.

    • بسیار کار خوبی کردی .چون واقعا نیاز روحی و جسمی داشتی !همسرت هم بیخود ناراحت شده.از زندگی با هر دو لذت ببر. از همسر اولت به خاطر مادر بچه هات بودن حمایت کن و کنارش باش و تنهاش نذار.به همسر دومت عشق بورز و در کنارش به آرامش برسواصلا عقد دائمش کن واون زن حق داره.من بهت حق میدم به شر و ر های بقیه هم گوش نکنو

   • نیلوفرخانم به اعتقاد من اول شما برید و درمورد دینتون یه مقداری اطلاعات کسب کنید و بعد اظهار نظر کنید ، شما دردرجه اول بعد از مذاکره پیشنهاد طلاق میدهید ، بازهم ببخشید ولی خود شما میدونید که هر زنه بیوه تو جامعه ما با چه مشکلاتی باید دستو پنجه نرم کنه اونوقت میگین اگه زنه شما خودشو اصلاح نکرد اول طلاقش بدین و بعد برین دنبال یکی دیگه درحالیکه خداوند که از شما و کلیه مردان و زنان عالم بهتر میفهمه این اجازه را به هرمردی داده تا همسران متعددی انتخاب کنه ولی به هیچ زنی اجازه نداده تا بیش از یک همسر داشته باشه و حتی اینو هم نگفته که اگه زن شما مشکل داشت همسردیگری انتخاب کنید . خانم محترم فساد جامعه فعلی ما بدلیل همین اعتقادات شیطانی زنانی مثل شماست که هرحلالی را حرام میکنن ، البته خود بنده یک همسر بیشترندارم ولی به شدت معتقدم اگر مردی میتونه عدالت رو رعایت کنه که تنها شرطیست که خدا قرارداده باید همسران دیگری اختیارکنه تا بتونه هم برای جامعه اش مفید باشه و هم زن یا زنانی رو سرپرستی کنه.

    • سلام آقا رامین… من نگفتم بعد مذاکره سریعا اگر تغییری شکل نگرفت مرد همسرشو طلاق بده…؟! در پیامهایی که گذاشته شده بود آقایون زیادی گفته بودند دلیل احساس نیازشون به همسر موقت یا دوم کاستی هایی است که در زندگی اول با همسرشون دارن و اگر مشکلی نباشه یک مرد ازدواج موقت نمیکنه…!!! منظور من این بود یه مرد به جای اینکه بره همسر دوم اختیار کنه از کاستی هایی که در زندگی داره و نیازهاش ،خیلی منطقی و آروم با همسرش صحبت کنه.شاید بگید خانمها کاستی های خودشنو قبول نمیکنن،شاید دفعه ی اول و دوم بعضی خانم ها گارد بگیرند و قبول نکنن ولی اگر با منطق پیش برن طرفین ،حتما خانم کاستی ها رو میپذیره ودرصدد رفع اون کاستی ها برمیاد. من یه دخترم و احساساتم دخترونس ، در مورد احساس آقایون در این مورد نمیدونم ولی یه زن دوست داره ملکه ی قلب همسرش باشه و بر قلب همسرش فرمانروایی کنه ،و این حس که روح و فکر مرد زندگیش به اون تعلق داره ،بهش حس اعتماد به نفس ونشاط میده ،شور زندگی رو درش تشدید میکنه ،یک زن وقتی مردی رو دوست داره از روحش براش مایه میزاره … حالا شما زمانی رو در نظر بگیرین که مرد همسر دوم اختیار کنه،،، در درجه ی اول دو فرمانروا در یک قلمرو نمیتونه پادشایی کنه،و باعث میشه زن اعتماد به نفس و نشاط خودشو از دست بده ،،،یه مرد وقتی همسر دوم اختیار میکنه در حقیقت اول روح همسرش رو میکشه و انسان بدون روح نمیتونه زندگی کنه…!!! ببینید هر زنی اگر بدونه همسرش به دلیل عدم رضایت شوهرش ازش میخواد ازدواج مجدد کنه ، خودش به هیچ وجه تن به اون زندگی نمیده و خودش پیشنهاد جدایی رو میده…. به خاطر این بود که گفتم اول جدا بشن و بعد آقا دوباره ازدواج کنه…چون وقتی مرد ازدواج مجدد میکنه ،اگر بخواد به همسرش بگه ،که مطمئنا همسرش قبول نمیکنه و اگر هم پنهانی این کار رو انجام بده ،درسته کاری شرعی را انجام داده ولی درحقیقت روح و احساس زنش رو کشته و نابود کرده…. و به نظر من آسیب رسوندن به روح یه انسان ،گناه بزرگی محسوب میشه و حتی بدتر از قتل نفسه…شما گفتین تفکرات من و امثال من شیطانیه ولی به نظر من این نوع نگاه انسانیه،نه شیطانی؟! چرا که در این حالت زن اول خودش انتخاب میکنه که میتونه وجود یکی دیگه رو تحمل کنه یا نه .ار بتونه که زن رضایت میده ولی اگر نتونه تموم تلاششو میکنه که زندیگیشو نجات بده و اگر نشد اون وقت جدا میشه… در این حالت زن تنها درد طلاق رو تحمل میکنه ولی اگه ندونه و شوهرش زن دوم بگیره باید هم درد خیانت رو تحمل کنه هم درد طلاق و جدایی… آقا رامین اگر نظر من رو به دقت خونده باشین ،گفتم واقعا نگاه عوام به یک زن مطلقه و یا بیوه تاسف باره و زندگی سختی رو باید تحمل کنه ولی نگاه مردم به زنی که همسر دومه هم،نگاه زیبا و خوشایندی نیست …همچنین مردی که همسر دوم اختیار میکنه ،نگاه مردم به همسر اولش هم نگاه جالبی نیست و به اون هم سرکوفت میزنن.پس اگر همسر دوم شدن را شما راهی برای رسیدن به آرامش و زندگی راحت برای زن میدونید باید بگم اینطور نیست.در ازدواج تنها یک مرد ویک زن نیستن که نقش دارن …این دو نفر میتونن باعث به وجود آمدن چند نفر دیگر هم بشن که مسئولیت بزرگی رو براشون میاره،،،که خیلی خیلی خیلی باید به اون بچه و آرامشش فکر کنن…باید خودخواهی رو بزارن کنار و به زندگی در کمال آرامش اون بچه در جامعه فکر کنن چون دلیل بودن اون بچه توی این دنیا اونا بودن. سوال دوم من اینه آیا برای کمک به یک زن تنها حتما باید همسر شما باشه تا به او کمک کنید…؟؟؟ نمیتونین همیجوری اگه کمکی از دستتون بر میاد در حقش انجام بدین و در این راه از همسرتون کمک بگیرین….ببینید من مسلمونم و نمیخوام بگم اینکار درسته ، فقط میخوام یه همزاد پنداری صورت بگیره که اینو میگم ، برای یک لحظه دین و شرع و قوانین مربوط به اون رو بزارین کنار و بهم بگید:زن شما که در زندگی با شما هم از نظر جسمی و هم روحی دچار نارضایتی هست و کاستی هایی رو میبینه ،اگر بخواد ازدواج موقت یا مجدد کنه شما چه حسی پیدا میکنین؟؟؟؟گفتم با قانون کار ندارم فقط میخوام یه لحظه تصور کنین و خودتونو توی اون شرایط قرار بدین….. چه حسی بهتون دست میده؟؟؟؟

    • خیلی جالبه که وقتی موضوع تعدد همسره، همه یاد دینشون می افتن ! یاد وصایای پیامبر می افتن !
     نه که همه ی اصول و فروع دینو رعایت می کنن، نه که می ترسن یه وقت خدا اون دنیا بپرسه فلانی تو که می تونستی چرا 4 تا زن نگرفتیییی ! نه که شبا از فکر مشکلات خانومای بیوه خواب راحت ندارن !
     اینا همش توجیهه… کسی که “بلد نیس” با یکیش خوشبخت باشه، با دومیشم نمی تونه باشه! مگر حالتای خاصی که واقعا زوجین از زندگی با هم لذت نمی برن که اون موقع هم می تونن از هم جدا شن! من با اطمینان کامل میگم برا یه زن بیوه شدن راحت تر از اینه که همسرشو با کس دیگه ای ببینه !
     مگر اینکه مردا به فکر لذت خودشون باشن !

   • سهولت ازدواج موقت از بسیاری جنایات جنسی جلوگیری میکند زیرا فشار روانی تمایلات جنسی در برخی مردها بحدی زیاد است که ممکن است دیوانه شوند و دست به کارهای خطرناک بزنند. و چنانچه زنهای بداخلاق و سردمزاج زندگی را تلخ کنند و مرد بواسطه داشتن فرزند نتواند جدا شود مجبور به ازدواج دوم یا موقت میشود.

  • واقعا متاسفم از این طرز فکر!
   در تمام مسائل دینی انقدر دقیق عمل میکنین؟
   در قرآن اومده مرد میتونه تعدد در زوجات داشته باشه ولی اینم گفته که تک همسری برای مرد بهتره اگر بدونه!
   دین اسلام هیچ مردی رو به ازدواج بیش از یکی تشویق نکرده
   فقط گفته که اجازه این کار رو دارن
   چه فازی میدین به خودتون
   چقدر تحویل میگیرین خودتونو
   بنابر گفته پیغمبر و ائمه توصیه شده مرد به دنبال هوسش صیغه نکنه
   کدوم مردی الان از سر خیرخواهی این کارو میکنه؟؟؟
   حضرت علی تا زمانی که با فاطمه زهرا بود ازدواج دیگه ای نداشت
   همین طور پیغمبر و خدیجه سلام الله
   برین بشینین یه کم فکر کنین
   هم شما همسرتون رو دوس دارین هم ایشون شما رو
   مرد و زن با هم کامل میشن
   چرا نمیخواین به هم کمک کنین تا زندگی بهتری داشته باشین؟؟؟
   اگر زن احساس کمبود یا بی توجهی کنه باید چی کار کنه
   این افکار بچه گانه رو بذارین کنار که فقط باهاش میتونین خودتونو قانع کنین!!!!

  • واقعا خيانت يعني چه آقا سيد محمد. خيانت اينه كه خانومتون با يك آقاي غريبه با روي باز احوال پرسي كنه! بگه و بخنده! يا تلفني صحبت كنه؟ يا اينه كه شما با يك خانوم ديگه البته بدون اطلاع همسرتون رابطه داشته باشين؟
   خيلي تعريف خيانت از ديدگاه آقايون براي ما خانوم ها هم جالبه. توي اسلامي كه ما مي شناسيم هر نوع رابطه مخفي كه همسر آدم ازش ناراضي باشه اشكال داره و مهر و محبتو كم مي كنه. آقايون هميشه هم خدا رو مي خوان هم خرما رو!! اگه با همسرش مشكل داره، چه روحي چه جسمي، خيلي محترمانه مطرح كنه، حق و حقوقاتشو بده و ازش جدا بشه. چرا اون خانم بايد تا آخر عمر اسير اين مرد باشه؟

 13. سلام.واقعا برای این خانم وتنهاییشون متاسفم.قبول دارم توی جامعه ی ما به طلاق نگاه درستی ندارن و زن مطلقه زندگی سختی رو باید داشته باشه و نگاههای سنگینی رو باید تحمل کنه،مردم به راحتی به خودشون اجازه میدن قضاوتش کنن و هر برچسب ناجوری که دلشون میخواد بهش بزنن بدون اینکه توجهی به این مساله داشته باشن که با همین حرفا دارن با آبروی یک انسان بازی میکنن که واقعا شاید بیگناه باشه،مردم ما اینقدر ساده لوحانه قضاوت میکنن که واقعا اعصاب آدم خورد میشه….من شاهد بودم یکی از همسایه هامون به خانمی که شوهر نداشت و مساجر بود انگ خرابی زد چراکه دیده بود چند بار مردهایی به خانه ی این خانم می آیند به نظر من به صرف همین مساله برچسب زدن به یک انسان بی شرمانست ،چراکه ممکنه آن مرد یکی از اقوام اون زن بوده باشن… .متاسفانه در جامعه ی ما به زن به صورت یک موجود مستقل و آزاد نگاه نمیشه و همواره یک زن را در سایه ی یک مرد (که میتونه پدر یا شوهرش)باشه قبول میکنن و اجازه ی زندگی در آرامش رو بهش میدن در غیر این صورت با نگاهها و حرفای پوچ باعث آذار او میشوند…. این مسائلی رو که گفتم کاملا قبول دارم و واقعا متاسفم وهر وقت با چنین برخوردهایی رو به رو میشم سریعا با شخص برخورد میکنم وغلط بودن قضاوتش را به او گوشزد میکنم…………..اما در مورد مساله ی ازدواج موقت و یا تعدد زوجات :در مطلبی که خواندم خانم دلیل ازواج موقت را نیاز روحی و جسمی خواند.. ازنظر روحی ،آیا شخصی که به ازدواج موقت تن میدهد،بعد از اتمام این دوره دیگه نیاز به حامی و تکیه گاه برای او حل میشود؟؟،آیا در طول این دوران که او همسر موقت یک مرد است با وجود موقت بودن احساس امنیت میتواند داشته باشد ؟؟؟کما اینکه خود خانم هم گفته بود که اینگونه ارتباط مثل یه خودکشی تدریجیه…آیا شما قبول ندارید که انسان در ذات خودش موجودی کمال طلب است و ازدواج موقت مغایر با روح کمال طلب انسان است؟!زیرا پس از اتمام دوران قرارداد همه چیز تمام است در حالی که پیوند عاطفی که ممکن است یکطرفه شکل گرفته باشد دیگر قرارداد نمیشناسد ،،،چون اینجا دیگر روح آدمیست که درگیراست…و اتمام این رابطه ی موقت باعث شکستن فرد میشود وضربه ی بزرگتری را به او وارد میکند(فرقی هم نمیکند که این فرد مرد باشد یا زن)…رابطه ی جنسی هم دو هدف دارد:یکی لذت و دیگری بقای نسل… و این دو باهم پیوند دارند… به صرف لذت اگر دین را نادیده بگیریم فرقی نمیکند که با چه کسی همبستر میشویم ولی آیا اگر این رابطه منجر به به وجود آمدن یک انسان دیگر شود هم میتوان اینگونه ساده نگاه کرد؟! پس از اتمام این قرارداد تکلیف آن بچه چیست؟ آیا خود آن کودک در آینده از نوع به وجود آمدن خودش راضی خواهد بود در حالی که هر انسانی ذاتا دوست دارد در طی یک رابطه ی عاشقانه ی پایدار به وجود آمده باشد و گذران زندگیش را در کنار پدر و مادرش هر دو با هم سپری کند… اگر فشار جنسی را بهانه کنیم باز هم به جواب قانع کننده ای نمیرسیم چراکه اگر به صورت نامشروع با کسی همبستر شوی تنها در طول زمان رابطه است که احساس لذت میکنی و بعد از آن حتی اگر فرد بدکاره ای هم باشی،باز پیش وجدان خودت احساس رضایت نمیکنی…!!!به نظر من عقد موقت هم تنها یک برچسب است که به یک رابطه ی غلط میزنیم و میخواهیم در چهارچوب شرع کمی خودمان را آرام کنیم …پس در اینصورت درست است که نیاز جنسی برطرف شد ولی بخش دیگری از روح آدمی درگیر شد….!به نظر من ،،،به خاطر تمام دلایلی که گفتم ازدواج موقت در 99%مواقع درست نیست وعواقبی بسی بدتر و دشوار تر از تنهایی را به دنبال دارد …در مورد تعدد زوجات هم نگاهی مشابه دارم با دلایل بسیار زیاد. به نظر من در مورد این مساله عدالت الهی در مورد مرد وزن زیر سوال میرود…. تاکید میکنم من یه مسلمون هستم و عاشق خدا ولی همیشه با این مساله مشکل داشتم و حکمت این قانون خدا رو نمیفهمم!!!الان تنها 20 سال دارم ولی امید وارم در ادامه ی عمرم جواب سوالمو بگیرم.

 14. به نظر من صیغه شدن یه نوع خودفروشی هست که روش اسم شرعی گذاشتن چون زنی که نتونه امیال خودش رو مهار کنه و مثل این خانوم هی بگه نمیتونم از لحاظ جسمی تنها بمونم یعنی نفس ضعیفی دارن و به هیچ چیزی جز امیال خودشون فکر نمیکنن نه به زن اول نه به بجه های اون مرد به هیچ چیز و اونایی که صیغه میشن تنها به دلیل شرعی بودن نمیشن به خاطر مهریه و پول میشن هر چند کم باشه.

  • خانم با آقای ام اس
   خودفروشی برای کسانی است که هر روز با یکی هستند و برای پول تن فروشی می کنند
   اما کسی که صیغه موقت می شود اینطور نیست چون مثلا یک سال یا بیشتر زن فردی می شود

  • ام.اس عزیز، دقیقا با نظر شما موافقم ! این فقط یه روکش به ظاهر شرعیه که رو کار کثیفی مثل این کشیده میشه! وقتی اون لحظه ی تموم شدن وقت صیغه رو تصور می کنم که خانومی که تا دیروز با یه نفر شبو روزشو سر کرده، الان پیشش روسری سر می کنه و روشو ازش می پوشونه واقعا خندم می گیره !

 15. motasefam baraye amsale in zanha

  vaghean nemidunam chenin chizi tuye ghorane khoda umade ya na bishtar fekr mikonam inam yeki az siyasathaye mozakhrafe jameeye ma bashe

 16. خداوند یک دین خیلی اسان وساده رو برای بندگانش فرستاده و احکامش کاملا واضع وروشنه اگر بحث صیغه در اسلام هست مطمئن باشیدخدا از نظر روحی وجسمی مخلوقی رو که آفریده از همه علماودکترهاووو بهترانسان مشناسه وبراساس نیازهاش روشهای خوب زندگی کردن ودرقران برای هدایت بشر اورده پس صیغه خودش یک راه هدایت چه برای زن چه برای مرد

 17. این یک روسپیگری قانونی است چقدر باید یک زن خوار باشد که وارد زندگی زن دیگر شود نمیدانم چطور میشود عشق را تقسیم کرد اگر خانمی شوهر خود را دوست ندارد چرا در زندگی زناشوئی مانده که شوهرش برود به او خیانت قانونی کند

  • سلام
   بله من کاملا با نظر شما موافقم
   مگه من و امسال ما که مجرد هستیم و ازدواج نکردیم نمی تونیم به طریقی خودمون رو توجیه کرده و را ه خطا بریم
   اصن دین و مذهب به کنار,که متاسفانه اکثریت با کمک از دین ,کجروی های خودشون رو توجیه می کنند.
   میخام بدونم بعنوان یک انسان,اگر یک یک ما آدمها همزادپنداری کرده,و مثلا مرد یا زنی که به دلایلی دنیال ارضا نیازش در بیرون از محل امن و حلال زندگیش هست,را همراهی نکرده,و بعبارتی پا ندیم
   آیا اون زن یا مرد دوباره به خانه بر نمی گرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   به خدا ما آدمها بدیم که جامعه به فساد کشیده شده,وقتی جواب اون ـقایی رو خوندم]که نوشته بود چون زنها با تعدد زوجین برخورد میکنند و مانع از ازدواج متعدد همسر می شوند,جامعه به فساد کشیده شده,دلم میخاست اون لحظه اون اارو خفه کنم
   بخدا همین اراده سست شما و برده هوس دن های شماست که زمینه فساد رو مهیا می کنه
   کاش ما آدمها خوب بودیم

  • به شدت مخالفم با صیغه مخصوصا با فردی که متاهلم باشه.متاستفانه مردای هرزه که فقط نیاز جنسی به این قضیه دارن خیلی زیاده اگه واقعا مردی از زن خودش خوشش نمیاد راضی نیس یا لذت نمیبره بشینه باهاش منطقی صحبت کنه یه زن از فروپاشیه زندگی خودش خوشش نمیاد و حتما زندگیشو اصلاح میکنه مردا همیشه دنبال اسون ترین راهن.این زناهستن که باید به پای همچین مردایی بسوزن و بسازن.متاستفم برای جامعه پر از هوس

 18. هرچه كه امثال اين خانم و همچنين مردهاي بي عرضه و زن ذليل ميكشند بخاطر فاصله گرفتن از دستورات اسلام و خداست

  • شما و امثال شما از دین فقط تعدد زوجین پیامبرهارو میشناسید و لاغیر
   من شک دارم که شما نماز هم می خونید,چ برسه به تفسیر قران و احکام و حلال و حرام

 19. کمی بریم عقبتر
  برگردیم به اعمال پدر مادر ها
  به نوع لقمه هایی که بر سر سفره هامون گذارده شده بود
  چون این نوع نگاه درسی میشه برای ما که فکر آینده فرزندامون باشیم که خداوند متعال از خیلی بلاها ما را محافظت نماید
  این مسائل بلایی است که به جان مردم افتاده که مقصر اصلی هم خودمان هستیم
  من به تمام کسانی که دچار این مشکل شده اند سفارش بزرگان را پیشنهاد میکنم
  به خدا و ائمه معصوم آنقدر متوسل بشوند که تمام کلیدهای غیب دست خودشان هست تا مشکل مرتفع شود و تاکید میکنم نا امید نشوند آنقدر محکم در خانه این بندگان خاص خدا را بزنن تا جواب بگیرن و میشود و میشود و میشود
  وعنده مفاتح و الغیب لا یعلمها الا هو(تمام کلید های غیب دست خودشان هست) و یعلم ما فی البر و البحر و ما تسقط من ورقة الا یعلمها(یک برگ از درخت نمی اتد مگر به اذن خودش)ولا حبة فی ظلمات الارض و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین
  خواهر گرامی یکی از توسلات مهم خواندن مستمر زیارت عاشورا ست فقط نا امید نشی
  شک نکن جواب میگیری!

  • خوشالم که ی مرد اینجا پیدا شد
   عاشق عقاید قشنگ و ایمان محکم شما هستم
   کاش این سخنان شما رو طلاکوب تو اول همین پیج میزاشتن که شاید چنتا آدم از خدابی خبر به خودشون بیاین
   آره
   و خدایی هست در این نزدیکی……………..

 20. با سلام من بسیار متاسفم که در کشور ما مسئلهای به این راحتی اینقدر مشکل شده است ما دو حالت داریم یا مسلمانیم وپیرو سنت پیامبر که در این صورت باید زن و مرد به راحتی چند همسری را قبول داشته باشند که نمومه شو در عربستان راحت میشه دید و فساد و مشکلات زنان بی سرپرست هم حل میشه ویا میخواهیم متمدن تر باشیم ومثل اروپایی ها زندگی کنیم که هر کی دوست داره با هر کی واقعا دوستش داره ازدواج میکنه و مشکل زنان مطلقه ودید بد اجتماعی رو ندارند ولی متاسفانه صدا و سیما تمام فیلم ها را با عنوان بد بودن زن دوم نشان میدهند (زن زیادی . و….) این خودش به همراه تمام موضوعات حوادث در مجلات به این موضوع دامن میزنند حال خودتان قضاوت کنید .
  من خودم به واسطه کارم با زنان مطلقه زیادی آشنا شده ام و مشکل همه هم همین موضوع است و همه مردان هم نیاز دارند به همسر دوم که با مضموم بودن آن در جامعه جرئت این کار را ندارند در هر صورت تا طرز فکر ما اصلاح نشود این موضوع لاینهل باقی میماند.

  • چه دیدگاه جالبی
   همه مردان نیاز دارن به همسر دوم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   من مجردم,ولی با این حرفا دارم به همه مردا مشکوک می شم
   تو رو خودا ی خورده رو اخلاق مدارب خرج کنید

 21. دو مشکل اساسی است یکی اینکه همه مارد را ربط می دهیم به خدا و دیگر ما مردها تمام رفتارهای خود را میخواهیم توجیه کنیم.سوال:1-اگر یک خانم از رفتار جنسی سرد و یا عدم ارضائ جنسی توسط شوهرش رنج میبرد باید چکار کند؟2-در این که دین دست مرد ها را باز گذاشته شک نکنید ولی در همین دین تاکید شده موقع قضاوت خودتون را جای طرف مقابل بگذارید ایا اگر دختر یا خواهر یا مادر شما اگر جوان باشد و یا مطلقه باشد یا بدرتان زود به دیدار حق شتافته باشد و بخواهد صیغه شود به همین راحتی به دین استناد میکنید و با اغوش باز می بذیرید؟

  • در این مواقع این آقایون تغییر جهت در عقایدشون ایجاد می شه و کلا به دین و اسلام و همه چی که اجازه این کار رو بده فحش و بد و بیراه می گن و خودشون دین رو اصلاح کرده و تبصره می زنن تو مازندران به این جور آدما که به نفع خودشون همه احکام رو منفعت طلبانه تفسیر می کنن ” شه وری گج ” می گن .اون موقع می خوان رگ مادر و خواهر خودشون رو بزنن تا بی عصمت نشن

 22. من اصلن حرفای این خانوم رو درباره متعه و این مسایل قبول ندارم ادم ها وقتی در یک رابطه احساسی و جنسی هستند باید نسبت بهم متعهد باشند چون دارن از احساساتشون خرج میکنن این متعه هم که این خانوم ااشتن فرقی با رابطه داشتن جنسی معمولی نیود توی یه رابطه بودن داشتن به خاستگار فکر میکردن؟یعنی فقط این خانوم از لحاظ جنسی احتیاج به کسی داشت؟چطور با یه پسر مجرد داشت خوب پیش میرفت تا کار به واستگی کشید اومد بیرون که مادرش نخاست پس تمایل این خانوم به تعهد نیست فقط به اشتن شریک جنسی متعدد هستش اونم به نام دینی اش

 23. شما اقایون خودخواه و هوس باز نمی خواد به نفع خودتون نظر بدید بعد اسمشو دین بگذارید

 24. با سلام
  من هم دقیقا آنچه بر سام گدذشته را تجربه میکنم ، همان ازدواج فامیلی و طلاق عاطفی و متعاقبا همسر موقت که به زندگی من روح بخشیده و حتی در زندگی دائم من نیز اثر گذار بوده و واقعا این از حکمتهای الاهیه
  ای کاش همه مسئله رو واقع بینانه نگاه کنند و نظرات متعصبانه و … ندن

  • اقای هادی زن اول بیچاره هی پول میخواد گوشت میخواد برنج میخواد واسه همین حال نمیده واستون زن صیغه این جور چیزا رو نمی خواد فقط یکم پول میخواد ازتون که به سرو وضع خودش برسه و به شما حال بده واسه همین شیرینه خواهشتن طفلکی این شرع رو که زمون قذیم از دیدگاه دیگه یه چیزی گفته با امیال خودتون یه جا نزارین اگه ما هم اروپایی بودیم ایا حرف از شرع و صیغه میزدین؟؟ شما ها از ترس پلیس این حرف رو میزنین. که وقتی گرفتنتون نرین اب خنک خوری

 25. خوبی رابطه اروپایی ها اینه که ازدواج براشون یه امر مقدسه چون قبل از اینکه بخوان ازدواج کنن چه زن و چه مرد تجربه رابطه و یا روابطی را داشتند و فقط به خاطر ارضاء نیازهای جنسی شون ازدواج نمیکنن دختر و پسری مدتی با هم زندگی میکنند وقتی مطمئن شدند که هم از نظر عاطفی و هم از نظر جنسی میتونند همدیگر را ارضا کنند عشق بوجود میاد و دیگه اسمش هوس نیست که بخوان اونو بهانه کنند که ازدواج کنند و بعد اقا بره دنبال صیغه و یا ازدواج مجدد و خانم هم بالاجبار تحمل کنه به خاطر ترس از ابرو و یا بچه و یا …. اینجاست که اگه ازدواجی پیش بیاد مقدس میشه چون از سر اجبار نیست از روی هوس نیست آگاهانه است پس دوام داره و هیچ بهانه ای هم نداره
  نمیدونم تو قانون مسیحیت که مرد باید تک همسر باشه زندگی چه مشکلی داره که مردهای مسلمان اینقدر دم از چند همسری میزنن شما اگه با همسرتون مشکل داری اول جداشید بعد به فکر یکی دیگه باشید اینقدر هوا و هوس خودتون رو به اسم شرع و اسلام و جلوگیری از فساد به خورد این زنهای بیچاره ندید چرا فکر میکنید شما میتونید این کار را بکنید ولی همسرتون قانونا و شرعا اجازه این کار را نداره اگه یه چیز بده برای همه بده اگه مسلمونید امام حسن میگه هر انچه راکه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند وهر انچه برای خودنمیپسندی برای دیگران هم مپسند

  • الهام جون کاملا باهات موافقم

  • سلام ,من با تظر شما موافقم و دوست دارم بيشتر در اين مورد با شما طرح نظر كنم ولي چون فرست نيست به وقت ديگه اي موكول مي كنم و اگر ممكنه لطفا به ايميل بزنيد تا از شما بيشتر كمك و گفتمان داشته باشم

   با تشكر

  • کاملاً الهام جان باهات موافقم یه سؤال اینا که اینقدر دیندارن نمازشب میخونن ؟خمسو زکات میدن ؟تمام اصول اسلامو رعایت میکنن یا فقط همین ازدواج موقت رو ازاسلام خوب بلدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   یه زن که جوونیشو پای ی مرد میزاره قناعت میکنه ،صرفه جویی میکنه، تا شوهره سرشو بگیره بالا که وضع مالیم اجازه میده تکلیفش چیه هان جواب بدید

  • این سخن فرموده حضرت علی ع به امام حسن است از همین جا میتوان فهمید چه قدر شما خانوم ها به دین مبین اسلام مسلط هستید که در مورده ازدواج موقت نظر میدید

   • صیغه مخصوص دین اسلام نیست. فقط مال شیعه هست. بخاطر همین سنی ها به شیعه حرامی می گویند چون معتقدند از یک رابطه حرام بوجود آمدن. نگید اسلام یگید شیعه . چون یک دهم از مسلمانان دنیا شیعه هستند. هیچ کجا به جز ایران قانونی به نام صیغه نداریم.

  • بهتره سنگ عشق پاک اروپایی ها رو به سینه نزنید. نگاهی به آمار علمی میزان رابطه جنسی با غیر همسر افراد متاهل در غرب نشون میده که چه عشق پاکی دارند.
   نکنه همین اخرینش رو فراموش کردید که سایت اشلی ادیسون ده ها میلیون عضو متاهل داره که به صورت خصوصی شریک جنسی جدید پیدا میکنن.

   ۳۷ میلیون کاربر اروپایی و امریکایی این سایت همین الان که شما دارید از مرام و شیوه زندگیشان تعریف می کنید در حال خیانت به هم هستند.

 26. سلام دوستان همه این حرفها زده شد ولی کسی نگفت تو مملکتی که میری زن بگیری حرف مهریه انچنانی میشه و سر بزنگاه هم باید بدی ایا زن یه کالای خریدنی نیست؟ پس هر وقت تونستی دومی را هم بخر .وزنی لایق احساسات هستش که خودش را به مهریه نفروشه وزنی که مهریه سنگین داره خریده شده و لایقه مثل یه کالا باهاش رفتار بشه. لطفا دوستان نظرشون را بگن بخصوص خانم های محترم

  • با نظر شما موافقم مهریه چیز جالبی نیست اما اینقدر از قدیم این مهریه تو همه ازدواج ها موضوع مهم بوده که تو ناخودآگاه آقایون هم حک شده که اگه مهریه بیشتر باشه دختره باارزش تره وگرنه اگه مهریه اش کم باشه زیاد روش حسابی نمی کنن و تا تقی به توقی می خوره تو دعوا می گن مگه مهریه ات چقده همین الان می دم برو
   اگه دید مردها هم عوض شه خانم ها هم هیچ تمایلی به نرخ تعیین کردن موقع ازدواج ندارن من خودم موقع ازدواج اصلا سر مهریه بحث نکردم واقعا اگه مهریه هم هیچ چی نبود برام فرقی نمی کرد چون به نظرم اگه اینطوری فکر کنم که توزندگی مهریه باعث محکم شدن رابطه می شه این غلطه چون همینکه همسر انسان از نظر عاطفی دیگه باهاش همراه نباشه دیگه همسرش نیست به نظر من اومدن پای نفر دوم تو زندگی آدم به معنای تمام شدن اون زندگی مشترکه دیگه فایده نداره حتی یه لحظه هم نباید موند حتی به خاطر بچه ها.چون فکر نکنم با بودن تو اون زندگی ،شرایط بهتری برای بچه ها رقم بخوره جز دیدن خورد خورد آب شدن مادره و افسرده دیدن اون و یا در بدترین شرایط اگه مادره هم بخواد کار پدره رو تلافی کنه که دیگه بدتر چی یاد بچه ها داده می شه؟!!
   اون مردی که بدون در نظر گرفتن شرایط سختی که با همسرش طی کرده و حالا واسه خودش کسی شده یادش افتاده که زنش تو زندگی واسش کم گذاشته باید بگم پس چطور تونسته سختی ها رو طی کنه و به اینجا برسه ؟ اگه واسش کم گذاشته چطور روح احساس نیاز رو توش زنده نگه داشته که حالا هم مثل جوونی هاش با لبخند و عشوه یه خانم دیگه سرزنده می شه؟ اگه اینقدر همسرش بد بوده حتما این احساس ها سرکوب می شد و دیگه دل و رمقی واسش نمی موند دیگه حوصله هیچ زنی رو نداشت دیگه از خانم ها متنفر می شد.پس یادشون باشه که همسر اولشون بهشون این اعتماد به نفس رو داده که حالا این حرفها رو می زنن این کم چیزیه؟

 27. من باب ديگاه خانم الهام موافقم ايشون كاملا درست ميگه شما دركشورهاي غربي فساد بعداز ازدواج دايم رو خيلي كمترازمسلمانها دارن چراكه آنها قبل از ازدواج بسياري از مسائل جنسي خودرا حل كرده اند و باتفكر و عشق تن به ازدواج دايم ميدهند اما متاسفانه درايران فردنه دوران نوجواني خودرا درست گذرانده و نه جواني به همين دليل وقتي وارد زندگي دايم ميشودبسياري از كمبودها را درخود احساس ميكند و اگر مرد باشد با خيال راحت به سراغ دوست دختر ميرودو اگر هم زن باشد يا بايد تحمل كند چون مجبوراست و يا اوهم بسراغ ديگري ميرودو فساد اندر فساد با اين تفاوت كه مرد دردين ما مجاز است به اين كار ولي زن نه و حكمش سنگسار است . پس چرا نبايد راهي گذاشته شود كه همه افراد چه دختر و چه پسر رابطه باهم داشته باشند و يك زندگي موقت را تجربه كنند تا بعدا به مشكلاتي كه امروز ايران ما دارد برنخورند. فساد درايران دربين مردان و زنان متاهل بيداد ميكند و هيچ كس نميتواند منكر اين موضوع شود.

  • باهات موافقم سیسمین جون
   دلم گرفت از این اظهار نظر ـقایون
   90%آنها موافق بی بندو باری و تنوع طلبی و چندهمسری بودن,من مجردم و تا کنون رابطه عشقی رو تجربه نکردم
   ولی همیشه تصورم از ازدواج,با هم بودن,برای هم بودن,بود,ولی این حفایی که گفتن,هیچکدوم بویی از عشق و محبت نمی داد
   پس خوشبختی رو باید کجا جستجو کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 28. متاسفم برای همه کسایی که فقط مشکلات خودشون رو در نظر می گیرن و فقط از شرع قوانینی که برای رفع مشکلات خودشونه رو قبول دارن آخه اگه من انسانم چطور راضی می شم که یه خانواده رو از هم بپاشونم فکر بچه های معصومی که این وسط قربانی می شن آدم رو دیوانه می کنه آخه مردهای این دوره و زمونه که همین جوری هم وقت نمی کنن دو کلمه با همسر خودشون حرف بزنن و به لحاظ روانی تامینشون کنن چه رسد به رفع نیازهای دیگه!!!!!!!!!!! پدرهایی که حال ندارن نیم ساعت با بچه هاشون وقت بگذرونن همه دلیلشون هم خستگی و فشار زندگی ست چطور می تونن 2 تا زندگی رو اداره کنن پدر و شوهر درست و حسابی ای هم باشن خیلی هم محتاج زن دوم هم هستن !!!!!!!!!!!!! آخه این مردها چطور می تونن دم از بی محلی زنشون بزنن اصلا فرصتی بهش می دید؟ شده که لحظاتی رو هم به شریک زندگیتون اختصاص بدید حرفاشو بشنوید ساعتها روزها ماهها و سالها تنهایی اونو هم درک کنید خیلی از زنهای ما در عین اینکه متاهلن تنهان ،کی حرفهای اونا رو می شنوه ؟ تویی که اسم خودتت رو می ذاری مرد اصلا چیزی راجع به نیاز زنت می دونی ؟ من خوشحالم که زنها متوجه حق و حقوق خودشون شدن اگه مردی فکر می کنه تنهاست و به خودش حق می ده هزار جور رابطه کثیف رو با هر اسمی تجربه کنه پس باید به این شعور برسیم رابطه یک زن متاهل هم حق مسلمشه هر وقت شجاعت پذیرش اینو داشته باشیم می تونیم راجع به کارساز بودن تعدد زوجات نظر بدیم بازم متاسفم مردا فقط و فقط و فقط به دنبال رفع نیازهای جنسی فقط جنسی خودشون هستن و برای رسیدن به اهدافشون هزار و یک دلیل کثیف می آرن تا عمل زشتشون رو توجیح کنن

 29. من یه زن مطلقه هستم علت جدایی من همین رابطه های پی در پی نامشروع همسرم بود البته در ازدواج دوم خود به کار قبلیش ادامه داده تنها من و پسر
  کوچکم و افکار بد جامعه نسبت به من ماندیم حالا باز کارت درسته کسانی مثل شما نابودگر یه زندگی هستید

 30. اقای سام ازدواج موقت شما بسیار اشتباه و ظلم غیر بخشایشی در حق همسرتان محسوب می شود. چون یک زندگی و جوانی همسرتان را به باد دادید . شما که سازگاری خوبی با همسرتان نداشتید باید همان ابتدای زندگی از هم جدا می شدید. واینطور زندگی فرزند وهمسرتان را نابود نمی کردید…..

 31. اقای سید محمد … شماچه حرفی دارین بزنید … شما که رگ وپی تون عربه واین توجیهات از طرف شما خیلی بی معنی .. مثل اینکه زن هم بگه شوهرم برام کم گذاشته میرم سراغ مرد دیگه … به نظر خودت این میشه راه حل … مگه بازار تلافی گری که هرکی بخاطرتلافی کردن از اون یکی دست به چنین کارایی بزنه واقعا ادم با خودن این مطالب بی تفکر از هرچه ایران وایرانی نما بدش میاد….

 32. اقای امین دادی …. بله مبحث مهریه شد .. ولی واقعا کدام مهریه رو میگی؟؟؟ مهریه ای که کسی رنگشو نمیبینه و زن بیچاره سالهای سال تحمل حمل اونه بدوش میکشه بدون اینکه بهره ای ازش ببره… در عوض میلونها تومن نقدا خرید میکنه برای جهاز خونه مرد؟؟؟؟ همینطور عوضش چقدر امکانات از زن میگیره…. اره تو راست میگی .. اگر اسلام اینقدر امثال تو رو پررو نکرده بود !! الان وضعیت زنهای مملکت ما به این حال و روز نمی رسید که تو با کمال پررویی به خودت اجازه بدی راجع به این مسئله بی پروا سخن بگی وحقم به خودت بدی که زنها رو کالا فرض کنی… این نهایت رذالت وبی تمدنی شخص را نشان می دهد..

