آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,381

حرکات موزون سپند امیرسلیمانی در نقش خواننده لس‌آنجلسی+عکس

در میان کمدی هایی که در سال جاری روی پرده رفته اند کمدی-سیاسی “ایران برگر” و کمدی-عاشقانه “نهنگ عنبر” به همان اندازه که توجه مخاطبان عام را جلب کرده اند مورد توجه منتقدان هم قرار گرفته اند.

بخش اعظمی از بار کمیک “نهنگ عنبر” به سکانس هایی از فیلم بازمیگردد که در دوران پیش از انقلاب اسلامی و در رستورانی می گذرد که متعلق به پدر “ارژنگ صنوبر” کاراکتر اصلی فیلم است.

حرکات موزون سپند امیرسلیمانی در نقش خواننده لس‌آنجلسی

در این سکانسها تصویرسازی جالبی از حرکات موزون دو خواننده مشهور آن دوران صورت گرفته است. یکی از این خواننده ها که جلال همتی است توسط سپند امیرسلیمانی بازیگر نقش “دکی جون” در “اخراجیها” ایفا شده است.

چندی قبل سپند امیرسلیمانی  در گفتگویی از ایفای نقش این خواننده با “بی شعوری کامل” سخن گفته بود و اخیرا هم از حذف بخشی از بازیش در نقش این خواننده صحبت کرده است.

جلال همتی که فعالیت خود را با رادیو ایران آغاز کرده بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به لوس آنجلس مهاجرت کرده بود در میانه دهه هشتاد به دلیل ابتلا به آلزایمر درگذشت و طی سال های فعالیتش نوعی از موسیقی منطبق با سبک موسیقی کوچه بازاری را دنبال کرد.

سپند امیرسلیمانی  در “نهنگ عنبر” با گریمی کاملا شبیه به این خواننده یکی از قطعاتش را لب خوانی کرده است. برای تماشای سکانس حضور امیرسلیمانی در این نقش حتما این فیلم را در سینما ببینید.

سینماژورنال

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. قبلنا آهنگای جلال همتی پای ثابت عروسی ها بود …یه شعرشو یادم مونده!
    پریوش شوووَر کرد …همه رو در به در کرد … چه بد کرد ! آخه حالی به آدم میمونه نه والا ! احوالی به آدم میمونه نه بلا!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*