آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,842

ساپورت زنان ، جذاب تر از برهنگی!

پاهای عریان بهتر از ساپورت زنان!
این روزها با گرم شدن هوا نوع جدیدی از عریانی در بین زنان و دختران بدحجاب گسترش پیداه کرده و فصل جدیدی را از بی عفتی و دهان کجی به ارزشهای اسلامی گشوده است.

اگر تابستان سال گذشته از بدحجابی در جامعه اسلامی می گفتیم نهایت آن شال‌های باریک روی سر، مانتوهای جذب و آستین کوتاه و شلوارهای تنگ بود، چند سال قبل از آن شلوارها و مانتوهای کوتاه با روسری‌های کوچک و قبل تر از آن مصداق بدحجابی تنها بیرون گذاشتن موی سر به شمار می‌رفت.هر سالی که به جلو می رویم بدحجابی‌ها شکل و شمایل وقیحانه تری به خود می‌گیرند تا جایی که دیگر با سری به مانتوفروشی ها متوجه می شویم که باید با چیزی به نام «دکمه» در مانتوها خداحافظی کنیم، مانتو هم دیگر معنای خود را از دست داده است و بیشتر شبیه شنلی شده است که تنها روی شانه ها آویزان می شود و از روبرو چیزی به نام «مانتو» دیده نمی‌شود.

شلوار زنانه هم جای خود را به پوششی به نام «ساپورت» داده است پوششی که علی رغم ترجمه آن هیچ حفاظتی برای شخص مصرف کننده ندارد و حتی جذاب تر از برهنگی برای افراد است.

تعدادی از خانم‌های که اقدام به پوشیدن این نوع جوراب های بدن نما نموده‌اند، حتی در مواردی از جوراب‌های بلند رنگی یا ساپورت های چسبان استفاده می‌کنند و یا مانتو و دامن بدون شلوار می پوشند و حتی پوشش هایی را استفاده می کنند که ساق پا عریان و در معرض دید است .این شیوه پوشش جدید ابتدا توسط افراد لاابالی جامعه استفاده می‌شد و روز به روز گسترش یافته است ، رخدادی که اتفاقی نیست و با جست و جویی در اینترنت می شود آن را مشاهده کرد که این نوع ازبدحجابی به عنوان مد های جدید به شکل گسترده‌ای در حال تبلیغ و معرفی است و حتی فروش اینترنتی آن به طور گسترده ای تبلیغ می‌شود.

در تمام دوره های تاریخی افراد و گروه های خاصی از جامعه که کمبودهایی از نظر جایگاه اجتماعی داشته اند تلاش کرده اند تا با متمایز کردن خود از سایر مردم، دیده شوند امروزه نیز کسانی که موقعیت اجتماعی داشته باشند کمتر تلاش می کنند تا با پوشیدن لباس های محرک و آرایش های تند و زننده در مقابل چشم های مردم جامعه ای که حجاب، قانون و عرف آن است ظاهر شوند.

بنابراین به نظر می‌رسد به دنبال این بدحجابیها که فصلی از بی‌حجابی یا همان عریان گری به شیوه جدید است، باید منتظر ظهور دوباره پوشش های همچون دامن کوتاه که در دوران طاغوت رواج داشت باشیم.آغاز این عریانی جدید شلوارهای چسبان زنانه بود که پس از حساسیت زدایی به سرعت جوراب بلند مشکی یا ساپورت جایگزین آن شد.همان طور که قبل از آن برای مانتو مدل سارا فن را مد کردند و وقتی حساسیتی از جانب مسئولین برای آن مشاهده نشد به سراغ مانتوهای آستین کوتاه به همراه ساق‌بند رفتند و در ادامه این به اصطلاح مدگرایی به سرعت ساق بندها برداشته شد و مانتو کوتاه بدون آستین و این دست بد حجابی‌ها افزوده شده است. متأسفانه برخی بدون توجه به اینکه این لباس، مخصوص زنان بد‌کاره است‌، این جوراب شلواری‌های ارزان قیمت را تهیه کرده و از اینکه مد روز را به تن کرده‌اند، احساس غرور نیز می‌کنند! غافل از اینکه، با این پوشش، خود را در معرض نگاه‌های حریصانه مردان هیز و هوسران قرار می‌دهند.

شاید برای یک زن غربی که احیانا با اندام برهنه به خیابان می آیند این پوشش یک ساپورت یا محافظ باشد اما برای زن ایرانی که بنا به آموزه های دینی بهترین نوع پوشش محافظتی را دارد در بهترین حالت همان جوراب یا ساق شلواری را خواهد بود اما با کنکاش در موضوع متوجه میشویم که این نام گذاری ( ساپورت ) با دقت فراوان از سوی فرهنگسازان و سیاستمداران غربی به طراحان مد القا شد تا بخش فرهنگی برخورد تمدن ها با پیشرفت چشمگیری مواجه شود چرا که نامهای سابق این پوشش همچون جوراب و ساق شلواری از دید زنان مسلمان قابل استفاده بعنوان پوشش اصلی نبود چرا که براحتی اندام توسط مردان نامحرم قابل مشاهده میگردید اما کلمه ساپورت با توجه به معانی ان کاملا ذهنیت زنان را تغییر خواهد داد بگونه ای که معانی این کلمه آنان را مجاز به استفاده از این پوشش به عنوان لباس اصلی خواهد نمود.