  • چی میگی فاطمه خانم خوابی بیدارشو این جاهازی که میخوای باری رو میخوای تو خونه بابات بچینی یا خونه شوهر شوهر برایه تهیه منزل زحمت نمیکشه همه ادمها از رحم مادر که میان بیرون که خونه ندارن چرا این قدر سفیهانه حرف میزنید

 33. مشکل اغلب زنها این است که به میل جنسی مرد نه به عنوان نیاز بلکه بهره کشی مرد از زن نگاه می کنند.
  در دیدگاه اغلب زنان نیاز جنسی مردان همانند نیاز به رفع تشنگی و گرسنگی و خستگی و امثالهم جایگاهی ندارد.در حالی که زن به عنوان همسر با انگیزه بالا مثلاً در رفع گرسنگی مرد با مثلاً پخت و پز اقدام می کند ولی متاسفانه همین انگیزه در جهت رفع نیاز جنسی مرد در بین اکثر زنان وجود ندارد.

 34. سلام فاطمه خانم.شما که دم از تمدن میزنید بهتره اول لهن صحبت خودتون را درست کنید.بعدم بیراه نرید یه سری تو داد سراها بزنید ببینید چقدر خانمها هستن که اجرا میذارن مال توقیف میکنن ومیگیرن.بعدشم میرن دنبال روابط نامشروع که دوست دارن براشون هم مهم نیست که مثلا عقد دایم یه نفر هستن.قبول کنید تو قوانین ما مشکل وجود داره یعنی به عنوان یه زن میتونی اگه شوهرت تمکن مالی داشته باشه یه روزه اجرا بذاری و در عرض چند ماه بگیری ولی در عوض مرد فقط میتونه تو را الزام به تمکین کنه که اگه تمکین نکردی فقط ناشزه اعلام میشی همین برو به عشق وحالت برس با پولای اقا باور کن این تن فروشیه که قانونی هم هست و تمکین هم اجرا نداره یعنی اگه تمکین نکردی فقط از نفقه محروم میشی.حالا اون سر قضیه را حساب کن.این اتفاق واسه من افتاده خانم را مثل جونم دوست داشتم ولی ایشون قبل ازدواج عاشق کس دیگه ای بود بعد ازدواج رفت مهریه 500 میلیونی را گذاشت اجرا منم پزشک هستم و تمکن مالی داشتم خونم را توقیف کرد وبالاخره گرفت و بعدشم خدا حافظ دنبال عشق قبلیش منم از نظر قانونی الزام به تمکینش کردم گفت نمیام فقط شد ناشزه به نظرت این مسیله که زیادم اتفاق میافته رزالت نیست خانم.لطفا یکم به دیدگاهها عمیق تر نگاه کنید.

 35. والبته دیدگاه خانم الهام را خیلی ظریف و زیبا میبینم واقعا افرین زیبا گفتید

 36. من
  من
  من
  چقدر میگیم من؟
  این من کیه؟
  چقدر این من ادعا داره!
  مشکل از اونجا شروع میشه که من رو نمیتونیم کنترل کنیم
  واقعا در محضر خداوند عالم میشود گفت من؟
  هر وقت بنده شدیم اونوقت بزرگ میشویم
  هر وقت بنده شدیم از مشکلات فارغ میشویم

 37. باسلام
  همه دیدگاه ها رو بادقت خوندم
  هرکدوم با یک بعد قضیه نگاه کرده بودید
  اما این مسئله باید همه جانبه نگاه بشه
  مشکلات یه زن بی شوهر
  بی اطلاعی زنها در مورد نیاز همسراشون
  مر برعکس ظاهر خشن به یه محبت و حمایت همه جانبه و تنوع طلبی داره
  منه زن باید بتونم همسرم رو پابند خونه کنم نه بازور …………برعکس کاملا آزاد و فقط با اطلاعات روانشناسی از مرد
  بعد دیگه مسئله ازدواجهای سنتی و چشم بسته ماست
  هنوز هم پسر های ما ترجیح میدن سنتی ازدواج کنن تا با دوست دخترشون
  و بعد یادشون میوفته احتیاج به همسر دیگری نیز دارن
  بعد دیگه مشکل اینه که در زمانی زندگی میکنیم که نه گذشته خودمون روقبول داریم و نه تحمل هضم زندگی اروپایی رو داریم
  باید تکلیف خودمون رو روشن کنیم
  من در مورد متعه خیلی تحقیق کردم و اصلا شباهتی به تن فروشی نداره
  نگاه منم به متعه مثل خیلی دوستان نگاه منفی بود
  اما اگر زمان صیغه یک ساعت هم باشه
  یه زن متعهد باید 2ماه صبرکنه تا بتونه با مرد دیگری ارتباط داشته باشه
  پس متعه تنفروشی نیست

  • با سلام خدمت همه دوستان عزیزم من نظرات بیشتر شما رو خوندم و با یه سریشون موافقم ولی وقتی یه آدمی مثل من مجبور میشه آیا باید گناه کنه یا صیغه رو ترجیح بده لطفا به من جواب بدهید

  • صیغه مصداق بارز فاحشگی شرعیه و زنی که این کار رو میکنه هرز.. ه و مردی که این کار رو میکنه لا…شی هستش و هیچ جوره توو کتم نمیره که براش قانون میذارید…

   خوشبختی هیچ بنی بشری تا حالا روی آوارهای بدبختی یکی دیگه ساخته نشده یادتون نره.

   خانمی که تن فروشی میکنه شرف داره ب کسی ک صیغه میشه چون حداقل خودش کارش رو شرعی نمیدونه و سعی نمیکنه توجیهش کنه…

   ی مرد هرچقدرم ک نیاز جن..سی یا روجی داشته باشه حق خیانت نداره . اونایی موفقن که تا رابطه خراب میشه سعی میکنن ترمیمش کنن نه تعویض…

 38. سلام. فقط ميتونم بگم اين خانم دلايلش اصلا منطقي نيست . هيچ خانمي پيدا نمي شود كه وجود زن ديگري رو توي زندگي مشتركش بپذيره و ووقتي اين جور زنها هستند كه اجازه وارد شدن به حريم زندگي ديگران رو به خودشون ميدهند فقط احساس تاسف كه براي آدم ميمونه.به نظرم آدم براي ازدواج موقت بايد سراغ مجردها برود نه اينكه به خاطر رهايي از تنهايي خودش زندگي ديگري رو خراب كنه.

  • نه این اصلا درست نیست که باید سراغ مجردها بره
   اصلا نباید صیغع شه نه با مجرد نه با متاهل
   من پس از 2 ماه از ازدواج با همسرم فهمیدم که قبل از من با یکی از همکاراش صیغه بوده یه زن مطلقه
   باورتون نمیشه ولی دنیا رو سرم خراب شد
   شوهرم در کل آدم خیلی مومن و مذهبیه و من خیلی بهش اعتماددداشتم مثل چشام
   ولی بعد از فهمیدن اون قضیه دیگه اصلا بهش اعتماد ندارم انگار تمام عقاید و ایمان را ازم گرفت
   الان هستم ولی با شک و تردید
   نشد جدا بشم، شایدم خودم نخواستم چون دوستش داشتم، هم خودش را دوست داشتم ، هم آبروش را ….
   اگه به سر کارش زنگ بزنم و نباشه که گوشی را جواب بده میگم حتما با اون زنه است
   باورتون نمیشه ولی زندگی را که با این همه عشق و محبت ساختیم را یه شبه برام جهنم کرد
   مردای مجرد باید خودشون را بزارن جای دختری که یه روزی میخوان باهاش ازدواج کنن که اگه بفهمه چه حالی پیدا میکنه که اگه اونا این را در مورد زنشون بفهمن که قبل ازازدواج با اونا با کس دیگه ای بوده چه حالی پیدا میکنن؟
   اصلا حس خوبی نیست که بفهمی سرت را کلاه گذاشتن و باهات صادق نبودن که بفهمی اینی که الان به تو داره میگه عشقم، عزیزم، گل ناز من ، همین را چند وقت پیش به یکی دیگه میگفته
   خیلی سخته …
   خیلی سخته که بفهمی ….

 39. درود بر همه

  صيغه يا متعه در يك كلام يعني فاحشه شرعي

  • درود و 100 درود بر تو .اینا از ترس پلیس گرفتنشون اسم شرع رو گذاشتن روش

  • آقای محترم
   شما که تفاوت یک فاحشه و زن صیغه ای را نمیدانید بهتر است سکوت کنید
   این مثل این میماند که شما تولد خودتان را از با رابطه گناه آلود پیوند بزنید و اعلام کنید که (من براثر یک رابطه زشت و کثیف بوجود آمده ام ) در حالی که شما براساس یک رابطه پاک و منطقی و شرعی بوجود آمده اید

   • ولی شهلا جون شما اسم زنی رو که به بهونه احساس نیاز و تنهایی با 4-5 نفر رابطه داره ,حتی اگه بصور صیغه
    جدا اسمشو چی میزاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من ی دخترم,منم تنهایی ازارم میده
    منم نیاز هایی دارم
    و حتی ی رابطه رو هم تجربه نکردم
    ولی همیشه اخلاق مدار بودم

   • شهلا خانم با نظر شما موافقم. از همه ی دوستان میپرسم . مخصوصا از اونایی که مخالف این قضیه اند . فقط خدا وکیلی عادلانه جواب بین . من شرایط کاریم به صورتیه که هر چند سال توی یه شهرم. گاهی خش آب و هوا گاهی هم نه . اول ازدواجمم با خانمم در این مورد مفصل صحبت کردم و با آغوش باز پذیرفت . تا به دنیا اومدن بچه هامون اوضاعمون بد نبود . امااا الان چند ساله کارم افتاده تو یه شهر گرم که مجبورم 23 روز اینجا باشم و 7 روز شهر خودم . حتی با اینکه تمام امکانات رو براش فراهم کردم حاضر نیست بیاد . به نجابتش ایمان دارم و دوستش دارم و اونم همینطور . تازه دو تا بچه هم داریم و به هیچ وجه نموتونیم از هم جدا شیم . هرچقدر هم صحبت کردیم فایده نداشته . این قضیه داره رو بقیه مساعل زندگیمون تاثیر بد میزاره. حالا خدا وکیلی اگه من یه کیس مناسب رو سیغه کنم بده؟ هم من تو این 23 روز به گناه نمیفتم . هم زندگیمون از هم نمیپاشه و بچه هامون داغون نمیشن و هم یه خانم متعلقه یا بیوه هم نیاز جسمی و عاطفی و مالیش تا حدودی برطرف میشه.

    • کاره خوبی میکنی اگه انجام بدی فقط دلیلی نداره خانومت بفهمه

     • سلام اقا هادی راهه درست جلوی مردم بزارید
      میدونید اگه این اقا که به قوله خودش خانمش
      را دوست داره بره یه خانمه دیگه را صیغه کنه
      خیانت کرده به عشقه اولش ؟؟؟؟؟
      از شما که یه حقوقدان هستید سوال میکنم
      مگه نمی دونید که زن افریده شده هم مادر باشه
      هم همسر باشه هم عشق به همسر وهم به
      خانواده وفرزند داشته باشه پس چرا فقط به
      زن به عنوان کالا نگاه میکنید که برای ارضای
      غریزه جنسی فقط به درد میخوره بقیه اش
      فاتحه ……از شما که درس خونده اید این طرز
      فکر بعیده ….میدونید یه زن فقط دوست داره عشقش برای خودش باشه نه کسه دیگه
      چرا هنوز با وجود این همه پیشرفتهای گونا گون
      بازم نگاهه کهنه قدیمی به زن پابرجاست
      چرا واقعا ؟؟؟؟چرا فک نمی کنید زن هم مثله
      شما مردها ادمه ونیازهایش باید براورده شود
      مگه ازدواج دائم چه شه که صیقه موقت
      اینقد طرفدار داره ؟؟؟؟؟یه خانم میتونه در ازدواج دائم هم همسرشا خوشبخت کنه …….
      عشق زیر بنای همه چیزه بعد بقیه مسائل……

  • علارقم احترامی که واسه این خانوم,بعنوان یک انسان قائلم
   ولی متاسفانه با نظر شما موافقم
   اینکار فقط ی سواستفاده از احکام و احادیثه
   نمیدونم چرا برخی از خانومهای مطلقه ,خودشون رو سرشار از نیاز و احساس میدونن,و حس میکنن که بایستی حتما به نیازهاشون به هرطریقی,اورژانسی رسیدگی بشه,بخدا ما جوونا هم دل داریم,احساس دارم,ولی از عقل و اخلاق و وجدان غافل نمیشیم
   بخدا این جهنم رو خودمون درست کردیم
   با این اراجیفی که به پیامبر و خدا و اسلام نسبت میدیم,تا در پناه اون به اهداف شوم مون برسیم

  • هزاران مرتبه موافقم !

  • آقا داریوش میشه تفاوت این 4 تا رو بگین، میخوام بدونم نظرتون چیه راجع به این 4تا:
   1-ازدواج دائم
   2-ازدواج موقت (که فک کنم همون صیغه باشه، دقیق نمیدونم)
   3-روابط دوست دختر دوست پسری (که بعضیا تو کامنتا گفتن اروپایی)
   4-روابط کاملا بی بند و بار از طرف هر دو جنس (که در مورد زنها میگیم فاحشه و در مورد مردها اسمی نداریم واسش)
   فک کنم شما گفتین 2 و 4 یکی هستن، آره؟ تفاوت 3 و 4 یا تفاوت 3 و 2 چیه؟ چون من فکر میکنم شماره 3 هم، اگه زیاد بشه، میشه مث 2 و 4
   من فقط نمیدونم، یعنی واسم مبهمه که 2 و 3 و 4، چه فرقی دارن؟نمیگم فرق نداره ولی یه جور مبهمه مرزشون

 40. خارج از هر گونه تعصب دینی واخلاقی و عاطفی همه کارشناسان روانی و علمی و دینی تائید کرده اند که یک دلیل اساسی ازدواج در کنار همه شعار های حفظ بنیان خانواده و سلامت روحی و جسمی و داشتن نسل خوب و چنین وچنان ارضای کامل شهوت جنسی است.خدا را شکر که دین مبین دست مردها را باز گذاشته خواهشمندم دوستانی که در بالا نوشته اند دقت کنند چون دفعه قبل هم برسیدم :اگر یک خانمی از نظر اضای جنسی با همسرش مشکل داشت یعنی اقا همه رفتار های اخلاقی و مالی و عاطفی خوب دارند چند سال هم هست که زندگی میکنند ولی دیگر این خانم نمی تواند نبود ارضای جنسی را تحمل کند چکار کند؟چون اگر این شرایط برای مرد اتفاق می افتاد عزیزان توصیه به صیغه می کردند .لطفا جوابی بدهید که به خواهر یا همسر خود میدهید.با تشکر

  • اول سعی کنه از طریق روانشناسان مشکل رو با شوهرش یا خودش حل کنه اگه نشد طلاق بگیره منتظره شوهر بعدی باشه اگه تو اون مدت هم نتونست تحمل کنه یه چیزایی بخوره که سردیش بشه و امیالش کمتر بشه واز همه بهتر هم توکل به خداست.

   • سردیش بشه یعنی چی؟ بعدشم مث اینه که غذا جلوت باشه تو نخوری. من مجردم تا حالا حتی یه ارتباط تلفنی هم نداشتم چه برسه به….. . ولی با ازدواج موقت مشکلی ندارم نه واسه خودم . کلا معتقدم دختر باکره این کارو نکنه. ولی خانم هایی که طلاق گرفتن یا بیوه هستن با کسانی که از همسرشون جدا شدن یا زنشون فوت شده یا حتی پسرای مجرد ازدواج موقت داشته باشن. عیبش چیه انصافا؟ هم اون خانم دلگرمی و سرپناهی داره هم اینکه هرروز شاهد فساد بیشتری نیستیم و جنین ها رو تو سطل های آشغال پیدا نمیکنن. یک کم عاقل باشید مخصوصا خانما. برچسب فاحشه زدن الکی نیست تو اون دنیا باید جواب پس بدین.

 41. ام اس عزیز چرا این کارها را مردها انجام ندهند.اگر چه جای بحث دارد ولی عاقلانه است در صورت رعایت گفته های شما حداقل فایده اش این است که جمله زن و مرد برابر ند محسوس تر میشود.نه اینکه زن کار های فوق را انجام دهد و مرد بدون هیچ مانعی هر چند تا خواست صیغه کند؟…

 42. اگه زنها به مردا پا ندن اونا هم قدر زندگی خودشون رو میدونن و فساد هم کم میشه.

  • بله,کلام شما متین و کاملا موافقم
   ولی باس این خویشتنداری دوطرفه باشه
   چرا باید برای ریشه کن کردن فساد,زن همیشه مریم مقدس باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   چرا همیشه خطای مرد قابل قبول و بخشودنیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   چرا از زن انتظار کنترل و مهار همه نیازهاش هست,ولی مرد نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   مرد هم باید خودداری رو یاد بگیره
   چقد مرد هرزه تو همین کشور خودمون داریم که یه ولله امارش شرم اوره
   این افراد زن مومن رو بدنام میکنن,فقط بخاطر اینکه بهشون پا نداده
   سوختم از این همه بی عدالتی و هرزگی

  • دوسته عزیز اگه زن ها به مرد ها پا ندن تمکین خاص نکردن و زنی هم که تمکین خاص نکنه ناشزه است بعدش بهش دیگه نفقه تعلق نمیگیره و باید نون خشگ سق بزنه

 43. جناب ام اس قرار است که در ادامه موضوع اصلی نظر بدهید نه اینکه موضوع را عوض کنید.شما تقصیری ندارید چون همه روی اصول برابری زن و مرد چه از نظر دینی و غیر ذینی سخن می رانند ولی به اینجا که میر سند یا سفسطه می کنند یا متهم به بی دینی یا هر انگ دیگر.بحث اول شروع کردن رابطه نبود بحث این است که زن خودش نخواسته که زن شود بلکه خدا خواسته حالا چون زن شده محکوم است به تحمل همه جور تبعیض و اجحاف در زندگی و مرد خوشحال از اینکه دست تقدیر او را مرد افریده و دستش باز است.اینکه میشود استفاده ابزاری از زن و با کرامت انسانی
  خیلی فرق دارد.نه از شما بلکه از همه سوال میکنم و خواهشمندم اگر نمیدانید به
  قول علامه طباطبائی بگوئید نمی دانم که در این صورت به تقوی نزدیک تر است.
  سوال:در اینکه نیاز های طبیعی در زن و مرد
  مانند گرسنگی-تشنگی-خوابیدن-شهوت جنسی و…وجود دارد که صد البته شدت و ضعف ذارد حتی در دو مرد یا دو زن هم یکسان نیست ولی وجودشان را نمی توان انکار کرد.حالا چطور به ارضای جنسی که می رسد زن باید تحمل کند-صبوری کندو…
  ولی مرد می تواند سریعا اقدام کند و تازه برای مرد شایستگی محسوب می شود و
  زن حتی اگر فکرش را هم بکند مرتکب خطا گردیده؟ضمنا اعلام میکنم که بنده مسلمان هستم چون بیم ان میرود که عنقریب ما را نا مسلمان بندارند.

  • علی خان ،ایول الله….. یه دونه ای……. . دقیقا سوال منم همینه؟؟؟

  • چرا زن ها درکار هایه پرمشقت به صورته گسترده وارد نمیشوند میدانی چرا علی خان چون زن هستند جنسشان لطیف است جسمشان نهیف است صورتشان جمیل است برایه همین است که خداوند میفرماید الرجال و قوامون النسا مردها از زنها بالا ترند به خاطره همین است واز مصلحت خداوند است که برایه مرد این امتیازات را قرار داده و شما میتوانی استفاده نکنی

   • مردها از زنان بالاترند؟ این را کجا خواندید؟ همه ایات قران را این طور میفهمید؟ ایه ای که شما ذکر کردید دلیل بر برتری جسمی مردان دارد و به علت همین بر تری تامین مخارج و مایحتاج زن به عهده او قرار داره شده. خدا هیچ وقت امتیازی را به موجودی نمیدهد مگر در قبال ان مسوولیتی را متوجه او کند واقعا این گ.نه برداشتها مغرضانه یا از روی جهل است.

 44. علی جان کاش همه ی مردا مثل تو باشن و از زنها این همه دفاع کنن شما چرا فکر میکنین این کار واسه مرد افتخاره؟؟؟نه والله من تا حالا ندیدم کسی بگه ماشالله عجب مرد خوبی هست که صیغه داره.من سی وسه سالمه و همیشه دیدم به مرد هم به چشم بد نگاه کردن. خوب برن ازدواج کنن چرا ازدواج نمیکنن؟؟پس هوس باز هستن که به خاطر مسائل جنسی شون به صیغه فکر میکنن همه غرائض جنسی دارن اگه مرد یا زن زندگی باشن با تشکیل خانواده مسائل جنسی شون رو بر طرف میکنن.

 45. جناب ام اس عزیز ظاهرا گفتن کلمه نمی دانم برای شما سخت است.اتفاقا برای مسائل جنسی هست که به صیغه فکر می کنن ایرادی هم ندارد فقط سوال اصلی بی جواب ماند بدون هر گونه دست انداز هم شما و هم بقیه دوستان فکر کنند و بگویند.همه که نه ولی بسیاری عادت دارند صورت مساله را به اشکال گوناگون ترجمه و تفسیر می کنند.چه بگویند؟لطفا بگویند اگر خانمی بعد از ازدواج مثلا 5 سال کم یا بیش احساس یکنواختی در رابطه جنسی اش کرد و همسرش با همه خوبیهایش نتوانست او را ارضاء کند چکار کند؟چون الان همه بحث سر این است که یک مرد با مهسر خوب فرمانبر بارسایش اگر احساس یکنواختی کرد می تواند الا ما شاالله صیغه کندکه اگر این را ببذیریم ظلم است.لطفا عزیزان دعوت میشوند که جواب این سوال را بدهند که اگر بدهند خلقی را برهانند.ضمنا عاجزانه در خواست می کنم مو قع جواب دادن فرموده امیر علی علیه السلام را مقابل چشم زیبایتان بگذارید:موقع قضاوت خودتان را جای طرف مقابل قرار دهید و ببینید که اگر جای او بودید باز هم همین حکم را می کردید؟ممنون

  • علی اون مسئله ای که فرموده,اسمش یکنواختی نیست,نیاز به تنوع,یا بهتر بگن تنوع طللبی هست ولا غیر
   و ی چیز دیگه,ما تو دنیای بی قانون خودمون ,قانونی داریم به نام قانون انعکاس,که بنده فوق العاده بهش معتقدم
   پس اگر به این قانون آشنا و معتقد باشید,به ولله به خطا در هیچ اموری از زندگی نخاهید رفت
   وسلام

 46. من یک زن 70 ساله هستم و با تحقیقاتی که
  انجام دادم به این نتیجه رسیدم مردان مسلمان بهانه نارضایتی از همسر را عنوان میکنند ولی ایتگونه نیست جز بی اخلاقی در آنها چیزی ندیدم بخصوص در کسانی که به پول رسیدند . ای زنانی که برای هر کمبودی زندگی دیگران را خراب میکنید کمی بیندیشید . چرا ترجیح میدهید صیغه مرد متاهل پولدار شوید تا جوانی مجرد ؟ این گونه زنان با مردان هوسباز تفاوتی ندارد

 47. عذر می خواهم که دوباره امدم به خاطر اینکه بعضی کلمات را اینقدر راحت میگوییم که انگار راجع به خرید یک کفش صحبت می کنیم.والله-بالله اینطور نیست که راحت معادله را برقرار میکنید که اگر یک زن نیاز جنسی داشت و صیغه شد تن فروش است فاحشه است و….علت این قضاوت بر می گردد به کافی نبودن اطلاعات.بروید مطالعه کنید ببینید حتی در جاهائی که تن فروشی شغل است و عده ای بطور حرفه ای کار می کنند باز این زنان مشکل بزرگ عاطفی و احساسی دارند.خیلی از زنان که ادعای تحمل فشار جنسی را دارند به صورت های مختلف و بها نه گیریهای گوناگون بروز می دهند.خیلی راحت می گویند چرا وارد زندگی دیگری شده است؟او یعنی هر زنی اصلا نمی خواهد مگر بیمار باشد والا او هم مجموعه ای از احساسات لطیف است ولی همه عوامل یعنی نبود قوانین بدون تبعیض-محدود کردن وجود زن به وسیله ای برای کامروائی مرد-نا دیده گرفتن حواس او که از او هم برسیده شود ایا تو هم ارضا شدی؟یا فقط باید خوب ارضا کنی!!به شهوت کار نداریم مسافرت هم همین طور است مثلا 2 روز رفته اند شمال برمیگردند طفلک اقا رانندگی کرده فقط ماشین را بارک میکند میرود دوش می گیرد و استراحت کند اما زن که گناه کرده زن شده باید وسائل را از ماشین خالی کند شام اماده کند احیانا اگر بچه دارند همه نیازهای او را براورده کنند و تازه وقتی میخواهند بخوابند اگر اقا هوس سکس داشتند به نحو احسن و اکمل ایشان را ارضاء کنند و گر نه اقا احساس یکنواختی نموده و میل به صیغه در ایشان زنده میشود.و هزاران مورد دیگر که ریشه در نوع تفکر ما(ایرانیها)کلا به زندگی است.دم از تمدن ساسانی و اسلامی و فرهیختگی و دانش می کنیم ولی در عمل لنگ میزنیم.خواهشمندم با هم فکر کنیم و قول بدهیم خوب فکر کنیم و نتیجه گیری های احساسی نداشته باشیم و الکی غیرتی نشیم جوری نشه که اگر راه بده بدویم و توجیه کنیم.یادمان باشد زن یک انسان است و دقیقا نیازهای انسانیش مثل مرد است.ممنون

 48. علی جان، اولا اگه نمیدانم خوب است و افتخار، پس ابتدا خود شما افتخارش را نصیب خود کنید. دوما شما که مدام دم از سخنان امامان میزنید کمی به زندگی و تعدد زوجات و متعات آنان توجه کنید مطمئنا جواب خود را میگیرید در غیر این صورت به قرآن رجوع کنید و چون گفتید مسلمانید پس تسلیم امر خداوند شوید و بجای او فتوی ندهید و دستور صادر نکنید که خداوند صلاح شما را بهتر از شما می داند.

 49. سلام بر همه دوستان عزیز . من موافق ازدواج موقت زنان بیوه هستم چون غریزه جنسی و عاطفی زنان را که نمیشود سرکوب کرد و کتمان کرد در ضمن الان جوانان مجرد نیز همین حالت را دارند که با توجه به شرایط اقتصادی قادر به ازدواج نیستند و دائم نیاز خود را سرکوب میکنند من پسری هستم 37 ساله و مثل خیلیها نمیتوانم بخاطر حجب و غرور به دختربازی بروم

 50. سلام برام عجیبه انقد حرف درباره ی موضوعی که همه ازش فرارین اما با گذاشتن یه اما و گفتن مجبور شدم …
  کارشونو توجیه میکنن چه خانم باشن چه آقا!

 51. با سلام همه نظراتتون جالبه اما هر کس فقط میتونه موقعیت خودشو تو جامعه درک کنه من 38 سالمه و سرد و گرم روزگارو چشیدم و از نزدیک خیلی از زنان وبچه های بی سرپرست رو دیدم آیا یه نفرتون به حال و روز بچه های بی سرپرست فکر کردین من وخانومم یه مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست راه انداختیم اگه همه ما فقط به خودمون و خانوادمون فکر کنیم پس تکلیف بچه هایی چشم به در دوختند تا یه نفر به عنوان پدر دستی به سرشون بکشه چی میشه ……
  به نظر من متعه فقط رفع نیاز جنسی نیست
  من یکی از دوستامو میشناسم که زن دوستشو بعد از اینکه تو تصادف فوت کرده صیغه کرده و برای اون ودو تا بچش هم کم نزاشته وخودشم دو تا بچه و زن داره چون تو جامعه ما کمتر مردایی پیدا میشن که به یک زن تنها به عنوان یک انسان بی گناه نگاه کنن و زود روش برچسب میزارند
  از دور نشستن و نظر دادن خیلی راحته لطفا تز کسایی که با این موارد که کم نیستند از نزدیک مواجهند نظر بدهند ممنون میشم کوچیکتون علی…

  • چه خوب پس زنانی مثل خانوم شما هم هستن که قبول کنن صیغه رو؟؟!!!

  • این چه رفیقی بوده که زن رفیقش رو صیغه کرده؟ ینی من نمیدونم مردی که خانومش فوت کرده باشه ب دلیل سرطان یا تصادف یا هر کوفت و زهر مار دیگه ای نبوده ک این خانم رو ازدواج دائم کنه ؟؟؟

   حرص خوردن فایده ای نداره هرچی میکشیم از دست جنس خودیه … اون زنی که میره زن دوم میشه ب هر دلیلی اون مقصره…

   بیچاره دوستت چ نارفیقی داشته… چحوری رووت میشه میری سر خاکش؟ ب جای اینکه برای حانمش مثل برادر میبودی صیغش کردی سر زنت؟ که منت هم بذاری سرش ک خرج خودت و بچه هات رو من میدم و اسم نحست هم رووش نباشه که بیرون از خونه بدونن این خانم صاحب داره…

 52. به نظر من متعه اگه حداقل سه ماه باشه تا یکساله یه تعهدی رو با خودش همراه داره و اگر برای یک ساعت و دوساعت سراغش بریم همون بهتره که نباشه و فقط یه کلاه شرعی برای بی بند وباری محسوب میشه

 53. سلام
  تصادفی به این صفحه در ایمیلم برخورد کردم. نظرم در مورد اون خانم که تا حالا بعد از همسرش 4 مرد دیگر رو امتحان کرده و بقیه که اظهار نظر می کنند در ارتباط با برگزیدن همسر دوم صیغه ای اینه که زن و شوهر باید به هم وفادار بمانند در هر حال و هر شرایطی. اسم صیغه کلاهی شرعی است که ما روی اعمال نفرت آمیز خودمون میزاریم و اسم دین روش میزاریم. دین ما زمان پیغمبر 1400 سال پیش بود نه حالا آن زمان کسی دنبال شهوت نبود و فقط پیغمبر به دلیل اینکه زنانی که همسرانشان در جنگ کشته می شدند و نان آور نداشتند می گفتند مردان می توانند چند همسر بگیرند یا مثلا بین قبایل جنگی رخ می داد دختر یا زنی رو می گرفتند که جنگ پیش نیاد. حالا ما بعد از 1400 سال عمل پیامبرمونو اومدیم برداشتیم به خاطر چی؟ پس این کار همان هرزگیه با اسم شرع. که زنهای نه چندان نجیب مثل عنکبوت می افتند رو زندگی یک خانواده ی دیگه و سبب پاشیدگی زندگی دیگه ای میشند فقط به خاطر اینکه چیه ؟ می خواند تنها نباشند و از لحاظ جسمی و و و….یکم به عمل و دلایل خودتون اگر فکر کنید حالتون از خودتون بهم می خوره.

 54. به نظر من خالق انسان بهتر ميدونسته بايد انسانها تحت چه قانوني زندگي كنند تا به سعادت برسند ،ما آدمها همه جا با ذهنيت وارد ميشيم بنا بر اين نميتوانيم دقيقا مسائل را حلاجي كنيم ،اين خانم هم طبق موازين شرعي عمل كرده وهيچ ايراردي به ايشان نيست بلكه بايد به شهامتشان آفرين گفت وتحسين كرد

 55. به نظر من روه آدما از جسمشون خیلی مهمتره پس چرا باید کاری کنیم که روه آدما آسیب ببینه حالا چه مرد چه زن .چرا یه زن باید با وارد شدن به زندگیه یه زن دیگه اونو یه فرد آسیب دیده جامعه کنه یا یه مرد اصلاً چرا باید به خودش اجازه ورود به زندگی یه زنه دیگرو بده که بعد ولش کنهو اینجوری هم به زن دوم آسیب بزنه هم زن اول .اگر این زنا واسه خودشون ارزش قاعل بشن و اجازه ندن هر کسی هر طور که میخواد در موردشون نظر بده وضع الان خیلی بهتر بود.خانوما برای خودتوت ارزش قاعل بشید تورو خدا

 56. سلام بر همگی دوستان
  هیچوقت تا در شرایط کسی قرار نگرفتید اون بنده خدا رو منع نکنید.
  خدا بیامرزه پدر و مادر این خانم را که با اجازه خداوند تن به انجام روابط جنسی میده.
  اقا داریوش: که میگی در یک کلام یعنی … شرعی ایا اطمینان داری همسرت یا خواهرت یا اگه هیچکدوم رو نداری مادرت قبل از ازدواجش چه شرعی چه غیر شرعی توی بغل کسی دراز نکشیده باشه؟
  دلبندم در مورد ناموس مردم اینطور قضاوت نکن از کجا معلوم خواهر مادر خودت اگه بودن تا حالا هشت تا پارتنر جنسی عوض نکرده بودن.
  از کجا معلوم همین الان که تو به اون بنده خدا فاحشه شرعی میگی ناموس خودت بطور غیر شرعی توی بغل کسی نباشه؟
  پس لطفا خاموش باش و اظهار فضل نکن بچه جان!!

  • مردی که حاضره سر زنش ی هوو بیاره حقشه که زنش هم بهش خیانت کنه و بره با ی کسی که اونم ار لحاظ جنسی و روحی ارضا بشه ….

   امیدوارم خواهرتون هم از این مواهب دینی بهره مند بشند و برن مردان زن دار رو از بدبختی و فلاک زن اول نجات بدن ب صورت موقت… امیدوارم رگ غیرتت (اگه اگه داری …. نزنه بیرون چون بدجوری داری ازشون طرفداری میکنی … )

 57. سلام نیلوفر جان اشتباه نکنی ها علی جون بیشتر میخوره یه خانم باشه تا یه اقا.
  خیلی قشنگ و باب میل خانوما حرف میزنه.

 58. اقای سام من الان موضوع شما رو خوندم و میگم خوب شما هم ادم هستین ولی چرا خیانت میکنین ؟؟کاش مردها زنانشون رو طلاق بدن که مثل شما جلوی زن وبچه هاشون خار نشن.شما میگید که زنتون مورد علاقتون نبود درسته؟پس شما هم مورد علاقه ی زنتون نبودین دیگه پس چرا این حق رو فقط به خودتون میدین؟شاید خانومتون هم دوست داشت با یه مردی مثل خودش ازدواج کنه؟؟ولی شما رو تحمل کرده پس نتیجه ی اخلاقی از این مورد ها اینه که مرد ها هوس رو حتی به خار شدن جلوی بچه هاشونم ترجیح میدن چه برسه به زن و فک و فامیل..

 59. من سه ساله ازدواج کردم یه ازدواج سنتی خودم زیر سی سالم همسرمم 38 سالس. از اونجایی که ایشون حال و حوصله تامین نیازه منو نداره و خانم ها هم بدون این موضوع نمیتونن رابطه خوبی داشته باشن. شاید براتون جالب باشه بدونین که برای حل مسئله ایشون چه پیشنهادی بمن دادن که بخاطر سالم بودنم قبل از ازدواج و اینکه رابطه ای نداشتم میگن که برم خیلی ببخشید.. دستگاه بندازم که ایشون دیگه راحت باشن. وقتی ام که میگم اینجوری نیاز من حل نمیشه حرفی برای زدن نداره. به همین خاطر و مسایل دیگه تصمیم به جدایی گرفتم

  • شیما جان اولا افرین بر شما که به حریم زندگیتون احترام میزارین و میگین میخوام طلاق بگیرم دیگه مثل بعضی از زنها به شوهرتون خیانت نمیکنین.ولی کاش با چند جلسه مشاوره اگه شوهرتون رو دوست دارین سعی کنین این مشکلتون رو دوتایی رفع کنین ولی اگه شونرتون رو دوست ندارین جدا بشین بهتره .

 60. بانو شیما این سوالی بود که قبلا مطرح کردم و همه سعی در تختطه ان به اشکال مختلف کردند.خوشحالم که شما با این صداقت گفتی چون این مشکل بسیاری از بانوان ایرانی است که چه در خانواده های سنتی چه مذهبی و چه مدعی داشتن فکر باز
  :اهمیت ارضای کامل جنسی مرد است و اگر زن ارضا نشود یا باید تحمل کند یا اگر نخواست تحمل کند همانطور که در بالا میبینید یا به عنوان تن فروش-فاحشه-زندگی به هم زن-بدون احساس و …تلقی می شود.با توجه به قوانین کشور بنظر میرسد باید صبر کنید .عزیزان بجای اینکه خانم مرد بحث اصلی را حلاجی کنید دعایش نمایید که مشکل اساسی جامعه را مطرح کرد.بیشنهاد میشود مجموعه ای شامل حقوقدان-روان شناس-روحانی-این بحث را دنبال کنند و جوابی که در ان تساوی حقوق برابر جنسی رعایت شودو قابل اجرا باشد را ارائه کنند وگرنه ما فقط داریم صورت مساله را تعریف میکنیم.

 61. در پاسخ به ام اس. عزیز. مشاوره هم چند جلسه رفتم. اما مشاوره میگه اول روابط بین دو طرف باید خوب باشه بعد رو اون زمینه کار کرد. علاقم نسبت به ایشون کمه اونی ام که هست فقط عادته. احتمال اینو میدم که اگه ادامه بدم در اینده جذب کسای دیگه بشم چون تامین نیستم بخاطر همین ترجیح میدم جدا شم. و جالبه که مشاوره میگه عرف جامعه ما این نیست که شما تنها دلیلت دوست نداشتن باشه و بخوای جدا بشی و شما بابت این موضوع باید تاوان بدی اونم اینه که از مهریه ات بگذری که بتونی راحت تر جدا بشی.
  و در پاسخ به علی عزیز من ازینکه جامعه ای با این طرز تفکرات داریم واقعا متاسفم و فقط دارم سعی میکنم با افکار و عقاید خودم زندگی کنم و به خودم و نیازام احترام بزارم. اگر کسانی بتونن راه حل پیدا کنن که بسیار عالیه

 62. البته مشاوره هم دقیقا ازم تشکر کرد که صریح مشکلمو بهش گفتم میگفت خانم ها معمولا نمیگن که مشکلشون موضوع جنسیه اما شما مارو سره اصل مطلب بردی. و در پاسخ گفت این صحبت شما که از رابطه باهاش لذت نمیبرم تو ایران جاش نیس اینو شما میتونی به یه دختر اسپانیایی یا کانادایی بگی تا درکت کنه. برام جالب بود که چرا خانم های ایرانی به خودشون احترام نمیزارن. مسلما وقتی من نمیتونم اون حسو از همسرم بگیرم اونم اون حسی که بایدو نمیگیره و اونم به خیانت کشیده میشه و نتیجش این میشه که دو نفر فقط یه زندگی رو نگه داشتن بخاطر جامعه بخاطر مردم و جفتشون دارن بهم خیانت میکنن . البته همسر من با جدایی موافق نیس و همین طرز فکر جامعه رو داره و میگه با همین وضع هم من دوسدارم تورو و میخوام ادامه بدم. که البته این بنظر من نشون میده که اون داره خیانت میکنه که تامینه و میتونه تو این زندگی که رابطه ای توش نیس بمونه

 63. به نظر من همه ی این مشکلات ریشه در نااگاهی دختران و پسرانمان از مسائل جنسی دارد که تاقبل از ازدواج کار زشت وناپسند از طرف خانواده ها به بچه ها القاء شده و البته برای دختران صدها بار زشت تر و ناپسندتر چه بسا که هزاران دختر در سال به خاطر مسائل ناموسی توسط پدران وبرادرانشان کشته می شوند._ حال این مسئله زشت وناپسند پس از ازدواج یک امر مقدس و بسیار پیش پا افتاده می شود ._ یعنی از یک دختر انتظار می ره که همانند یک فاحشه نقش افرینی کنه!! و البته انتظار مردان ما در این زمینه بسیار بالاست… چون پسران به دلیل نداشتن محدودیت اکثرا تجربه سکس را داشته اند …… بنابراین ما شاهد مشکلات زیادی از این دست هستیم. اما ظاهرا غربیها به سفارش اسلام در مورد اینکه زن ومرد در برابر خداوند برابرند عمل نموده اند …. اقایون خیلی راحت نظر میدن که اره همسرمان سرد بوده وبه مانرسیده ماهم رفتیم همسر موقت گرفتیم.. ولی ایا فلسفه همسر موقت نتیجه تحریف مردان هوسران در طول تاریخ نبوده برای شرعی کردن فساد وفحشا؟؟… چون با مطالعه ی این قوانین به این نتیجه می رسیم که اینها نتیجه القاء قانون مردانه به جامعه است؟؟؟ مگر خدا مرد بوده که چنین قوانینی رابرای ملت بوجود اورده؟ مگر نه اینکه قانون یعنی ایجاد امنیت وارامش در جامعه؟؟؟؟ …. پس چرا این قوانین باعث ناامنی در جوامع مسلمان شده؟؟؟؟؟؟…… پس با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه میرسیم که قانون چند همسری وصیغه وغیره … همه نتیجه ظلم مردان به زنان در طول تاریخ مسلمانان است !!! چون در ایران باستان تک همسری رواج بوده و شیر زنان ایران عزیزمان هرگز چنین قوانین پوچ و بی اساس را پذیرا نخواهند شد . چون شاید این قوانین برای اعراب جاهلی عین تمدن باشد ولی برای ایرانیان متمدن این امر نهایت رذالت وبی تمدنییست…..

