آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,248

نخستین مصاحبه همسر مهناز افشار: «از من خوش‌شان نمی‌آید چون خط قرمزها را رد کرده‌‌ام»

«…آقازاده بودن یک سری ویژگی‌ها، محدودیت‌ها و چارچوب‌ها دارد که به درست و غلط بودن آن کارى ندارم اما وقتی از آنها عبور کنى به تو می‌گویند “آقازاده خاص”.
نخستین مصاحبه فرزند محمدعلی رامین و همسر مهناز افشار

 مثلا این که شما فراجناحی رفتار کنید و با همه طیف‌های مختلف رابطه دوستانه داشته باشید، این خودش یک نکته حساسیت زاست، سبک زندگی شما مهم است، باید اصولی را در آن رعایت کنید که اگر نکنید حساسیت‌زاست. این ازدواج خودش یک خط قرمز بود، یعنی پیوند فردى از یک خاستگاه سیاسی نزدیک به حاکمیت با فردى که تعلق به یک خاستگاه اجتماعی و فرهنگی دارد. این پیوند براى فضای اجتماعی کشورمان ترکیب غریبی است. چنین چیزی هیچ وقت مطلوب کسی نبوده و پیش از این هم چنین چیزی نداشته‌ایم. نکته اصلی در مورد ما این است که منتهاالیه طیف‌های سیاسی چپ و راست، این وسط متفق‌القول بودند که باید با این پدیده، یا به قول خودشان الگوسازى مبارزه شود و در این راه هرکس به یک بهانه‌ای ما را هدف قرار مى‌دهد.»
به گزارش ستاره ها، یاسین رامین، فرزند محمدعلی رامین و شوهر مهناز افشار مصاحبه ای مفصل با یکی از سایت های فیلتر شده فارسی زبان خارج کشور انجام داده است که بخش هایی از آن را می خوانید:
روزآنلاین: آقاى رامین؛ اجازه بدهید در همین ابتدا و بدون مقدمه، پاسخ شما را به یک اتهام بشنویم. یک وب‌سایت ادعا کرده شما شیر خشک فاسد وارد کشور کرده‌اید.
متاسفانه کار به جایى رسیده که هرکسى مى‌تواند هر ادعایى بکند و بدتر اینکه کسى مدعى را بازخواست نمى‌کند که بر اساس چه سند و مدرکى، نه تنها شرافت یک انسان را زیر سوال می برد بلکه ناجوانمردانه به همسر و فرزند تازه متولد شده‌اش هم مى‌تازد. من به خیلى چیزها متهم شده ام، موضوع شیر خشک جدیدترین آن‌هاست. براى من و همسرم که به تازگى پدر و مادر شده‌ایم وارد کردن شیرخشک فاسد و مرگ کودکان بى‌گناه به واسطه آن، یک جنایت غیرقابل گذشت است. بنده نه تنها طرح ادعاهاى کذب را محکوم مى‌کنم بلکه در این مورد خاص، اگر توسط هرکسى شیرخشک فاسد به کشور وارد شده، از تمام مسئولین تقاضاى رسیدگى فورى به موضوع را دارم.
یعنى شما مى‌گویید اساسا چنین موضوعى صحت نداشته؟
بى‌شک از اساس دروغ است. دردناک‌ترین بخش تمام این ماجراها همین بخش بود که همسرم را نیز به شدت متاثر کرد. وقتى موج باقى ادعاهایشان در این یک سال بى‌اثر ماند، تلاش کردند مردم ما را به چشم قاتل ببینند. تنها تجارت شیرخشکی که من کردم درهمین هفته بوده که براى دختر خودم دو تا قوطى خریدم.