شاید برای یک زن غربی که احیانا با اندام برهنه به خیابان می آیند این پوشش یک ساپورت یا محافظ باشد اما برای زن ایرانی که بنا به آموزه های دینی بهترین نوع پوشش محافظتی را دارد در بهترین حالت همان جوراب یا ساق شلواری خواهد بود اما با کنکاش در موضوع متوجه میشویم که این نام گذاری ( ساپورت ) با دقت فراوان از سوی فرهنگسازان و سیاستمداران غربی به طراحان مد القا شد.

کلید مشکل بدحجابی

قانون، راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در ۱۳ دی ۱۳۸۴ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است و برای ۲۶ دستگاه و سازمان، وظیفه تعیین کرده است اما در این سالها تنها نیروی انتظامی با راه اندازی گشت های ارشاد به وظیفه اش در تذکر به بدحجاب ها عمل کرد و فرهنگ سازی ها و سایر اقدامات توسط دیگر دستگاه ها فراموش شد و حتی عده ای از مسئولان، مانع از ادامه این برخوردها نیز شدند.

تبیان

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

  1. بنظرم داعش دقیقا داره همون کاری رو میکنه که جمهوری اسلامی بعد از انقلاب کرد – در مورد دین – حجاب و …

  2. آقای نویسنده در زمانهای نه چندان دور زنان روستایی با توجه به فعالیتشان در مزرعه و غیره همیشه ناچار به پوشیدن شلوار حتی زیر دامن های بلند محلی بودند .حدود ۱۰۰ سال پیش زنان شهری نیز به مقتضی نحوه زندگی شان کم کم لباس اضافه ای بنام شلوار را از پوششان حذف کردند چون علاوه بر تحمیل هزینه اضافه به اقتصاد خانواده و دردسرهایی چون تهیه و شستشو و …. داشت و ضمنأبطور واقعی هم پوششی محسوب نمی شد و چون زنان شهری با توجه به اینکه یا خودشان تحصیل کرده بودند یا از خانواده های تحصیل کرده بودند و تبعأ از سطح شعوری بالاتری نسبت به زنان سنتی روستایی که هر مسأله ای را تحت عنوان رسم می پذیرفتند برخوردار بودند تشخیص دادند که شلوار می باید حذف شود ( اون موقع تهاجم فرهنگی و … هم در کار نبود ) در حال حاضر زنانی که در روستاها پرورش یافته اند بنا به عادت حتی زیر دامن های کوتاه تر (منظورم مینی ژوب نیست منظورم دامن هایی تا وسط ساق پا است) هم شلوار می پوشند و بقولی پاچه های شلوار را با جوراب مهار می کنند چون به پوشیدن شلوار عادت دارند در حالیکه زنانی که چند نسلشان در شهر بوده اند بجای این شلوار ها از لباس زیر که مناسب تر نیز هست استفاده می کنند اینکه شما همیشه و همیشه چشمتان به زنانی افتاده که شلوار جزء جدا نشدنی از لباسشان بوده مشکل کلی جامعه نیست و به قشری که شما به آن تعلق دارید خلاصه می شود ضمنأ از عبارت بسیار زشت ” هیز و هوسران” که برای پدارن ، برادران ، همسران و پسران کشور بکار بردید مشمئز شدم این مردان همان هایی اند که ۸ سال جان برکف از ناموس وطن دفاع کردند این مردان همان هایی اند که برای من و تو نان آوردند در دهانمان گذاشتند . یادآوری می کنم که من خودم نسبت به نحوه پوششم بسیار حساسم و همان طور که نامم را انتخاب کرده ام بسیار بسیار ساده پوشم

    • با سلام
      خواهرم شما یا مسلمانید و یا نیستید , اگر مسلمان نباشید که مبحثی است جدا و باید به عرف جامعه ای که در آن زندگی می کنید احترام گذاشته و همانند ایشان رفتار کنید اما اگر مسلمانید ما اسلام نصفه و نیمه نداریم . در دین اسلام دیده شدن قسمتهای بدن زن توسط مرد نامحرم بجز گردی صورت و دست و پا تا مچ را حرام دانسته است و این مساله هیچ ربطی به نوع کار و محیط زندگی و فرهنگ و دانش و سواد ندارد در هر محیطی میتوان با رعایت تمام اصول اسلامی پوششی متناسب انتخاب کرد . بهتر است برای توجیه بد حجابی از شهدا و رزمندگان و ناموس و وطن مایه نگذاریم . یک اضهار نظر غیر مسئولانه افراد بیشتری را به انحراف می کشاند . من هنوز معتقدم افراد متعهد به قوانین دین مبین اسلام در کشور مان تعدادشان چندین و چند برابر این افراد غیر متعهد به اصطلاح روشنفکر است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*