 64. اقا امین؟؟
  شما که خودتون رو پزشک معرفی کردید !! وبا لهن صحبتم مشکل داشتید؟ !! جواب من به شما به خاطر لهن بد و توهین به جوامع زنان بود… شما که ادعا می کنید ازاین رابطه صدمه وخسارت دیدن … اگر همسر شما رفته علیه شما شکایت کرده و طلب خسارت کرده به نظر من نتیجه رفتار شما بوده !!؟ چون کسی که به راحتی به یک جامعه توهین می کنه واضحه ازاین قبیل به احترامی ها نسبت به همسرش هم داشته است. من هم از نظر اجتماعی حرفه ای دارم وبا داشتن همسر در این اجتماع زندگی می کنم و درامدم انقدر هست که دو تا خانواده را به راحتی اداره کنم و به گفته ی خیلی ها در جمع دوست واشنا از همسرم سر تر هستم …. ولی با تمام این مسائل همسرم بسیار بددهن و عصبی هستش و موقعی که عصبانی میشه به حیوون بیشتر میشه وبطوری که تا مدتها حتی نمی خوام نگاهش کنم وبا رها اقدام به جدایی گرفتم . ولی هر بار اظهار پشیمونی کرده ومن به خاطر فرزندم کوتاه امدم….. منظورم ازاین حرف صبر وتحملیه که خانمها نسبت به اقایون دارنه؟؟؟ در مورد شما فقط میشه به این نتیجه رسید که شما اذیتش کردید و اونهم دست به چنین کاری زده ؟؟ یا اینکه وکیل حقوقی بوده و چون از قوانین اگاهی کامل داشته با توجه به پولداربودنتون نتونسته بی خیال حق وحقوقش بشه؟؟؟؟

 65. اقا سام
  من چهل سالمه !!! شما با سن وسالم مشکلی دارین جناب؟
  فکر نمی کنم حرف بی رطی زده باشم که ناراحت شدین؟؟

  • امید عزیز من ناراحت نشدم از صحبت های شما
   اگر قرار بر ناراحتی بود به هیچ وجه اینطور صریح مطالبم را نمی نوشتم
   چون مطمئنم که هر کس که این مطلب را بشنود یا بخواند در ابتدا مرا محکوم می کند
   درست است من باید سالها پیش از او جدا می شدم
   اما بخاطر اینکه بچه ها بدون مادر یا پدر بزرگ نشوند اینکار را نکردم
   ولی من هم انسانم
   احساس دارم . نیاز دارم .
   سالها سوختم و ذره ذره در حسرت محبت او
   و تلاشم و حرفهایم برای درست شدن رابطه اش بی نتیجه ماند

   • والله چی بگم سالها سوختین و پیر شدین ماشالله به این حس ستون که هنوز سر پاست(اقا سام)

   • بچه تون بی پدر بزرگ میشد بهتر از این بود که به خاطر این شرمنده باشه که باباش یه خانومه دیگه ای رو به مامانش ترجیح داده ! مطمئنم اگه انقدر که ادعاشو دارین به فکر بچه تون بودین یه کم به تاثیری که این کارتون تو روحیه و تربیت بچه تون داشته فکر می کردین !

 66. من هم کاملا با دیدگاه شما (امید اقا) موافق هستم اکثریت مردا به این فکر نمیکنن که زن هم تو اون زندگی زجر برده مثل مرد ولی چرا اون خیانت نکرده؟>بازم حرف قبلیم رو میگم بیچاره زن اول اونقدر مایحتاج واسه خونه خودش فرزنداش میخواد اونقدر تو خونه کار میکنه که خسته میشه و نمیتونه هر روز با ناز شوهرش بازی کنه مشکلات بچه ها رو مادره که تو خونه میکشه چه درسی چه اخلاقی و چون شب هم مردا انتظار دارن زن هر روز شارز باشه واسه همینه که از چشم مرده میوفته ولی زن مطعلقه نهایتا روزی چند ساعت مرد رو میبینه که اون چند ساعت رو هم به کیف و حال میگذرونن راست میگن زن اولشون رو طلاق بدن همین زنی که هر روز به اندازه یک سال از عمرشون (اقا سام)رو واسشون حال میده رو عقد دائم کنن ببینن باز همون حال رو میده؟؟؟!!!از قدیم گفتن مال حروم شیرین میشه.

 67. خانم فاطمه کاملا با گفته شما موافقم که از یه دختر توقع نجابت دارن بعد از ازدواج توقع دارن مثه یه فاحشه عمل کنه و حتی حوصله زمان گذاشتن براشو ندارن. و این متاسفانه مشکل خیلی هاست .

 68. ميخوام فقط به اين خانوم بگم كه وقتي يك خانوم ازهمسرش جداميشه هيچ ديدگاه منطقي حق تأمين نيازهاي جنسي وروحي را ازاو نميگيردوازديدگاه ديني وغيرديني (يعني اگر فقط انسانيت را در نظر بگيريم)اين خانوم حق انتخاب دوم دارد.ولي چرا با مردي كه متأهل است؟آيا مردي باشرايط خود او برايش نيست؟آيا اين خانوم ذره اي احساس لطيف زن بودن رادارد؟كه به راحتي و باسم دين وارد زندگي هم جنس خودش ميشود؟آيا هيچ چتري براي حمايت او نيست،جزشكستن دل زني كه سالها جواني ،عشق …خود را نثارمردش كرده است .آياأمسال تو ميداندكه مردمتاهلي كه تو صيغه اش ميشوي همه ي آسايش وآرامش راازخانواده اش سلب ميكنيد؟ ميداني براي تكيه كردن به اوتكيه گاه زن وفرزندانش راميگيريد؟مدعي هستي كه براي جلوگيري از فساد بهتره كه به عقدموقت مردي در آييد، ولي فكر نكردي كه بااين كارباعث افسردگي زن اول ميشوي ووقتي دريك خانه زن افسرده با شد تمام اعضاي خانواده براي پيداكردن محيطي شاد به خارج ازخونه روي مي آورند ؟ودردام فساد گرفتار مي گردند.ازنظر من صيغه واژه ايست براي خود فريبي وتوجيح هرزگي.زن هرزه هرازگاهي بايكي سر ميكند زن صيغه اي هم ،بسته به مدت صيغه اش همينطور .ولي هرزه شهامت دارد كه شخصيته واقعيشو معرفي ميكند زن صيغه اي رياح كاريست كه خود وخالق خودرامي فريبد.ومن معتقعدم خدايي كه خودحق است چنين قانوني رابراي مخلوق لطيفش تعين نكرده اين زاييده افكار اعراب جاهلييت است وبس. وأمسال توبدانند كه براي مردان فقط يك هوس هستيد.مردي كه به زندگي چندين ساله وفا دارنباشد مطمئن باش كه به زندگي چندماهه ابدا”وفادارنمي ماند.پس براي زن بودنمان ارزش قايل شويم تاجسممان همانند دستمال كاغذي دردستشان وروحمان بازيچه ي هوس هايشان نشود. اشاره كردي به اينكه بدليلي ازهمسر اولشان رضايت ندارند كه با زن ديگري آشنا ميشوند ،از شما بعنوان يك زن درتعجبم كه چگونه اين جمله را درمورد 95% مردان ميپذيري مگه خودشان كامل هستند؟درنهايت فقط ميگويم متأسفم.

 69. وافكار آقا يا خانوم ام اس راستايش ميكنم .

 70. سلام دوستان من، شايد اين بحث و يكي كه مثل اين خود زن باشه بيشتر درك كنه درسته براي زنها سخت است كه يك رقيبي رو بين خودشون تحمل كنند ولي اگر زندگي زن و شوهري عاشقانه باشد هيچ وقت آن مرد به نظرم دنبال چنين رابطه اي نمي رود و آيا زنهايي كه شوهرشان دنبال چنين رابطه اي مي رود ارزشش را دارد كه خودشان را اذيت كنند شما اگر همسرتان بتواند عدالت را رعايت كند و زندگي راحتي براي شما فراهم كند و در كنار آن زني كه ممكن است مانند شما نياز به محبت و به وجود مردي نياز داشته باشد چه ايرادي دارد؟ بله ممكن است من هم كه مشكل اين خانم را دارم شايد من هم اگر ازدواج كنم راضي نباشم شوهرم محبت و توجهش را با كس ديگر قسمت كند و بخواهم كه شوهرم فقط براي من باشد به نظر من اگر مردي همسرش را دوست داشته باشد و عاشق زن و بچه اش باشد نبايد چنين كاري را بكند چرا كه كسي كه عاشق است همسرش را با تمام كم و كسريهايش دوست دارد. در اين كشور ما متأسفانه خيلي ازدواجها بدون عشق و احساس شكل مي گيرد و بيشتر مردان يكبار عاشق شده اند و در عشقشان شكست خورده اند و نمي توانند اون احساس را به همسرخودشان داشته باشند و يا زنها اون محبتي كه بايد به همسرشان نمي دهند و بسياري از زنها چون هميشه در محدوديت بوده اند و نياز جنسيشان سركوب شده سردمزاج هستند در حاليكه مردها شايد توجه به اين نياز برايشان خيلي مهم باشد و بايد فرق بين زن و مرد هم بدانيم برعكس ما زنها كه رابطه جنسي در ما خيلي زود به سردي مي گرايد و انقدر احساس نياز نداريم مردها به اين مسئله بيشتر از ما توجه دارند چرا كه مي گويند مردها از طريق بينايي تحريك مي شوند بيشتر زنها به اين مسئله توجه نمي كنند و به ظاهرشان اهميت نمي دهند و فكر مي كنند كه وقتي ازدواج كرده اند ديگر همه چيز تمام شد و اصلا به فكر ظاهرشان نيستند و هيچ اهميتي نمي دهند و همين امر باعث مي شود كه مرد جاي ديگر به دنبال زني ديگر باشد ما به جاي اينكه زناني بي سرپرست را متهم كنيم يا مردان را بهتر است ابتدا خودمان را درست كنيم اگر همسرمان درست نشد گناه را گردن همسر و يا زنان ديگر نيندازيم آن زن بي سرپرست نيز مثل شما نياز به كسي دارد كه در كنارش باشد مخصوصاً در اين جامعه اي كه به اينگونه زنان فقط به عنوان يك وسيله نگاه مي كنند برعكس آن زن كه فردي مجرد نصيبش شد و برايش خوب بود براي من مردي مجرد نصيبم شد كه آنقدر عذابم داد و درك و فهم نداشت كه از مردان مجرد فاصله مي گيرم و مي گويم كه شايد آن كه متأهل است به خاطر ترس از آبرويش رفتار مناسبتري با من داشته باشد بالاخره خوب و بد در هر موقعيتي هست. و هيچوقت هم گناه را گردن كساني مثل ما نياندازيد مردي كه متأهل است اگر زندگيش و همسرش را دوست داشته باشد هيچ گاه دنبال چنين رابطه اي نمي رود مگر اينكه فردي هوسباز باشد و تنها براي ارضاي نياز جنسي خود دنبال چنين رابطه اي برود. و يا اگر مردي امكان مالي دارد و بيشتر فكر كند به خاطر ثواب و خير زني را مورد حمايت قرار دهد چه ايرادي دارد همسرخود را از هرلحاظ تأمين مي كند ولي زن او جوابگوي نياز او نيست اينگونه هم به خواسته خود رسيده هم اينكه خيري انجام داده است و نتيجه آن خير در زندگي شما نيز ديده مي شود. به شرط اينكه قصدش واقعا خير باشد و عدالت را بين دو نفر ايجاد كند. خانمهاي عزيز مي دانم سخت است شوهرتان را دوست داريد و مي خواهيد فقط مال خودتان باشد ولي كمي هم خودتان را جاي زنهايي بگذاريد كه درگير چنين شرايطي هستند مخصوصاً كساني كه شايد هيچ درآمدي هم نداشته باشند و بايد جوري گذران زندگي كنند. آنها هم دوست داشتند مثل شما همسري و سايه اي بالاي سرشان باشد ولي سرنوشت و روزگار با آنها كنار نيامده و مجبور به تنها زندگي كردن هستند. من خودم شايد اگر ازدواج دائم كنم و شوهرم زني كه واقعا نياز داشته باشد و بدانم كه سوءاستفاده نمي كند در صورتي كه من هم متوجه نشوم و خللي در زندگي من ايجاد نكند قبول كنم چون خودم اين شرايط را گذراندم و مي دانم كه چقدر تنها زندگي كردن سخت است من خودم گاهي انقدر زندگي بهم فشار مي آورد كه ديگر طاقت نمي آورم و با گريه خودم را آرام مي كنم با اين حال كه زني بسيار خودساخته و قوي هستم به خاطر مشكلاتي كه تا الان داشته ام من هم نياز به محبت دارم من هم نياز دارم كه كسي عاشقانه مرا دوست داشته باشد و باري از روي دوشم بردارد پسر من هم نياز دارد پدري دست نوازش برسرش بكشد اگر واقعاً مردي باشد كه محبت و عاطفه داشته باشد و بتواند عدالت را رعايت كند و فقط به دنبال هوس نباشد چه ايرادي دارد كه احساس خوبي به كس ديگري بدهد خدا عشق و نياز به آن را در وجودمان گذاشته اند به جاي اينكه همه چيز را براي خودمان بخواهيم به فكر ديگران هم باشيم و اگر مي دانيم شوهرمان مي تواند عدالت را رعايت كند مخالف اين قضيه نباشيم به جاي اينكه اين زنان گير آدماي ناجور بيافتند كه باعث عذابشان مي شوند قبول كنيم كه همسرمان زن و بچه اي را هم در پناه خودشان بگيرند كه چه بسا دعاي خيرآنها بدرقه زندگي شما باشد. و بعضي زنها كه نيز جوابگوي نياز جنسي همسرشان هم نيستند اينگونه كمتر هم احساس عذاب مي كنند. بالاخره خدا خواسته در هرچيزي تعادل وجود داشته باشد شايد به اين خاطر است كه نياز جنسي مرد بيشتر از زنها است و در حاليكه براي زنها ممكن است نياز جنسي شان زود تمام شود و در سنهاي بالا ديگر احساس نياز در خودشان نمي كنند در حاليكه براي مردها اينگونه نيست و شايد تا آخرعمرشان به اين مسئله نياز داشته باشند. پس سعي كنيم عادلانه فكر كنيم و مردها خواهشاً فقط به خاطر هوسشان دنبال اينگونه زنها نروند و واقعاً قصدشان بيشتر خير باشد و عشق و محبتشان را اگر مي توانند عادلانه تقسيم كنند دنبال اينگونه زنها بروند.

 71. سلام ببین فاطمه جان من هیچ وقت چند تا زن نداشتم و کلا منظورم اینه که قوانین ما مشکل اثاثی داره ببین اگه مثل عربها قانون مهریه داریم پس باید مثل اونا هم تمیکین زن اجرا داشته باشه.یعنی اگه زنی تمکین نکرد بتونی زندانش کنی.ولی نداره یعنی تو مملکت ما گوسفند یه شقه حلاله یه شقه حروم .تو ممالک عربی که واسه زناشون مهریه تامین میکنن و پرداخت میکنن بلافاصله زن دوم را طبق نص صریح قران میگیرن.حالا اگه نباید قانون تعدد زوجات را داشته باشیم پس دقیقا مثل مردم متمدن دنیا نباید برای ازدواج پرداخت وجه تعیین یشه تا زن ومرد مثل همونا دوطرف مساوی و حق انتخاب داشته باشن.و قبول کنید مهریه یعنی فروش زن از طرف خونوادش و خرید از طرف مرد.افتاد عزیزم.یا هنوز خنگی.یا هنوز فک میکنی شقه گوسفند که مربوط به گرفتن مهریس حلاله وشقه دیگه که مال زن گرفتن متعدده حرومه.واقعا خودتونا به خریت نزنین.

  • با سلام به دوستان
   در جواب به آقا امین باید بگم که

   اولا در زمان ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی مهریه ای که تعیین شد مبلغ زیادی نبود که شما به خودتون اجازه میدید به زنها توهین میکنید که کالای خریدنی هستند

   ثانیا در اسلام صراحتا بیان شده زن ومرد مساوین و فلسفه حجاب هم همینه که به زن نگاه ابزاری نشود

   سوما مهریه خرج خرید جهیزیه شد

   رسول خدا به حضرت على(علیهماالسلام) فرمود: هم اکنون برخیز زره‎اى را که برای مهر زهرا قرار دادی، بفروش و بهایش را نزد من حاضر کن تا براى شما جهزیه و اسباب خانه‎اى تهیه نمایم.

   على بن ابى طالب(علیه‎السلام) زره را به بازار برد و فروخت. در روایت مختلف، بهاى آن بین چهارصد و چهارصد و هشتاد و پانصد درهم تعیین شده است.

   تازه الان جالب شد آقا امین در سنت پیامبر ودین اسلام تهیه جهیزیه با مرد

   الان دوست دارم بدونم شما که انقدر به ازدواج موقت به عنوان سنت اسلام باور داری جهیزیه همسرت خودت تهیه کردی یا در آینده خودت میخری؟

   چطور موقع سهم الارث خوبه ۲ برابر خواهرت میبری؟ اون موقع اسلام خوبه؟ مهریه خیلی براتون بغرنج؟

   یعنی مهریه کلا کنسل بشه زندگی زناشویی گل و بلبل ؟
   دیگه مردا سراغ هوس نمیرن؟
   عجب…………………

   خدایا کمک کن تو هر شرایطی انصاف زیر پا نذاریم و به خودمون اجازه ندیم تا با کفش کسی راه نرفتیم راه رفتن اون شخص قضاوت نکنیم

   • سلام باران خانم من یک حقوقدانم این قدر مطالعه دارم که بتونم جوابه تک تک دوستان رو بدم در جوابه شما باید بگم اگه جهاز با مرد است بر اساس قانون مملکت ما زن نیز در ازدواج دائم مستحق هیچ مهریه ای نیست واین مهریهای که امروزه برای زنان درنظر میگیرند عرفی است مثل اوردن جهاز دختر به خانه همسر بلکه بعد از ازدواج وبعد از برداشتن بکارت زن توست مرد مهرالمثل تعیین میشود که تعیین مهرالمثل با توجه به ویزگی هایه زن وزنان هم مرتبه اوست

  • ما تو حقوق فرانسه هیچ مهریه ای برای زنان نداریم و فقط درماده 1074 قانون مدنی فرانسه مقرر شده مرد میتواند برای معاضدت ویاری همسر خود مالی را در صورت تمایل به او بدهد

 72. سلام.آقایون پای مسائل جنسی که به میان میاد همه خداشناس و علامه دهر میشن و هر گونه بی فکری و راحت طلبی خود رو با شرع توجیه می کنند و البته داریم خانمهایی که دست کمی از آقایون ندارند.آقایی که میگه من عشق و آرامش را بعد مثلاً 20 سال زندگی مشترک، در آغوش یه زن دیگه پیدا کردم مطمئن باشه که روزی همسرش هم یه آغوشی برای آرامش خودش خواهد یافت یا حداقل به جستجوی این آغوش خواهد بود. و یا اون خانومی که با نام شرعی ازدواج موقت سایه زندگی یک زن دیگه می شه و سینه سپر می کنه که کارش شرعی بوده مطمئن باشه که جستجوی اشتباهی رو شروع کرده. اگر دنبال آرامش هستیم خودمون رو اصلاح کنیم. به کسانی که باهاشون عهد بستیم متعهد باشیم.زن یا مردی که به همسرش خیانت می کنه حالا شرعی یا غیر شرعی،خیلی راحت می تونه به همسر موقتش هم همینجوری خیانت کنه شرعی یا غیر شرعی.

 73. منم با امین موافقم وقتی میخوای زن بگیری میگن ای بابا مهریه رو کی داده و کی گرفته و فقط برای تحکم پایه های ازدواج لازمه…..
  وقتی چند سال از ازدواجت گذشت زنها اون رو حق مسلمسون میدونند و تا بحثی میشه تو سر مرد میزنند
  حالا فهمیدید چرا پایه ازدواجح محکم میشه اینجوری….
  من خودم هم پسر دارم وهم دختر و هر دو تا شون رو هم دوست دارم ولی دوست ندارم پسرم وقتی ازدواج کنه زیر بار مهریه بره و مجبور باشه یه عمر بار اونو رو شونش تحمل کنه
  و دخترم هم اگه ازدواج کنه برام مهریه مهم نیست میخوام بات هر کی خوشبخت میشه زندگی کنه
  این در تایید حرف امین خان بود
  به نظر من اگه مهریه نباشه زن و مرد راحتتر با هم کنار بیایند وفقط بینشون عشق قضاوت میکنه

  • این چه حرفیه جناب . کی میگه ممالک غربی مهریه ندارن. اونجا فقط عنوانش فرق داره. مثلا همین تام کروز که از کتی هولمز جدا شد قسمتی از اموالش رو باید بهش میداد که داد. اطلاعات کسب کنید بعدا کامنت بذارید. ضمنا شمایی که ارزوی اونور ابو دارین بدونین اگه مادر بچه هاشو بخواد به مادر تعلق میگیرن نه پدر.

   • دوست عزیز درجوامع عربی چیزی به عوان مهریه نداریم ولی چون ازدواج در همه جوامع مثل یک عقد است هر دو طرف نسبت به هم وظایفی دارن البته اینم بگم که درصورتی که مرد بدونه هیچ دلیلی اگر بخواهد همسر خود را طلاق دهد در همه جوامع باید مقداری از ثروت خود رو که در مدت زندگی با همسر خود بدست اورده است به او بدهد شاید ندونید همه مردهایه ایرانی در سند ازدواج این تعهد رو به همسرشون میدن

 74. همسر موقت شدن درست نيست و فرق زيادي با زنا نداره…
  همان طور كه در مورد اين خانم هم ديده مي شود اين كار مانند اين بوده كه تشنگي اش را با آب شور بر طرف كنه …
  يكي از مشكلات زنان جامعه ما اينه كه آزاد نيستند و معناي آزادي را بسياري آزادي جسمي و جنسي مي دانند …
  بايد به زنها اجازه داده شود كه در جامعه باشند ورزش و دوچرخه سواري كنند كارهاي هنري و اجتماعي كنند و استعدادهاي دروني شاان را شكوفا كنند …
  برخي افراد عقده ها و بيماريهاي جنسي دارند به جاي اينكه قبح روابط موقت را از بين ببريد قبح خودسانسور نكردن را از بين ببريد…
  اين افراد به جاي استغاده از مخدر سكس بايد به فكر درمان خود باشند و از اينكه حالات روحي خود را به پزشك بگويند خجالت نكشند …
  خانمي كه در خيابان چشمش به مردها است تا مورد مناسبي براي رابطه اي موقت پيدا كند و با هر مردي حرف مي زند فكرش اين باشد كه بررسي كند كه آيا مناسب است يا نه و مثل انگلي به زندگي مرد بچسبد (چه مجرد و ه متاهل آيا بيمار نيست)؟
  هنر انسان بودن خويشتن داري و پيروي نكردن از هواي نفس است.
  حتي به نظرم اگر خانك يا دختر خانمي آقايي را براي زندگي دائم مناسب دانستند بهتر است كه به او بگويند و براي به دست آوردنش تلاش كنند. قبحش خيلي كمتر از دستمالي شدن توسط افراد بي كنترل ديگر است.
  تن آدمي شريف است به جان آدميت …
  نه همين لباس ريباست نشان آدميت …
  مگر آدمي نبودي كه اسير ديو ماندي …
  كه فرشته ره ندارد به مكان آدميت …
  دخترها و پسرهاي هموطنم به اين اراجيف گوش ندهيد… زيبايي پاكي و عشق و انسانيت بيش از اين حرفهاست …
  اينها برنامه هايي است كه شما را بيش از پيش ويران كنند …
  براي اينكه فكرتان به سكس مشغول شود و حقوق خود را فراموش كنيد …
  آگاه باشيد و بيدار برادران و خواهران من …
  هيچ تصويري زيباتر از اين نيست كه دوو تا از شما را در حالي كه به شدت به هم عشق مي ورزيد و عهد مي بنديد كه با هم باشيد تا زماني كه مرگ جدايتان كند ميبينم و در حالي كه عاشقانه به عهدتان عشق مي ورزيد ….

 75. اين حرفهايي كه اين خانم زده از تنهايي مشكلات زندگي يك زن مطلقه همه اش درسته
  ولي هيج كدوم از اينا دليل نميشه كه بخواد خوشبختي خودشو رو ويرانه هاي زندگي يك زن ديگه پيدا كنه
  خانم محترم اين كارا آخر عاقبت نداره اين كار شما هيچ فرقي با هرزگي نداره خودتو گول نزن اون كساني كه هرزگي رو يا يك اسم شرعي توجيح كردند فقط به فكر شهوت افسار گسيخته خودشون بودند

 76. با خانم رویا موافقم.الان وضعیت ازدواج و ارضا جنسی در این مملکت ما حکم شتر گاو بلنگ را دارد.موقع ازدواج دنبال دختر افتاب مهتاب ندیده میگردیم بعد که ان بنده خدا بعلت نداشتن سکس قبل از ازدواج و بلد نبودن فقط میشود مایه روشنی اجاق ما انوقت میریم سراغ قران و حکم 4 زن و رعایت عدالت که شرط تعدد زوجات را فراموش میکنیم و یا سریعا اروبائی می شویم و می خواهیم ادای انها را در اوریم یا از تساوی زن و مرد دم می زنیم ولی به ارضای جنسی که میرسد زن باید بسوزد و بسازد و خوب وفرمانبر و بارسا باشد و مرد چون مرد است می تواند و قانون هم مدافع اوست هر کاری می خواهد بکند بکند.!!!

 77. خانمها و آقایان محترم سلام ، هر کدام از ما بر اساس مشکلاتی که در زندگی با آن مواجه بوده ایم بگونه ای زخم خورده ایم و به طبع آن اظهار نظر میکنیم نظر هر یک از شما به نوبه خود قابل تامل است اما به نظر من خانمهایی که صیغه را میپذیرند نه تنها به وضعیت خود سامان نداده اند بلکه مقدمات از هم پاشیدن زندگی دیگری را هم فراهم کرده اند . خانمها منطقی تر فکر کنند و راه درست تری را انتخاب کنند .

 78. من در مورد ازدواج خیلی مطالعه کردم نیلوفر اصلا مرد و زن را نشناخته. عشق مثل مادیات نیست که اگه تقسیم بشه کم میشه.

 79. آقای ابوالقاسم عشق کم نمیشه اما شما خانمها را نمی شناسید هیچ زنی حاضر نیست عشقش را با زن دیگری قسمت کند .

 80. دوستان عزيز باور بفرمائيد طبيعت مردان چندهمسري است اينو ديگه نميشه كارش كرد و نياز طبيعي يك زن نيز بر خورداري از يك تكيه گاه دائمي و محكم احساسي و عاطفي است نبود آن و يا از بين رفتن آن بدترين آسيب براي يك زن است تمام اين موضوعات را چيز هاي به اسم عرف و دين و شرع و قانون خراب مي كند و خود تبديل به مشكل براي انسانها هر دو طرف مي كند اگر انسانها را در طبيعت خود آزاد بگذارند مطمئنا مشكلي نخواهد بود مردان براي رهائي از فشار جنسي نياز به مكانهاي براي مراجعه دارند كه متاسفانه در جامعه ما به صورت متمركز و قانوني وجود ندارد براي همين براي رفع يك نياز جنسي طبيعي خارج از خانواده دست به دامان روابط هاي پنهاني مي شوند و براي گريز و در امان ماندن از دست قانون موضوع عقد موقت و به اجبار مسئله زن دوم پيش مياد . در صورتيكه رفع اين گونه نياز هاي موقتي نيازي به ايجاد هيچ احساس و عشق ندارد وقتي به بهانه عقد موقت و متعه و حالا اسمش هر چي هست ادامه مي يابد و تكرار مي شود وابستگي هاي عاطفي و احساسي و آسيب ها را به همراه مي آورد ولي اگر مكانهاي بود براي رفع همان نياز جنسي مرد اگر متاهل نيز بود ديگه هيچ كس آسيب نمي ديد يه نيازي بدون احساس رفع مي شد و دو باره بر مي گشت به دامان خانواده هيچ ضرورتي هم به گفتن حقيقت د داشتن اين رابطه به همسر و آسيب رساندن به او نيست دروغي هم گفته نمي شود . ولي زن فاقد همسر بايد فقط به دنبال يك پشتوانه احساسي و عاطفي دائمي و محكم براي خود باشد والا بالاخره در يك جائي آسيبي خواهد ديد . ولي نياز هاي كه زن هاي متاهل را به روابط خارج از زناشوئي و ارتباطات ودوستي هاي پنهاني سوق ميدهد مطئمنا هشتاد درصد متفاوت از نياز هاي مردان است بيشتر براي رفع نياز هاي احساسي و عاطفي عميقي و راضي كننده اي است كه در زندگي فعلي نتوانستند كسب كنند و از اين حيث خللي عميق حس مي كنند كه زمينه يك ارتباط با فرد دومي را فراهم مي كند انرا هم نمي شود كاريش كرد تا زمانيكه وضعيت ارتباطات بين جنس هاي مخالف قبل از ازدواج اين است كه بدون وجود فرصت هاي رفع نياز هاي احساسي و عاطفي و جنسي قبل از شروع يك زندگي مشترك . مسلما بعد مشكلاتي بروز خواهد كرد كما اينكه نمي توانيم خود را قول بزنيم شاهد آن هستيم انسانها تا قبل از قرار گرفتن در يك مسير مشترك بايد خيلي از نياز ها يشان رفع گرد تا دست به يك تصميم و انتخاب عاقلانه و درست بزنند . تا از فرصت هاي پيش امده فقط به نفع ايجاد رابطه هاي پنهاني استفاده نكنند اصلا بايد از اينم حيث به بي نيازي برسند . ولي در حال حاضر بيشتر پر از نياز هستند چون آن زمان كه بايد كودكي كنند فرصتي ايجاد نشده آن زمان كه بايد نوجواني كنند نكردند ان زمان كه بايد جواني كنند نشده كه بكنند فاصله بين كودكي و جواني و وارد شدن به يم زندگي مشترك اكثر با يك پرش پر زا نياز هاي همه دوران بوده كه مشكل ساز مي گردد . خانواده ها بايد هوشيار باشند براي فرزندانشان چه دختر و چه پسر فرصت هاي سالم را در هر دوران زا زندگي فرزندانششان بر حسب نياز هاي آن دوران فراهم كنند .

 81. خانم نیلو کاملا با شما موافقم و خیلی درست ریشه یابی کردید اما حالا بحث اینجاست که پدران و مادران فرهیخته ای نبوده اند تا فرزندانشان را درست هدایت کنند و اکنون جامعه به اینجا رسیده که رسیده حالا باید چکار کنیم با این نسلی که پر از عقده های گذشته و تنشهای امروز است با این خانواده های از هم پاشیده یا به ظاهر خانواده جهت حفظ آبرو و …

 82. سلام من موندم چرا آقايون تنوع طلب كه هيچ كدام از جنبه هاي دينشومو رعايت نمي كنند به انجام اين جنبه از دينشون اصرار مي كنند؟!!!

 83. سلام من با نظرات این خانوم موافقم فقط کاش تو جامعه جاافتاده بود واقایون بیشترمراعات اینگونه خانومها رابامسایلشون میکردن تااگه کسی موقعیتشو داشت برای پیدا کردن اون اونقدر اذیت نشه

 84. دوباره سلام.امروز اتفاقی وارد این سایت شدم و دیدم هنوز بازار نظر دادن در مورد ازدواج موقت داغه.یکی می گه مهریه زنا باعث دلسردی مرد میشه.یکی گفته مردا حق دارن که به آغوش یه زن دیگه پناه ببرن. یکی گفته زنا حق دارن با ازدواج موقت هم به خودشون و هم به مردای مثل خودشون حال بدن… اما من به عنوان یه زن چیزی رو که از احساسات زنانه درک می کنم رو میگم.قطعاً ازدواج موقت جز سوء استفاده از بدن زن نیست.شاید اون زنی که وارد این رابطه میشه هم به لذتهایی برسه ولی باید پرسید به چه قیمت؟.لعنت به این میل جنسی که ما بی ارادگی ها و ضعف های خودمون را بهش نسبت میدیم.مگه ما انسان نیستیم.اگه قراره هر موقع حوسمون زد بالا دنبال برآورده کردنش باشیم چه فرقی با این حیوانات معصوم که ما آدمها بد نامشون کردیم داریم؟همه این حرفها بهانه است.توجیه کردنه….چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند…

  • باسلام مثل اینکه شما منظور اصلی ازدواج را متوجه نشدی.منظور ارضای میل جنسی (یاهمان حیوانیه) وبعد ادامه نسل وپس از ان ایجاد کانون گرم خانواده .جون همه که از اول با شناخت و عشق زندگی را شروع تمیکنند.بنابراین وقتی مورد اول رعایت نشه مطمئن باشید که به صورت یا حرام (گوشه خیابانا)و یا شرعی (متعه) انجام میشه .حالا اگر حرامی باشه چون بی قاعده است بصورت تکرار و عادت درمیاد.واگر شرعی باشه لااقل اندکی تعهد و تعقل را فراهم می کنه که با هر کسی و هر شرایطی اون کار انجام نشه.فکر میکنید کدوم بهتره؟ این صحبتا که انجام میشهبرای اینه که بین بد و بدتر کدوم بهتره وگرنه شمافکرمیکنین اون خانمها عقلشون نمیرسه که ازدواج دائم بهتره یا اون اقا دیوانه اس خرج دو خانوار را بدهد ؟پس اینکار باعث میشه لااقل افراد بدون تفکر و تعهد حرکتی نکنند . والا وضعیت همان شهر بلبشویی میشه که هرخانم متأهل و متعهدی در خیابانهای شهر باید گرفتار ادمهای بیتعهدی باشه که دنبال دو ساعت سوئ استفاذه هستند .باید دنبال راه حل بود و یکی اش اینه که باید به زنان مطلقه و بی سر پرست در آمد ماهیانه ای داده شود تا به خاطر عدم نأمین مالی الزام به شریک شدن خانه دیگری را نداشته باشند.

 85. اقا امین دادی؟؟؟
  مثل اینکه خودتو به خنگی زدی؟
  تو که ادعا میکنی مسلمون دواتیشه ای و حلال و حروم سرت میشه پس
  جرا از سنت پیغمبرت بی خبری؟
  مگه مهریه سنت پیغمبرت نیست؟؟
  همیشه اینو بدون که جواب… های …هوی… ؟؟ هر کسی با خوندون دیدگاهت به این نتیجه می رسه
  که انقدر خانم سابقت رو اذیت وازارکردی که اون خواسته با این روش حسابی بچزونتت!!!
  این همه زن بدون دریافت پشیزی از شوهراشون دارن زندگی می کنن…. یا به هر قیمتی می خوان جدا بشن یه چیزی هم دستی بهشون میدن که دیگه ریختشونو نبینن…..
  البته نمیدونستم که معنی هدیه دادن !!!… یعنی خریدن طرف مقابل..؟؟؟؟….. معلومه خیلی از خانوما عقده داری؟؟؟… ضمنا اینجا ایرانه..!! .. عربستان نیست که تعدد زوجات داشته باشیم … اینجا مردی بخواهد همچین کاری بکنه همسرش میتونه بفرستتش اب خنک میل کنه؟؟؟… در ضمن هیچ کجای قران نیامده که مردی بتونه بیش از یک همسر داشته باشد … چون مرد عادل نداریم….!!!!… پس زیادی جوش نزن اقا امین… واقا علی که حرفای اقا امین رو تائید کردی؟؟؟!!!

 86. نیلو خانم
  شما که فقط یک طرفه به نیازهای مردا توجه دارین . پس زنها چی؟
  نکنه زنها بجای پوست و گوشت واستخوون از چوب واهن وگچ ساخته شدند؟ با افکاری نظیر شما خانمها مردا پرورش می یابند واخرش وضع جامعه ما همین میشه که راحتتر به فساد بپردازند.!!!!
  ریشه همه ی این بدبختی ها به تربیت اولیه بر می گرده که بین تربیت دخترا وپسرا تفاوت قایل می شوند…
  اگر این اصول از اول رعایت می شد؟؟ جامعه ما وضعیت بهتری داشت….

 87. خیلی جالب بود این همه نظر متفاوت هم در نوع خودش بی نظیره

 88. اگر مشکلات جامعه را هم با این دقت موشکافانه تحلیل وبررسی می کردن . در حال حاضر یک جامعه ی آر مانی داشتیم که از بیکاری و اعتیاد و فساد وفقر خبری نبود . و هیچ مردی به همسر وفرزندانش خیانت نمی کرد و بالعکس. و همه در رفاه و اعتماد به دیگران زندگی سرشار از شادی داشتند. ای کاش زنان ومردان جامعه ی ما به مسایل زندگی با دید بازتر وانسانی تر بدور از بدبینی نگاه کنند تا شاید از مسائل بد و غیر اخلاقی جامعه نجات پیدا کنیم. وبجای بحث پیرامون مسائل جنبی به مشکلات اساسی جامعه رسیدگی شود تا شاید از این همه بدبینی نجات یابیم.

 89. به مردان جامعه بعنوان برادر کوچک پیشنهاد میدم که هر کجا بروید آسمان همین رنگه. بجای از هم پاشیدن زندگی و کم تحملی راجع به شریک زندگیتان . تلاش کنید با حوصله وتحمل بیشتر درمورد همسرتان . زندگیتون را با همسرتون مثل یک دوست خوب بسازید تا از رابطه تون بیشترین لذت رو ببرید و همسرتون همیشه براتون تازگی ونشاط بهمراه داشته باشه . چون خیانت که باشه پشت بندش دروغگویی وسایر گناها هم رو در کنارش داریم…. و نهایت به بن بست می رسیم.

 90. من از همه شما آقایانی که موافق چند همسری هستید تنها یک سوال دارم.اگر همسر شما بدون در نظر گرفتن مسایل شرعی یک چنین کاری کند شما چه احساسی پیدا می کنید؟چرا فقط برای چند لحظه فکر نمیکنید که همسر شما هم اگر شما با شخص دیگری ارتباط برقرار کنید به همان اندازه شما و یا حتی بیشتر عذاب می کشد.