شما به”موج ادعاها” اشاره کردید، فکر می‌کنید چرا انقدر پیرامون زندگی شما و خانم افشار حاشیه وجود دارد؟
ما در کشورمان چند پدیده داریم که به حاشیه‌سازی منجر می‌شود. یکی شهرت‌ستیزی، یکی ثروت‌ستیزی و دیگری آقازاده‌ بودن است. هرکس که معروف است یا توان مالی‌اش از یک حدی فراتر برود و علنی شود دچار مسائل و مواردی از این دست می‌شود. اما فکر می‌کنم شهرت‌ستیزی هنوز بالاتر از ثروت‌ستیزی است. حتی کسانی که از سرمایه‌داران و فعالان اقتصادى هستند به محض این که وارد عرصه‌هایی مثل سینما و ورزش می‌شوند که شهرت به همراه دارد، مورد هدف قرار می‌گیرند. در حالی که آن آدم‌ها قبلش هم وجود داشتند اما وقتی ثروت تبدیل به شهرت می‌شود، حاشیه ایجاد می‌کند. یک قضیه دیگری هم که وجود دارد پدیده آقازاده‌هاست. به صرف این‌که کسی، فرزند مسئولی باشد خودش یک برچسب و حتی اتهام و جرمی است که حاشیه‌ساز است، اصلا مهم نیست این آقازاده چه آقازاده‌ای است و چه کار کرده و چه کار نکرده. حالا در مصداق مشخص مهناز افشار و یاسین رامین به تصور این‌که هر سه پدیده با هم ترکیب شده خودتان حدس بزنید چه اتفاقى مى‌افتد و بازهم مهم‌تر این‌که ما یک سری خط قرمزها را با ازدواج‌مان رد کرده‌ایم.
چه خط قرمزهایی را رد کرده‌اید؟
حرف زدن از آن‌ها خودش خط قرمز است (می‌خندد). آقازاده بودن یک سری ویژگی‌ها، محدودیت‌ها و چارچوب‌ها دارد که به درست و غلط بودن آن کارى ندارم اما وقتی از آنها عبور کنى به تو می‌گویند “آقازاده خاص”. مثلا این که شما فراجناحی رفتار کنید و با همه طیف‌های مختلف رابطه دوستانه داشته باشید، این خودش یک نکته حساسیت زاست، سبک زندگی شما مهم است، باید اصولی را در آن رعایت کنید که اگر نکنید حساسیت‌زاست. این ازدواج خودش یک خط قرمز بود، یعنی پیوند فردى از یک خاستگاه سیاسی نزدیک به حاکمیت با فردى که تعلق به یک خاستگاه اجتماعی و فرهنگی دارد. این پیوند براى فضای اجتماعی کشورمان ترکیب غریبی است. چنین چیزی هیچ وقت مطلوب کسی نبوده و پیش از این هم چنین چیزی نداشته‌ایم. نکته اصلی در مورد ما این است که منتهاالیه طیف‌های سیاسی چپ و راست، این وسط متفق‌القول بودند که باید با این پدیده، یا به قول خودشان الگوسازى مبارزه شود و در این راه هرکس به یک بهانه‌ای ما را هدف قرار مى‌دهد…
گفته شده خانم افشار براى ازدواج با شما شروط ضمن عقدى مثل مهاجرت به آمریکا، طلاق از همسر اول، مهریه و… را مطرح کردند، درست است؟
اگر شایعه‌پردازان همین‌طور ادامه مى‌دانند، توافق هسته‌اى و قهرمانى در جام جهانى هم جزو شروط مى‌شد. (می‌خندد) خیر ،ایشان هرگز هیچ شرطى براى من نگذاشتند.