 91. از همه سرورانم تقاضا میکنم تا پایان مطلب را با تامل بیشتری مطالعه بفرمایند. من فقط نظر بعضی از عزیزان رو خوندم ولی به عنوان یه مسلمان باید بگم که اگه خدا چیزی رو قرار داده ما باید تسلیم باشیم وباید بپذیریم که عقل ما فقط میتونه محدود فکر بکنه وشاید هیچوقت نتونیم به عمق مسئله پی ببریم.تا الان 28 سال از خدا عمر گرفتم 8ساله که ازدواج کردم و یه بچه 3ساله دارم وهمه جور مشکلی توی زندگیم داشتم وبا توکل به خدا یا حلشون کردم ویا باهاشون کنار اومدم یه وقتایی هم غر زدم اینا رو گفتم که بدونید منم مثل همه شما یه ادم معمولی ونه نازپرورده هستم.اول بدونیم مشکل جامعه ما اینه که اشتباه ازدواج میکنیم بعد اشتباه بعدی بدون اینکه هزار تا راه درست وکارشناسی رو استفاده کنیم طلاق میگیریم ویه دنیا مشکل اول برای خودمون وبه همین ترتیب تا جامعه ایجاد میکنیم حالا موندیم تنها با بسیاری از نیازها وخواسته های طبیعی حالا شما بگین در جامعه ما چقدر زن ومردهای مطلقه محترم حاصل از یه تصمیم غلطوبا عرض پوزش تربیتی که منجر به تصمیم صحیح شود داریم.اگر که ما از کودکی وتا بزرگسالی پله پله با درک درست از واقعیتها بزرگ شویم وبه بینشی در زندگی برسیم اونوقته که دچار این معضلات نمیشیم و تعداد خانمهای مطلقه پایین میاد والبته هستن مردهایی که اون ویژگی های لازمرو که خود خدا گفته دارن تا به همین خانم محترم حامی باشه و وسیله ای از طرف خدا تا این مشکلات دامن گیر یه جامعه نشه.در مورد قدیمها هم اینجوری بود که کمتر مردی پنهانی ازدواج میکرد اون خانم محترم دوم هم جایگاه خودش رو میدونست در بیشتر موارد زن اول سر جای خودش بود ومرد هم احترامش رو حفظ میکرد ولی الان زن دوم یا رابطه دوم برای زن اول یعنی تموم شدن همه چیز ودر بیشتر موارد زن دوم هم میخواد بیاد ومالک بشه و رقبت رو ببره. به همین دلیله که ما حالت تدافعی رو از قبل گرفتیم که مبادا کسی وارد زندگیمون بشه والبته همینم به زندگیمون لطمه میزنه و بیشتر دعواهامون سر همین چیزاست پس قبل از هر چیزی مطالعه کنیم به جهان بینی برسیم ودرست تصمیم بگیریم.

 92. dاز همه سرورانم تقاضا میکنم تا پایان مطلب را با تامل بیشتری مطالعه بفرمایند. من فقط نظر بعضی از عزیزان رو خوندم ولی به عنوان یه مسلمان باید بگم که اگه خدا چیزی رو قرار داده ما باید تسلیم باشیم وباید بپذیریم که عقل ما فقط میتونه محدود فکر بکنه وشاید هیچوقت نتونیم به عمق مسئله پی ببریم.تا الان 28 سال از خدا عمر گرفتم 8ساله که ازدواج کردم و یه بچه 3ساله دارم وهمه جور مشکلی توی زندگیم داشتم وبا توکل به خدا یا حلشون کردم ویا باهاشون کنار اومدم یه وقتایی هم غر زدم اینا رو گفتم که بدونید منم مثل همه شما یه ادم معمولی ونه نازپرورده هستم.اول بدونیم مشکل جامعه ما اینه که اشتباه ازدواج میکنیم بعد اشتباه بعدی بدون اینکه هزار تا راه درست وکارشناسی رو استفاده کنیم طلاق میگیریم ویه دنیا مشکل اول برای خودمون وبه همین ترتیب تا جامعه ایجاد میکنیم حالا موندیم تنها با بسیاری از نیازها وخواسته های طبیعی حالا شما بگین در جامعه ما چقدر زن ومردهای مطلقه محترم حاصل از یه تصمیم غلطوبا عرض پوزش تربیتی که منجر به تصمیم صحیح شود داریم.اگر که ما از کودکی وتا بزرگسالی پله پله با درک درست از واقعیتها بزرگ شویم وبه بینشی در زندگی برسیم اونوقته که دچار این معضلات نمیشیم و تعداد خانمهای مطلقه پایین میاد والبته هستن مردهایی که اون ویژگی های لازمرو که خود خدا گفته دارن تا به همین خانم محترم حامی باشه و وسیله ای از طرف خدا تا این مشکلات دامن گیر یه جامعه نشه.در مورد قدیمها هم اینجوری بود که کمتر مردی پنهانی ازدواج میکرد اون خانم محترم دوم هم جایگاه خودش رو میدونست در بیشتر موارد زن اول سر جای خودش بود ومرد هم احترامش رو حفظ میکرد ولی الان زن دوم یا رابطه دوم برای زن اول یعنی تموم شدن همه چیز ودر بیشتر موارد زن دوم هم میخواد بیاد ومالک بشه و رقبت رو ببره. به همین دلیله که ما حالت تدافعی رو از قبل گرفتیم که مبادا کسی وارد زندگیمون بشه والبته همینم به زندگیمون لطمه میزنه و بیشتر دعواهامون سر همین چیزاست پس قبل از هر چیزی مطالعه کنیم به جهان بینی برسیم ودرست تصمیم بگیریم.در مورد خانمها باید بگم من به این فکر رسیدم که خدا چقدر ما رو دست داشته که نخواسته ما زن چند مرد باشیم به دلایل جسمانی عاطفی و هزار تا چیز دیگه زن اینقدر ظریف آفریده شده که طاقت زمختی چند مرد رو نداره واگه وارد رابطه های زیادی بشه روح لطیفش آسیب میبینه شاید در یه رابطه زود گذر یه مرد از راه برسه ومثلا بهش محبت بکنه و ازش تعریف بکنه که این در حالت عادی یه زندگی کمتر اتفاق میفته بازم به هزار تا دلیل (که یکیش خودمون که راحت ظاهر زیبامون رو در اختیار اقایون محترم میذاریم اونام پر توقع میشن بعد کم کم یاد میگیرن با همین چیزا رو اعصاب مبارک همسرشون راه برن و در بیشتر مواقع متاسفانه در وا قعیت و موقیعت مناسب دست به عمل میزنن واز اون طرف متاسفانه خانمهای محترم بی توجه به منزلت انسانی خود دست به مقابله میزنن واین چرخه معیوب ادامه داره و توجیهش که چرا مردا آره ما نه )ما زن هستیم و خدا به زن قابلیت مادر شدن وپرورش فرزند رو داده چرا به مردا نداده تورو خدا بیایین قدر خودمون رو بدونیم.اگه شما یه خاک خراب داشته باشین آیا گل قشنگی در اون رشد میکنه بیایین ما خاک خودمون رو خراب وآلوده ومریض نکنیم کاری با مردا نداشته باشیم ما درست بشیم اونا هم درست میشن مگر که بیماری روانی داشته باشن که انشالا اینطوری نیست.من با مشکلاتم بزرگ شم در واقع از اونا در جهت رشد خودم استفاده کردم از تجربه دیگران استفاده کنیم همیشه فرصت نیست که خودمون همه چیز رو تجربه کنیم.ودر کلام آخر ما همه مسافر این دنیا هستیم حتی اگه به آخرت هم اعتقد نداسته باشیم میدونیم که یه روز ی دیگه نیستیم پنه در مال دنیا(مرد وزن دوم)طمع کنیم ونه بجنگیم اگه توانایی ایثار و گذشت داریم به شکل صحیح ومنطقی ونه از روی هوا وهوس مال دنیامون رو با یکی دیگه تقسیم کنیم وهزار تا دروغ ودلشکستن رو فدای یه کار مثلاخدا پسندانه نکنیم.حتی اگه یه نفر هم به این قضیه اینقدر سطحی فکر نکنه واسه جامعه امروز ما غنیمته.

 93. salam…man Farbod hastam. dar mavaredi ziyad ba ezdevaje movaghat movafegham..khodam niz dar sharayete khobi baraye in no ezdevaj besar mibaram mamnoon az in maghaleye jalebetan. .

 94. الهه خانم عزیز با روح لطیف
  در طول تاریخ 60% زنان ما مثل شما فکر کردند وکوتاه امدند که امروز این حال و روزمونه عزیز… بهتره کمی منطقی تر فکر کنید ونظر اقای فربد را هم کمی مطالعه کنید وببینید که اقایون کوچکترین توجه ای به احساسات امثال شما ندارند….

 95. سلام
  نیاز جنسی یه مسیله کاملا طبیعیه و زن ومرد هر کدام باید از ان لذت ببرن و اینو هیچ شرع و قانون و انسانیتی قبول نمیکنه که مرد لذت ببره ولی زن اگرم نبرد مجبوره یا اشکالی نداره
  خب خانومای محترم اگه اززندگی تون راضی نیستین حالابه ردلیلی جنسی عاطفی و….یه کوچولو جربزه داشته باش یا مثل ادم باهمسرت مشکلتو درمیان بذار اگه حل شدفبها اگه نشد چراخودتو زجر میدی وحتی ممکنه وسوسه بشی و خیانت کنی خیلی راحت وبا اعتمادبنفس از شوهرت جداشو چراباید توسری خور باشیم
  درضمن به اقای سام حق میدم که لذت زندگی رو با یکی دیگه تجربه کنه بنده خدا سالها داره به زنش اوانس میده که اصلاح بشه وقتی نمیشه پس حقشه که وبایدم به سام حق بده
  چرانبایدمنطقی باشیم من زنم و متاهل واز زندگیمم کاملا راضی هستم ولی اگه من نتونم نیازهای
  شوهرمو براورده نمیکنم پس بهش حق میدم کسی رو برای براورده کردن نیازش حالاهرچی که باشه پیداکنه
  اینجافقط مسیله نیازجنسی نیست لطفا دوستان اینو بفهمید که همسردوم اختیار کردن فقط نیازجنسی بئده شاید طرف اصلا مشکلش یه چیزه دیگه است چراباید بسوزیم وبسازیم

 96. من تمام نظرات رو خونم و نطرات خودمو دسته بندی کردم.1.هیچ مردی به این سوال پاسخ نداد که اگه خانمتون خیانت کنه چه میکنید2.امام علی میگه میتونید ازدواجهای متعدد داشته باشید به شرطی که بتونید مثل من بینشون به عدالت رفتار کنید.کی میتونه عدالت علی رو داشته باشه؟3.مفهوم ازدواج از نظر شما چیه؟من فکر میکنم یعنی به طرف قول میدم که توی این زندگی همه جوره باهاش همراه باشم و با تعهدی که به هم میدیم سعی میکنیم زندگی رو پیش ببریم 4.تصور کنید دوستی 2 جنس موافق که هم خونه ای هستند نمیدونم دوران دانشجوی رو تجربه کردید یا نه اما تو خونه دانشجویی هم خونه ایت رو دوست داری تو کارا به هم کمک میکنید با هم درد و دل میکنید یه کچولو به حل مشکلات هم فکر میکنید نگران دوستتون هستید اما بارها دعوا میکنید سر غذادرست کردن دخل و خرج و..این دعوا می تونه جدامون کنه یا کنار بیایم اگه یه نفر سوم بیاد تو خونه (اون نفر سوم همخونت نباشه)با اون نفر سوم دیگه دعوا ها بدتر میشه چون دیگه خودتو ملزم به این نمیدونی که مشکل رو حل کنی چون یکی دیگه هست که میتونی باهاش بیرون بری و پایه کارات باشه پس زحمت حل مشکل رو به خودت نمیدی(بالاخره اشنایی با ادمایه جدید جذابتره چون یه معمان واست پش وقتو صرف اون میکنی) خلاصه تصمیم میگیری که سال بعد با اون دوست جدیدت هم خونه بشی وقتی هم خونه شدی میبینی همون مشکلات دوباره داره تکرار میشه، غذا درست کردن دخل و خرج … میبینی بازم تنهایی یه دوست خوب نداری که با دلش غذا درست کنه نه بر اساس نوبت وقتی خرج میکنه به دوستی فکر کنه به حساب کتاب…اونجاست که میبینی که جابه جا شدن و شروع یه دوستی جدید فقط وقتتو هدر کرده با همون دوست قبلیتم میتونستی به توافق برسی تازه اون به واسطه دوستی طولانی ترش تعهد بیشتری به دوستی داشت و تو موارد زیادی باهات کنار اومده بود.یه بازیگر خارجی در مورد زندگی با دوامش با همسرش میگفت ما چیزی که خراب شده رو دور نمیندازیم تعمیرش میکنیم.به نطر من به جای ترویج فرهنگ ازدواج مجدد بهتره به افراد جامعه یاد بدیم چطور حرفاشونو به هم بزنن چطور نیاز هاشنو پنهان نکنن.اقای سام چندین سال به نیازش سرپوش گذاشته و بعد… من نمیگم اشتباه کرده ازدواج کرده اما زنش تمام جوونیشو واسش گذاشته یه امر واسه ساختن زنگیشون تلاش کرده واسش بچه اورده تنها گناهشم اینه که ابراز محبت بلد نیست و این حتما یه ریشه روانشناسی داره اما عملا علاقشو ثابت کرده.اما اقای سام هم باید واسه اشتباهش تو ازدواج قرامت بده اما داره زنشو مجازات میکنه

 97. من تمام نظرات رو خونم و نطرات خودمو دسته بندی کردم.1.هیچ مردی به این سوال پاسخ نداد که اگه خانمتون خیانت کنه چه میکنید2.امام علی میگه میتونید ازدواجهای متعدد داشته باشید به شرطی که بتونید مثل من بینشون به عدالت رفتار کنید.کی میتونه عدالت علی رو داشته باشه؟3.مفهوم ازدواج از نظر شما چیه؟من فکر میکنم یعنی به طرف قول میدم که توی این زندگی همه جوره باهاش همراه باشم و با تعهدی که به هم میدیم سعی میکنیم زندگی رو پیش ببریم 4.تصور کنید دوستی 2 جنس موافق که هم خونه ای هستند نمیدونم دوران دانشجوی رو تجربه کردید یا نه اما تو خونه دانشجویی هم خونه ایت رو دوست داری تو کارا به هم کمک میکنید با هم درد و دل میکنید یه کچولو به حل مشکلات هم فکر میکنید نگران دوستتون هستید اما بارها دعوا میکنید سر غذادرست کردن دخل و خرج و..این دعوا می تونه جدامون کنه یا کنار بیایم اگه یه نفر سوم بیاد تو خونه (اون نفر سوم همخونت نباشه)با اون نفر سوم دیگه دعوا ها بدتر میشه چون دیگه خودتو ملزم به این نمیدونی که مشکل رو حل کنی چون یکی دیگه هست که میتونی باهاش بیرون بری و پایه کارات باشه پس زحمت حل مشکل رو به خودت نمیدی(بالاخره اشنایی با ادمایه جدید جذابتره چون یه معمان واست پش وقتو صرف اون میکنی) خلاصه تصمیم میگیری که سال بعد با اون دوست جدیدت هم خونه بشی وقتی هم خونه شدی میبینی همون مشکلات دوباره داره تکرار میشه، غذا درست کردن دخل و خرج … میبینی بازم تنهایی یه دوست خوب نداری که با دلش غذا درست کنه نه بر اساس نوبت وقتی خرج میکنه به دوستی فکر کنه به حساب کتاب…اونجاست که میبینی که جابه جا شدن و شروع یه دوستی جدید فقط وقتتو هدر کرده با همون دوست قبلیتم میتونستی به توافق برسی تازه اون به واسطه دوستی طولانی ترش تعهد بیشتری به دوستی داشت و تو موارد زیادی باهات کنار اومده بود.یه بازیگر خارجی در مورد زندگی با دوامش با همسرش میگفت ما چیزی که خراب شده رو دور نمیندازیم تعمیرش میکنیم.به نطر من به جای ترویج فرهنگ ازدواج مجدد بهتره به افراد جامعه یاد بدیم چطور حرفاشونو به هم بزنن چطور نیاز هاشنو پنهان نکنن.اقای سام چندین سال به نیازش سرپوش گذاشته و بعد… من نمیگم اشتباه کرده ازدواج کرده اما زنش تمام جوونیشو واسش گذاشته یه امر واسه ساختن زنگیشون تلاش کرده واسش بچه اورده تنها گناهشم اینه که ابراز محبت بلد نیست و این حتما یه ریشه روانشناسی داره اما عملا علاقشو ثابت کرده.اما اقای سام هم باید واسه اشتباهش تو ازدواج قرامت بده اما داره زنشو مجازات میکنه

 98. به نظرم همسر دوم بودن خوب نیست اما یه زن بیوه ترجیح میده با یه مرد پولدار متاهل صیغه کنه چون به خاطر ترس از ابروش مجبور مراعات طرف رو بکنه.به هر حال بچه هاش گناه دارن به نطرتون مردی که روح و عشق و علاقشو تو بیرون از خونه جا گذاشته می تونه پدر و همسر خوبی باشه با این اوضاع مالی و درگیریهای کاری چطور یه مرد میتونه به همه امور برسه. فکر نمیکنید حل مشکلش با زنش به هر قیمتی که شده راه اسون تر و بهتری باشه؟ .همه به یه زن مطلقه به عنوان یه طعمه نگاه میکنن واسه پسرها هم جذابیت این جور رابطه بیشتره.این زنا از نظر عاطفی شایدم مالی واقعا بی پناهن همه با احساسشون بازی میکنن با هر بهانه ای میخان که جسمشونو به دست بیارن.تو این فشار هایی که جامعه بهشون میاره انتظار نداشته باشیم که مثل یه قهرمان عمل کنن زنایی که تن به ازدواج موقت میدن بین بد و بدتر بد رو انتخواب میکنن.کسی که ازدواج موقت میکنه یعنی به شرع اعتقاد داره که اگه نداشت ضیغه کردنش پی بود (البته میشه اینطورم فکر کرد که واسه ترس از مامور…. هم صیغه کنه)اما این ادما به صیغه پایبند نمی مونن کسی که صیغه میکنه و پاینده معنی تعهد رو میدونه نمیشه بهش گفت فاحشه.بنطرم نیت خیلی مهمه.

 99. خدا میگه تو رابطتو ضیغه بخونید تا تو شروع رابطه خدا رو به یاد بیارید و در حق هم ظلم نمنید رابطه ای که هدفش فقط رابطه جبسی باشه سراسر ظلمه.این که به طرف فقط به عنوان یه وسیله واسه ارضا شدنت نیگا کنی خورد کردنه شخصیتشه.حالا چه مرد چه زن

 100. الهام خانوم کاملا” موافقم باشما . big likeeeeeeeee

 101. چقدر عالی بود نظرت فاطمه خانوم

 102. با احترام با نظر خانم فاطمه مخالفم وبا نظر خانم سعیده بیشتر موافقم.چرا اینقدر به مسائل سطحی ویک بعدی نگاه میکنیم.

 103. با سلام خدمت همه عزیزان ، مادربزرگم همیشه میگفت مردا مثل بارون بهارن معلوم نیست کی می یان و چقدر دووم دارن متاسفانه اقایون بواسطه فیزیولوژی خاص خودشون دنبال مفاهیمی مثل محبت و عشق جاودانه نیستند یک چهره زیباتر و یا خصوصیاتی برتر خیلی سریع جذبشون میکنه و برعکس خانمها بواسطه ساختارشون همیشه دنبال یک تکیه گاه مطمئن و ابدی هستند ، به نظر شما این دو موجود بسیار متفاوت را چطوری میشه کنار هم نگه داشت ؟

 104. دیدگاه های مناسبی را مطالعه کردم واقعیت یک ارتباط خیلی فراتر از نوشته ها میباشد

 105. بسته دیگه …. چقدر می خواید این موضوع رو کشش بدید؟ سر یه مسئله دیگه با هم بحث کنید …. خسته شدیدیم بابا ؟؟؟!!!!!!

 106. متاسفانه ادعای ما شیعیان خیلی زیاد است اگر ازدواج موقت در کشور یک امر عادی شود و زنها قبول کنند این مسئله را، این مسئله حل شده وجلوی خیلی از گناهان کبیره گرفته میشود. زنها نیز ان موقع به وظائفی را که در قبال شوهرشان دارند را بهتر مراعات خواهند کرد.زن اگر بداند اگر به خواسته های شوهرش توجه نکند راحت میتواند برای خودش صیغه پیدا کند بیشتر به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

  • جناب رضا مگه فقط زن در قبال شوهر وظيفه داره كه يه طرفه به قاضي ميري و ميخواي با اين روش بترسونيش.پس مرداي با بوي پا و دندون زرد و صداي آروغ بلند و جيب خال و روي زياد رو چه جور بايد تنبيه كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 107. من از زندگی یاد گرفتم که هیچوقت کسی که تو موقعیتش نیستم رو مورد سرزنش قرار ندم.ما تو موقعیت سام نیستیم.شاید اون هم حق داشته…تو زندگی مشترک آدم نمی تونه سردی کسی که دوسش داره رو تحمل کنه.از طرفی هم ازدواج دوم رو نمیتونیم تحمل کنیم.شاید سام از اطرافیان کمک می خواست بهتر بود.

 108. سام ایمیلشو گذاشته
  شاید بتونید با اون در مورد کارش از خودش توضیح بخواهید
  شاید واقعا بتونه قانعتون کنه
  هر کی فکر میکنه کارش اشتباه بوده به اون ایمیل بزنه و باهاش بحث کنه

 109. اون نوشته که توی این فضا همه حرفا رو نمیشه زد پس اگه می خواید قانع بشید و یا اونو قانع کنید اینکارو بکنید

 110. من 26 سالمه مجردم و تاکنون 3 تا ازدواج موقت کردم و می دانم که زنا کردم
  صیغه همان رابطه جنسی نامشروع هست که عده ای برای راحتی کار خودشان شرعی اش کردند زنی میشناسم که 25 بار در عرض 7 سال داشته این با هرزگی چه تفاوتی داره ؟ این جور رابطه هم هیچ نفعی نه برای زن و نه برای مرد ندارد برید دنبال ازدواج دائم نشد که نشد دیگر رابطه ها رو ول کنید !!!!!آیا شما راضی می شوید خواهرتان صیغه یک روزه مردی بشود به خدا راضی نمی شوید والسلام

  • فکرمیکنید فرق زنا با ازدواج چیه فقط گفتن آن عبارت شرعی .پس کسی هم که متعه میشه درواقع همان عبارت شرعی را کفته و خودش را مقید کرده.

 111. با سلام به دوستانی که صحبت میکردن
  زندگی سام رو خوندم
  حق داره
  من یه دختری هستم که تو یه خانوده بسیار نا به سامان دنیا آمدم
  وقتی بیست و یک سالم بود تو محل کار با یه آقای متاهل آشنا شدم و بی نهایت جذب همدیگه شدیم.دانشجو بودم و از استاد الهیاتم پرسیدم که آیا می تونم صیغه بشم و اون گفت که بالغ و عاقلی و بله. خلاصه ما محرم شدیم و هر وقت که می تونستیم باهم بودیم.اون سالها به من کمک روحی میکرد تا من درس بخونم و منم کمکش کردم تا اعیادشو که ده سال گرفتارش بود کنار بزاره.و رابطه های نامشروعی که داشت. من تو تمام این 11 سال دیدم که با همه وجود تلاششو کرده تا زن و 2تا بچش تو رفاه کامل باشن. برای خودش لباس نمیخره اما بچه هاش از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدن. منم تو این سالها کارشناسی ارشدم رو گرفتم و تو دانشگاه درس میدم و سرپرستی 4 خواهر و برادرمو به عهده دارم .حالا اگه ما بهم محرم نبودیم اون هنوز معتاد بود ومنم با یه بچه طلاق گرفته بودم و دنبال کار میگشتم.همیشه خداوند رو برای اینکه زندگی مارو با همدیگه پیوند داده شاکریم
  هم مرد و هم زن نیازهایی دارن که اگه تو محیط خانواده برطرف نشه میرن تو خیابون. اسلام دین راحت و انسانی هست این ماییم که با نگاه های دگم و بسته ی خودمون سختش می کنیم.

 112. با سلام همه دیدگاه ها رو کامل خوندم از 14 آذر تا امروز.
  حرف من به همه دوستان از اقای امین دادی تا اقای سام و اقای علی و همه خانومهایی که بعضا به خانم مورد بحث حرف های بدی نسبت دادن فقط یک چیز هست که البته یکی از دوستام هم بهش اشاره کرده بود؛ هموم سخن حضرت علی (ع) که هرچیزی رو برای خودت مچسندی برای دیگران هم بپسند و هر چیزی رو برای خوذت نپسندیدی برای دیگران هم نپسند.
  خانوم ها و اقایان هیچ کدوم نمیتونن خودشون رو جای دیگران بذارن و بگن کارت غلط یا درست بوده
  و تنها این خداست که میتونه راجب کارهای ما قضاوت کنه
  لطفا به خاطر تجربه های تلخ خودمون دیگران رو متهم نکنیم و به هم انگ فساد و فحشا نزنیم
  یاد بگیریم که به زندگی هم احترام بداریم و همه ادما رو با همه خوبیا و بدی هاشون دوست داشته باشیم و برای هم نوع خودمون دل بسوزونیم.
  چه بسا اگر ما تو شرایط دیگران بودیم کارهایی بدتر یا راه حل های بهتری داشتیم.
  کسی چه میدونه؟؟؟؟؟؟
  خواهش میکنم به هم چنگ و دندون نشون ندین.
  من یه دخترم و از طرف پدرم آسیب زیادی به خانوادمون خورده
  اما یاد گرفتم درمورد دیگران قضاوت نکنم
  حتی راجب پدر و مادرم که از نزدیک 27 سال شاهد روابطشون بودم
  اما قاضی بزرگ و عادل اون بالا نشسته
  هر کس تو نست سخن امام علی رو بهش عمل کنه و اویزه گوشش کنه به وجدان خودش رجوع کنه و خودش خودشو قضاوت کنه اونوقت اگر خواست بره صیغه کنه یا بشه یا اگر نخواست نره.
  هر کسی خودش مسئول اعمال خودشه
  دوستان یادتوت نره بزرگ ترین و عادلترین قاضی ما نیستیم.
  قضاوت نکنید!!!!!!!!!!!!!!!

 113. ديدگاه جالبي بود و لي با اين حال بايد به اين فكر كنيم زن بشدت وابسته است و دوست ندارد كسي كه همراه اوست تنهادليلش جنسي باشد

 114. به نظر من مشکل ما بی عدالتی در دین ماست چون توسط مرد ها نوشته شده مشکل در قانون ماست که اون هم توسط مردان و به نفع خودشان نوشته شده و جالب اینجاست که همه از عدالت در دین حرف میزنند و واقعا کدو عدالت؟به نظر من هگه یه زن بخواد به ارزش واقعیش برسه باید دین یعنی ابزار مردان رو کنار بزاره

 115. سلام چرا دوست دارىن براى هر جيز دينمونو زير سؤال ببرين إذن ماهستيم كه نفهميديم دينمون چى ميگه من نوزده ساله دارم با همسرم زندگى ميكنم خودم بعنوان ىك زن متوجه بودم كه مشكلاتى دارم البته نه اينكه مخصوصاً اين مشكلات رو بوجود بيارم بلكه بخاطر ندونستن خيلى چيزا اما در اين نوزده سال بخاطر برخورد خوب وعاقلانه ى همسرم ورفتن به يك سرى كلاسها تؤنستم خواسته هاى اون رو براورده كنم و بخاطر صبر و نجابت او هر روز زندگي مون بهتر از روز قبله در حالي كه اون ميتونس كارى رو كه خيلى مردا در اين شرايط أنجام ميدن بكنه اما به تعهدش پاى بند بود وحتي وقتى به او پيشنهاد دادم كه ميخواى برو زن بكير در جواب به من گفت اون زندگى دىگه زندگى نيست پس بدونين دينمون مشكلى نداره اين ما هستيم كه مشكل داريم وگرنه مرداى إين جورى زيادن كه تو زندگيشون همه چيزو در نظر ميگيرن نه فقط اىن رابطه رو صبر و نجابت نشون ميدن خدا هم كمكشون ميكنه پس بريم دنبال اىر

 116. پس بريم دنبال اىراد خودمون بگرديم نه اينكه دينمونو زير سؤال ببريم اونايي كه پاشون رو پوست خربزه ست فكر ميكنن ازدواج فقط براى اين رابطه است كه تا ديدن از اين لحاظ راضى نشدن برن سراغ ذكي ديگه وبگن اسلام اجازه داده نه عزىزان ازدواج براى تكامل وأرضاي روح وجسم با هم است نه فقط إرضاى جسم وقتى فقط براى إرضاى جسم سراغ ازدواج بريم نتيجه ش ميشه زن دوم و چندم وصيغه اى ولى وقتى در ازدواج هم رضاى خدا نيتت بود وارضاى روح وجسم خودت وشريك زندگيت اون وقت همون اولى چه مرد وچه زن برات كافيه پس اول بياىم خودمونو درست كنيم بعد ببينيم إيراد از ماست يا دينمون

 117. کاشکی شرایط مملکت درست میشد که همه راحت بتونن از راه درست کاری که می‌خوان بکنن

 118. دوست عزیز شوهر شما از حق قانونی و شرعی خودش استفاده نکرده اما در هر صورت به مردا این اجازه داده شده و در انکه بی عدالتی وجود داره شکی نیست من واقعا نمیدونم با این حرفا میخوای چیو ثابت کنی؟

 119. خيلى جالبه شما مبكى اين قانونو مردا نوشتند بعد مبكى بيعدالتى در دينمون در جواب منم ميگى حق قانونى وشرعى شوهرم بوده اگه قانون خودشون نوشتن پس خدايي نيست وحق شرعى وقانونيشون هم حساب نميشه در ثانى مرد بايد با اجازه ى همسر اول زن دوم بگيره اسلام اين قانونو گذاشته وشرطش رو هم گذاشته حالا كدوم زنه كه به شوهرش چنين اجازه اى بده پس مردا هيچ كدوم شرط اسلام رو رعايت نميكنند من هم كه به شوهرم چنين حرفى زدم جدى نگفتم واون خودش ميدونست من ميخوام بگم مرد با وجدان زياده اگر مردا زن دوم ميگيرن فقط براى اينكه أرضا نميشن ايراد از اون مرداس نه دينمون حالا شما مختار ميخواى دينتو كنار بزارى بزار چون داريم لا إكراه فى الدين در پذىرش دين اكراه واجبار نيست اين كه دين ابزار مرده ايراد مرداس ومن واقعاً برام جالبه كه شما دوست عزيز خودت اعتراض دارى كه مردا خودشون اين قانونو نوشتن بعد هم مبكى حق قانونى و شرعى شونه

 120. حقوق زن در اسلام

  سلام به همه عزیزان از خانمها و آقایون محترم
  بنده به هیچ عنوان نمیخوام نظر شخصی خودمو بگم ولی چندتا سوال از همه عزیزان دارم : راجع به هوس ، راجع به بجه ها گفتید ، گفتید ، راجع به بی تعهدی و خیانت گفتین اما از یک بحث کاملا علمی در عین حال اجتماعی بحثی به میان نیامد و این است که چند درصد شما عزیزانی که جوابهای مختلف دادید اصطلاح رخوت جمعیتی به گوشتان خورده است؟ هیچوقت دنبال این بودید ببنیند اگه اسلام این پیشنهاد رو داده چرا داده؟
  فرض کنیم اسلام گفته گوشت خوک حرام است . همه دنبال این رفتند بدانند چرا گوشت خوک حرام است اما میبینیم که همان اروپاییهای گوشت خوک خور به این نتیجه رسیدند که چقدر آلودگی در گوشت خوک است که تا بحال نمیدانستنند
  چیزی که 1400 سال پیش اسلام دستور داده
  حال بدور از همه جانبداری کردنها بیاییم بحث کنیم که چرا اسلام این فرمول را به جامعه پیشنهاد داده است؟
  قطعا منفعاتی و طبیعتا مضراتی پیدا خواهیم کرد
  آیا این حقی که اسلام گذاشته برای احترام به حقوق زن گذاشته یا حقوق مرد؟
  یا هردو؟

 121. نیاز برای همه وجود داره قرار نیست نیازی سرکوب بشه اسلام سرکوب نیاز و نمی خواد مسیر درست برطرف شدن نیاز رو میخواد .توی این مسیر باید دقت کنیم ک در حق دیگران ظلمی نکنیم.اینکه فردی ب خاطر رفع نیاز جسمی و عاطفی وارد زندگی ای بشه ظلم مسلم به تمام اعضای خانواده و اگر خانمی با فراهم نکردن شرایط آرامش همسرش سبب انحراف همسرش بشه ایشون هم ظلم عظیم در حق خودش همسرش فرزندانش و .خانمی دوم خواهد کرد
  به نذر بنده ازدواج موقت حکم عالی از اسلام ک باعث می شه انسان از گرده مسایل حیوانی آزاد شده و انسانی زندگی کنه ب شرطی که بختک زندگی دیگری نشه ک به دردسر بزرگتری دچار شه

 122. ازدواج موقت اصلا کار درستی نیست مخصوصا اینکه زندگی یه نفر دیگه رو نابود کنی

 123. منم کاملا موافقم البته با سارا

 124. من دو ساله که از همسرم جدا شدم و دلیلم عدم علاقه به همسرم بود در حالیکه اون واقعا پسر خوبی بود ولی من در روابط جنسی براش کم میذاشتم وقتی ازش جدا شدم فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم وارد زندگی یه پسر دیگه شدم و باعث شدم اونم از دوس دخترش که بسیار دوسش داشت جدا بشه از طرفی میدونم که همسر سایقم بخاطر فشار و عذابی که بخاطر جدایی از من کشید تصمیم به مجرد زندگی کردن گرفت و با توجه به وضعیت مالی و اجتماعی خوبی که داره خبر دارم الان هر روز با یه دختره در حالیکه پسر خوبی بود.بی تجربگی ناشکیبایی عجول بودن خامی و خودخواهی من چندین زندگی رو به ناکامی کشوند.خدا از من بگذره

  • کاش بعد از پشیمانی دوباره به سمتش بر میگشتید,شاید شانس دوباره ای واستون ایجاد می شد,دلم اندازه دنیا گرفت و متاسف شدم
   کاش مانع جراحات اجتماعی می شدید.

 125. من علی 44 ساله هستم و با نظر شما موافقم و خود من هم بخاطر اینکه خدای نکرده به گناه نیفتم حاضرم با یه خانم مثل شما ازدواج موقت کنم ولی تا الان موفق نشده ام یاریم کنید یا راهنماییم کنید

  • سلام دوستان عزیز
   بنده اکثر پیامهای شما رو به دقت خوندم بعضیها منطقی با این رویداد اجتماعی برخورد کردند بعضیها از روی احساسات اظهار نظر کردن. چیزی که برای همه ما واضح و مبرهن است اینه که دین ما اکمل دینهاست. مطلب دوم اینکه قرآن و دین و ائمه و پیامبران که از ۱۴۰۰ سال پیش آخرالزمان (زمان حال ما) رو پیش بینی کردند دستوراتشون نمیتونه محدود به یک دوره خاص باشه و فقط نحوه نگرشها متفاوت باشه از طرفی نیاز جنسی هم مانند بسیاری از نیازهای دیگر مثل گرسنگی و تشنگی و نیاز به اکسیژن برای بشریت حیاتی است و صراحتاً بیان میکنم هر کس نیاز جنسی را منکر شود به معنای واقعی دروغگو است. از طرفی حضرت علی فرمودند تعدد زوجات در صورتی که بتوانید عدالت را رعایت کیند مجاز است. ولی ضروری نیست در واقع با وضعیت اقتصادی کنونی کشور ما به نظر بنده نمیتوان عدالت را رعایت کرد (البته فقط از جنبه اقتصادی عرض نمودم) و مابقی جوانب بماند و از باب صیغه بنده نظر شرع و دین را قبول دارم با ذکر مثال فرض کنید پسر جوانی که پدرش فوت کرده و سرپرستی خانواده پر جمعیتی را به گردن دارد و امکان ازدواج به لحاظ اقتصادی میسر نیست شما به من بگویید این جوان چه کند آیا به قول دوستان دائم سردی بخورد کافور بخورد شهوتش را سر کوب کند یا دنبال نوامیس مردم باشد آیا بهتر نیست با دختری که متعلقه است و او هم نیز نیاز جنسی به مراتب بیشتر دارد مثلا به مدت چند سال تا فراهم آمدن شرایط نسبی طبق عرف شرع و چارچوب اسلام ارتباط برقرار نماید…ولی با نظر بیشتر دوستان هم موافقم مردی که زن و بچه و زندگی و تمامی امکانات برایش محیاست از سر خودخواهی و هوس و تنوع طلبی دنبال صیغه باشد و به نظرم اسلام هم این موضوع را رد خواهد کرد. به نظرم دین اسلام دین کامل و جامعی است این ما هستیم که با سوء ظن برداشتهای نامناسب از دین داریم والسلام

 126. ایشون می گویند 50،60 سال پیش مردها چند تا زن داشتند.می خواستم بگم اون موقع هم مردم گاری سوار می شدند و هواپیما هم که نبود و حمام عمومی و غیر بهداشتی و کرم ضد آفتاب و….نبود غذاها هم یه جور دیگه بود. چطور بهداشت و تفریح و غذا و تلویزیون وماهواره و ماشین و هواپیما و استخر و هزار تا چیزه خوب دیگه رو می خواهیم ولی به این جا که می رسیم مثل قدیما باشیم؟

 127. دوستان عزيز
  نياز جنسي براي زنان در بهترين شکل يک واقعيت تلخ و براي مردان اوج لذت است. از نظر يک زن ازدواج دائم هم اگر فقط براي رفع نياز جنسي انجام شود، تفاوتي با زنا ندارد، ازدواج موقّت که ديگر جاي خود دارد. متأسفانه ازدواج در جامعه ما تنها يک دروغ فريبنده است که در آن زنان به دنبال رفع نياز مادي و مردان به دنبال رفع نياز جنسي هستند. نتيجه آن هم همين وضعيتي است که مي‌بينيم. آن‌ها که خيلي شجاع باشند تن به طلاق مي‌دهند و ديگران نيز يا مي‌سوزند و مي‌سازند يا روابط پنهاني را انتخاب مي‌کنند.
  حقيقت امر اين است که تکليف ما با خودمان روشن نيست. زنان جامعه ما همسر را شريک همه عواطف و احساسات خود مي‌دانند، بنابراين حتّي اگر يک ازدواج معمولي و بدون عشق نيز داشته باشند، نمي‌توانند مانند زنان عرب به شوهر خود فقط به چشم يک آب‌باريکه نگاه کنند.
  معضلات جامعه نيمه سنّتي و نيمه مدرن ما خيلي عميق تر از اين حرف‌ها است. هر کدوم از ما اگر خيلي زرنگ باشيم فقط مي‌تونيم خودمان را نجات بدهيم. خود من يک دختر 26 ساله مجرد هستم که اگر يک عشق حقيقي را تجربه نکنم هرگز تن به ازدواج نمي‌دهم. به خواهران خودم هم پيشنهاد مي‌کنم به جاي تخطئه مردان سعي کنند تکليفشان را با خودشان روشن کنند، چون مردان تغييرپذير نيستند. قبول کنيم که خيلي وقت‌ها مشکل از خود ما است. اگر مردان در زمينه روابط جنسي آسيب‌پذير هستند، ما نيز از لحاظ عاطفي و احساسي شکننده هستيم. اگر واقعيت‌ها را بپذيريم همه‌مان زندگي بهتري خواهيم داشت.

  • گرچه این پاسخ خیلی دیر نوشته میشود اما دیدم بهتر است جایش خالی نباشد:
   نظرهای بسیار غریب و خطرناکی صادر کردید؟
   به نظر من شما اگر غیر از این سن و تجربه کمی که عنوان کرده اید باشید یعنی خیلی با تجربه هم باشید باز نظرهایتان بسیار شخصی و غیر عادی و غیر عمومی است.
   – شما این قانون رو از کجا آوردید؟ کی گفته نیاز جنسی برای زن در بهترین شکل یک واقعیت تلخ است! شما چه میدانید؟
   – زنا چیست و چرا ازدواج با انگیزه فقط جنسی با آن فرقی ندارد؟
   آیا شما دیدگاه افراطی خاصی را دنبال میکنید؟
   اکیدا کسانی که این دیدگاه را به نیازهای جنسی دارند به مشاوره و مطالعه سفارش میکنم.
   رفع نیاز جنسی در حد متوسط هم برای خیلی از زنان یک تجربه ی شیرین است در حالی که با نظر شما حتی با عشق هم نمیتوان دید مثبتی به آن داشت.
   فرق بین زنا و ازدواج از زمین تا آسمان است. نگرش خود را اصلاح کنید. آیا شما میتوانید و حق دارید به زنی که صرفا برای رفع نیاز جنسی ازدواج کرده است چپ نگاه کنید چه برسد به اینکه به او زناکار بگویید. این خیلی نظر بدی بود.
   – انگیزه ی خیلی از ازدواجها را نادیده گرفته اید. زن مادی و مرد جنسی؟؟؟!! بروید قدری تحقیق کنید کار سختی نیست. شاید اطراف شما فقط از این نوع ازدواج ها بوده و گرنه در جامعه خبرهای دیگری هم هست.
   دیدگاه شما به ازدواج دیگران شاید شبیه کسی باشد که فکر میکند هدف کارگر فقط کسب دستمزد است اما وقتی خوب دقت کنید و بخصوص کارگر موفق و با انگیزه را که همه دنبال آن هستند را ببینید میفهمید که هدف بالاتر از مزد است و وقتی که کار تکمیل شد و ساختمان ساخته شد آنگاه او به هدفش رسید و احساس رضایت میکند.
   در خانواده و ازدواج مسائل مالی حقوقی و هزاران جزئیات و دل مشغولیها وجود دارند رفع نیازهای جنسی و عاطفی و مطالبات وجود دارند اما اینها هدف نیستند هدف ساخت یک زندگی جدید یک خانواده رسیدن به اهداف والای خلقت هر فرد و تربیت فرزندان است. در این میان اگر مثلا کسی دنبال لقمه نانی باشد یا نیازی از همسر خود بطلبد هدفش و وجودش در این نیاز خلاصه نمیشود.

 128. اسلام راه درست را نشان داده و نیازی به توضیح وتفسیر زیاد ندارد

 129. زنا غیرتی شدن. بیخیال حالا اگر لیاقت دارن زندگیشون رو اداره کنن نیازی نیس این و اونو قانع کنن سام میدونه کارش درسته یا نه شما هم میدونید پس ابرت بگیرید به جای نصیحت های احمقانه.

 130. منم کاملا با علی موافقم.و میخوام به همه مردا بگم یادتون باشه که اینجا ایران و همه چیز برای زنا ممنوعه بخصوص دانستن در باره مسایل جنسی

 131. با سلام به دوستان عزیز . نظرات جالبی بود . من با صیغه موقت اصلا موافق نیستم به خاطر اینکه به زن و مرد و زن اول لطمه فراوانی میزنه . در هیچ کجای قرآن هم ذکر نشده . فقط گفته شده که شما میتونید تا 4 تا زن را به عقد دائم خود درآورید به شرطی که به عدالت رفتار کنید .ولی چون حتما نمیتونید به عدالت رفتار کنید پس به همان یکی بسنده کنید .چون ممکنه زیبایی و حسن یکی شما را از عدالت خارج کنه .پس تکلیف آقایان کاملا مشخص شد و با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه بعید میدونم بیش از 90 درصد مردها توانایی گذران دوخانواده را داشته باشند چه برسه به 4 تا. خوب هرکی مردشه بسم ا…!ضمنا آقای سام باید به شما گفت که شاهنامه آخرش خوشه. هنوز مونده تا شما بفهمید چه بر سر خودتون و خانوادتون آوردید. و من مطمئنم شما روزهایی را در تنهایی گریه خواهید کرد و غصه میخورید و پشیمون می شید از کاری که کردید چون به قولی شب شراب نیرزد به بامداد خمار.همینطور میبینم که هیچکس به سوال آقای علی جواب نداد که اگه یه زن مشکل در برطرف شدن نیاز جنسیش داشت دقیقا باید چکار کنه ؟ یکی از دوستان نزدیک من همین مشکل را دارد و با وجودیکه از لحاظ مادی کاملا تامین هست ولی همسرش هیچ کمکی برای رفع این مشکل نداره و توجیهش هم اینه که این مسائل جز بی ارزشترین مسائل زندگیه و هیچ لزومی به رفعش نیست و کلا از رفع مشکلش شانه خالی میکنه. من به همسرم هم گفته ام اگه توانایی تامین مالی و روحی من و بچه ها را داره میتونه بره زن بگیره نه یکی بلکه 4 تا ولی باید دائم باشه چون باید نسبت به زندگی و احساس یک زن احترام بذاره و این قضیه در ازدواج موقت تامین نمیشه. ازدواج موقت به نظر من راهیست برای مردانی هوسباز که نمیخواهند مسئولیت پذیر باشند و راهیست برای یک زن هوسباز که درست تصمیم نمیگیره و شرافت و هویتش خودش را زیر پای مردان دیگر له و لورده میکنه و باعث از هم پاشیدن زندگی دیگران میشه پس فقط کلاه شرعیه.. ضمنا مردها و زنانی که صیغه میکنند.همانطور که این خانم در مصاحبش گفته مشکل روحی دارند و در واقع مریضند. کما که خود این خانم هم خیلی مریضه . اگه خجالت نمیکشه و صیغه میشه پس میتونه یک بار برای همیشه از یک مرد بی همسر که مناسب زندگیش هست بدون خجالت و رودر بایستی خاستگاری کنه و ازش بخواد که همسر دائمش بشه تا انقد از مردای مختلف خفت و تحقیر نبینه. و مطمئنم این جور زنها اینکارو نمیکنند چون دنبال هوس و تنوعند. د

 132. به نام خدا
  ای کسانی که ارضا نفسانیات خودرا به گردن اسلام میگذارید . به خداوند دروغ می بندید و گناه خود را به گردن او می اندازید. از خشم وقهر خداوند نمی ترسید؟چرا قرآن را نمی خوانید؟”آیا از کلام خداوند باخبرید شما میتوانید چهار همسر بگیرید مشروط بر آنکه عدالت را در میان آنان رعایت کنید که البته کسی جز خداوند نمی تواند عدالت را برقرار نماید”ظلم به همسر و فرزندان حق والناس نیست ؟شما که هستید که قلب و روح آنان را به تباهی می کشانید.
  شما پیغمبر را الگو قرار داده ایدولی هیچ رفتار پیغمبر گونه در شما مشاهده نمیشود .به همسرانتان دروغ می گویید و پنهان کاری می کنید. شما که هستید که خود رابا پیغمبر و شرایط خاص او مقایسه میکنید ؟شما درگیر بتهای هوس هستید. اینقدر خدارو شاهد نگیرید با خود و دیگران صادق باشید

  شاید به دلیل مالی یا جنسی یا…زنی مجبور شود تن به ازدواج موقت بدهد.ولی آیا از آه او در برابر بی عدالتیهایتان در امان خواهید بود
  آنهایی که به ادعای خویش همسران بی مهرو محبتشان را تا آخر عمر در کنار خویش نگه میدارندوکسانی را که دوست دارند و معتقدند زندگی را در وجود آنان یافتند وطعم زندگی را با آنان چشیده اند بطور موقت در کنارشان می مانندو احساسات آنان را نادیده میگیرند و بعد به دنبال موقتی دیگر خدارا بهانه میکنندچگونه عدالت را بر پا میدارند ای شمایی که ادعای دین میکنید آیا از خداوند نمی ترسید ؟
  آن خداوندی که برای سرپوش گذاشتن از هوس بازی هایتان از آن دم می زنید چرا قانون طلاق را گذاشته؟غصه بانوان بیشتر از خیانت شما مردان ازنامردی شماست.از عدم شهامتتان.از تعهد دروغین واز اینکه چگونه خود ودیگران را گول میزنید وحتی سر خدا هم کلاه می گذارید .

  من نمیگویم سمندر باش یا پروانه باش
  چون به میدان می روی مردانه باش
  آیا فکر کرده ایدکه وقتی اولین وآخرین راه پس از رسیدن به انتهای خط در یک خانواده فقط طلاق باشد و راه حل بعد ازدواج موقت نباشد . زندگی چقدر زیبا وقشنگ خواهد بود .وقتی دو رابطه فاقد عشق گرمی نشاط و محبت و همدلی باشدبهترین راه طلاق است و در نهایت با تجربه ای که کسب کرده اید ازدواج با فردی همخوان و هماهنگ ودر شان هر دو طرف .
  چرا در یک رابطه مسموم می مانید و جوهر وجودی خود را به فساد و تباهی می کشیدوفضای خانواده را آلوده کرده وآموزش منفی به فرزندان میدهید تا این
  چرخه شوم را نسل به نسل به جامعه تزریق نمایند .

  ای که پنجاه رفت و در خوابی مگر این چند روزو دریابی

  در خاتمه از همه هموطنان عزیزم که این متن را مطالعه مینمایند تقاضا دارم قبل از الگو برداری از فرهنگ های ضعیف و مسئله دار بیگانه که نوع نگرششان به خانواده شدیدا مسموم می باشدتحقیقات گسترده نموده و آفت ها و آسیبهای آن جوامع را بررسی نموده و بهترین ها را وارد فرهنگ متمدن چند هزار ساله خود نمایند. تا به ارتقا سطح انسانی و رشد وتکامل حقیقی خود در پناه خداوندنایل یافته و رو سفیددعوت حق را پذیرا باشند .
  چون خداوند در نهایت با آگاهان است نه کسانی که بر سر خود و دیگران کلاه شرعی میگذارند .

 133. باسلام به دوستان
  من يك خانم متاهل هستم.
  به نظر من يه بد داريم يه بدتر.
  اينكه زيرزيركي و با عذاب وجدان و بعد احتمال يقين ويران كردن يك خانواده يا بدگمانيهاي پس از لورفتن قضيه درصورت ادامه زندگي بافرد مقابل بدتر ماجراست و از سوي ديگر احساس نياز جسمي و روحي قسمت بد ماجراست. پس انسان عاقل ترازو ميگذارد و يك قضيه را سبك و سنگين ميكند.منتها نفس انسان و قدرت شهوت زور بيشتري دارد و آدمها توجيه ميكنند و زندگي خود را فكر ميكنند بهتر ميكنند.البته نه اينكه چون متاهل هستم بگويم.

 134. سلام دوستان، باور کنید اگر خورشید را در دست راستم و ماه را در دست چپم قرار دهند هرگز قانع نخواهم شد که به دختری که برای بار اول و از روی عقل و عشق به او پیشنهاد ازدواج داده ام و مرا به عنوان مرد زندگیش پذیرفته و در شادی ها و سختی ها همیشه در کنارم بوده، خیانت کنم. حتی اگر سرنوشت او را از من بگیرد، هرگز به کسی دیگر فکر نخواهم کرد و باقی عمر را با یاد او خواهم گذراند، و دل خود را به این خوش خواهم کرد که شاید در دنیای دیگر باز به همدیگر برسیم. حالم از ازدواج های موقت و ازدواج های بار چندم و صیغه و … به هم می خورد! به همسرتان وفادرا باشید، برای عشق ارزش قائل شوید، ای اشرف مخلوقات. این که یک رابطه سکسی را امروز شروع کنی و فردا تمام کنی و روز دیگر …! واقعا چطور یکی را فراموش می کنید و به یکی دیگر دل می بندید! راست است که می گویند انسان فراموش کار است!!! ( البته این نظر شخصی بنده هست)

 135. دوستان عزیزاصلامیدونیدچیه؟آدم چه مردچه زن اگه خودشون همدیگه روازته دل بخوان مشکل حله دیگه نه پول نه مهریه نه فامیل وغیرفامیل هیشکدوم باعث اختلاف نمیشه همه چی دست خودزن ومرده خواهشابادیدباز ازدواج کنیدکه دیگه نخواین واسه ازدواج موقتتون هزارآیه ودلیل بیارید.

  • مهرآسا جون
   اخه مشکل آقایون اینه که دلشون مث دروازه میمونه ,هرچنوقت یکی تو دلشون جامیشه,حالا هرچقد همسر شایته و برازنده ای داشته باشن,باز تنوع طلبی عادت روز وماهشونه

 136. سلام
  خدا به همه زن خوب بده، من که از زنم راضیم!
  مهربون، باوفا، از لحاظ جنسی سالم و فعال ولی من قدر ناشناسم.

 137. سلام من اون بالا ها به آقای سام کاملن حق میدم هر چن یه بار دوست دخترم گفت پس تو قبول میکنی چون نمیتونی درس منو ارضا کنی من برم با کسی دیگه و من حرفی برا گفتن نداشتم

 138. خانم های عزیز
  من از شما سوال دارم
  مخصوصا خانمهایی که نیاز جنسی شون بالاست
  اگه شوهرتون نتونه نیاز جنسیتون رو برآورده کنه
  و بهتون محل نزاره
  و شبا پشتشو بهتون بکنه و بخوابه
  چه حسی پیدا میکنین
  چقدر میتونید تحملش کنید
  خواهش می کنم صادقانه جواب بدین

  • اوووووووووووووووووو
   دیگه بحث داره حساس میشه
   ماکه مجردیم
   از این چیزا حالیمون نیس
   ولی ی پایه پیداشه,روی علی آقارو کم کنه,من ممنونش میشم
   دکتر منتظره جوابه
   خانومااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
   نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   صیغه ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   ای بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  • در جواب علی آقا

   چطور آقایون موقع داد زدن از گلو و موقع فحش دادن از زبونشون استفاده میکنن ولی در مورد این مسایل مهم ترجیح میدن سکوت کنن و برن سراغ 1 زن دیگه؟

   این شرایطی که شما گفتی تحملش سخت ولی راه حلش خیانت به همسر و صیغه نیست

   واسم سوال آیا چیزی به اسم انصاف در وجود مردان هست؟

   خدایی دم آقا رضا گرم با این همه وفاداری

  • اون موقع ازش علت اینکارشو میپرسم اگه قانعم کرد وعیب از من بود حتما تلاش میکنم خودمو اصلاح کنم ولی اگه متوجه بشم پای کس دیگه ای در میونه و عاشق کس دیگه ای هس از زندگیش بیرون میرم.صادقانه گفتم

 139. سلام به همه
  من مصاحبه ی خانوم رو خوندم،نظر سام رو خوندم و یکی دو تا دیگه از نظرات ولی بیکار نیستم که این همه چرت و پرت رو بخونم که،22سالمه رشته ی تحصیلیم چیزیه که بعد از 4سال صد در صد امید به خدا شاغلم با ماهی شندر غاز یک و نیم حدودا.اخلاقم جوریه که دنبال دختر مردم نیستم در صورتی که نیاز دارم هم حسی هم عاطفی هم جنسی.ازدواج موقت میکنم 4ساله شرط میکنم اگر اون خانوم همونی باشه که من میخوام تا اخر عمر مال خودمه اگر که نه بای بای میدیم ولی این طور نیست ولش کنم تا اخر عمرم یه چیزی بهش میدم مشکلی داشته باشه هم نوکرشم وسلام

  • بابا رابینهود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • الان اومدی میگی من الم بلم که کارت توجیه بشه؟

   وقتی به این راحتی به این فکر میکنی که ۴ سال موقت با یکی بمونی بعد ۴ سال که خرت از پل گذشت بگی گور باباش این پول رو بگیر تفاهم نداریم و این قد راحت میتونی راج ب زندگیت تصمیم بگیری و نگران از دست رفتنش نباشی واقعا تاسف خوردن ب حالت برای ی دیقته …

   البته بایدم خودتو ب اون راه بزنی چون برای شما مردا (که امثال تو نامردا بهتره ) برات مهم نیس سرنوشت اون زن چی میشه و بعد ۴ سال ک چندرغاز بندازی جلوش اون دیگه موقعیت اجتماعی سابق رو نداره و چون سنش بالاتره خواستگاراش کم میشه

   البته چنین زنی که این شرایط ننگین رو قبول کنه حقشه از این بیشتر هم سرش بیاد…

 140. آقای علی هیچ کس به سوال شما پاسخ نداد.زندگی برای زنهایی که مورد بی مهری همسرشان واقع می شوند به شدت سخت و عذاب آوراست. در اطراف من چندین زن هستند که از رابطه ی جنسیشان با شوهرانشان راضی نیستند. انها هر کاری را که بگویید کرده اند تا همسرانشان به انها توجه کنند اما فایده ای نداشته .یکی از انها میگفت علنا در این مورد با همسرش صحبت کرده اما او هیچ تغییری در رفتار خود نداده و یا دیگری می گفت شاید چون اتاق خواب جداگانه نداریم این طور است وچند برابر حقوق ماهیانه ی خود را صرف ساختن اتاق خواب شیکی کرد اما بازهم فایده ای نداشت. اینها همه خانم های متشخص و دارای فرزند هستند و این مشکل خود را نمی توانند به دکتر و یا روانشناس بگویند چرا که در شهر کوچکی زندگی می کنند و ممکن است سریعا شناخته شوند همه ی انها با افسردگی و غم درونی خود زندگی را می گذرانند. به دلایل زیادی از جمله عدم آگاهی مردان در مورد طرز برطرف کردن نیاز جنسی زنان در دهه های اخیر امار این نوع زنان ناراضی خیلی بالاتر رفته.سوال من اینست راه حل دین اسلام در این موارد چیست؟یکی باید به داد این زنان آبرومند ومقید به خانواده برسد.در اوایل اسلام صحبت از تمکین زن بود ولی حالا با وجود فیلم های سوپر و اینترنت و …. باید صحبت از تمکین مرد شود.واقعا اگر مردی تمکین نکرد چه؟
  در ضمن من به شدت با ازدواج موقت و چند همسری مخالفم .هیـــــــــــــــــچ بهانه ای این کارهای غیر انسانی را توجیه نمی کند

 141. اقای حسن
  که نوشته ای بیکار نیستم که این همه چرت و پرت رو بخونم بر عکس شما من بیکار بودم و همه ی نظراتو خوندم و بد ترینش نظر شما بود که به نظر دیگران اهانت کردین. شما بهتره که بری دنبال همون خانمهای صیغه ای متعدد تا وقتی که یکی رو پیدا کنی تا آخر عمر صاحب بشی. از کامنتت معلومه که چقدر برا خانم ها و جامعه احترام قائلی. چرا که فکر میکنی من که بعد از 4 سال شغلم و حقوقم به جاست. نیاز جنسیم که با این زنها بر طرفه.پس گور بابای مردم و جامعه و اخلاقیات و غیره

 142. یه سوال از این خانوم دارم:
  آیا شما بعد از اینکه با آقایی عقد دائم کردید و خانواده ای تشکیل دادید ناراحت نمیشید همسرتون زن صیغه ای داشته باشه؟

 143. این خانم که باهاش مصاحبه شده همانطور که خواستگارش هم گفت یک فاحشه تمام عیار است

 144. خانمی که صیغه میشود یک فاحشه تمام عیار است

 145. سلام من 43 سالمه هنوز ازدواج نکردم من تمام این مطالب و خوندم واقعا جامعه ما با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنه هر کسی یه دیدگاهی داره همه نظرات محترمه باید دعا کنیم که این مشکلات در بین زوجین حل بشه همه باید تلاش کنن

 146. من با نظر مريم خانم موافقم كسي رو سراغ دارم كه به خاطر يه زن ديگه زندگيش از هم پاشيد طرف هفت سال با خانمش زندگي كرده به خاطر مسايل جزيي جذب يه زن ديگه شد خانم اولش فهميد كارش به طلاق و طلاق كشي رسيد بچه طفلك ٢ ساله بود كه مامان باباش از هم جدا شدن طرف با دوميه ازدواج كرد ولي از اونجايي كه مكافات خونه همين دنياست زن دوميه يك لحظه تو زندگيش آرامش نداره و همش بحث و جدل و فكر اينه كه شوهرش بره سراغ كس ديگه چون دست بالاي دست بسياره و مردي كه به زن اولش وفا نكنه به بعدي هم نميكنه البته زنش هم همين طور!!
  كسايي كه تنها هستن بالاخره فردي هست كه مناسبشون باشه خراب كردن زندگي كس ديگه زندگي نميشه مگر طرف خانمش فوت كرده باشه و ..

 147. پاسخ آقای علی:
  دوست من که این مشکل را داشت پیش دکتر رفتند .آقا درست نشد.پیش مشاور رفتن سفارش کرد که آقا به صورت مصنوعی ارضاش کنه.باز آقا همکاری نکرد..بالاخره هم کلی قرص و دوا بهش دادن که سرد مزاجش کنند.و اخرین راه حلشون این بود که خودارضایی کنه.
  خیلی جوابهای جالبی گرفته بود این بنده خدا.حالا اگه این اقا مشکل سرد مزاجی خانمش را داشت همه چی برعکس میشد.و زود بهش صیغه را تجویز میکردن.

 148. وای سرم سوت کشید,موضوع فوق العاده جالبی بود,ولی دیگه خاب کلافم کرده,شبخوش دوستان

 149. ميدونيد چيه جالبه اگه زن و مرد بدون خوندن صيغه و بدون محرميت با هم باشند با كلاسه و خوبه اما همين كه اسم شرعي اومد بده و فلانو بهمان … اگه آقاهه بره دنبال هوساش اشكالي نداره مرده و ميتونه از پسش برمياد عرضه داره …خانومه بايد تقواپيشه كنه عابد و گوشه نشين بشه و با اميال و خواسته هاش مقابله كنه…
  مشكل دقيقا كجاست؟؟ غريزه جنسي نياز طبيعيه مثل نون و آب لازمه كه برآورده بشه سرپوش گذاشتن رو اون بيماري هاي رواني و جسمي بدنبال داره.. و شدت اين ميل در افراد متفاوته…دين اسلام اگر ازدواج موقت گذاشته جايي ديگه براي مقابله با اين اميال فريضه روزه رو هم گذاشته… ما نمي تونيم براي همه يه نسخه بپيچيم و در موردشون قضاوت كنيم…فزهنگ و ديدگاه هاي ما بايد تغيير كنه و اينكه غني و تقويت بشه..به نظر من صيغه براي افراد عادي نميتونه باشه براي افرادي كه همه جوانب رو در اين نوع رابطه در نظر مي گيرن و رعايت مي كنند يه زن بايد از نظر روحي و رواني بسيار قوي باشه كه زندگي موقت رو مي پذيره و يه مرد هم بايد بتونه از نظر روحي و جسمي فرد مقابلش و در صورت داشتن همسر تعادل رو در اونها نگه داره شناختن مردان هوسران ساده است. پس بحث ازدواج موقت در جامعه ما كه نه به دين كامل عمل ميشه و نه قانوني محكم داريم امري اشتباست و نتيجه اش هم همين هرج و مرج ها و از هم گسيختگي هاي خانواده هاست.. در ضمن به آقايون موافق بگم كه همونطور كه موافقند زن مثل گله و براشون ….. داره چندين برابر اون روحيه زن حساسه و رفتارهاي اشتباه و حرمت شكني ها باعث عذابش ميشه تا جايي كه از اون فرشته يه فاحشه ساخته ميشه پس مراقبت از زن به آقايون هم بستگي داره..

 150. سلام
  به نظرم,جای این همه جنگ و جدال و سعی در قانع کردن همدیگه,فقط کافیه هر عملی که میخاییم انجام بدیم,فقط فقط قبل از انجامش,به وجدانمون رجوع کنیم
  وجدان تنها قاضی بی طرفه که بیشتر از همه ما خدا رو میشناسه

  • کسی از خانمها جواب علی رو نداد که چکار میکنه اگه شوهرش بهش بی محلی کنه
   اگه ادم ح سابش نکنه
   اگه نیازهای جنسیشو برآورده نکنه
   اگه پشتشو بهش کنه و بخوابه
   اگه حتی یه کلمه محبت امیز بهش نگه
   اگه دست نوازش گری نداشته باشه
   اون خانم چکار میکنه
   راستی جواب بدین
   آی خانوما که همش دم از نامردی مردا میزنید اگه تو این موقعیت قرار بگیرید چکار می کنید
   دقیقا زن من الان با من اینطور رفتار میکنه
   همونطور که سام در بالا گفت
   من صددرصد با سام موافقم چون اون هم مثل منه

   • احما خان ذات زن پر از عشق و عاطفه و احساس خلق شده,پس حرف شما سند درستی بر ادعای شما مبنی بر بی مهری همسرتان نیست
    و اگر نمایی از واقعیت زندگیتان باشد,مطمئنم که خود شما هم یک سر این ماجراهستید,م حتما 50%مشکل از جانب شماست
    ه نظر بنده شما قبل از اینکه مث سام,سریع راحتترین راه را انتخاب کنید,بایستی چندین مسیر را طی کنید,که اولین و مهمترین آن صحبتی دو نفره,اصولی و با آرامش و به دور از تنش و توهین و تخریب یکدیگر در مورد این مشکل جدی است
    ورفتن دونفره به کلاسهای مشاوره و انجام کارهای پیشنهادیه مشاور و………………
    که مطمئنم شما هیچوقت این کارهارا انجام نمی دهید و ای موقعیت رو مث آقای سام,غنیمت میدونید واسه خیانت به همسر

    • نه خانم من کلاس مشاوره هم رفته ام البته با این خانم
     میدونید مشاور چی می گفت
     می گفنت خانم قدر شوهرتون رو بدونید
     اون یه فرشته اس
     گفت من با شوهرتون هیچ حرفی ندارم و همه حرفام با شماست
     با اون کلی حرف زد
     راهنمایی کرد
     چند جلسه ولی دریغ از یه ذره تغییر
     میدونید مشکل اصلیش چی بود و هست
     اینکه از جنس مخالف خوشش نمیاد
     همین
     خب این وسط من و امثال من چه کار کنیم
     ما نیازای جنسیومون رو چطور براورده کنیم
     من حاضرم خاک بشم زیر پاش ولی اون نمی فهمه
     نمی خوادم که بفهمه
     کاش می تونستید درک کنید شرایط رو
     بعد نظر بدید
     شماها که مخالف هستید حتما صداتون از جای گرم درمیاد
     حتما طرفتون اینقده خوبه که این حرفا رو میزنید
     میدونید کسی میتونه احساسات و حرفای منو درک کنه که درد کشیده باشه

     • اگه همه حرفاتون عین واقعیت باشه,پس همسرتون از یک بیماری رنج میبره,که نمیخام اسمشو بزارم بیماری روانی,اگر زن یا مردی,از جنس مخالف دوری کنه و خاهان رابطه استاندارد و نرمال با همسرش نباشه,بایستی درمان بشه,شاید دچار ردمزاجی باشه,و 100%حق شما است که با همسرتون رابطه ای حلال و لذت بخش داشته باشید,ولی……….
      اگر در این مسیر به نتیجه ای نرسیدید,خاهش میکنم مث آفای سام,حماقت نکنید,حتما تکلیف زندگیتونو با همسرتون مشخص کنید و بعد با فراغ باز,به یک رابطه سالم با شخص دیگه ای بعنوان همسر فکر کنید.

 151. آقایون خیلی خودخواهید

 152. واقعا متاسفم برای فرهنگ غنی ایرانی که پس از حمله اعراب به ایران، این افکار پست که متعلق به دوران جاهلیت اعراب است در میان مردان ایرانی رواج داده شده است. افکار اعراب پستی را که به غیر از نیازهای جسمی خود و دنیا طلبی به انسانیت هیچ بهایی نمی دادند. آقایان و خانمهای عزیزی که همسر دوم داشتن را چه به صورت موقت و چه به صورت دائم طبق شرع حلال می دانید، آیا هیچوقت به رفتار انسانی هم فکر کرده اید؟
  من خودم در اطرافیان نزدیکم از امثال مردان هوسبازی که کلاه شرعی بر هوسبازی خودشان گذاشتند 2 مورد را از نزدیک دیده ام. به خدا قسم عاقبت هر دوی آنها مانند هم تمام شد. یعنی پس از اینکه تمام دارایی آنها خرج همسر دوم شد، به سمت همان همسر اول که به قول شما برایشان کم و کاستی گذاشته بود بازگشتند. البته این همسران اول هستند که به خاطر خود آنها، آنها را دوباره می پذیرند ولی همسران دوم برایشان مهم نیست طرف مقابلشان چه کسی باشد فقط برایشان مهم است که نیازها و خودخواهی خود را برطرف کنند.
  اگر صحبت های این خانم را بخوانید می بینید که دایم می گوید اگر مردی توانایی مالی را برای همسر دوم داشته باشد مشکلی برای ازدواج مجدد ندارد،”فقط به اموال مرد و تنهایی خودش فکر می کند نه به اینکه بتواند خود را فدای همسرش کند.: ولی همسران اول خود را فدای همسر و فرزندانشان می کنند. همین 2 نفر از اقوام ما هر دو با این کار و تقسیم محبتشان بین دو همسر باعث شدند که فرزندان آنها همیشه سرخورده باشند. این پدری که به خاطر سردی همسرش ازدواج مجدد کرده است، آیا عاطفه پدری ندارد؟ به خدا من می دانم عاقبت فرزندان او چه می شود. ولی مطمئنا برای او همسر و فرزندانش مهم نیستند فقط هوس خودش برایش مهم است. من از نزدیک گریه ها و عقده های درونی فرزندانی که پدرانشان دنبال هوس خود می روند را دیده ام.
  همه شما که این امر را بد نمی دانید، مشکلاتی را که یک زن پس از ازدواج مجدد همسرش با آن دست و پنجه نرم می کند را دیده اید؟ شکست و تنهایی او را دیده اید؟ چرا زنی برای رهایی خودش از تنهایی باید همسر زن دیگری را از او بگیرد و شخص دیگری را تنها کند و فرزندان او را پر از کینه نسبت به پدر خود کند. آیا اولین چیزی که از دین باید یاد بگیریم، انسانیت نیست؟ اگر ازدواج مجدد برای مردان متاهل یک عمر شرعی است، آیا یک امر انسانی نیز هست؟ آیا شکستن یک خانواده و دل همسر و فرزندان انسانی است؟ امیدوارم خدا خودش در آن دنیا عاقبت کار زنان دومی که زندگی مردان را به هم می زنند و مردانی که موجب آزار همسر و فرزندانشان می شوند را به آنها نشان دهد که البته با تجربه ای که دارم می دانم در این دنیا هم به آنها نشان داده می شود.
  خدا از حق خودش می گذرد ولی از حق بندگان نمی گذرد. شکستن دل همسر اول و فرزندانش جبران سختی دارد که هم در این دنیا و هم در آخرت تجربه اش می کنید.

 153. جمیعا سلام
  میگم چ بحثیه آخه
  حالا شما صیغه نشید به بقیه چکار دارید که همتون دارید فتوا میدید
  ول کنید بابا دلتون خوشه
  خوب شایدم حسودیتون میشه
  پاشید برید سر کاروزندگیتون

 154. به نظر من آدم برای هر تصمیمی باید تو شرایطش قرار بگیره همون خانمهایی که میگن صیغه خوب نیست ممکنه وقتی خدای نکرده این مسئله براشون پیش بیاد نظرشون تغییر کنه.

 155. man zan meihkam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mamannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!

 156. man zan meikham mamannnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 157. من نظرات رو خوندم ولی به عنوان یه دختری که تا سن چهل سالگی عشقی رو تجربه نکردم نیازم رو در خودم کشتم باید چیکار کنم فکر میکنم اینکه همسر دوم بودن چیز بدی نیست میتونه یک راه حل خوب برا گناه نکردن و یه راهی باشه که یه نفر رو دوباره به زندگی برگردونی و با یه هدف و امید به آینده زندگی کنی این شما خانمایی که رنج تنهایی و بی همدمی رو تو سن بالا تجربه کرده باشین و نیاز عاطفیتون رفع نشده باشه هرگز این حرفا رو نمیگید نیاز به جنس مخالف یه نیاز یه غریزه درونیه که خدا در وجود ما گذاشته ولی وقتی نتونی برآورده اش کنی باید چه کنی تا کی این نیاز رو باید خفه کنی وقتی میبینی عمر و جوونیت همینجور داره میگذره پس مجبوری مابقی عمرتو به یه رابطه شرعی مخقیانه رو بیاری بعنوان همسر دوم

 158. سلام داش صادق
  میگم اگی مامانت نمیره برات زن بستونه میخای خودم برات آستین بالا بزنم؟
  البت تا حدود شرعیش که یوقت برادران نیروی انتظامی نگیرنم
  والا خودتم پات برسه و مجبور شی که انگارم خیلی دوست داری و شرایطشو نداری ممکنه اینکارو کنی

  یه سوال دیگه:
  هرکس به غیر داش صادق دوست داشت جواب بده
  اگه یه دختر و پسر بخوان باهم دوست باشن و غیر از نیاز عاطفی نیاز جنسی هم رو برطرف کنن، میشه خودشون رو هم صیغه محرمیت بخونن و ….؟
  البته اخوندا مخالفتی ندارن ولی میخوام نظر جمیع دوستانو بدونم
  اینم بگم که این دونفر فقط فقط باهم هستن نه نفر سومی

 159. سلام آبجی شیدا
  شوخی کردم بابا من تازه 18 سالمه زن میخوام چیکار؟!اتفاقا برام عادی شده این کارا؟!از لحظ جنسی کم ولی از لحاظ عاطفی عادیه برام………..آره میتونن باید درست بخونن بدون حتی یه غلط………..!ص ا د ق

 160. سلام آبجی شیدا
  شوخی کردم بابا من تازه ۱۸ سالمه زن میخوام چیکار؟!اتفاقا برام عادی شده این کارا!!!!!از لحظ جنسی کم ولی از لحاظ عاطفی عادیه برام………..آره میتونن باید درست بخونن بدون حتی یه غلط………..!ص ا د ق

 161. سیلام داش صادق توچولو که هم سن تک داااش
  خودمی

  منظورم از طرح این سوال اسن بود که اون دختره دیگه مث این خانم فاحشه شرعی بحساب میاد یا نه؟
  راستی دوست دختر نداری داداش؟

 162. شمام تنا آبجیه منی آبجی شیدا…….الان بدبختانه فاحشه بودن یه شغله ینی به زنی یا دختری!میگن فاحشه که با هر کسی باشه اگه این دختری که تو ازش صحبت میکنی بخواد با یه نفر باشه و به دلیل سنه کمش نمیتونه درباره ی ازدواج با خانوادش صحبت کنه و دنباله برطرف کردن نیاز عاطفیو جنسیشه میتونن با اون پسری که دوسته صیغه موقت بخونن و نیازشونو برطرف کنن به شرط این که با کسه دیگه نره…………..(آبجی من که گفتم واسم عادی شده ینی رفیق دارم که واسم این چیزا عادیه ولی همه واسم ی جورن کسیو ندیدم که فرق بکنه)شرمنده اگه جوابه سوالتو طولانیو پیچیده دادم

 163. البته من تنا ابجی داداشم نیستم اما بمن بیشتر از بقیه ابجیاش وابسته س
  اما خب میتونم تنا ابجی توهم باشم بشرط اینکه داااشم نفهمه چن ممکنه حس حسادت و غیرتش قلمبه شه
  حالا به عنوان تنا ابجیت بگو بینم اونی که تو () نوشتی چیه؟ واضحتر بگو زوووووووووووووود

 164. اخه من ن آبجی دارم ن داداش واسه همین گفتم تو تنا آبجیه منی!!!!!!!!!!!!!!!!دادشت نیاد منو بزنه!؟؟!؟!؟
  ()منظورم این بود با دخترای زیادی رفیق بودم از لحاظ عاطفی دیگه خیلی خیلی نیازم برطرف شده ولی از لحاظ جنسی کم!!!گرفتی چی شد؟!!(من شرایط رابطه ی جنسی رو دارم و راحت میتونم با رفیقام این کارو انجام بدم ولی واسه ی مرد تن ی چیزه بی ارزش ولی برا ی زن……………. !شاید ی دختر بخواد با من رابطه جنسی داشته باش اولین باره که با کسی رفیقه ولی بعدش پشیمون میشه و ارزشه تنشو میفهمه ولی وقتی میفهمه که دیگه دیر شده!!!!بی ارزش شده و این کار براش عادی میشه و با کسای دیگم این کارارو انجام میده واسه همین من هیچ وقت نمیخوام اینطوری بشه من لذتمو ببرم بعد اون ب کثافت کشیده بشه حتی اگرم با کسی دوست بشم که این کارا واسش عادی شده بازم این کارو نمیکنم انقد رو مخش را میرم که دوباره خودش بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • افراااااااااااااااااااااااااااان داداش خودم
   عین داداش توچولویه خودمی مخصوصا اگه همون کمشم انجام ندی
   کیف کردم

 165. سلامتیت>>>>>>>>>>>>>>>>..

 166. عزیزم اولا شمایی که داری تو جامعه ی ایران زندگی می کنی چرا یاد نگرفتی تا الان میل جنسیتو بکشی. هر جامعه ای یه نوع سبک زندگی می طلبه. دوم اینکه تو یک انسانی چرا اینقدر فکر می کنی که به مردها وابسته ای. برو سر کار پول در آر و تنهاییتو با چیزای دیگه پر کن. مثلا درس بخون کاری که این روزا واسه سرکوب نیاز جنسی داره انجام می شه. اینقدر ضعیف نباش. به خودت تکیه کن.

 167. ezdevaje movaghat aslan baraye zan khob nist chon aghayon be rahati baade kam gereftan bikhile hame chi mishan va in zane ke asib mibine. magar inke hadafe zan ham faghat erzae jensi bashe ke dar morede zan in hadaf kheyli kame. be nazare man age zani ba in sharayet bekhad tanha nabashe bayad zerang bashe khodesho dargire chenin rabete haei nakone va donbale marde monaseb baraye ezdevaje daem bashe. aslan az negahe digaran va orf ke begzarim, zan dar in rabete ha mishkane ehsas haye ghashngesh nadide gerefte mishe. in niyaze zane ke mardesh ono baraye hamishe bekhad.

  • سلام
   من حدود دوسال ازدواج مؤقت کردم …………. …………دورانی خوبی است ولی طرف مقابل که خانمی مطلقه است ……….از عُرف جامعه واز ترس خانواده اش ………….محبوریم این ازدواج را مخفی نگهداریم ……..
   چه باید کرد؟

 168. سلام به همه
  من که به قول خودم و جنسیتم مرد حساب میشم هزم این شرایط برای من سخته چه برسه به شما خدای بزرگ انقدر صبر و شکیبایی به ما و همه هموطنای گلمون عطا بفرما که در برابر هر سختی مقاومت داشته باشیم و هممونو عاقبت بخیر کن این خواهر گلمونم در برابر مشکلات پایدار و سربلند بفرما و بهترین هارو از خدا برای شما و افرادی که شرایط شما رو دارن می خواهم انشالله به زودی زود اونی که لیاقت شما هست نصیبتون میشه فقط توکلت به خدا ممنان باشه که خدا ارحم و الراحمینه ……..