ماجرای مهریه ٢٢ میلیاردی چیست که همه سایت‌ها به آن اشاره می‌کنند؟
آخر ٢٢ میلیارد یا ٣٠ میلیارد؟ (مى‌خندد) این بحث اولین بار به نقل از خانم مرضیه برومند در اعتراض به بودجه اندک تئاتر مطرح شد. ایشان از بزرگان فرهنگ و هنر هستند و جایگاه‌شان والاتر از آن بود که در آن زمان بخواهیم به بهانه یک موضوع شخصى پاسخى دهیم. اما حتی وقتی ایشان خودشان عذرخواهی و تکذیب کردند، خبرش را به گوش کسی نرساندند. من و شما در حالى صحبت مى‌کنیم که چند ساعت پیش خانم برومند براى بار دوم آن اظهارات را تکذیب کردند اما باید دید آیا رسانه‌ها حاضر به انتشار صحبت‌هاى ایشان خواهند بود و یا عامدانه از کنار آن عبور مى‌کنند. من هیچ‌وقت درباره مهریه توضیح‌نداده‌ام، فکر هم نمی‌کردم که نیاز به توضیح باشد، چون به کسی ارتباطی ندارد. ولی به خاطر شان و جایگاه همسرم وظیفه دارم که توضیح بدهم. ما هردو برای این پیوند جایگاهی بسیار بالاتر از تبادل کالا در نظر داشته‌ایم. برای اطلاع مخاطبین که دو بخش هستند چه افرادی که به دنبال بهانه‌گیری هستند و چه افرادی که صرفا این موضوع برای‌شان جذاب است، مهریه همسرم ۵ شاخه گل نرگس، یک جلد کلام الله مجید و آینه و شمعدان بوده. همین. متاسفانه برخی رسانه‌ها این دروغ‌ها را قدم به قدم در ذهن مخاطب جا می‌اندازند به گونه‌اى که حالا چنین مهریه‌‌اى برای بعضی غیرقابل باور باشد، هر چند همه حضار در زمان عقد و خود عاقد شاهد آن هستند. همسر من شریک زندگى من است و طرح چنین مهریه‌اى بیشتر شبیه طرح شراکت در یک تجارت است تا شراکت در زندگى.
فکر نمى‌کنید این حاشیه‌ها بیشتر به خاطر پدر شما باشد؟
اینجا اتفاقی که می‌افتد این است که به اسم پدرم همسر من تخریب می‌شود و به اسم همسرم پدر من تخریب می‌شود و به اسم خود من هر دوی این‌ها تخریب می شوند، من هیچ وقت در این مورد حرف نزدم اما این بار مایلم بگویم. پدر من یک تئوریسین است که در سال‌هاى گذشته با سه موضوع مورد انتقاد قرار گرفته، یکی دوره معاونت مطبوعاتی و توقیف روزنامه‌ها، یکی بحث هولوکاست، یکی هم ماجراى جمله “شما غلط می کنی”.
درباره این سه موضوع بیشتر توضیح می‌دهید؟
قبل از توضیح، در متن مطلب سحام نوشته شده محمدعلی رامین با شروع دولت نهم به ایران آمده که این هم دروغ است. ایشان در زمان آقای هاشمی به کشور برگشتند و از همون موقع در فعالیت‌هاى دولتى به طور مستمر حضور داشتند. اما سال ٨٨ که پدر من معاون مطبوعاتی بودند یک سال بسیار بسیار ملتهب و پر تلاطمی بود، به تعبیر من سال ٨٨ برگ تاریکی از دفتر تاریخ ما بود. چند ماه از انتخابات گذشته بود اما فضای کشور بسیار پرالتهاب بود، هر روز هم افراد بسیاری متحمل هزینه و آزار می‌شدند. موج دستگیری‌ها و تلفات و اتفاقات تلخی که همه می‌دانند. در چنین شرایطی پدرم معاون مطبوعاتی بود. نکته‌ای که همیشه از آن عبور می‌شود این است که معاون مطبوعاتی در هیچ دوره‌ای