 169. سلام
  خودتونو رو با گفته های غلط گول نزنید. نه هیچ مردی، میپذیره که سایه ی یه زن دیگه تو زندگیش باشه و نه هیچ زنی تحمل پذیرش یک زن دیگه رو تو زندگیش داره…..
  عشق اینجوری نیست…..
  پس پیشنهاد بدبد اگه خانمی هم از شوهرش راضی نبود بره با مرد دیگه
  علم اونقر پیشرفت کرده که معلوم بشه بچه متعلق به کدوم مرده…اسلام نگران این موضوع نباشه!!!!!!!!!! حل شده دیگه

 170. سلام اون اقایونی که میگن خانوماشون سردن و هر کاری واسه خوب شدن رابتشون کردنو فایده نداشته باید بگم که خواستن توانستن است.سال 88 نامزد کردم حالم از طرف به هم میخورد.قبول دارم حماقت کردم اما اون موقع اسمشو میزاشتم مصلحت اندیشی.دلم میخواست رابطه خوبی داشته باشم اما با توجه به این که ادم بد بینیم همیشه فک میکردم می خواد گولم بزنه از نظر فرهنگی و شخصیتی نمی تونستم قبولش کنم در نتیجه با این تنفر به این نامزدی ادامه دادم 19 سالم بود و تمام رویاهام مرده بود.با کوچکترین حرفش ناراحت میشدم.دوا را مینداختم طلاق میخواستم پیش همه ضایش میکردم و…..تازه من تو یه شهر دور دانشجو بودمو خیلی کم میدیدمش.اوضاش بدتر از اونی بود که شما تصور مکنید.اما به جورت میگم بهم خیانت نکرد.چون اگه سرش جای دیگه گرم میشد واسه نگه داشتن زندگیمون انقد تلاش نمیکرد.سر و زبون نداشت که حرفای خوب بزنه اما با کاراش سعی میکرد نشون بده دوسم داره هیچوقت خسته نشد تا ازدواج کردیم بازم من ازش دوری میکردم اما کم کم جزب محبت اش شدم و فهمیدم چقد اشتباه کردم حالا همه چی خوبه.همیشه میگم اگه اون صبوری نکرده بود 100 %طلاق گرفته بودیم.بعدشم میشدم مطلقه مثل بره ای که از گله جدا شده یه طعمه مناسب واسه گرگا.توجه کردین(خانوما)تا یه پسر میفهمه مطلقه ای چقد عاشقت میشه؟اصلا نمی خواد تو رو از دس بده به هر دروغی متوسل میشه.من که نمیدونم چرا شما میدونید؟به هر حال خواستم بگم از محبت خارها گل میشود. اگه شما خانومتو دوس داری و براش احترام قاعلی میتونی اوضاع رو درس کنی اما اگه خود خواهی و عیبهای خودتو نمیبینی که هیچ.اونم ادمه دیگه هیشکی از محبت فرار نمیکنه.در ضمن اوناییی که شرع رو علم کردن بگن ببینم شما که متعهد به دین هستین کجای دین میگه دروغ بگین و پنهان کاری کنین؟اقای سام و امسال ایشون اگه فک میکنن حقشونه زن دوم داشته باشن با شجاعت بیشتری این کارو کنن اگه واقعن بدونن کارشون درسته پنهان کاری نمی کنن.من نمیگم ازدواج موقت چیزه خوبیه یا بدیه اما میگم صداقت خوب چیزیه

 171. در ضمن دوستان ببخشید غلط املاییم خیلی زیاده

 172. از نظر منم حق هر آدمی هست که برای خودش همراهی رو داشته باشه موقت و دائمش هم به خود اون آدم ها بستگی داره اما وقتی مشمئز کننده میشه که این قضیه رو به خدا پیغمبر ربط بدیم

 173. ey baba, che dele khoshi darin bazi az shomaha, baba vel konid in harfa ro, az zendegi lezat bebarid, khosh bashid, ezdevaje movaghat hamoon doostie dige, masalan age 4ta kalame arabi bekhooni che farghi mikone akhe?!!! khanoomayi ke migan movaghat bade va bayad montazere ezdevaje daem beshan be ye nokte aslan deghat nemikonan, azizaye man in omretone ke dare migzare, cheshm be ham mizanid mibinid javoonitoon gozashte, albate baraye pesara ham hamine, be nazare man adam ta vaghti javoone va zibayi dare bayad azash lezat bebare, ki midoone gharare farda ham bashe ya na
  ……

 174. سلام
  الان این مصاحبه رو خوندم نظر خودم رو می گم
  به نظرم این خانم از اون اسمی که فرار میکنه همون هست
  ببینید از نطر من ازدواج موقت با ; کار خانم های کنار خیابون و … فرق زیادی نداره فقط با ازدواج موقت یه کلاه شرعی سرش می ذارن
  این خانم که می گه از نظر روحی و جسمی احتیاج داشته خانم های کنار خیابون هم خیلیاشون علاوه به این دو حس نیاز مالی هم دارن پس خودمون رو گول نزنیم
  در ثانی ما مشکل رو با پاک کردن صورت مسئله همیشه حل می کنیم اگه خانمها یا اقایون از رابطه شون ارضا نمی شن که امروز کم هم نیستن واسه اینکه هیچ اموزشی واسه اونا نیست به نظرم باید این مسئله حل شه نه اینکه بگیم این کار و اموزش از نظر اسلام ال و بل … و بعد این کارها رو رواج بدیم می دونین این کار جه خیانتی به زندگی خانواده هاست؟

  به خدا اسلام که می گین شرعی و … این کار رو اینطوری نگفته و پیغمبری هم که تعدد زوجه داشت با کسایی ازدواج می کرد که کس دیگه تو جامعه قبولشون نمی کرد نه اینکه هوس و ….

 175. سلام یه سوال از همگی دارم.پدر شوهرن 59 سالشه بیماری پارکینسون داره و رفته رفته هم بدتر میشه یعنی یه جورایی مغزش داره میخوابه.دکتر گفته باید رابظه زناشویی داشته باشه هر چند به نظر من وضعیتش طوری هست که به سختی میتونه این کارو بکنه.زنش تازه قلبشو عمل کرده و دیابت هم داره و میگه حوصله تمکین رو نداره و مریض هست.حالا ما دنبال یه زن واسه صیغه هستیم تا نذاریم با این سرعت توانایی حرکتیشو از دست بده.حالا زن صیغه ای اونم واسه مردی با این شرایط از کجا بیاریم؟این مرد باید از نظر روحی و جنسی تحریک بشه تا اعصابش از بین نره به نظرتون صیغه کردنش کار بدیه؟

 176. این زن اسلام واقعی را درک کرده. کسانی که به او تهمت زدند باید در اون دنیا جوابگو باشند.

 177. از نظرات کارشناسی من هم استفاده کنید.
  ممنونم

 178. خانم تو میخای واسه نجات خودت یکزن دیگر رو بدبخت کنی که اونم بره از شوهرش طلاق بگیره واسه اینکه شوهرش زن دوم گرفته بعد دوباره یک زن مطلقه دیگه مثل شما بوجود بیاد که اونم بخواد مثل شما فکر کنه بعد بره زن دوم شه تا قیامت این پروسه تکرار بشه این شد راه حل

 179. این خانوم خودش میگه که تا حالا با 4نفر بوده ، ما نمیتونیم درمورد این خانوم قضاوت کنیم ولی خداییش از اینکه خودشو مثل یه عروسک خیمه شب بازی کرده وتو دست اینو اون میچرخه متنفر نیست ،وشما آقای محمد رضا که پیشنهاد میکنید این چند روزه زندگی رو خوش باشین اگه خواستید ازدواج کنید حاضرید با کسی که با چند نفر بوده ازدواج کنید ؟مطمئنا نه
  این کار برا شما آقایون که بد نیست، چون ازش نفع میبرید ولی برا خانوما جز سر خوردگی وسرزنش ودید بد دیگران نسبت به خودش هیچ چیز دیگه ای نداره

 180. سلام.حرفای زیادی به زعم هر کسی در اینجا طرح شد اما بنظرم آنچه که مهمه اولا دردیست که مصاحبه شونده در صحبتاش معلوم واز طرفی عدم رضایت او از وضعیت کنونییش بود. ودر ثانی توصیه ذوستانه من به همه اولا موضوعات روانشناسی و کلا مسایلی که در ارتباط با آدمها مطرح میشود به این سادگی قابل اظهار نظر نیست و در ثانی شرایط هرکس بسته به اقتضای زمانی و مکانی هر فرد فرق میکنه…… ودر آآخر قید همسر موقت رو برای آقایون متاهل کلا بزنید و فراموش کنید

 181. آقای سام حتما یک کاری میکردی که خانمت سرد بوده من خودم وقتی از دست شوهرم ناراحت میشم چون میدونم توبعضی موارد حاضر نیست قبول کنه اشتباه کرده ازش دور میشم هیچ اعتراضی هم به کار اشتباهش نمیکنم

 182. سلام چطوره وقتی اون خانم عقد موقت است اسمش را می گذارند فاحشه ولی بعضی برای بعضی از مردها چه اسمی باید بگذارند که در این رابطه ها آن هم به طور مکرر هستند کاش اسمی هم برای این مردها انتخاب می کردند آقای سام باید خودش همسرش را راضی می کرد تا سردی از طرف ایشان نبیند.

 183. دوستان موضوع کاملا روشن است این مسئله درزمان پیغمبر اتفاق افتاد ودلیلش هم این بودکه چون درآن زمان جنگ زیاد بود ومردان بیشترکشته می شدندویکی از وظایف پیغمبروجانشینانش حفظ جان وناموس مسلمانان است به همین دلیل پیامبر(ص)زنان بیوه را بصورت موقت سرپرستی می نمودند نه برای شهوت رانی.

 184. به امید اینکه هیچکس تنها نباشد

 185. با سلام
  به عقیده من این خانوم هر آنچه را گفته عین واقعیت جامعه ما هست.و متاسفانه بیشتر مردم اسیر حرف و نگاه دیگرانند تا قوانین شرع و دین. وقتی خداوند حد وحدود و حلال و حرام دین خود را با توجه به نیازهای مخلوقاتش مشخص کرده است ما چکاره هستیم که بخواهیم آنرا تغییر بدیم.

 186. یک دختر ایرانی

  باتـــاسف فراوان برای وجود این مردا و این زنا که ذهن آدم رو میبرن به عهد جاهلیتِ عرب های ملخ خور،ایرانی بودنمون کجاست؟عهد و وفا کجاست؟
  این کار چه واسه مردش چه زنش عینه فـــــــاحشـــــــــــگیـــه،وقتی مردی متعهد مشکلی داره ، یا جدا شه یا بسوزه و بسازه،بیخود کرده تعدد زوج داشته باشه؛ مگه ما عربیم؟
  با ترویج این موضوع میخواید به کجا برسید؟این یعنی بی قیدی،هوسبازی،تنوع طلبی
  واقعـــــــــا تاسف داره
  در ضمن در جواب این خانوم هم باید بگم بشــــــــین تا اسب سفیدت بیاد،دلت دل نیست،کاروانسراست خانوم
  همه نیاز دارن اگه قرار باشه همه تن بدن که چه فرقی با فاحشه دارن؟
  هیچ کدومِ این مردای به ظاهر روشنفکر یه همچین زنی رو قبول ندارن واسه ازدواج مگه واسه دستمال کاغذی بودن.
  حرفای این خانوم پر تناقضه،میمردی به جای اینکه الان صبر کنی،اون موقع صبر میکردی،چطور الان نیازِ کوفتیه جنسی نداری؟
  جمع کنید این کلاه شرعیتونو که شرعیت و دین و مذهب رو به گند کشیدید با این استدلالاتون

 187. خدا در قران جندين ايه به مهريه زنان اشاره كرده هيجكس توجه ايي نمي كنه ،يه ايه در سوره نساء اختصاص داده به جند همسري كه اونم در خود قران گفته نكنيد اينكارو جون به ستمكاري كشيده ميشويد، اون موقع اكثر اقايون اين ايه رو به انگشت گرفتن وانقدر توجه نشون ميدن

 188. در اسلام صیغه حرام عقد باید کنند

 189. ازدواج موقت زنا با کلاه شرعی است وای به حال کسانی که این عقیده را رواج میدهند روز قیامت باید پاسخگو باشند. هیچ توجیه شرعی پشت این قضیه وجود ندارد و این کار حرام محض است.

 190. همتون بزنيد به چاك

 191. با سلام به دوستان
  در جواب به آقا امین باید بگم که

  اولا در زمان ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی مهریه ای که تعیین شد مبلغ زیادی نبود که شما به خودتون اجازه میدید به زنها توهین میکنید که کالای خریدنی هستند

  ثانیا در اسلام صراحتا بیان شده زن ومرد مساوین و فلسفه حجاب هم همینه که به زن نگاه ابزاری نشود

  سوما مهریه خرج خرید جهیزیه شد

  رسول خدا به حضرت على(علیهماالسلام) فرمود: هم اكنون برخیز زره‎اى را كه برای مهر زهرا قرار دادی، بفروش و بهایش را نزد من حاضر كن تا براى شما جهزیه و اسباب خانه‎اى تهیه نمایم.

  على بن ابى طالب(علیه‎السلام) زره را به بازار برد و فروخت. در روایت مختلف، بهاى آن بین چهارصد و چهارصد و هشتاد و پانصد درهم تعیین شده است.

  تازه الان جالب شد آقا امین در سنت پیامبر ودین اسلام تهیه جهیزیه با مرد

  الان دوست دارم بدونم شما که انقدر به ازدواج موقت به عنوان سنت اسلام باور داری جهیزیه همسرت خودت تهیه کردی یا در آینده خودت میخری؟

  چطور موقع سهم الارث خوبه 2 برابر خواهرت میبری؟ اون موقع اسلام خوبه؟ مهریه خیلی براتون بغرنج؟

  یعنی مهریه کلا کنسل بشه زندگی زناشویی گل و بلبل ؟
  دیگه مردا سراغ هوس نمیرن؟
  عجب…………………

  خدایا کمک کن تو هر شرایطی انصف زیر پا نذاریم و به خودمون اجازه ندیم تا با کفش کسی راه نرفتیم راه رفتن اون شخص قضاوت نکنیم

 192. هیچ دقت کردین که همه جا از وظایف زن در برابر شوهر صحبت میشه؟

  انگار مرد هیچ وظیفه ای نداره و فقط باید از همسرش سرویس بگیره
  انگار همه مردای روی زمین شوهر ایده الی هستن و نقص ندارن/ به خدا بیشتر از زنها نقص دارن ولی نکته ایجاست که تمرکز همش روی وظایف زن
  از بچگی گفتن به زن که اگه شوهرت ارضا نکنی از هر نظر میره سراغ 1 زن دیگه. نتیجشم اینه که مردا پرتوقع بار میان از بچگی

  حالا 1 سوال از آقایون البته تا الان که زیر آبی رفتین و جواب ندادین
  اگه زنتون از زندگی با شما ناراضی باشه بهش حق میدین بجای صحبت منطقی و پیدا کردن راه حل مناسب سریع بره با 1 آقا دیگه عشق تجربه کنه؟

  پس خواهشا اگه میخواین برید با زن های دیگه برید لطفا توجیه شرعی نیارین و تقصیرم گردن زن بیچارتون نندازین

 193. واقعا که روز بروز داره نفرتم از مردای مسلمون بیشتر میشه. آقایونی که میگید شاید یک خانم نتونسته شوهرشو ارضا کنه خوب جدا شه چرا خیانت میکنه خوبه ما زنا هم بریم با یه مرد دیگه رابطه داشته باشیم و همینو به شوهرامون بگیم متاسفم واستون خیلی خودخواهید و انگار مغزاتون کار نمیکنه

 194. من هم رابطه مرد متاهل رو نسبت به زن دیگه بی انصافی می دونم … اما بستگی داره همسر اول چه جور زنی بوده باشه !! صیغه و غیره بوسیله مرد جرمه به نظرتون ؟ ok . ولی : وارد کردن جراحت های روحی به 1 مردی که صبح تا شب جون می کنه جرم نیست ؟؟ کم گذاشتن از لحاظ جنسی و منت گذاشتن بابت رابطه جنسی سرد !! و یا پرتوقعی و داد و بی داد و تحقیر کردن مرد خیانت نیست ؟؟ مدام نق زدن و بی ادبی کردن به جای محبت کرد بی وفایی و نامردی نیست ؟ مدام خونه فامیل وبودن و با دوستها گردش رفتن و مرد رو تنها گذاشتن جرم نیست ؟؟ خودم در آینده اگر همسری داشته باشم که آرامش بهم بده مگه روانی یا عقده ای هستم که بره صیغه کنم یا …. یا بی کار و بی عارم ؟؟ !!!!!!!!!!!

 195. جا داره ی جمله رو بگم و اون اینکه اون بنده خدایی که می گه روپایی ها قبل ازدواجشون حالشو کردن الان به تعبیری با عشق عقل وارد زندگی می شن باید گفت از کی تاالان ایرانی ها با صیغه موقت خیانت کار شد اروپایی ها که هیچ حد مرز رو نمی شناس درس کار؟جای تاسف داره که بعضی ها با چنین تفکراتی خو گرفتن…نمی خوام درباره صیغه نظر بدم ولی باید تمام جوانب کار در نظر گرفته بشه.هرکی به هرکی هم نیس .موفق باشید.سعی کنید در مسایلی که اطلاع ندارید نظر ندید .به مسالیل دینی که می رسی همه مجتهد می شن .سعیکنید در تمام مسایل به اهل فن رجوع کنید خاصه در مسایل دینی .سلیغه ای نیست که هرکی برا خودش بدوزه بره

 196. من جز زنایی هستم که مدافع حقوق مردام دوساله جدا شدم از اولشم مشکلی با این قضیه نداشتم که شوهرم بره زن بگیره اتفاقا همیشه بهش میگفتم میتونی از حقت استفاده کن چند بارم خودم پیشنهاد دادم بهش …طفلی عاشق زنای چش و ابرو مشکی و خوش هیکل بود من اما توپول و سفید …دمش گرم وقتی باهاش مزدوج شدم یه زن گرفته بود من شدم دومی بعد منم الان دوباره گرفته نوش جونش

 197. سلام
  به نظر بنده ابتدا باید روشن کنیم که می خواهیم به موضوع از منظر داخل دین و قران نگاه کنیم یا خارج از دین ؟
  از دو حالت خارج نیست همه ما انسانیم و دارای ویژگی ه ای کاملا انسنانی و هیچ کداممان فرشته و معصوم نیستیم . پس اگر می خواهیم از مظر قران نگاه کنیم بایستی تابع باشیم و تسلیم دستورات آن در غیر اینصورت تکلیفمان روشن است .
  دوستان آنچه در به آن در مورد چند همسری در قرآن ذکر شده جای هیچ شکی نیست پس ما اعلم تر از ذات باری تعالی نسیتیم ( آیا برقراری عدالت را خیلی آسان فرض کرده ایم که به راحتی مدافع چند همسری باشیم ) خداوند متعال شرطی را برای آن نهاده که به نظر خیلی جای تامل دارد . در ضمن در مورد عقد موقت هم باید اضافه کنم بنده موافق آن نیستم و آن را مخالف عقل و قران می دانم چرا که با هوس بازی و روسپیگری تفاوتی ندارد ( قران جند همسری را با شرط برقراری عدالت و مجاز دانسته نه چند شوهری را ؟؟؟) پس لقمه را درست در داخل دهان قرار دهیم نه از پشت گردن . اگر کسی هم غصه ی فساد در جامعه را می خورد باید مطابق با شرع مبلغ این نوع ازدواج باشد. ولا غیر. نیاز زن به مردان و متقابلا نیاز مردان به زنان غیر قابل انکار است یک مرد در هر رابطه قابلیت بارور ساختن یک زن را دارد ولی عملا اگر یک زن با ده نفر هم همخوابگی کند فقط از یک نفر از آنها بارور خواهد شد و تا مدت 9 ماه و در ادامه آن تا چندین ماه این قابلیت را نخواهد داشت . اما یک مرد بنا به مشیتی که خدا بهتر می داند این قابلیت را دارد که چندین زن را بارور سازد . البته این نوعی برتری یا تفاخر برای آقایان نخواهد بود ذات باری تعالی بهتر می داند. بلکه به نظر بنده این تفاوت به خاطر مسئولیت سنگین تری است که بر عهد مردان است و آن اداره زندگی و حفظ امنیت خانواده و حمایت از انها و از منظر دیگر تناسل و ازدیاد جمعیت انسانها بوده . در هر صورت باید با اصول اساسی باز گردیم و موضوع را با صحبت کردن و روشن ساختن ذهن جوانها برایشان حل کنیم.
  تراوش یک ذهن منظم و متعهد به اصول، عمل متعهدانه باید باشد و اگر اینگونه نیست بایستی به اعتقادات و باورهای وی هم شک کنیم.در واقع اگر مسلمانیم باید مسلمان وار فکر و عمل کنیم نه اینکه در ورطه هوا و هوس خود و تبلیغات روشنفکرانه بغلطیم و تمامی آنچه داریم را هم از دست بدهیم.
  والسلام

 198. من که معتقدم عیبی نداره زن مطلقه همسر دوم ویا متعه کسی بشه! من خودم اگر روزی همسرم بخوادش حاضرم برم واسش خواستگاری تا زن دوم بگیره! چون هم وضعیت مالیش خوبه هم ادم خوبیه !

  • فرزند کوروش کبیر

   امثال تو زنای دهاتی هستن که باعث شدن به زنا به چشم کالا و برده ی جنسی نگاه بشه

   • لایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییک …………قطار قطار
    دارین فرزند کوروش کبیر ………..
    تا وقتی امثال شما ها باشند به زن ارزش داده میشود ……….

   • به کسی که در فرهنگش دهاتی بودن شایسته ی توهینه باید چی گفت؟
    تو از کجا محل اونو پیدا کردی؟ خودت کجا بودی؟ انسان هر کجا باشه انسانه و الاغ هر کجا باشه حتی همون الاغه. پس ببین چی هستی نه اینکه از کجا هستی؟
    با کورش هم کاری نداشته باش.
    درود بر همه ی دهاتیها افتخار میکنم اگه منو تو خودشون راه بدن

 199. سلام ساناز خانم شما سرتون جایی نخورده ؟در ضمن اقای امین دادی انوقت که عاشق بودی باید فکر مهریه پانصد میلیون را میکردی نه حالا ؟ امان از نبود عشق من اگر روزی عاشق شدم مهریه را میذارم نهایت عشق تا اخر دنیا

 200. عجبا!!!!!!!!!!!!!!!!

 201. سلام
  من تا حدودی نظرات را خوندم مشکل اصلی ما اینه که فکر نمیکنیم فقط از روی احساس حرف میزنیم اکثر خانمها مخالف همسر موقت هستند یا ارتباط دوستی همسرشون با خانم دیگه در صورتی که اقایان و خانمها اگه درست رفتار کنند و در مقابل هم وظایف جنسی و عاطفی و مالی را درست انجام بدهند نیازی به همسر موقت و دوست دختر و پسر نیست کشش به طرف جنس مخالف همیشه هست ولی شرایطش را کاستی های همسران بوجود میارند:
  پس لطفا وظایف همسری را درست بجا بیارید تا همسر موقت و دوست پسر و … بوجود نیاد.
  خانمهای که به این مصاحبه شونده اعتراض کردند خودشون جای ایشون بودند نیازهای عاطفی و جنسی و مالی را چطور برطرف میکردند بنظرم حداقل کاری که میکردند داشتن دوست پسر بود
  هدف از صیغه داشتن رضایت طرفین است
  خواهش میکنم کمی خودتونو جای شخص مورد ارزیابی بذارید و به کسی توهین نکنید.

 202. خیلی دوست دارم امثال این خانم ها که ظرافت وجود زن را به سخره گرفتند به خودشون یه تلنگر بزنند که خود شما ها یک بلا در جوامع بشری هستید: دلیل اول : رابطه شما با یک مرد متاهل خودش میتونه باعث بشه که رابطه همسر اول با مردش به طلاق بکشه بنابراین یکی به زنان بیوه جامعه اضافه میشه و اگر همین یکی یکی اضافه شدن ها بخواد ادامه پیدا کنه که فساد که چه عرض کنم جامعه رو گند میگیره . خانم اسلام زن و مرد را برای آرامش هم آفریده . کاملا درسته ولی اگه امثال شما بذارن این آرامش دو نفر بهم نخوره که نمیذارید ! ….پس ظرافت زن چی میشه . پس اگر روزی یک زن بخواد بچه دار شود و رحمش باید پاک مطهر باشد چه میشود . آیا زنی که روابط متعدد داشته می تواند ظرافت داشته باشد !!!! خودتان گفتید در هر رابطه ای بخشی از روح خود را گذاشتید ….هر چند که مصاحبه نشون میده از ابتدا این نبودید به مرور ظرافت خود را از دست دادید و این جاست واقعا برای گذشته ات متاسفم و امیدوارم سر خودت کلاه شرعی نذاری .انسانیت هم بخشی از شرع خداست . ……دوم اینکه شما و امثال شما به علت یک ازدواج نادرست که اکثرا هم به دلیل شناخت نادرست بوده داشته اید طلاق گرفته اید و یا حتی قشری از شماها به علت اینکه همسرتون بهتون خیانت کرده ( زن دوم دائم یا موقت ) گرفته جدا شده اید و حالا چشم دیدن زندگی مرد دیگری در کنار همسرش را ندارید خانم اگه به خدا ایمان داری اگه به انسانیت اعتقاد داری نباید اجازه بدی یکی مثل خودت تو یک مسئله خیانت همسر درگیر بشه و چه بسا علاوه بر جدایی دو نفر ، بچه های یک زندگی و سرنوشت آنها منحرف شود و حتی منجر به آسیب های جبران ناپذیر و حتی مرگ اون زن اول بیچاره و یا حتی خانواده های طرفین شود ( به خاطر دقی که شما و امثال شما به خانواده آنها دادند ) خانم مگه رو پیشونی شما نوشته منجی مردها . که برید با ایجاد رابطه یک مرد از مشکلاتش نجات دهید ….هزاران مشاور و روانپزشک هست که این مسئله درست کنه و نیازی به روابط سکسی شما و دلبری هاتون نیست ! دلیل سوم شما و امثال شما با روابطتون حتی با پسر های مجرد باعث شدید که اونها زیر بار ازدواج نروند چرا چون شما ها نمیذارید . دختران باکره و زنان اول زیر دست شما دارند قربانی میشوند .اونوقت مسئولین دنبال این هستند که جمعیت اصلاح کنند . خوب شماها که در روابط موقت نمی تونید بچه دار بشید .پسر که بخاطر رابطه با امثال شما ازدواج نمی کند . کانون زندگی رو از هم میپاشید .جمعیت و تولد را بهم ریختید ….برید دست بردارید.شما فقط باید با مردان مطلقه مثل خودتون ارتباط داشته باشید والسلام

 203. مسأله اینه که در جامعه ما هنوز درست جا نیافتاده که ازدواج دوم حتی موقتش برای چه کسانی است. مردی که زن داره دیگه دلیلی نداره که به زن دیگه ای رجوع کنه چون حتی آیه قرآن هم که درباره ازدواج دوم مرد است فرموده که از می ترسید که عدالت را رعایت نکنید باید حذر کنید عدالت در اینجا حتی در نوع نگاه هم تفسیر می شه پس کار خیلی سختیه چون قطعا هیچ کس نمی تونه به دو نفر با یک چشم نگاه کنه. اما ازدواج موقت برای کسانی است که با وجود میل جنسی اما شرایط برخورداری از آن را به شکل یک ازدواج عرفی که در جامعه ما جا افتاده ندارند یا حتی شرایطی مثل این خانم دارند نه مردی که خانواده داره و حالا هوس دیگری کرده. خیال می کنه داره حلال خدا رو انجام می ده و نمی دونه به شکستن دل زنش و از بین بردن کانون خانواده اش و حتی بی اعتماد کردن دیگران به جامعه چقدر دچار گناه و ایجاد حرام می شود کاش واقعا مسؤلین فرهنگی و اعتقادی مملکت کمی به این مسأله دامنگیر فکر می کردند و فلسفه این حلال خدا رو درست به مردم می فهموندند تا این قدر مشکلات برای کسانی که درگیر این مسأله می شوند بوجود نیاید بعضی این کار را انجام می دهند اما از مسائل شرعی آن آگاهی ندارند اینکه در نوع ازدواج مهریه باید حتما به صورت کاملا مشخص مطرح شود زمان متعه باید به صورت ساعت و حتی دقیقه کاملا مطرح شود و…… این همه بی خردی و نا آگاهی برای مردمی که کامل ترین دین رو دارند واقعا نا امید کنندش

  • با سلام وبا احترام اینکه یک مرد زن دار به فکر زن صیغه ای بیفتد بهتر از آن است که به فکر حرام آن بیفتد بعلاوه شاید مردی از زن خود لذت نمی برد ضمن آنکه نمی خواهد خانواده اش را از دست بدهد لذا حق دارد از زن دیگری به حلال لذت ببرد بدون آنکه دل زنش را بشکند. والسلام

 204. این دری وری ها چیه؟ تبلیغ صیغه می کنید؟؟ زنه خودش میگه با صیغه بدبخت شدم بعد میگه از صیغه دفاع میکنم!! خیلی مسخره ست! جمع کنید بابا!!

 205. سلام به دوستان.
  نظرات ارزشمند دوستان را خواندم و خودم به بیشتر به فکر فرو رفتم که چه باید کرد؟
  تنها نتیجه ای که گرفتم طرح یک سوال از شما پس از توضیح داستان زندگی شخصی ام بود.

  من و همسرم چند ساله حدود 2.5 سال میشه که ازدواج کردیم. و اون تا حد زیادی از نظر روحی خوبه اما جسمی اصلا.
  چون همسرم بیماری واژینیسموس داره (یعنی دخول نا ممکن) تو اینترنت سرچ کنید مطلب زیاده.
  با وجودی که این بیماری یک بیماری جسمی نیست بلکه روحی است، باید بگم که همسرم به دلایل مختلف مثل ترس و یا هر چیز دیگه (که من هیچ وقت تو این زمینه نتونستم درکش کنم) نمیاد دکتر، چند بار هم که به هر طریقی بود رازیش کردم و اومد دکتر های معروف تهران اما بعد از جلسه اول بهونه آورد که به فلان دلیل (که دلیل هاش به نظرم بی منطقه) دیگه نمیام دکتر.

  سوالم اینه شما با این شرایط و همسری که هم دوستش دارید و هم بعد از 2.5 سال هنوز دختره چی کار می کردید؟

  حالا در هر روز هزار ایده مختلف به ذهن من افسرده می رسه که وقتی درست فکر می کنم میبینم درست نیست.
  به این شرح:
  1- اگر طلاقش بدم و برم با یکی دیگه : به روح 2 تا آدم صدمه زدم، هم اون و هم خودم + به روح پدر مادرهامون که وقتی خطبه عقد جاری میشد با چشمان اشک دار از خدا خوشبختی بچه شونو می خواستند.
  و من نباید این ها را خراب کنم
  2- اگر طلاقش ندم و برم با یکی دیگه و خانواده ها نفهمند: به روح همسرم لطمه زدم ، چون ذات هیچ زنی با این سازگار نیست. + اینکه خانمی هم که متعه کنم اون هم راضی نیست فقط مجبوره.
  3-اگر دست روی دست بگذارم که به خودم صدمه زدم، ضمن اینکه با فرض اینکه بتوانم غریزه هایم را سرکوب کنم ، از یه جای دیگه مثل پرخاشگری و تند خویی و … میزنه بیرون.

  سوای تمام این موارد موندم با خدا چه کنم ، خدایی که بهم بی شمار نعمت داده و حالا یک نعمت نداده!!!

  نظر شما صاحب نظران چیست؟

  • سلام مهران خان . با اینکه مدتها از گذاشتن کامنتتون میگذره نمیدونم مطلب منو میخونید یا نه ؟میخوام در مورد زندگیتون بگم و ماجرایی که تعریف کردید.

  • من خودم یکی از کسانی بودم که به این بیماری مبتلا بودم . خیلی خوشحالم که در مورد همسرتون و صدمه ای که ممکنه بخوره حساسید. من هم تقریبا یک سال و اگر دوران عقد را هم اضافه کنیم ( هر چند هیچ تلاش جدی در موردش نداشتیم) یک سال و نیم طول کشید تا این مشکل ما رفع شد . شاید برای خیلیا که این مطلبو میخونن خنده دار باشه ولی من واقعا دچار همچین مشکلی بودم . با وجودیکه عاشق همسرم بوده و هستم ولی بخاطر ترس و درد همیشه از این مساله گریزان بودم . میخوام در مورد احساس خودم بگم میدونم تا حدودی از احساس خانمتون باخبرید ولی شاید بعضی چیزارو ندونید. از این قضیه خیلی ناراحت بودم . احساس شدید ضعف جسمی و روحی داشتم . توی خیابون زن و شوهرای جوان و خندون رو که میدیدم توی چشمام اشک می اومد ولی اونو میخوردم و نشون نمیدادم. از اینکه همسرم رو میدیدم که افسرده و ناراحته غصه میخوردم ول نمیتونستم به ترسم غلبه کنم . به حال دیگران غبطه میخوردم که چرا من باید این مشکل رو داشته باشم . چرا من؟
   انقدر غم و غصه میخوردم که دوست داشتم هر چه زودتر از این زندگی خلاص شم . چند تا پزشک مراجعه کردم ولی فایده نداشت . همیشه اینطور نبود که همسرم صبور باشه . گاهی عصبی میشد گاهی قهر میکرد و گاهی افسرده. من همه این چیزارو میدیدم ولی غیر از غصه خوردن کاری ازم بر نمیامد. اون موقع اطلاعات من در مورد این بیماری خیلی کم بود و با کسی مثل خودم برخورد نداشتم. همین باعث میشد که ترس من بیشتر شه .خودم خیلی سعی میکردم که یه جوری بشه که این مشکل تموم شه ولی نمیشد. فقط اینو میدونم سال اول ازدواج من با اشک و ماتم همراه بود. بالاخره با حرفهای یک خانم دکتر که نقش مشاور را داشت و با درمانهای ساده ایشان مثل دیازپام و ژل و لیدو کایین و مسکن و… به مرور ما موفق شدیم . شما نمیدونید چقدر ما از این مساله به وجد اومدیم . خداراشکر من بالاخره نتیجه صبر همسرم را دیدم و خداراشکر الان بعد از سالها همه چی روبراهه واز وجود همدیگه نهایت لذت رو میبریم.
   شما تا حالا صبر کردی بهتره که بازم صبر کنی . چون اگر جدایی بین شما اتفاق بیفته حکم مرگشو امضا کردی . مطمئن باش اون هم از این قضیه بیشتر از شما عذاب میکشه.
   صبر و ظفر هردو دوستان قدیمیند
   در اثر صبر نوبت ظفر آید

 206. با سلام خدمت اقا مهران وقتی که شرح داستان را خوندم به خدا گریه ام گرفت میدونید چرا ؟؟؟؟؟
  1 از این که هنوز مردانی هستن که عشقه واقعی به همسرانشون دارن این بی نظیره احسنت احسنت وهزار احسنت
  برشما 2 بله واقعا سخته که شما متا هل باشین ولی نیاز جنسی تون هنوز بر طرف نشه …..
  به نظره من البته چون که یه مورد این شکلی تو شهر ما هم بود ولی متا سفانه بعد از 2 ماه به تلاق انجامید
  تنها راه صحبت با همسره گلتون هست خیلی رو راست با هاش صحبت کنید همه چیز را بگین از نیاز جنسی
  تا عشقه پاکتون ایشون باید همه چیز را بدونن که شما به خاطره دوست داشتنشون از اصلی ترین نیازتون
  دارین دور می مونید البته سخته ولی باید همسرتون بدونن شما دارین اذیت می شین این خیلی مهمه اگر خونومها بدونن
  که طرفشون چه عشقه پاکی بهشون دارن خودشون را برای خوشبختی طرف به اب واتیش میزنن راههای پزشکی هم هست
  که میتونید با مشاوره های متفاوت حل کنید امید وارم که مشکله شما هم حل بشه انشاء…….صحبت در درجه اول گفتن واقعیت بدون رودر واسی کارهای پزشکی باز هم براتو ن ارزو میکنم مشکلتون حل بشه انشاء…….

 207. واقعا بعد از شنیدن بعضی از نظر های آقایون هوس باز که دم از شرع و عرف میزنن حالم داره بهم میخوره . قبول کنید که یک مشت آدمهای بی اختیار و هوسران بیشتر نیستید .

 208. در اهل سنت صیغه موقت در هیچ یک از فرقش وجود ندارد.صرفاًجهت اطلاع

 209. به نظر من یه زن متعه فرقی با یه هرزه نداره چون میتونه هرشب تو آغوش یکی باشه و به نظر اون از نظر شرعی مشکلی نداره ولی اینا همش چرته

 210. با سلام و تشکر بابت توجه شما،
  درسته، اما فکر نمیکنم اهمین این موضوع برای همسران روشن نباشه. به خصوص وقتی تحصیل کرده هم باشد.
  البته حتی اگر طرف مقابل از عشقه آدم خبر داشته باشه، براش اهمیتی نداره. به همین خاطره که معمولا میگن در دوران نامزدی خیلی رابطه مون عاشقانه تر بود.
  به نظر میرسه انسان کمبودها و بدی ها را خیلی خیلی خیلی پر رنگ تر از خوبی ها می بینه.

  به هر حال امیدوارم اول بتوانم امید به خوب شدن داشته باشم و بعد واقعا مشکل حل بشه.

 211. اصلا نباید صیغع شه نه با مجرد نه با متاهل
  من پس از 2 ماه از ازدواج با همسرم فهمیدم که قبل از من با یکی از همکاراش صیغه بوده یه زن مطلقه
  باورتون نمیشه ولی دنیا رو سرم خراب شد
  شوهرم در کل آدم خیلی مومن و مذهبیه و من خیلی بهش اعتماددداشتم مثل چشام
  ولی بعد از فهمیدن اون قضیه دیگه اصلا بهش اعتماد ندارم انگار تمام عقاید و ایمان را ازم گرفت
  الان هستم ولی با شک و تردید
  نشد جدا بشم، شایدم خودم نخواستم چون دوستش داشتم، هم خودش را دوست داشتم ، هم آبروش را ….
  اگه به سر کارش زنگ بزنم و نباشه که گوشی را جواب بده میگم حتما با اون زنه است
  باورتون نمیشه ولی زندگی را که با این همه عشق و محبت ساختیم را یه شبه برام جهنم کرد
  مردای مجرد باید خودشون را بزارن جای دختری که یه روزی میخوان باهاش ازدواج کنن که اگه بفهمه چه حالی پیدا میکنه که اگه اونا این را در مورد زنشون بفهمن که قبل ازازدواج با اونا با کس دیگه ای بوده چه حالی پیدا میکنن؟
  اصلا حس خوبی نیست که بفهمی سرت را کلاه گذاشتن و باهات صادق نبودن که بفهمی اینی که الان به تو داره میگه عشقم، عزیزم، گل ناز من ، همین را چند وقت پیش به یکی دیگه میگفته
  خیلی سخته …
  خیلی سخته که بفهمی ….

  • خانم گل فكر نمي كنم ديگه ايشون سراغ اون خانم بره كه اگر اينطور بود با شماه ازدواج نمي كرد. مشگل ايشون عدم صداقتش با شما بوده كا متاسفانه دراين دوره زمانه ادم صادق ناياب شده .حتي اگر كسي بخواد صداقت به خرج بده از عواقبش مي ترسه .كاش درمورد بعضي اخلاقيات خانواده ها بيشتر فرهنگ سازي مي كردن

 212. سلام،من ٣سال ازدواج كردم و يه پسر گل دارم كه با هيچ چيزي در دنيا عوضش نميكنم،الان شش ماهشه،من در حقش خيانت كردم،چون ديگه تحمل زنم وخونوادشو ندارم،خونوادهاي فوقالعاده بي ادب و شر درست كن كه اينو وقتي سام به دنيا اومد فهميدم،البته خودمم مقصرم چون نبايد اينقدر پرروشون ميكردم، هر نوع دخالتي تو زندگيم كردن ولي من آروم موندم ولي وقتي پدر شدم تازه فهميدم كه ميخوان هر جور كه ميخوان بچم رو خودشون بزرگ كنن ،تازه اين اولشه ،از موقعي كه زنم حامله شد به گفته خودش و عدم اطلاع من تا زايمان سام باهام رابطه نداشت،اينو بعدا متوجه شدم كه بهم دروغ گفته،بعد از زايمان هم بر خلاف ميل من تا ٥٠ روز خونه مادرش بود،تا با وساطت دوستان برگشت،و بعد از ١ماه دوباره به بهانه ديگهاي رفت و تا ١ماه ديگه نيومد،كارمون به دادگاه كشيد و برگشت و تا اون لحظه با من رابطه نداشت تقريبا ١سال ميشد،و بعد از ١ماه زندگي مشترك و ٤بار رابطه دوباره به دليل فحاشي و شر درست كردن از طرف اونا الان ١ماهه ديگه هم از هم دوريم،داريم طلاق ميگيريم ولي با دعوا،چون اون ميخواد با دروغ و حيله مهريه و دارو ندارم رو بگيره و من ميخوام اون چيزي كه لياقتش رو داره بهش بدم،به نظر شما من تا كي بايد اين وضع رو تحمل كنم،در ضمن من ٣٢سالم،وضع ماليم خوبه ،خونواده با شخصيتي هم دارم، به نظرتون بهتر بازم صبر كنم تا كي،ديگه خسته شدم،الان وقتي از خونه ميرم بيرون يه حس هيز بودن بهم دست ميده آيا يصيقه كردن ميتونه كمكم كنه يا كسي رو واسه مدتي محرم كنم كه اگه آبمون تو يه جوب رفت بعدش ازدواج كنيم يا به خاطر پسرم از ازدواج دوري كنم كه نكنه زن باباي بدي گيرش بياد؟ لطفا باهام هم فكري كنين

  • سلام علی اقا ببخشید که نظر میدم چون تقریبا هر 2یا3 روز یکبار به این مطلب سر میزنم ومطالبش ر اکه جدید
   باشه می خونم داستان زندگی تون را خوندم خیلی ناراحت شدم که بچه کوچیک دارین الهی بگردم اخه این بچه چه گنا هی
   داره ؟؟؟علی اقا امیدو ارم که مشکلتون با خانمتون حل بشه وبر گردن به خونه ولی خوب اگر خدای نکرده حل نشد وطلاق
   گرفتن(که امیدوارم اتفاق نیفته ) هر گز صیغه موقت نکنید چرا ؟؟؟؟زنی که صیغه موقت میکنه این را مطمئن باشید که زن
   زندگی نیست فقط یه خاطر پول وارضای نیاز های خودش این کارامیکنه از صداقتی که دارین خوشم اومد گفتین حس هیزی
   به هتون دست میده ؟؟چرا چون خانمهایی را که میبینید انگار همین الان از ارایشگاه اومدن بیرون پس این حس هوسه
   نه دوست داشتن ؟؟؟؟اون خانمی که به جای شیک بودن خودش را در معرض چشمهای محرم ونامحرم به نمایش میذاره
   عروسک هست ومطمئن باشید عروسک فقط دنبال بزک ودوزک خودش است نه میتونه مادر ه خوبی برای بچه شما نه زن زندگی ونه اون کسی که شمارا درک کنه وبه ارامش برسونه این نظر من بود بازم امیدوارم که خانمه گلتون برگردن وبه این مراحل نرسد ولی خب اگر رسید حتما ازدواج دائم وموفق داشته باشین انشاء…… ارزوی خانه سبز برایت دارم ای کودک ماه

   • سلام سايه،ممنونم كه نظر دادي ولي از اينكه با همسرم دوباره زير يه سقف باشيم امكانش نيست،دارم تخليه خونه رو ميگيرم كه وسايلشو از
    خونم ببره،من دنبال آسايشم و آدم اجتماعي،از منزوي بودن بدم مياد،در حال حاضر مشكل تنهايي دارم و نميتونم اينو تحمل كنم،دوستانم بهم پيشنهاد ميدن كه يه زني كه شرايط زندگي سختي رو داره صيغه كنم كه هم يه سرپناهي واسه اون باشه هم هر دومون به نيازهامون برسيم،حتي زني كه بچه داره،نميتونم الان واسه ازدواج تصميم بگيرم،شايد از چاله دربيام و بيفتم تو چاه،اين بار بايد با يكي يه مدت باشم تا خوب بشناسمش تا بعد بخوام باهاش ازدواج كنم

    • سلام علی اقا متاسفم که کار به جدایی رسیده اما دوستانتون
     راه خوبی را پیشه پاتون نمی ذارن زنی که بخاد به خاطرشرایط
     سخت زنتون بشه پس عشقش کو ؟؟؟؟؟؟هر زنی براش مهمه
     که بدونه عشقش واقعا اونا هم به خاطره خودش میخاد هم به
     خاطره عشقش اگر بدونه شما فقط بهش ترحم کردی تا تنهایی
     خودتون پر شه میشکنه شما به خاطره تنهاییت حاضری با زن یچه
     دار ازدواج کنید اشتباه نکنید درست تصمیم بگیرید عجله نباید اصلا
     بکنید یاد شکست اول باید براتون تجربه باشه خیلی ها تنها هستن
     اما زود تصمیم نمی گیرن با فکربا عقل تصمیم بگیرید نه با احساساتتون
     نذارید احساس تنهایی وادار به تصمیم اشتباه بکنه راستی فینگلی
     نازتون خوبه ؟؟؟؟؟امید وارم در سایه حضرت حق موفق باشید
     براتون دعا میکنم………اگر عشق واقعی باشه چه مرد چه زن وبخصوص
     زن خودش را به خاطر شوهرش وبچه اش به هر دری میزنه تا خوشبختشون بکنه اینا مطمئن باشید …….در پناه حق

     • مرسي،شايد حق با شما باشه،،پسرمو تو اين ٢ماه فقط ٢بار تو دادگستري ديدم،نميزارن ببينمش،دلم واسش لك زده،

     • علي آقا شايد اينو نخونيد ببخشيد كه وارد بحثتون مي شم .درسته كه ممكنه شرايط طوري باشه كه شخص نياز به داشتن همسر داشته باشه اما چيزي رو كه الان در زندگي مي بينيد بايد تجربه ي خوبي واسه ي آينده تون بشه الان يك مشگل حالا بگيم 10تا مشگل دارين با صيغه واين حرفها مي شه 50تا ..اينو ديدم كه ميگم .دوستان خيلي وقتها راهنماهاي خوبي هستن وخيلي وقتها هم نيستن .چون از بيرون نظاره گر زندگي ما هستن .اما اگه اتفاقات نوخواسته اي پيش بياد شما مي مونيد ومشگلتون .
      از من مي شنويد هيچ وقت هيچ وقت تن به همچين رابطه هائي نديد .
      در پايان مي خواستم به همه ي دوستانم يه نقل قول از استاد بزرگوارم بگم ايشون در دوره ي كارشناسي ما هميشه يه نصيحت به ما ميكرد مي گفت هر وقت كاري رو خواستيد انجام بديد كه در اون ترديد داريد در ذهنتون محاسبه كنيد ببينيد چيزي رو كه به دست مياريد بيشتر ازچيز هايي هست كه از دست مي دهيد ؟؟اگه واقعا اينطور بود اون كار رو انجام بديد .جمله ي ساده اي است اما پر مغز وهنوزم كه هنوزه بعداز مدتها هروقت درشك وترديد هستم اين جمله رو درذهنم مي گذرونم وبه نتايج خوبي مي رسم .
      انسان بزرگ وعاقل كاري رو مي كنه كه نتايج سطحي وذودگذر نداشته باشه كاري روي ميكنه كه پايدار باشه وتا حد ممكن درست
      موفق باشيد

     • به نظر من اگه تصمیم بر جدائی دارین وفکر هاتون رو کردین حتما عملی کنید .اگه ازنظر مالی تامین هستین وپرداخت مهریه به روند زندگیتون خللی وارد نمی کنه این کارو انجام بدین من حس شمارو می فهمم که اینکه آیا یه نفر استحقاق داره یا نه ؟اما می دونین هر انتخاب اشتباهی یه بهائی داره وشما هم بگید این تجربه ای بود که بدست آوردم …اگه الان هم این فکر رو ندارین وروی حرفتون مصر هستین مطمئن باشین چند سال دیگه به حرفم می رسین ..وقتی مجبور شدین همه ی مهریه رو بدین وکلی از وقت وعمر با ارزشتون در راهروهای دادگاه گذشته وبچه تون هم بزرگ شده …
      وقتی جدا شدین سعی کنین این بار انتخاب بجا وشایسته ای مناسب شانتون داشته باشین .اگه درست قدم بردارین موفق می شین

 213. اي بابا چقدر بحث؟. اين خانوم بنده خدا كه خودش هم اعتراف كرد كه اشتباه كرده و متعه يك خودكشي تدريجي است. و ديگه اينكار و نمي كنه و منتظر يك ازدواج دائم مي شود. درسته راه هاي شرعي و ميانبر است ولي اگر اين خانوم از همان اول با اينكه نياز روحي و جسمي داشت صبر پيشه مي كرد و به خدا و ائمه متوسل مي شد. شرايط ازدواج دائم كه پيش آمد مجبور به گفتن حقايق نامطلوب نمي شد و چه بسا زودتر ازدواج دائم مي كرد. كه خداوند مطمئنا كمكش مي كرد ولي از نتايج صحبتهاي ايشان معلوم است كه اينكار براي يك خانم وجه‌ي خوبي ندارد.والسلام

 214. از نظر شرعی وقتی مشکلی نیست . چه اشکالی داره

 215. من با سایه موافقم

 216. من این کار رو کار درستی نمیدونم غیر از اینکه باعث میشه انگشت نما بشی خیلی دردسر داره

  کلا ازدواج موقت یا صیغه کردن کار راحتیه ولی اگه تو عمق ماجرا بری میبینی که این هم اون زندگی نیست که میخوای

  دلایلش هم فقط و فقط نبودن عشق و اعتماد و دلگرمی به هم دیگس اگه زنی به شوهرش این چیزها رو نده صد در صد شوهرش میره بیرون از خونه نیازهاش رو پیدا میکنه همینطور زن هیچ فرقی نداره

  احتمالا ازدواج موقت ، از چاله به چاه افتادنه

  تصور کنید که دختری پولدار با پسری که شرایط مالیش به مراتب از دختره پایین تره ازدواج میکنه و بعد از چند وقت هی وضعیت مالیشو تو سر شوهرش میزنه و مرد دلزده میشه و شروع به یک رابطه جدید میکنه خب این اتفاق مسببش فقط زنه نیست خود مرد هم باید با عقل و منطقش تصمیم میگرفت

  در کل یه طرفه نباید تصمیم گرفت

 217. سلام میدونم هرکسی با توجه به دیدگاه خودش حرف میزنه اما بهتر اینکه زود قضاوت کنیم ببینم علت این نابسامانی ها توجامعه ما از چی نشات میگره یک زن از نظر عاطفی شکست پذیر ویک مرد از نظر نیاز جنسی این شکستو متحمل میشه به نظرمن یه زن قبل از اینکه بخواهد نقش همسریشو ایفا کنه بهتر با همسرش دوست باشه .دوتا دوست بهتر همدیگه رو درک میکننبد البته دوستان واقعی امیدوارم زندگی بر طبق آرزوهامون پیش بره

 218. با خودتون صادق باشین حداقل

  این خانم فاحشه اس.با ۴نفر خوابیده،مردایی هم که زن دارن و صیغه میکنن هرزه هستند.نیاز عاطفی چیه خودتونو گول میزنید؟همش واسه نیاز جنسیتونه،کسی نیاد بگه داری تهمت میزنی عین حقیقته.تویی که صیغه میکنی بدون اینکه زنت بفهمه بدبخت حقیر تو اگه ادم بودی که مشکلتو حل میکردی. زنی که حاضری صیغه بشی اونم با ۴نفر تو هیچ فرقی با فاحشه نداری.تهمتم نیس قیامت خودم گردن میگیرم.به خاطر ادبیات تندم معذرت میخوام.یه سریا خیلی دور ورداشتن.تویی که با صیغه موافقی اگه خواهر خودت یا دخترت بعد طلاق بخواد صیغه بشه قبول میکنی؟پس ساکت.خود فاحشه هم گفته صیغه یعنی مرگ تدریجی.هوس بازای پست.طلاق میخوای بگیری خب بگیر بعدش موردش پیش اومد ازدواج دایم داشته باش.خواهشا با خودتون صادق باشید.اقایون و خانم های موافق صیغه یکم فکر کنن که با چند نفر و یواشکی صیغه کردن و پنهان کاری معنیش چیه؟حالا مونده اون دو جمله عربی رو بگید؟میخوام نباشهههه،مشکلتونو با همسرانتون حل کنید و دنبال صیغه نباشید که بیشتر در منجلاب و بدبختی فرو میرید

  • واقعا اینو قبول دارم که خدا اصلا طبیعت زن رو طوری نیافریده که بتونی روابط جنسی مختلف رو داشته باشه-کاش این خانم یکم صبر میکرد و از خدا میخواست کمکش کنه-کاش میرفت پیش مشاوره- کاش از احادیث امام ها و پیامبرها استفاده میکرد

   ولی خواهش میکنم اینقدر به راحتی همدیگر رو قضاوت نکنیم-خدای این خانم بزرگه و کمکش میکنه من مطمئنم – پس من و شما نشیم قاضی

  • داشتم از اینجا قط امید میکردم که نظرت رو دیدم… واقعا عالی گفتی….

  • خودت پرسیدی خودتم جواب دادی. بریدی و دوختی!!! پس ساکت؟؟؟؟؟
   این منطق رو از کجا آوردی؟
   بله اولا اختیار خواهر با خودشه و یا دختر آدم بخصوص بعد از طلاق با خودشه و ثانیا بله موافقت میکردم اگر شرایطش رو مناسب ببینم و تازه ممکنه حرفم برش داشته باشه یا نداشته باشه اختیار نهایتا با خودشونه نمیشه کشتشون که چرا صیغه میشی یا چرا نمیشی.
   کفار هم میگفتن بت پرستی کنین ما روز قیامت اگر باشه گردن میگیریم! در حالی که نخواهند توانست. خیلی بیجا میکنی به چیزی که پیغمبر خدا حلال کرده اتهام بزنی و کننده ی اون رو فاحشه بگی. مطمئن باش نه تنها خودت بلکه هر کسی که تو گردن گرفتی هم به خاطر این گناه و تهمت ناجوانمردانه تون با کله وارد دوزخ میشین.
   جای دیگه هم گفته بودم هر چیزی با شرایطش باید باشه اگر انسانیت در پیش نگیریم و یا طرفمون انسان خوبی نباشه در ازدواج دائم هم در منجلاب فرو میریم و اگر فرد به خاطر مسائلی به ازدواج موقت رو بیاره اگر طرفش خوب باشه و خودش هم انسانیت داشته باشه موفق و سعادتمند میشه.

 219. به نظر من یه زن باید خیلی بدبختو بی وجدان باشه که بتونه وارد زندگیه یه مرد متاهل بشه

 220. سلام من متن روخوندم ولی به نظرمن ازدواج موقت برایخودش اسیبهایی جدی خصوصا برای زن داره کلا من با این مقوله برای خصوصا زن موافق نیستم اگر ازدواج دائم کردکه کرد ولی ازدواج موقت اثلا خوب نیست مگرزن روحیاتش اینطوری ست که بتونه هروز بایکی باشه زن تو این نوع ازدواج اسیب جدی روحی و روانی و اجتماعی می بینه و حیثیتش هم به خطر می افته خدا فرج مولامون رو برسان ودعای اون حضرت رو مشمول حال ما بکن

 221. من خودم زن دوم هستم و از زندگیم راضیم آدم اگه زن دوم باشه و به آرامش برسه بهتره تا مجرد باشه و با لباسهای ناجور بره خیابون و واسه پیدا کردن شوهر خودنمایی کنه که آخر سرهم یا باید به دوستی تن بده یا به ازدواج موقت این موضوع در مورد مردها هم صدق میکنه

 222. متعه در اصل بد نیست به شرطی که بصورت درست و شرعی باشه و از شخص مقابل اطمینان خاطر داشته باشی در غیر اینصورت بدترین کاره همون عقد دایم هم در صورتیکه از طرف مقابلت رضایت کامل نداشته باشی نه تنها خوب نیست بلکه ویرانگره چقدر افرادی که عقد دایم کردن ولی هیچ حق و حقوقی بهشون داده نشده و کلی هم بهشون ظلم شده و چقدر افرادی هستن که عقد موقت هستن و با وجود تمام مشکلات ازدواج موقت از زندگیشون راضین

 223. خانوم عزیز شما به علت نیاز به هر چی راضی هستید.بله متعه زمانی درسته که زندگیتو رو زندگی زن دیگه ای اوار نکنی .زندگیتو با خودخواهی کامل رو زندگی بچه های یه مرد اوار نکنی.حالم از همتون به هم می خوره هم مرداش که به خوبی شاهدی تو همین کامنتا دارن ازت درخواست لذت می کنن هم از زنا که حالشون از تو و امثال تو بهم می خوره اگه روزی جات باشم مطمن باش با مردی ازدواج می کنم چه متعه چه دایم که همسری نداشته باشه.

 224. به نظر من صیغه همون رابطه جنسی نامشروع هست که یه عده برای راحتی کار خودشان شرعی اش کردند (به نظر من همون فاحشگیه که اسمش عوض شده)، ازدواج سفید حداقل بین ۲ نفره که همو دوست دارن و به اخلاق پایبندن… .

 225. باسلام

  مصاحبه بسیار منطقی بود. خیلی لذت بردم. اینقدر این مصاحبه پخته و دقیق بود که با خودم فکر می کردم شما فیلم بازی کردید و با یک مشاور کارکشته مصاحبه کردید. اگر واقعا این مصاحبه مربوط به یک شخص حقیقی است بنده به اون خانم تبریک می گم. به خودش افتخار کنه و اصلا هم از بی ادبی بعضی ها ناراحت نشه.

  آرزوی موفقیت و خوشبختی برای همه به ویژه برای این خانم محترم دارم.
  یاعلی مدد

 226. سلام
  چه خوبه در اظهار نظرها از دایره ادب خارج نشویم و به یکدیگر اجترام بگذاریم
  ادم تا خودش تو شرایط قرار نگیره هیچ وقت نمیتونه اظهار نظر درستی داشته باشه.به نظر شما یک خانوم مطلقه که از همسرش به هر دلیلی جدا شده .نباز عاطفی و از همه مهمتر نیاز مالی داره و پشتیبانی خانواده رو هم به هر دلیلی نداره چه باید بکنه.ادمی که داره غرق میشه به هر جایی دست میندازه که خودشو نجات بده .تو اون لحظه انسانیت،معرفتو….اصلا معنی نداره و ادم تنها به خودش فکر میکنه .لذا انتظار نداشته باشیم یک نفر که در چنین موقعیتی هست به این فکر کنه که زن اول ناراحت میشه و یا هر چیز دیگری.لذا باید درک کنیم که جامعه مریضه و ماهم در یک جامعه مریض نباید انتظار رفتار معقول از همه افراد داشته باشیم.

  • آقا امیر به نظر من افرادی مثل شما جامعه مریض رو بوجود میاره
   زن دوم شرایط خاص داره
   زن دوم اون چیزی نیست که در ذهن شماست
   خواهش میکنم شما فقط به وجدانت نگاه کن نمیخواد در مورد جامعه نظر بدی
   مردها وقتی تعهد دارند این هستند چه برسه به اینکه تعهد نداشته باشند
   متاسفانه برخی دخترهای مجرد باعث میشوند که مردی که حتی از زندگی اش راضی هست از راه به در بشه. حالا چه برسه به مردی که خودش میلنگه
   خیلی از مردها با روح زن بازی میکنند و اصلا برایشان مهم هم نیست

   در مورد اون خانم هم من اصلا نظر نمیدهم چون وقتی میخوای درمورد کسی نظر بدی و احساسش رو درک کنی فقط باید با کفشهاش راه بری-فقط از خدا میخوام کمکش کنه و خوشبختش کنه

 227. با سلام
  مصاحبه بسیار جالبی بود/ کاملا با صیغه موافقم.

 228. سلام…مطالبتون روخوندم
  من حتی دیدم که مرد مجردی زن مطلقه ۳۷ ساله رو به مدت ۵ سال با مهریه ۵ هزار تومن صیقه کرده بود…
  و با این بهانه که براش خونه اجاره میکنه و بهش پوبل و خرجی میده….
  بعد چند سال اون آقا که خانم خوب و مورد علاقه خودش رو پیدا کرد قصد کرد که زن صیقه ای رو ترک کنه
  زن که مخالف بود مرد رفت همون دفتر خونه ای که صیقه کرده بود پول یا همون مهرشو کامل داد و به زن اطلاع داد که بره امضا کنه و پولشو از دفتر خونه بگیره….
  زن هم اینکارو نکرد چون خونه ای که توش نشسته بود و به اسم مرد قولنامه شدهبود..حتی پولی هم نداشت
  و زمانی رو که با مرد گذروند دقیقا ۴۰ سالش شد و نتونست از این ۳ سال ساده بگذره
  حتی اون مرد هم به حرمت اون چند سال پول انچنانی رو هم بهش نداد…
  زن هم چاره ای نداشت و جواب بی اعتنایی اون مرد رو با حامله شدنش داد…
  دقیقا مرد بی توجه از جدا شدن از زن صیقه ای به فکر تدارکات عقد و عروسیش میره
  زن هم با دو ماه حاملگیش رفت و این رابطه پنهانی رو افشا کرد…
  من خودم به شخصه به این زن احسنت میگم که جسارت اینو داشت که بره و این کارشو تلافی کنه که درس عبرت بشه برای مردایی که زنای مطلقه رو برای شهوت رانی میبینن و باهاشون مثل دستمال چرک رفتار میکنن…
  اینم یه سیلی محکم تو دهنشون که گوه کاری خودشون رو تا ۱ عمرهم نمیتونن جم کننن….
  و یک نصیحت به خانوما که گول این مردای بی شرف و نخورن مگر اینکه از همون اول برای تضمین زمانیکه برای این رابطه پنهانی هدر میدن بهای تلف شدن جوونیشنرو بگیرن….
  وگرنه بهتره پاک و بدون صیقه منتظر یه مرد خوب برای ازدواج داعم باشن.خدا حتما جواب این محجوبیتشون رو باقرار دادن مردی سالم جلوی راه زندگیشون میده…
  و پاک منتظر مردی برای ازدواج داعم موندن خیلی بهتر از اونی هست که با مردی همبستر بشی که امروز هست و فردانیست….
  و تو میمونی و یک عمر پشیمونی و عذاب وجدان مخصوصا اگه با مرد پاکی ازدواج داعم کرده باشی علاوه بر عذاب وجدان احساس کثیف بودن بهت دست میده….

 229. خانومایی که حالا چه اجبار چه با علاقه میرین صیقه مردایی که اکثرشون زن دارن میشید
  آیا به عمر و جوونی از دست رفتتون فکر نمیکنید؟
  رابطه جنسی پایش رابطه جنسی و لذت هست.بعد که ولت کرد پشت سرش رو هم نگاه نکرد احساس بد و عذاب وجدان بهتون دست نمیده؟
  احساس پوچ و کثیف بودن بهت دست نمیده؟
  بهتر نیست که بجای اینکه ۳ سال با اینو اون وقت بگذرونی و آخرش هم هیچ….بشینی تو خونت و از خدا بخوای برات یه مرد خوب جلو راه زندگیت قرار بده؟تا ازدواج داعم بشی؟
  خداییش تقصیر زناشون چیه که خیانت ببینن؟از نفرینشون نمیترسید که دامنتون رو بگیره؟
  زنیکه با از خود گذشتگی بفکره تربیت و بزرگ شدن بچه هاشه تقصیر اون چیه که شوهرش وقتای خالیشو با زن صیقه ایش میگذرونه؟
  اصلا در نهایت تو رو ول میکنه میره پیش همون زنیکه اسمش تو شناسنامشه..همون زنیکه مادر بچه هاشه…

 230. حتما دارید الان بهم بدو بیرا میگید لطفا قضاوت نکنیدو اول داستانم رو بشنوید
  من یک دختر ۲۳ ساله ای هستم که تو سن۱۹ سالگی با کتک منو صیقه یک مرد ۵۳ ساله پولدار که ۶ تا بچه داشت کرد
  پدره بی شرفم معتاد بی پول و بدبخت و نزول بگیر بود…و منو در قبال بی پولیش و نیافتادن تو زندون صیقه ۵۰ ساله مرد۵۳ ساله کرد…مردی که مدتی بود چشمش به من بود…و به قول خودش عاشق من شده بود…
  وقتی قبول نکردم پدرم دستمو کرد تو منقل داغ و پشت دستمو سوزوند.هنوز هم که هنوزه جاش مونده
  مرتیکه جایی خونه اجاره کرد که سوت و کور بود و مطمعنن کسی اونو اونجا نمیشناخت..
  شبی نبود که اشک چشم نخوابیده باشم…
  روزی چند ساعت میومد و میرفت خونه…اون هم به بهانه کار میومد پیشم…
  ۱ سال اول همش با کتک و زور نزدیکی داشتیم…روزای تعطیل تنها بودم..جشنا تنها بودم..عیدا تنها بودم و بجای خوش گذرونی تو خونه میشستم و گریه میکردم…
  تا اینکه ی ۱ ماه خبری ازش نبود..وقتی برگشت تازه فهمیدم زن و بچش و برداشته رفته تفریح ترکیه…
  منم که دقیقا ۲ سال شد همش خواستم جدا بشم اونم ۱ ساعت کتکم میزد و منو سیاه و کبود میکرد و تا خوب بشم نمیومد و وقتی جای کبودیم کمرنگ میشد بازم میزد…
  بخدا دارم با اشک چشم مینویسم….
  تا اینکه با یه خانومی که از ساکنین ساختمون بود دوست شدم و همه چیزو براش تعریف کردم هر از گاهی بهم سر میزد…
  من حدود ۸ ماه بود که دیگه از خودم گذشته بودم حتی کتک هم میخوردم ازم صدا در نمیومد…هر چی میگفت حرف نمیزدم گله نمیکردم به پاش نمیافتادم که منو آزاد کنه ….
  یروز دیدم مرتیکه اومد و یه شیشه مشروب آورد که قرار شد شب و بمونه…
  مست کرد و مثل حیوون رفتار میکرد..منم خیلی ترسیده بودم تو رابطه از ترس اینکه کتک بخورم مثل بچه ها حرفشو گوش میکردم چون دیگه جون نداشتم…
  اما بیشرف چون میدونست دوسش ندارم بلایی سرم آورد که چاره ای جز فریاد زدن نداشتم دهنمو دستمو بست بازم تقلا میکردم….تا اینکه یجوری از دستش فرار کردمو از مرد کمک خواستم
  بخدا قسم خیلی برام سخت یاد آوری این خاطرات تلخ
  اما دلم خیلی گرفته دوست دارم بنویسم و سبک بشم…
  صدای فریادم به جایی رسید که همسایمزنگزد به پلیس چون از دست بزن داشتناون خبر داشت…پلیسا که اومدن همه چی معلوم شد اون حیوون رو بردن کلانتری بخاطر کتک و مشروب منم بیمارستان آرنج دستم آسیب دیده بود..و تموم بدنم کوفته و کبود…۱ شب و دو روز بیمارستان بودم و همسایم جای مادرم بهم کمک میکرد..برای اینکه ازش جدابشم منو بردن پزشکی قانونی و گواهی گرفتم و ازش جدا شدم…
  دقیقا تو سن ۱۹ سالگی صیقه اون مرتیکه شدم وبعد ۳ سال جداشدم.
  اونهم برای اینکه این ماجرا خفه بشه ۱۰ ملیونداد و جدا شدیم..
  الان ۲۳ سالمه و تک و تنها دارم با بدبختی کار میکنم و زندگی میگذرونم…
  و فقط از خدا میخوام بهم کمک کنه بتونم از پس زندگیم بر بیام….
  برام دعا کنید خیلی بی کس و تنهام…

  • ستاره جان ماجرای زندگیتو خوندم به شدت متاثر شدم …نمی دونم چی بگم یا چی می تونم بگم …
   دلم می خواست واست کاری انجام بدم ..اما نمی دونم چطوری ؟؟؟الان خیلی جوونی وامیدوارم با توکل به خدا از این به بعد زندگی روی شاد وخوشش رو بهت نشون میده .امیدوار بودن خیلی خوبه …خیلی …

 231. من یک دختر مجرد بودم..الان هم ۲۳ سالمه و شناسنامم خالیه…با اون پولش الان یه خونه کوچیک اجاره کردم و دارم با کار کردن تو یه تولیدی زندگی میگذرونم …نه بیمه دارم …نه یارانه میگیرم …یارانمو پدرم میگیره…اقدام هم میکنم میگن شناسنامت خالیه..تا زمانیکه ازدواج کنید نمیتونید یارانه رو جدا کنید…بیمه هم ندارم چون توان پرداخت ماهیانشو ندارم..
  پس خانومای محترم به وضع خودتون راضی باشید و به خدا توکل کنید من پاک زندگی کردم و میکنم چون به خدا و خداییش ایمان دارم…
  چرا که به اون حد زیبایی دارم که بتونم کسی رو شیفته خودم بکنم اما میترسم چون کسی و ندارم حتی دیگه خانواده ای ندارم …..
  هم شرمندم هم خجالت میکشم و میترسم بعد دوباره شکست بخورم.چون کیه که حاضر باشه با یک دختر تنها و بدون خانواده ازدواج کنه…
  بازم خدا رو شکرمیکنم تنم سالمه

  • در کل من فکر می کنم صیغه کسی شدن اصلا با روحیات زنان سازگار نیست معمولا زنان دنبال روابط پایدار هستن واینگونه زندگی لطمات روحی زیادی بهشون وارد می کنه .حالا فکر کیند بچه ای هم به دنیا بخواد بیاد واقعا تکلیف اون طفل چی میشه ؟چون عده ای از آقایان یعنی اکثر کسایی که بی دلیل صیغه می کنن ودنبال تعهد نیستن زیر بار اون فرزند هم نخواهند رفت

  • ستاره ی من، من واقعا متاسفم واسه اتفاقی که واست افتاده و اشکم بند نمیاد…. غصه نخوری ی وخت … خدا رو شکر تنت سالمه … مگه کمن اونایی که خودشون میرن سر کار و خرج خودشون ک سهله خرج خانوادشون هم میدن…

   ستاره ی عزیزم خدا رو شکر که تنت سالمه… برو سر کار .. کی گفته شوهر پیدا نمیشه؟ تو شان اجتماعیت رو ببر بالا تا این نقطه ضعفت دیگه دیده نشه.. هیچی قرار نیس با خانوادت زندگی کنه … مهم خودتی … دل پاک و مهربونته عزیزم. فقط محکم بمون نذار کسی از حالت سو استفاده کنه. ب خدا نفسم از جای گرم در نمیاد ولی آدم باید خودشو با شرایط جدید وفق بده دیگه … ینی اگه این کار رو نکنه چیکار کنه؟

   فقط امیدوارم بهترین سرنوشت برات رقم بخوره که جبران همه ی روزای سختت بشه … همیشه عزیزمی :********* (دو نقطه کلی ستاره)

 232. نمی تونم خودمو جای اون خانم بزارم اما از چندنظر خوبه مثل کم شدن فساد توجامعه والبته از چند نظر بده مثلا تعهد تو جامعه کم میشه. با این حال جنبه منفیش بیشتر از مثبتشه ….

 233. سلام دوستان
  من فقط میتونم بگم حیف از احساس زن که بخواد به پای مردای هوسران ریخته بشه

 234. از نظر من این کار خانم با فا…شگی هیچ فرقی نداره … مردی هم که زن داره و میره دمبال زن موقت ب هر دلیلی یه نامرد لا…شیه چون اگه واقعا با زنش ب تفاهم نمیرسن طلاقش بده تا زنشم بتونه مجدد ازدواج کنه و از این شرایط جدا شه.
  هر جند خانم مشکل داشته باشه نمیدونم چطور میتونه این قد راحت خودش رو در اختیار یکی دیگه قرار بده… ب وابستگی بعدش فکر نمیکنه ؟ ب آینده ی خودش … برای خانم ها خیلی مهمه ک با کسی باشن که بشه بهش تکیه کرد اصلا نمیدونم چطور حاضر میشن زندگی یکی دیگه رو خراب کنن ب بهونه ای اینکه طرف از زنش راضی نیست… اونم واسه خیانتشون کلاه شرعی بذارن واقعا تهوع آره

  کلا شدییید با این موافقم …
  فاحشه را خدا فاحشه نکرد ؛ آنان که در شهر نان قسمت می کنند ، او را لنگ نان گذاشته اند تا هر زمان که لنگ هم آغوشی ماندند ، او را به نانی بخرند

  • ملاک نظر شما نیست!
   ملاک درست یا غلط بودن ازدواج موقت از طرف خدا و دین خداست! نه نظر من و تو
   یه مثال بزنم اگه اهلش باشی مطلبو میگیری. رباخورها میگفتن ربا و نزول گرفتن هم مثل معامله و خرید و فروشه (یعنی ما که کار بدی نمیکنیم) ولی خداوند در قرآن به اونا این طور پاسخ داد که فرقش اینه که: به تحقیق خدا بیع (خرید و فروش) را حلال کرد و ربا را حرام. یعنی بفهم که خدا تعیین میکنه چی درسته و چی غلطه.
   مثال دیگه گوسفند را رو به قبله کشتن یا طرف دیگه چه فرقی میکنه؟ فرقی که واقعا بتونیم فهمیده باشیم پیدا کردیم یا نه؟ اما یه فرق قطعی و مهم داره که همون اصلیه و اون این که خدا اینجوری اونو حلال کرده و غیر اون رو حرام.
   صیغه حلال قطعی شرع مقدس اسلامه و حتی اهل سنت محترم هم میتونن از اعتارف عمر به اینکه خودش صیغه رو ممنوع کرده (نه پیامبر (ص)) به این موضوع مطمئن باشن. اما ازدواج موقت و تعدد زوجات و چه بسا چیزای حلال دیگه (مثل طلاق) راه حل قطعی برای همه مشکلات ازدواج و فساد و … نیستن بلکه اینا راههایی هستند که ممکنه در بر طرف کردن بخشی از مشکلات جامعه قابل استفاده باشه. و آدم با شعور و عقل و مشورت از اینها میتونه به جا استفاده کنه.
   یک نکته بسیار ارزشمند در این مصاحبه این بود که این امر با «چه کسی» باشه. من قبلا تصور میکردم فقط ازدواج دائمه که احتیاج به تحقیق داره اما حالا کاملا معتقدم که در امر موقت هم دو طرف باید تحقیق کنن و بدونن دارن با چه کسی ازدواج میکنن.
   این را هم عرض کنم که نگرش شما در مورد فحشا از این دسته. در حالی که فحشا (چه پولی یا بی بند و باری) یعنی بی قیدی در روابط در حالی که ازدواج موقت قانون و قید و بند داره. از نظر شما اگه کسی چند بار مجبور به ازدواج دائم و طلاق بشه اونم فا..شه است؟ در کشورهای غیر اسلامی که مثل آب خوردن میشه تند و تند ازدواج و جدایی داشت به اونا هم میگید فا..شه؟ در حالیکه اونا بسیاری شون مسئله عده هم ندارند و تازه بعد از دو ازدواج میفهمن زن از مثلا از شوهر قبل از شوهر قبلی باردار هم بوده. چیزی که در اسلام پیش نمیاد اگه درست رعایت شه. و البته اگه قرار باشه درست رعایت نشه هم که به ازدواج دائمش هم نمیشه اعتماد داشت.
   همه اینا را برای کسی که اعتقاد به اسلام داشته باشه عرض کردم و گرنه: بی خدا باش هر چه خواهی کن!