در خصوص نحوه برخورد با مطبوعات استقلال عمل و رای نداشته است و هیات نظارت بر مطبوعات متشکل از افرادی است که هر کدام از آنها نماینده ارکان حکومت هستند. نماینده رهبری هست، نماینده مجلس هست، و نماینده‌هایی از خیلى ارگان‌هاى دیگر هم هستند. در ایام بعد از انتخابات کلیت نظام یک سری خطوط قرمز رسانه‌ای تعریف کرد که به آنها ابلاغ شد و معاونت مطبوعاتی باید آنها را اجرا می‌کرد. هیچ روزنامه‌ای بدون نظر هیات نظارت بر مطبوعات، نه می‌تواند توقیف شود و نه مجوز بگیرد. زمانی که پدر من معاون مطبوعاتی شدند در ابتدای فعالیت‌شان، به دفتر تک تک روزنامه‌ها به ویژه روزنامه‌هاى جریان اصلاحات رفتند و شرایط ویژه بعد از انتخابات را برای روزنامه‌نگاران تشریح کردند که همان موقع مورد نقد قرار گرفتند که ایشان چرا به دیدن این روزنامه‌ها رفته‌اند. البته این را هم بگویم پدرم در آن ایام، خودش هم با پیگیری و جدیت تمام آن سیاست‌ها را به اجرا درآورد. مشخصا در جریان اعمال این سیاست‌ها در آن دوران بسیاری از روزنامه‌نگاران از کار بی‌کار شدند، خانواده‌های آنها متحمل رنج و زحمت شدند و این مسائل فراموش نشدنی است. من می‌خواهم بگویم به نوبه خودم از همه آن‌ها عذرخواهی می‌کنم اما درآن شرایط هر کس دیگری هم معاون مطبوعاتی می‌شد، مجبور به اجراى آن سیاست‌ها بود. من دل‌جویی از همه آن خانواده‌ها و روزنامه‌نگاران را وظیفه خودم می‌دانم با این‌که می‌دانم التیام زخم‌هاشان کار ساده‌ای نیست.
در بحث هولوکاست چطور؟ ایشان را مبدع مساله انکار هولوکاست می‌دانند.
این هم یک دروغ دیگر. طرح مساله هولوکاست به کرات از سوی رهبری صورت گرفته بود و حتی در دولت آقای خاتمی، رهبری به این موضوع پرداخته بودند و دو بار در سخنرانی‌های علنی این موضع را مطرح کردند که آن سخنرانى‌ها در وب‌سایت ایشان نیز موجود است. پدرم پیگیر این بحث بوده‌، ولی مبدع نبوده‌اند.
مصاحبه رادیویی که به خبرنگار رادیو گفتند غلط مى‌کنى چطور؟
اگر عنوان نمی‌شد خیلی بهتر بود اما فکر نمی‌کنم تندی آن جمله به جملات گزارش سایت سحام نیوز حتی نزدیک هم باشد.
شما دوست دارید با کدام عنوان شناخته شوید؟ یاسین رامین فرزند محمدعلى رامین یا یاسین رامین همسر مهناز افشار؟
من یاسین رامین هستم با همه دنیاى اطراف‌اش. من نه از طرف محمدعلی رامین صحبت می‌کنم نه از طرف مهناز افشار. خانم افشار کارنامه هنری مشخصی دارند. مشغله اصلی ایشان هنر و سینما بوده و دغدغه‌اش فعالیت‌های اجتماعی. اندک فعالیت سیاسی ایشان که حق هر شهروند است خلاصه می‌شود در حمایت از آقای خاتمی در دوران اصلاحات و بعد هم‌ در حرکت مردمى جنبش سبز. اما این دو نفر پیش از ازدواج بنده نه هیچ سنخیت فکری و فعالیتی داشتند و نه دلیلی دارد که بعدا داشته باشند. تنها وجه اشتراک این دو یاسین رامین است. می‌‌دانم تصمیم بزرگی‌ گرفته‌ و سختی‌های زیادی را به هر دو تحمیل کرده‌ام.