 235. دوستانی که اینجا برای همه نسخه میپچن . من یه پسر جوونه ۲۶ ساله هستم که ماهی حدود ۶۰۰ هزار تومان حقوق دارم بدن بیمه . حالا بگیئ من چه جوری خودمو ارضا کنم؟؟

 236. والا والامنش متارکه کردم چون فعلا قصد ازدواج دایم ندارم همیچین مواردی برای ما پیدا نمیشه چون آقایان متاهل برای یک همیچین زنایی پول ریخت و پاش میکنند

 237. با سلام بنظر من باید بیشتر حرف زد در موردش زنان ایانی بخاطر فقره که انقد بی مبالاتن و سسبکن اگرر پول بود تو جامعه این زنا خوونو به باد نمیدادن بیشرفا مردان باید برن زنی رو صبغه کنن که بی پناهه و احتیاج به توجه داره و امکان داره به گناه بیفته نه زنی که لازم نداره همین کارارو میکنین که تو کشورای عربی ایرانیارو به فاحشگی میشناسن میگن فقط زن زنه ایرانی خاک تو غیرتتون بکنن کجاست اون کوروش کبیر؟

  • اینقدر خودتون و ایرانیارو دست کم نگیرین و تو سرش (تو سر خودمون) نزنین.
   شما که به شرف و غیرت اهمیت میدی و بایدم اهمیت بدی چرا اجازه میدی چنین تصورات احمقانه و بیشرمانه ای در مورد زنان ایران در اینترنت و جامعه ترویج بشه؟؟
   کی گفته زنان ایرانی بی مبالاتن و سبک. کی گفته به خاطر فقر خودشونو به باد میدن. این تصورات غلط ناشی از منفی بافی و سیاه بینی یک عده و تبلیغات ضد ایرانی دشمنای این مرز و بومه.
   اولا در تمام کشورهای دنیا فحشا و بی بند و باری هست و در کشورای اسما پیشرفته بیشتر. و هر قدر ارتباط جامعه ما با این جور کشورا بیشتر شده این امر هم در جامعه ی ما بیشتر شده اما شکر خدا اصلا به پای اونا نمی رسه و اصل جامعه ی ما این امور را پس میزنه.
   دوم این که فقر ممکنه علت لغزیدن پای عده ای بشه اما هر فقیری تن به خلاف نمیده. و اساسا افتخار خیلی از مردان و زنان با شرف اینه که با فقر کشتی میگیرن اما خودشونو به باد نمیدن. اتفاقا بی بند و باری و نوعی فحشای تفننی و تفریحی امروزه داره بیشتر میشه که در بین مرفه ها و ثروتمندان جامعه بیشتر دیده میشه. اما به هر حال تأکید دارم عفت و خویشتن داری ربطی به ثروتمند بودن و فقر نداره و جزئی از شخصیت انسان هست که اینو باید پرورش داد. ما باید روی داشتن شخصیت بزرگ در خودمون و افراد کشورمون تأکید داشته باشیم، چون انسان با شخصیت و کرامت تن به هر کاری نمیده.
   سوم اینکه در هر جامعه ای درصدی خطاکار و آبروبر پیدا میشه (که معتقدم این درصد در ایران کمتر از جاهای دیگه ست گرچه قبول ندارن بعضیا اما به زور نمیشه من شما رو قانع کنم یا شما منو) اما یه ملت و کشورو نباید و نمیشه از این درصد ناچیز افرادی که به هر دلیل رفتن خارج و گندکاری کردن شناخت. اگه اینطور باشه باید گفت زنای آمریکا (و خیلی جاهای دیگه) همشون فلانن و پولی یا حتی به رایگان حاضر میشن در فیلمای ناجور تن به هرکاری بدن و مرداشون هم همگی رذلند (چرا چون این افراد در حرفه ی فیلمهای مستهجن فراوون دیده میشن). قطعا آدم عاقل خواهد گفت نه خیر اینا درصد کمی از مردم آمریکا هستند و اکثریت با شخصیت که در این فیلما ظاهر نمیشن که بخوای ببینیشون.
   بله زن ایرانی هم که بسیاریشون نمونه اعلای انسانیت هستند که نمیرن قاطی جاهایی که این حرفا رو در مورد زن ایرانی درآوردن بلکه فقط همون درصد ناچیز آبروی ایرانی رو بردن. و یک نمونه از شرافت زن هم همینه که مقید به رابطه در ازدواجه (چه دائم و چه موقت) نه هر کی و هر جور. و این یعنی پاکدامنی (برخلاف تصور بعضیا)
   ضمنا کشورای عربی از هر جایی که تونستن وارد کردن جنوب شرق آسیا بیشتره یا …

 238. بنظر من صیغه با فاحشگی فرقی نداره.خانمایی هم که میگن زن هم باید مثل مرد که می تونه چندتازن داشته باشه اینا هم چندتا شوهر داشته باشن با اصل اسلام و خدا مشکل دارند.ارش جان یه امار تو کشورای عربی و دیگر کشورا بگیر ببین چقد زن ایرانی اونجا مشغول فاحشگی هستند

 239. مرجان خانمی که با روکش اعتقادات مذهبی ، فساد اخلاقی و نیات شومت را می پوشانی ، تفاوتی با مردهای مجرد و متاهل هرزه و هوسبازی که دنبال درمان خشم و زن ستیزی درونی خودشون هستند ندارید.
  زباله های جامعه را چه به اظهار نظر و مصاحبه . شما جاتون شهر نو هست . تا بیماری انسان ستیزی درونی خودتون را با مردان انسان ستیز متاهل یا مجرد درمان کنید. تو جهان سومی کثافت را چه به اظهار نظر در مورد فلسفه نیاز عاطفی و درک خانواده . امثال تو را باید جلوی افغانها و مردان بیمار روانی بیاندازند تا دختران نجیب و زنان متاهل در امان بمانند
  به امید آگاهی زنان آگاه و فعال جامعه برای پاکسازی جامعه ایرانی از مردان و زنان رذل و بیمار ان جنسی .
  مادرت که دیگه نهایت شعوره ، بیچاره خوب تحملت می کنه مرجان خانوم

 240. من تا همین الان فکر می کردم عقد موقت فقط واسه اینه که پسر و دختر بتونن با هم خونه اجاره کنن یا برن هتل :)))))))))))) بقیش که عقد موقت باشه یا نباشه اتفاق میوفته. مگه هنوز هست؟؟ فکر می کردم دیگه نداریم . خدایا!

  • بنده خدا یه کلیپ دیدم عین مطب دکتر منشی وقت میده و هر ساعت به یه نفر صیغه میشن
   یعنی اصلا فاحشگی به تمام معنا داره تو تهران انجام میشه شما چقدر ساده ای عزیزم
   این کارا بغیر از فاحشگی چی میتونه باشه،؟؟؟؟
   مرده زنگ میزنه وقت میگیره میره بعد نفر بعدی
   ٢۴ساعته دارن مار انجام میدن برا پوللللللل
   اینا مسلمون نیستن

 241. آدم باید انقدر آپشن دار باشه که مرد به خاطر همه ی این مزایایی که دختره داره حاضر باشه هر جور شده باهاش ازدواج کنه تا این آدم با این آپشن ها همیشه کنارش باشه. اصن این قانون رابطه هاست و زن و مرد نمیشناسه. چشاتونو وا کنین قرن بیست و یکیم نه ده سال بعد از هجرت!!! :-/
  نه عقد دایم نه موقت نه هیچ چیز دیگه ای به جز اون حس درونی باعث نمی شه به آدم خیانت نشه یا رابطه به هم نخوره. همینطورم هیچ قانون و تبصره ای نمی تونه بباعث بوجود اومدن فرهنگ خیانت تو ایران شده باشه! کسی که بخواد یه نفر رو نگه داره قانون بهش اجازه ی ۶ تا عقد موقت و دو تا عقد دایمم بده نمی کنه چون نمی خواد ازدواجشو ریسک کنه. کسیم که بخواد بکنه قانونم بهش اجازه نده می کنه. مگه قراره اعدامش کنن؟ این همه کار غیر قانونی می کنیم حالا لنگ اجازه ی شرعی واسه خیانتیم؟؟

 242. سلام من ۳۴ سالمه و متاهل هم هستم حدود ۸ ساله با یک خانمی که متاهله و دوست زنم هست با اون فقط حرف میزنم من با زنم مشکل دارم اون خانم خیلی کمکم کرده اون باعث شده که با زنم خوب باشم و از درونم خیلی ناراحت هستم و عذاب وجدان دارم چند بار هم بهش گفتم دیگه با هات حرف نمیزنم قبول نمیکنه میگه من اگه یه روز با هات حرف نزنم طاقت نمیارم هر روز زنگ میزنه من دوست ندارم زندگی اونا یا زندگی خودم را خراب کنم لطفا بگین چیکار کنم من هم از طرفی چون کمک کرده واقعا با چشم خواهر برادری بهش نگاه میکنم

  • آقای مهدی نمی دونم کامنت منو می خونی یا نه نمی دونم چرا ۸سال به این رابطه تن دادین یعنی در این ۸سال هر روز وهمیشه از این خانم مشاوره می گرفتین ؟فقط همین ؟نه احساس ؟نه وابستگی ؟خیلی سوال ها به ذهنم اومد چون خودم یه خانم هستم ومی دونم که بی جهت یه خانم ۸سال به رابطه ای ادامه نمی ده ..اون هم خانمی که دوست خانمتون بوده …یه ضرب المثل هست که مییگه هر وقت چیزی رو کاشتین باید منتظر وقت رویش وبرداشتش هم باشید(نقل به مضمون )اما باز همبه نظر من واسه جبران دیر نیست ..بیشتر در این زمینه وعواقب کارشون باهاش صحبت کنید و ازش بخواید دراین مورد خیلی جدی فکربکنه ..باز هم فکر می کنم تا الان خانم خوبی بوده که چیزی رو بروز نداده وفقط یه ارتباط ساده بوده به نظرم یه همچین خانمی درک قضیه رو داره ازش بخواید که یک بار هم شده خودش رو بگذاره جای خانم شما ببینه از این جریان خودش چه حالی میشه ؟اول می تونید همین ارتباط تلفنی هر روزه رو حذف کیند وهفته ای یک بار وماهی یکبار وبعد هم میشه کامل رابطه رو قطع کرد طوری که اون خانم هم به وضعیت حدید خو بگیره (البته این موضوع رو واسه این نوشتم که شما فرمودین این خانم میگه من باید هر روز ارتباط تلفنی داشته باشم )

 243. حالم از این مزخرافایی که با نگاهی عاقلانه به خورد مردم میدید به هم میخوره. این خانم هم اگر واقعی باشه یه هوس بازه واقعیه.

 244. سلام الی من جدی میگم چرا باید دروغ بگم لطفا یکی کمکم کنه

 245. میخوایید یهتون بر بخوره یا نه … ولی زن صیغه ای میشه فاحشه شرعی : ) این خانوم که با ۴ نفر بوده فرقش با فاحشه های رسمی فقط خوندن چند تا جمله ی عرییه ؟؟؟ خویه والا !! این طوری همه فاحشه ها راحت برچسب و از خودشون میکنن !! و این که میگین ازدواج دوم پس الان که خخخخخخیلی از خانومها کمبود دارن تو زندگی مشترکشون برن با یه مرد دیگه ؟؟ !! هر چی برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند 🙂

  • فزق این زن با فاحشه اینه که این به حرف خدا گوش داده و فاحشه نه
   مگه پدر و مادر خود شما بغیر از چند تا کلمه به همدیگه محرمشون کرد؟

   • ای قربون دهنت . ای دمت گرم. یعنی دقیییییییییییییییییییفا همینی که گفتی هست. ایشون فقط اعتقاده راسخی به شرع و دین برای کارش داره، وگرنه همین کاره این خانم رو توی کشورای دیگه هم که کافرن، مسیحین، یهودین، بهایین، ارمنین هستند ، انجام میدن ولی اینقد به احکام و شرع و دینشون ارجاع نمیکنن. بازم دوت گرم دوست عزیز

 246. به نظر من حساب مجردها ،مطلقه ها و همسر مرده ها از متاهل های هرزه چه مرد چه زن جداست نیاز جنسی یک نیاز واقعی هستش نمیشه نادیده گرفتش.یه خواهش دارم ار مراجع تقلید برای کسانی که معتقد هستند در شرایط کنونی با پیشرفت علم پزشکی میتوان مدت عده اصلاح کنند برای خانم های که به عقد موقت کسی بودن حالا شرایط ازدواج دائم فراهم شده این موقعیت را ازدست ندهند.

 247. به نظر من عقد موقت یه کلاه شرعی هست خاک برسر این چنین زنانی که باعث سلب آرامش تو خانواده ها میشن حالا چه باید مرد متاهل صیغه بشن چه با یه مجرد..ایشالا که خدا این فساد و فحشارواز جامعمون ریشه کن بکنه… الهی آمین

 248. این خانوم با توجه به موقعیت خودش این حرف رو زده و معلومه که به این موضوع فکر میکنه که بره همسر دوم بشه و داره بهونه تراشی میکنه.ایا اگر خودش همسر اول یه مرد بود بازم اینجوری نظر میداد که مردا برن دوتا زن بگیرن؟خانم عزیز قبل از طلاقت اونو روزی که داشتی عقد میکردی و در دوران ازدواج اولتم این طرز فکر رو داشتی؟

 249. میدونم زیاده اما بخون

  سلام من اکثر نظراتون رو خوندم
  وقتی گفتن یک مرد میتونه ۴ تا زن داشته باشه بخاطر این بوده که نیاز های مالی اونهارو برطرف کنه بهشون سرپناه بده و یک اسمی تو شناسنامه تا کسی نگاه چپ بهشون نکنه نه بخاطر اینکه از زن‌ خودش دلزده شده بره سراغ یک نفر دیگه تازه باید زن اول رضایت بدهد
  و اونهایی که میگن پیش زن موقت ارامش و خوشی پیدا میکنند بله اگه زن اولتون هم نمیخواست به کارهای خونه و بچه …رسیدگی کنه ۱۰۰٪انقدر به خودش میرسید که بشه یک فرشته واستون ولی با عرض معذرت بعضی ها خیلی نفهم و خود خواهند که این کارهای زنشون رو نمیبینند
  اونی که گفت کارش جوریه که از خونه دوره پس زن موقت لازمه باور کنین که زنش رو دوس نداره
  گفته بودین چه عیبی داره پسر محرد زن موقت بگیره هیچ عیبی نداره چون پسرها هیچ تغییری درشون ایجاد نمیشه ولی دخترها از دوشیزه به یک بانو تبدیل میشه و نگاه ادما بهش عوض میشه حتی اگه تو دوران عقد با کسی که میخواهد ازدواج دائم کنه رابطه ی عمیقی داشته باشه باشم دید بقیه به او عوض میشه
  و خانم هایی که مطلقه یا بیوه هستین تو جامعه مرد مطلقه یا زن مرده کم نیست بخدا
  کبوتر با کبوتر. باز با باز برین سراغ یکی مثل خودتون زندگی بقیه رو هم خراب نکنین

 250. ازدواج موقت هیچ اشکالی نداره و در مواقعی که اقا و یا خانوم به گناه بیفتند اسلام بر متعه سفارش کرده.البته شرایط خانوم باید جور باشه.لطفا حلال خدا رو حرام نکنید…

 251. واقعا واسه اون آقای “محمد” که گفته بود کم متاهلم و همسرم نتونست اون نیمه گمشده من باشه و الان دنبال صیغه است متاسفم. آقای محترم میخواستی از روز اول چشماتو خوب باز کنی و ببینی به دردت میخوره یا نه. نه اینکه دختر مردمو که با هزارتا امید اومده توی خونه تو اینجوری ازت خیانت و نامردی ببینه. واقعا واست متاسفم

 252. سلام
  پس از خواندن مطالب این پست وپاسخ های دوستان قضاوت کمی سخت میشه
  از طرفی خانمی با شرایط ایشان واقعا از لحاظ روحی و جسمی خداقل برای به گناه نیافتادن نیاز به یک حامی دارد
  و تا جای این گونه افراد نباشیم نمی توانیم حس نیاز را درک کنیم
  از طرفی بعضی مردان هوسباز کاری می کنند که که وجهه این کار برای دیگران بد بنظر آید
  از طرفی هم نیاز مردانی که همسران بیمار یا مشکل دار یا … دارند هم باید درک شود
  از یک سو به حس مالکیت و توجه ۱۰۰% زن به همسرش هم نباید غافل شد او حق دارد شوهرش را فقط برای خودش بخواهد و با کسی قسمت نکند
  همه ی این ها به فرهنگ و میزان پذیرش مردمش بر می گردد
  نه می توانم تایید کنم اگه برای یکی از اقوام نزدیک خودم پیش بیاد که آن فرد را هوس باز می نمامم
  و از طرفی که مردی از نزدیکان انجام دهد نیاز و اجازه اسلام و کوتاهی همسرش و … راتوجیه می کنم
  خوبه به راحتی دیگراتن را قضاوت نکنیم
  کسانی که در این راه قدم گذاشتن و شرایط را دک کرده اند بهتر می توانند قضاوت کنند

  • این خانم اگه صبر میکرد شرایط ازدواج دائم براش فراهم شد ولی متاسفانه مجبور شد بهاطر همین کار سخیف ازدواج دائم رو از دست بده
   و متاسفانه باورم نمیشه این حرفها رو از یک خانم با شرایط واقعی خونده باشم فکر میکنم بیشتر ساختگیه که پیج رو به چالش بکشن
   طوری حرف زد اولش فکر کردم از این خانمهایی هست که بیشتر از چهار تا تجربه داشتن
   به هر حال مردها رو خوب میشناسن و متاسفانه ما که یک بار در جوانی و با حجب و خیا ازدواج کردیم به دام افراد خیانتکار افتادیم
   کاش از اسلام همه قوانینش اجرا میشد
   خصوصا اصول دین……!!!!!!!!!

 253. سلام
  خیلی جالبه حدود ۹۰ درصد آقایان با ازدواج موقت موافق اند و دلایل محکمی هم دارند که فقط برای خودشون خیلی منطقی است
  متاسفانه هیچکدوم از حرف های خانم ها مبنی بر نیاز زن به توجه و محبت اولیه رو آقایون نخووندن یا نخواستن
  به هر علتی یا دلیلی ازدواج موقت انجام بشه مخربه
  چه آقایون باور بکنن چه نکنن.
  مراقب آبرو و احساسات خودمون و همسرانمون باشیم انشالله

 254. ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!

 255. این خانم و امثالهم اگر واقعا راست میگویند بروند عقدمردهای زن مرده یا مردهایی که زنشان مریض هستندو نیازمند زن دوم هستند بشوند و کانون گرم خانواده ها رو از هم نپاشن مرجان و امثال اوفاحشه های شرعی هستن و متاسفانه خوب هم میدانن که مردان ضعیف النفس زیاد هست که بتوانن به دام بندازن این خانم در حسرت زندگی از دست رفته خود چنگ به زندگی دیگران میندازه در صورتی که اگرهنوز طلاق نگرفته بود هرگزاین شعارها رو نمیداد متاسفم براتون و برای طرزفکرهای اینچنینی که کانون خانواده هارو به ورطه نابودی میکشونه

 256. مرد و زن هر دو نیاز به آغوش هم دارند و زناشوئی دائم به هدف ایجاد کانونی برای نگهداری و پرورش نسل انسانست. در ادامه نسل تعدادی از آدم ها اساسأ نقشی ندارند و به هر دلیلی (قابل شکافتن) قرار نیست (دیگر) بجه دار شوند. از سوئی هریک از زوج و زوجه ممکنست به نوعی ابزار تنش روانی و جسمانی برای جفت خود تبدیل شود. اگر زن این ابزار بود و سرکش و نافرمان شد مرد می تواند زن دیگری را موقتأ با پیمان به انجام تعهداتی برای رفع نیاز جنسی خود گزینش کند و از گسستن کانون خانواده اش جلوگیری کند و زن هم حکم خودش را دارد که جای بحث آن در این مختصر نیست. فراموش نکنید هیچ مرد خردمندی زن فرشته خوی دایمی خود را رها نمی کند به زنی بچسبد که آعوش های دیگری را تجربه کرده. بنا بر این زنان کامل و به روز از رقیبی به نام متعه نهراسند. زنان ستمدیده و محترم متعه را هم جانشین سوگلی در غیاب فیزیکی و روانی مرد بدانید. یا هو سهراب

 257. متاسفم برای اقایونی که فقط ادعا دارند

  این اقایونی که ادعاشون میشه که صیغه خوبه چرا وقتی میخوان ازدواج دایم کنند به محض اینکه بفهمند دختر یا زن قبلا صیغه
  بوده پا پس میکشن… پس الکی پامنبر نرو ..فقط وقتی خودشون میخوان صیغه کنند هزارتا دلیل از هزار جا میارن که صیغه شرعا درسته و ال و بل ..بله شرعا درسته ولی نه با اینهمه نامردی به ظاهر مردها که فقط سو استفاده جنسی خودشون رو
  میکنند و دوزار به آبروی زن نگاه نمیکنند و حاضر نیستن به موقعش فداکاری هم بکنند

 258. سلام .اینجا ایران اسلامی است . ایرانی که پنج تا اصول دین داره و ده تا فروع دین که صیغه کردن حتی در اون فرعیاتش هم جایی نداره .اینجا ایران است . ایرانی که مهد شیعیان جهان است . ایرانی که فکر بیشتر مردان سرزمینم ایران ,از صوابهاش فقط و فقط متعه کردن است. ببخشید یک سوال خداوند نماز را واجب کرده است روزه واجب است به همان اندازه هم نگاه نکردن به چشمها و بدنهای هرزه حرام است.چند درصد از مردان ایران اسلامی به فکر آباد کردن خانه ی آخرت خودشان هستند . واقعا چند درصد از مردان ایران , از داستان یوسف پیامبر ص درس گرفته اند ؟ چند درصداز زنان کشورم ,هم وو غمشان رعایت تقوای الهی است ؟ یک سوال از زنها , آیا حضرت مریم س دوشیزه مومنه با تقوا بود یانه ؟ آیا حضرت معصومه س , دوشیزه مومنه با تقوا بود یا خیر؟ حتمابله اینهابرای زنان بی بندو بار ,کشورم پیام داره و آن اینکه اگر کیس و مورد خوب و هم کفو پیدا نکردید , مجرد عفیف و مومنه و صالحه باشید . به نظر شما آیا حضرت معصومه س چیزی کم داشتن که تجرد و زندگی مجردانه همراه با معنویت و خدا را به متاهل شدن , مقدم داشتند , خیر . پس زنهای بی بند و بار , الکی توجیه نکنید . این یک مثال از جنس زنانه اش . حالا مردان بی بند و بار , و بوالهوس که وقتی به همت زن اولتان به مال و منالی میرسید و به یک جایگاه اجتماعی خوب که همه رامدیون قناعتهای زن اولتان هستید , تازه کوس انا الحق سرمیدهید و انا الغریب و زن اولم نمیرسه و بهم حال نمیده و از این چرندیات !!! واقعا اون موقع که تا خرخره در قرض و قوله تشریف داشتید , یادتان نبود که ای بابا نیاهای جنسی برآورده و ارضا نشده هم دارید؟ شما هم یک الگو مثل یوسف پیامبر ص دارید , جالبه که فقط از دنیا اومدن ,تامین نیازهای جنسی تان اولویت قرار میگیره و نمیدونید که بهجتها و مرعشی نجفی ها و قاضی ها و طباطبایی ها و و و کی بودند ؟!!!! جمع کنین این خزعبلاتتان را برید یک کم انسانیت در این فرصت محدود زندگی یاد بگیرید . من دوازده ساله که ازدواج کردم سه تا بچه دارم همه جوره هم نیازهای شوهرمو تامین کردم ولی شوهرم همش حرف از متعه میزنه دلیلش من نیستم میدونید دلیلش چیه ؟یک عده زنهای هرزه و بی بنند و بار که نمیزارن حالا که از پیچ مشکلات مالی عبور کردیم ,راحت نفس بکشم. والله شوهرم آش دهن سوزیم نیست . هر کی خواست پیام بده تا باهاش شریک بشم . منتها قبلش بگم که خودشو برای یک شوهر کینه ای که هیچی از ذهنیش پاک نمیشه- بی اندازه خسیس که عمراً تو سال بهتون رنگ صدهزار تومن رانشان بده – بی نهایت دهن بین مخصوصا دهن بین خواهرها و مادرش , آماده کند رااستی تووقع اینکه قربون صدقه برایتان برود برایتان کادو بخرد اگه مریض شدید همراه و همدلتان باشد و مسئولیت کمی رابه دووش بگیرد را آماده کند . یا علی .

  • سلام نگارجون! حرف دل منو زدی و آفرین به شما که حجت رو بر همه تموم کردی! شوهر من هم هر بار با یه زن متعه می کند٬ اگر من نیازهای شوهرمو براورده نکنم طبیعتأ او باید با یک زن در ارتباط باشد نه اینکه هر دفعه یه نفر را تجربه کند و به سراغ نفر بعدی برود؛ پس من نتیجه گرفتم شوهر من و مردهایی مثل اون چون خودشون و خدارو به یقین نمی شناسند مریض جنسی هستند؛ من که هر لحظه از خدا می خوام اونو از زندگیم بیرون کنه چون طلاق گرفتن واقعا تو جامعه ی ما به دلیل بدنامیش یه ریسک خیلی بزرگه؛ از شما هم می خوام برای من دعا کنید که شوهرم با پای خودش زندگی من و بچمو ترک کنه و بره دنبال راهی که خودش انتخاب کرده چون خط فکری ما واقعا باهم تفاوت داره.

 259. من یه زن دومم…
  شش سال پیش همسرم ترکم کرد. بعد از جدایی به قول بعضی دوستان خیلی سعی کردم «تقوای الهی» پیشه کنم. از مردها دوری میکردم. از دیدن فیلم و عکس و هرچیزی که تحریک کنندگی داشته باشه دوری میکردم. غذاهای محرک نمیخوردم.حتی تو مهمونیها، از زنان متأهل که حرفهای متأهلی میزدن، فاصله میگرفتم و اگر دوستی دعوت میکرد با خانوادش (همسرش) جایی بریم، رد میکردم… تمام تلاش خودم رو کردم تا پاک بمونم، اما… نیاز جنسی به قدری بهم فشار آورد که داشتم پاهام رو از دست میدادم… دو سال و نیم دردهای شدیدی رو تحمل کردم که ناشی از نیاز شدید جسمی بود. کارم به جایی رسیده بود که حتی نمیتونستم رو پاهام بایستم… تا اینکه در جریان درمان (که البته همه راههای پزشکی بی نتیجه بود) با مردی آشنا شدم… ایشون بهم پیشنهاد دادن که از راهی که خدا اجازه داده، خودم رو درمان کنم… اول زیر بار نمیرفتم، ولی… از یه طرف درد به قدری بهم فشار آورده بود که واقعا دیگه تحملش رو نداشتم، از طرف دیگه از کار و زندگی افتاده بودم و با مدرک دکتری، خانه نشین بودم… بالاخره پذیرفتم… با این شرط از طرف اون آقا که من هیچ تماسی باهاشون نگیرم و هیچ پیامی بهشون نزنم تا همسرشون متوجه نشن و اذیت نشن. فقط تو همون زمانهای مقرر همدیگه رو میدیدم. ایشون این رو هم ازم خواستن که خودم به عنوان یک زن، وقتی میدونم چه کارهایی زنها رو آزار میده، از هر کاری که موجب اذیت شدن یک زن میشه، پرهیز کنم. و این شرط هم از طرف من بود که هر زمان همسرشون فهمیدن، ایشون همون لحظه باقی مدت محرمیت رو ببخشن و کامل انکار کنن… اصلا نمیتونستم خودم رو ببخشم که موجب اذیت زنی بشم… ما محرم شدیم و اون آقا به من کمک کرد که حالم خوب شه… من الان میتونم راه برم… میتونم راه برم… همین…

  اون آقا از همسرشون ناراضی نیستن و دوستش هم دارن و تو تمام مدت حواسشون به ایشون بوده که موجب اذیتشون نشن، و واقعا برای کمک به من این کار رو کردن…
  و من که دو سال و نیم مثل یه مرده بودم، الان به کمک ایشون، دوباره یه عضو فعال شدم تو جامعه…

 260. دستورات خدا، همیشه راهگشاست، به شرطی که ما درست ازش بهره بگیریم…
  اینکه پلیس وقتی عجله داره، به دروغ چراغ چشمک زن بذاره رو ماشینش و از چراغ قرمز رد شه، دلیل بر بد بودن اصل چراغ چشمک زن پلیس نیست…
  اینکه متأسفانه یکسری مردهای هوسباز، این حلال خدا رو آلوده کردن، دلیل بر بدی اصل این دستور خدا نیست…
  فقط کافیه باور کنیم صاحب و مالک بودن خدا رو بر خودمون و حکیم بودن او رو… صاحب و مالک حکیم، جز به حکمت امر نمیکنه…

 261. مسئل جنسی چطور باعث میشه ادم نتونه راه بره؟ نشنیده بودم.
  بعد اون اقا حتما پزشکتون بوده که دیده نمی تونه درمانتون کنه از خودش مایه گذاشته

 262. سلام به همه دوستان
  من با حوصله تمام نظرات رو خوندم
  متاسفم که نظرات با کلمات زشتی از قبیل هرزه-فاحشه ووو گفته شده اما به نظر من باید به تمام جوانب نگاه کرد و نظر داد
  ۱-موقیعیت
  ۲-تحصیلات
  ۳-فرهنگ
  ۴-امکانات
  ۵-خانواده
  ۶-سن
  ۷-و…
  تمام دوستانی که نظر دادن چه موافق چه مخالف باید دقت داشته باشن که طرف مقابل در چه موقعیتی قرار داده چی جور زندگی میکنه و ما چه کمکی کردیم به حل مشکل این افراد بیایید به جای فحش وتهمت وناسزا به اینا اگاهی بدیم کمک مالی بکنیم چون هیچ خانمی به هیچ عنوان دوست نداره همسر دوم بشه چه دایم وچه موقت و هیچی آقایی نمی خواد دردسر زن دوم رو به جون بخره به جز آقایون هوسران که اینا موقت نباشه غیر قانونی وغیر شرعی و با هر راهی هم شده این کار رو می کنن و براشون هیچ چیز مهم نیست
  باید بدونیم اینا چی می کشن یه حرف ساده است که بگیم محبت کن درست میشه به عنوان مثال یکی از آشنایان بعد از ۲۲ سال زندگی بچه دار نمیشه و مشکل از خانمه چی کار کنه طلاقش بده یا حسرت فرزند به دلش بمونه شاید بگین بره بچه بیاره درسته اما اون نمیخواد بچه دیگری رو بزرگ کنه و یکی دیگه که خانمش از همون اول بیماری داره و نمی تونه حتی یه چای درست کنه و اگر هم شوهرش طلاق بده نه امکانات مالی داره و نه کس و کاری که مواظبش باشه به نظر شما شوهر ش چی کار کنه و یا خانمی که شوهرش فوت کرده و تنها یه دختر داره که اون هم نمی تونه از اون نگهداری کنه این خانم با ۴۰ سال سن کجا بره تنهایی چی کار کنه ایا حق زندگی نداره
  من نه موافقم ونه مخالف اما تمام خانمها و آقایون که نظر میدن هم ادب گفتار رو رعایت کنن و هم درکی از موضوع داشته باشن نظر بدن و نظر همه محترمه حتی بر خلاف میل دیگری باشه اما با ادب واهکار مناسب
  ودر آخر وقتی در هر موضوع و صحنه یا گفته ای نظر میدیم یاد این جمله باشیم که آتش نگرفتی تا بدانی من چی کشیدم

  • شما بایدم راضی باشی امان از دل زن اول که با هزار امید و ارزو وارد زندگی این مرد شده و شما دزدیدینش این دزدیه عزیزم انسان اگر واقعا از خدای خودش شرم ادشته باشه یکم فکر میکنه اگه خواهرت سرش هوو بیاد براش گریه میکنی
   شما عشق رو نادیده مرفتی و به عشق دونفر دیگه خیانت کردی
   عشق دونفره س نه سه نفره و چهار نفره صیغه شرایط بسیار دشواری داره و هر کسی نباید انجام بده اون مردهایی که میرن صیغه میکنن اکثرا زنهای خوشگل و خانمی دارن خودشون مریض هستن و دنبال تنوع و ماجراجویی هستن اون پسرایی که در مشقت بی همسری هستن و نمیتونن عروسی سیصد میلیونی بگیرن برن دخترای پایین تر از خودشونو بگیرن و خوشبختشون کنن با خرج کم هم میشه زن گرفت چون صیغه هم مخارج داره خوب برن زن بگیرن و ازدواج اسان انجام بدن ولی متاسفانه دلشون تالار و خونه مجلل و ماشین انچنانی میخواد که پدراشون نمیتونن براشون فراهم کنن خودشونم گشادن که نمیرن سراغ کار
   شما هم نمیدونم چه داغی رو دل اون زن بدبخت گذاشتی ولی خدا به دادت برسه
   من که ول معطلم شوهرم همون دوسه ماه اول با یه دختر هرزه توی خونه م تو رختخوابم….همه دنیا رو رو سرم خراب کردن
   خدا لعنتشون کنه
   من با مردی زندگی میکنم که باید سنگسار میشد ……واقعا متاسفم برای خودم و مادرم که نتونست منو نجات بده خودم حافظ کل قرانم سید اولاد پیغمبرم و نمیدونم چرا بهم خیانت شد
   ای اقایی که میگی خیانت یعنی چی؟ وقتی خدای نکرده پناه بر خدا پناه برخدا از همه مسلمونا دور باشه زنت رو در اغوش نامحرم ببینی میفهمی خیانت یعنی چی؟؟؟؟ یا هنوز معناش رو نمیدونی؟؟؟؟؟؟؟a

 263. ١٧ساله ازدواج کردم عاشق همسرم بودم ولی متاسفانه شناختی نداشتم کسی نبود روشنم کنه بهش خیلی خیلی علاقه داشتم ولی سرد بود و خشک ومن نمیتونستم بفهمم چرا
  بهش بیشتر محبت میکردم که بهم متمایل بشه ولی متاسفانه بعد از خیانتش که بالا گفتم فهمیدم عاشق اون زن بی بندو بار بوده و منو بع عنوان یک دختر زیبا و مهربان نمیتونست تو دلش جا بده
  هر کاری کردم که بهم علاقمند بشه نشد
  منم حقی داشتم که در اسلام فقط در اخرت ادا خواهد شد
  به خدا و بخشایشش اعتماد دارم
  با دختری که تمام تلاشش رو کرد و عاشقانه شوهرش رو دوست داشت کاری کردن که به مرگ راضی شد و موهاش سفید شد
  حالا این خیانت یا صیغه زیاد برای زن اول فرقی نداره

  شوایط متعه خیلی با بهانه های مردان …..فرق میکنه در موارد بسیار دشوار که در عسر و حرج باشن میتونن
  و همسر اول باید راضی باشه
  اگه راضی نباشه زندنیشون جهنم میشه و طلاق…. و در صورت طلاق دوباره به جامعه یک خانم مطلقه با شرایط عسر و حرج اضافه میشه
  وقتی زنتون طلاق بگیره باید یکی هم باسه ایشون رو مدیریت کنه
  خواهش میکنم مسلمون که هستین مومن هم باشین و سرتون رو از برف بیرون بیارین و ببینین با دخترایی که روز اول عاشقشون بودین یا مثل شوهر من لااقل در اوج لذت بودین چه کردین
  ای مردان با ایمان که از اسلام فقط متعه رو فهمیدین عشق روز اولتون رو در نظر بگیرین بخدا زن شما با کمی محبت و درد دل شما عاشقتون میشن و هرکاری بخواین براتون میکنن

  من بدبخت که دیگه عمرم تباه شد
  شمارو بخدا برین درست زندگی کنین و اخرتتون رو با ظلم خراب نکنین

  امیدوارم هیچ دختری مثل من بدبخت نشه
  یه شوهر بی نماز،پلید،معتاد، که دوستم ندارم
  دارم تحمل میکنم و از خدا میخوام هرچه زودتر مرکم برسه
  از زندگیم سیر شدم
  ایا اون زن که زندمیمو خراب کرد به رستگاری میرسه؟؟
  ایا شوهرمن قابل بخشش هست؟؟؟؟
  رختخواب عروس جای هرزنی نیست
  مرد برای زنش مرد باشه بسته نمیخواد به فکر ارضای زنان دیگه باشید
  اگر همه تون مومن بودین برای اون زنها هم شوهر مناسب لیدا میشد

  هم خوشگل میخوان هم پولدار میخوان هم خوش هیکل باشه هم ماهواره ای……

 264. من که در این جامعه عجیب به قران پناه بردم و سعی کردم اشتباهم رو بپذیرم
  با وجود عشقی که داشتم همسرم به من متمایل نشد و عشق منو ذره ذره به نفرت تبدیل کرد
  اگه جدا میشدم اونم میرفت پی کثیف کاری خودش
  ولی متاسفانه نه براه اومد و نه تونست منو مثل خودش کنه
  سعی کردم فقط به خدا واگزار کنم تا حق منو بگیره
  اقایون محترم و برادرا خواهش میکنم
  اگر در زندگی مشکل دارین به فکر درست کردن باشید نه بهرفکر خراب کردن
  غیر از ایات متعه خیلی ایات دیگه هم در قران هست برید اونها رو انجام بدین
  مثلا جهاد، روزه، نماز یا صدقه به اهلش بدین
  اگه نمیتونین تو خیابون خودتونو کنترل کنین و زنان متنوع شما رو به وهم و خیال میاندازند
  اون لباسی که تنشون میبینین برای همسرتون بخرین و تنش کنین
  بعد بشینین نتیجه شو تماشا کنین
  بخدا زنان محجوب و با حیا و تمیز و دست نخورده خودتون مثل ماه میمونن
  بهدا زنانتون تو زندگی سختی رو با شماتحمل میکنن
  اگه میبینین بیشتر به سرو وضع ظاهریشون میرسن بخاطر رضایت نگاه شماست ازشون دریغ نکنین
  با محبت نگاهشون کنین
  همه انسانها از دور شبیه هم هستن وقتی نزدیک میشن تفاوتهای جزیی دارن
  ولی پاکی همسر خودتون و حیا و شرم و ایمانشون رو با اخم و بی محلی و سکوت مرگبار و خدای نکرده ناسزا وخیانت به غصه و ناامیدی تبدیل نکنید

  لحظه ای رو به نظر بیارید که مادر یا خواهرتون این شرایط تلخ رو داشته باشن و با بغض و اندوه و ناامیدی و ی ساک بیان پشت در منزلتون بشینن و زانو بغل بگیرن
  چه حسی دارین؟؟؟؟؟
  خدارو در نظر بگیرین برای همسرانتون و فرزندانتون یک مرد باشید که انقدر قوی هست که برای یک لحظه شهوت یا یک نگاه به ناموس مردم یا زنی بولهوس که بیشتر به فکر جیب شماست خودش رو نمیباده و مردانه و قوی ایمانش رو نگه میداره

  • منتظرِ منتقم
   به نام خالق بی همتا و البته حیکم و مقتدر.
   من یک محقق و مؤلف در مسائل آسیب شناسی اجتماعی هستم. اغلب نظرات مردان و زنان را در این سایت خواندم و متوجّه شدم هرکسی از ظن خود شد یار من/ از درون من نجست اسرار من؛آری بزرگواران هر نقطه مکانی دارد و … . وقتی که پیامبر خدا از دنیا رفتند دین مبین اسلام ناب، متأسفانه به ۷۳ فرقه گوناگون تبدیل شدند و رستگاران این امت آنهایی هستند که از اهل بیت پیامبر اکرم-صلی الله و علیه و آله وَسلم- به موقع و درست پیروی نمایند و مابقی بدون شک هلاک می شوند. توجه نمایید: هر حکمی در اسلام ناب(نه فرقه های خودساخته و گمراه که آثار زندگی و دینداری آنها را همچون پیدایش وهابیت و داعش می بینید) وابسته به موقعیّت و شرایط ویژه ای که برای هر انسانی پیش می آید جاری و قابل اجرا است؛ مانند: تا آب هست تیمّـم باطل است!.
   بیاییم خوب زندگی نمودن را از اهل بیت مطهر پیامبر خدا به درستی و به موقع و از منابع موثق بیاموزیم و درست و به موقع اجراء نماییم. سعی نماییم که خوب زیستن مدارا نمودن ، صبر و همه ی صفات نیک را در زندگی خود بیاموزیم و در مواقع سخت از خالق خود کمک بگیریم و در صورت لزوم با اهل علم و دیانت مشورت داشته باشیم. لذا به همه ی شما و هر بزرگواری که دوست دارد واقعاً به تکامل برسد و زندگی سعادتمندانه و فوق العاده لذت بخشی را داشته باشد، توصیه می نمایم کتاب «تنها راه رسیدن به تکامل و سعادت ابدی و چشیدن لذات واقعی» را حتی اگر هم شده یک بار به درستی مطالعه نمایید، به ویژه آنهایی که تازه قصد ازدواج ننمودن را دارند و یا آنهایی که متأسّفانه به هر دلیلی در مسیر پر پیچ و خم و البته خطرناک طلاق هستند.
   این کتاب ارزشمند که قواعد بسیار مهم زندگی فردی و اجتماعی را به روشنی بیان می نماید، می تواند راه گشای بسیاری از مشکلات اخلاقی و حتی اقتصادی اجتماع هر نوع بشری با هر نوع عقیده ای باشد. این کتاب ارزشمند و مفید را می توانید از سایت «www.Book.soltanpanah.ir» تهیّه نمایید.

 265. سلام. من خانم ۳۷ ساله. پنج ساله که متعه ام. ایشون متاهل و یک فرزند داره. البته از ابتدا با ایشون بودم و با کس دیگه ای هم نبودم. شرایط ازدواج رو ندارم چون خانواده من اجازه ازدواج رو به من نمی دن و با رفتارهای زننده و درگیری خواستگارا رو می پرونن. می گن همینطوری بشین زندگیتو کن چی کم داری؟ دنبال دردسر و مساله ای؟ درحالیکه من عشق زیادی توی وجودم دارم و دوست دارم بچه داشته باشم که دیگه این آرزو هم معلوم نیست برآورده بشه. انقد ازش آرامش می گیرم که به هیچ چیز دیگه ای فکر نمی کنم. دوست دارم همیشه باهاش باشم. از اینکه هر روز با کسی آشنا بشم و به انحراف کشیده بشم می ترسم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*