همیشه حواشى زیادى حول گرایش سیاسى شما بوده. شما خودتان را نزدیک به کدام طیف مى‌دانید؟
من اصلا قائل نیستم که در ایران طیف فکری مشخص داریم، ما بیشتر روی افراد صحبت می‌کنیم. دلیل حواشى که شما مى‌گویید این است که من همیشه مستقل بوده‌ام ولی با افراد مختلف از طیف‌های مختلف فکری و سیاسی ارتباط دوستانه زیادی داشته و دارم. حالا گویا در این موضوع دشمنی با مهناز افشار و به قول خودشان آقازاده خاص، دو طرف به پیوند مشترک رسیدند و مسائل شخصى را تبدیل به مسائل ملى کردند.من هم به هیچ طیف سیاسی نه وابستگی داشتم نه نزدیکی. افراد چرا، به برخی نزدیک هستم و با برخی هیچ سنخیتی احساس نمی کنم.
عده‌ای این بحث را مطرح کردند که اگر یاسین رامین با پدرش هم‌فکر نیست چرا از او اعلام برائت نمی‌کند؟
اصولا هیچ دونفری در دنیا مثل هم نیستند. حتی کسانی که تفکرات‌شان مثل هم است، هزار و یک اختلاف دارند. حالا این که کسى بیاید راجع به پدرش، همسرش و نزدیکان‌اش موضع بگیرد اصلا پسندیده نیست. آن چیزی که معیار است اعمال و رفتار و کارنامه افراد است. عقایدِ من شخصی هستند و قرار نیست از کسی اعلام برائت یا اعلام حمایت بکنم.
شغل شما چیست در حال حاضر؟
شغل من آقازادگی است. (می خندد) من فعالیت‌های بازرگانی داشته‌ام و کمی فرهنگی…
ماجرای اسم بچه چه بود که شما گفته بودید می‌خواهید چند سال برای بچه اسم نگذارید تا خودش انتخاب کند؟
گذاشتن اسم یکی از بزرگترین مسئولیت‌های پدر و مادر است و در شکل‌گیری آینده فرزند هم تاثیر دارد. ما خیلی دوست داشتیم فرزندمان نقش داشته باشد در انتخاب اسم‌اش چون خیلی‌ها را می‌شناختیم که اسمی دارند و از آن راضی نیستند. ما مدتی فکر کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این مسئولیت خیلی سنگین است. در پایان به دلیل مسایل اداری اسمی انتخاب کردیم اما این حق انتخاب برای او محفوظ است و با رسیدن به بلوغ فکری این حق انتخاب را به او می دهیم.
یعنی اگر امکانش بود می خواستید اسمی برایش انتخاب نکنید؟
از علاقه‌مندی تا واقعیت خیلی فاصله است. نمی‌شد بچه اسم نداشته باشد (مى‌خندد).
ماجرای به دنیا آمدن فرزند در امریکا برای داشتن تابعیت این کشور، چیست؟
اصلا چرا بحث امریکا مطرح می‌شود؟ بعد همان‌ها می‌آیند و می‌گویند نوه محمد على رامین که همواره فروپاشى امپریالیسم را مطرح کرده، در آنجا به دنیا آمده. از رانت استفاده می‌کنند و می‌روند تابعیت آمریکا می‌گیرند. این را سایت‌های اصول‌گرا بیشتر دامن زدند. من تعجب کردم که یعنی این رسانه‌ها براى انتشار اخبار دروغ هیچ حد و مرزی قائل نیستند؟ این مطلب از پایه و بنیان غلط بوده و به آن پاسخ دادیم. بعد از جواب ما گفتند پس حالا ثابت کنید بچه را کجا به دنیا آوردید؟ یعنی ما چه جواب بدهیم چه ندهیم مدام حاشیه‌ها گسترده‌تر می‌شود و بعد گفتند رفتند آلمان تا بچه آنجا به دنیا بیاید و تابعیت بگیرد. در حالی که حتى نمى‌دانستند عکس آمریکا قانون تابعیت المان این گونه نیست و در آلمان تابعیت از والدین منتقل می‌شود نه از محل تولد.
چرا با این همه حواشی که بوده، شما به هیچ کدام واکنش نشان ندادید اما به این یکی واکنش نشان دادید؟
من مشکلی با امریکا رفتن ندارم. اگر صلاح می‌دانستیم، می‌رفتیم. من به این دلیل جواب دادم که پا را فراتر گذاشته و گفته بودند به فرزند این‌ها نباید تابعیت ایران داده شود و مساله سلب هویت ملى مطرح شد.
در بیانیه‌ای که از سوی شما صادر شد، به فرار سرمایه‌های فرهنگی اشاره کردید، منظورتان چه کسانی بودند؟
کم نبوده‌اند. این فشارها بر استاد شجریان که صدای ربنای ایشان همیشه در گوش مردم است و در بین اقشار مختلف جامعه محبوب هستند، بوده تا شادمهر عقیلی که به عنوان عضوی از یک خانواده شهید وارد عرصه موسیقی پاپ شد. یا به عنوان مثال خانم گلشیفته فراهانی که در مقطعی سوپراستار اول سینمای ایران بود و با فیلم‌هایى مثل میم مثل مادر محبوب خانواده‌های مذهبی هم شده بود اما در نهایت مجبور به ترک کشورش شد. نقطه مشترک این‌ها جایی است که وقتی چهره‌ای در بین خانواده‌های سنتی و مذهبی هم محبوب می‌شود به سقفی از محبوبیت رسیده که دیگر باید با او مقابله کرد. حالا هم مدام بحث رفتن‌شان هست اما کسی نمی‌گوید اینها چرا رفتند؟ چه کسی مقصر بوده؟چه کسی پاسخگوست؟ نمی‌خواهم تک تک اسم ببرم. درباره ازدواج ما نیز همین اتفاق افتاده. این روند به صلاح کشور و ملت ما نیست. کشور که نمی‌تواند در انحصار عده‌ای باشد و آنهایی را که نمی‌پسندند از کشور برانند.
فکر می‌کنید مهناز افشار هم به نقطه‌ای برسد که بخواهد ایران را ترک کند؟ شما چنین آینده‌ای را برای او متصور هستید؟
هدف از این همه تخریب‌ها و موج‌سازی‌ها همین است. در همین مطلب آخر جهان‌نیوز بحث سلب هویت ایرانی و ممنوع‌الکاری را پیش کشیده‌اند. اما هر چقدر هم که روی ما فشار باشد ما چنین اجازه‌ای را به این قبیل افراد نخواهیم داد و استقامت خواهیم کرد.
شما از دو سو معروف هستید. اما چرا کمرنگ هستید در رسانه‌ها؟ عکس‌های زیادی از شما نیست. گفت وگوی مطبوعاتی نداشتید، انگار مخفی شده بودید.
بحث مخفی بودن نیست. همیشه در ارتباط با رسانه‌ها بودم اما از رسانه‌ای شدن پرهیز داشتم. چون هیچ دلیلی نداشت و چیزی به کسی اضافه نمی کرد.
خیلی‌ها دوست داشتند بیشتر از شما بدانند.
اگر همسر بنده در رسانه‌هاست به دلیل زندگی شخصی نیست بلکه به دلیل فعالیت هنری است. من نمى‌پسندم که به صرف پرداختن به زندگی خانوادگی در رسانه باشم، خودم هم اساسا پرداختن به این حواشی را در رسانه‌ها درست نمی دانم.
تحصیلات و علاقه‌مندی‌های شما چیست؟
تحصیلات من روابط و حقوق بین‌الملل است و به حوزه‌های فرهنگی و ورزشی علاقه مندم. مشغله‌ام هم بازرگانی است. اتفاقا یکی از علاقه‌مندی‌های من دنبال کردن مسابقات ورزشی است. این‌روزها شاهد درخشش تیم ملی والیبال کشورمان هستیم که بر خلاف همین جریانی که می‌خواهد کام مردم را تلخ کند، مردم را خوشحال می‌کند. معتقدم زنان که از نیمی از جامعه ما هستند نیز باید بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند و در این نشاط ملی شریک باشند.
آیا کار مشترکی هم با خانم افشار خواهید داشت؟
کارهایی قبلا کرده‌ایم و کارهایی هم در دست انجام است
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۷ نظر

  1. نصف حرفاش دروغه مشخصه داره با احتیاط صحبت میکنه

  2. درزمان شاه میگفتند خان زاده وما مردم را میگفتند رعیت زاده /حالا این اقایان شدند اقازاده وبه ما میگن نوکرزاده /بچه خیلی خوشت میاد مطرح باشی اقازاده باشی / مگر توچند سالت هست بازرگان شدی /بعد مگر پدر تو حقوق چند میگرفته که تو شدی تاجر /ما با پولداری مخالف نیستیم و حتی به ثروتمندان اصیل کشورمان احترام میگذاریم چون انها اصالت داشته وهیچگاه خودشون وفرزندانشون غرور وتکبر نداشتند /ما با پارتی بازی اختلاس وهمین حرکات تعبیض امیز مخالفیم توخبرنگار ازت میپرسه شغلت چیست میگویی اقازاده اگر خوشت نمیامد این حرف را نمیزدی /اگر نمیخواستی سرزبان نباشی درست رفتار میکردی /بدبخت مهناز افشار این هنرمند کشورمان که دوستش داشتیم وداریم وقابل احترام /من شک ندارم توباعث شدی این بیچاره سرزبان بیفتد تومجبورش کردی برای زایمان خارج برود /درصورتی که هنرمندان ما مردمی هستند ولااقل نقش هر قشر را بازی کردند و از هر قشری خبر دارند /تا حالا ما حرکتی رفتاری از مهناز نشنیده بودیم /تااینکه ازدواجش باتو / این بازیگران وهنرمندان هستند که نباید بگذارن ازشون سواستفاده بشه /والله تا این حاشیه ها ما پدر تورا نمیشناختیم صدسال دگه برایمان مهم نیستید /راستی قبلا لقب خانی با ۱۰۰تومان خریده میشد الان لقب اقازادگی چند خریده میشود
    خداوندا هرکس به این ملت خیانت کرده از هر لحاظ تورابه این شبهای قدر رسوا دوعالم بکن

  3. بمیرم این هیچ گناهی نداره این فقط بازرگانه بازرگان جنس های ممنوعه مثلا شیرخشک مسموم آقای رامین دست زن و بچه ات را بگیر باپول هایی که خودت و بابات دزدیدن هری از ایران .خانم افشار روی زندگی دیگران زندگی درست کردی باید عوضشو پس بدی

    • من ازین آقا خوشم نمیاد اما اینکه میگین خانم افشار روی زندگی دیگران زندگی درست کرده آخه مگه شما دیدین که انقد قاطع میگین ؟ در ضمن وقتی ۱مردی زنشو طلاق میده خب بعدش زن میگیره دیگه . حالا خانم افشار نشد یکی دیگه . ازون گذشته اگه دل ۱ مرد با زنش باشه به هیچ زن دیگه ای توجه نمیکنه که بخواد از راه به در بشه.
      این آقازاده هم کار بازرگانیشون میدونین چیه؟ ایشون تو کار تجارت دارو هستن که بسیاااااااااااااار پولساز هس. برا همین انقد پولدار شده دیگه . این امتیاز وارد کردن دارو از کشور خارجی به هرکسی داده نمیشه که . ایشون چون خاص هستن این افتخار نصیبشون شده. مث آقای مهدی هاشمی که الکی گفتن چندسال زندان که اونم خدا میدونه چجوری قراره بگذره . حتی حکم توقیف اموال هم بخاطر این اختلاس و دزدی مهدی هاشمی هم ندادن اونم فقط بخاطر پدرش و نفوذی که داره. بعدش میگن حساب پدر و پسر از هم جداس. آیا این انصافه؟؟؟؟؟؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*