آخرین خبرها
تعداد بازدید : 9,119

مهناز افشارِ باردار، چطور لباس می‌پوشید؟ + تصاویر

در سال‌های اخیر مهناز افشار روی موج خبرهای داغ سوار بوده است؛ ابتدا خبر ازدواجش و بعد خبر بارداری‌اش باعث شد در سال ۹۳ یکی از خبرسازترین ستاره‌های سینما باشد. اما ماه‌های بارداری باعث نشد مهناز افشار از جمع‌های سینمایی دوری کند یا از فعالیتش بکاهد. فیلمبرداری مجموعه «عشق تعطیل نیست» و فیلم «نهنگ عنبر» در روزهای بارداری در جریان بود. حفظ نبض همیشگی زندگی در ۹ ماه بارداری از رازهای مهناز افشار است حتی در مقوله‌ای مثل لباس پوشیدن.
شبانه‌روز

در نگاه کلی‌تر و قبل از روزهای بارداری، سبک لباس پوشیدن مهناز افشار را کولی‌وار می‌توان اعلام کرد. او ترجیح می‌دهد در ست‌هایش به جای چند تکه اصلی مثل مانتو، شلوار، روسری و. . . اجزای متعددی را با هم ترکیب کند به همین دلیل اغلب سراغ دامن، بلوز، جلیقه، کت و. . . می‌رود. برهمین اساس باید گفت سبک لباس پوشیدن رویای فیلم «برف روی کاج‌ها» مثل دیگر بخش‌های زندگی‌اش در دوران بارداری هم تغییری نکرد. او شیوه لباس پوشیدنی را انتخاب کرده که به‌راحتی در روزهای افزایش وزن ناشی از بارداری هم قابل استفاده است.

پوشش بارداری مهناز افشار

پوشش بارداری مهناز افشار

نپوشیدن لباس‌های مرسوم روز مثل مانتوهای کتی، شلوارهای فیت‌کات و. . . این اجازه را به او داد تا حداقل در ماه‌های اول بارداری‌اشبتواند از همان لباس‌های همیشگی‌اش کمک بگیرد. این عکس متعلق به سی و سومین جشنواره فیلم فجر است که بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد. در این زمان چند ماهی از بارداری دخترک معصوم «شور عشق» می‌گذشت و او یکی از همان ست‌های مخصوص خودش را پوشیده است؛ ترکیبی چند لایه از دامن، بلوز، کت، روسری به اضافه شال.

 

شب مهتاب شب مهتابه

در ماه‌های بارداری مهناز افشار کسی او را با لباس‌های مرسوم و رایج بارداری ندید؛ به جز یک‌بار و یک‌جا. عکسی که می‌بینید، روی جلد مجله استایل در شماره نوروز است. لاله آشفته فیلم «سعادت‌آباد» در این عکس، پیراهنی از بالا چین‌خورده به تن دارد؛ مدلی راحت و آزاد که برای خانم‌های باردار پیشنهاد می‌شود. چین‌های ریز و یکسره‌ای که از بالای سینه این پیراهن شروع می‌شود، به خانم‌های باردار با وزن‌های مختلف اجازه می‌دهد، این لباس را به‌راحتی در ماه‌های مختلف بارداری استفاده کنند.

 پوشش بارداری مهناز افشار
به تجویز پزشکان بهتر است این پیراهن از جنس الیاف طبیعی لطیف باشد؛ البته پیراهن‌های بارداری با تنوع بسیاری در فروشگاه‌ها موجود است اما مهناز افشار یکی از ساده‌ترین و کلاسیک‌ترین طرح‌ها را انتخاب کرده که برای روزهای گذرا و ناپایدار بارداری منطقی است.  البته تلاش او برای ارائه چهره‌ای مادرانه در این تصویر هم نکته قابل توجهی است . استفاده از شال سفید به ایجاد این فضا کمک کرده است.

 

دعوت

در این عکس‌ها که متعلق به یک برند ساعت‌سازی است، بیشتر از ساعت‌هایی که به مچ دست او بسته شده، نحوه استفاده از شال به چشم می‌آید. خانم مهندس «آتش‌بس» در این پروژه تبلیغاتی خود، از شال‌های بزرگ و پهنی بهره برده و آنها را به شیوه‌ای متفاوت بسته است؛ ترفندی که باعث شده بارداری او هم پشت همین شال‌ها پنهان بماند.  البته مهناز افشار هم در صفحه اینستاگرامش به این موضوع اشاره کرده و گفته بیشتر دیده شدن شال‌ها، سلیقه مدیران تبلیغاتی این شرکت بوده و ربطی به او ندارد.

پوشش بارداری مهناز افشار

به نظر خود او ضرورتی برای همه شال پیچی نبوده است. البته اصل این اتفاق که برندی سوئیسی برای معرفی ساعت‌های خود از چهره‌ای ایرانی استفاده کرده، قابل توجه است. عکاسی این تبلیغات در پاریس انجام شده است. به  هر حال این نکته ریز به خانم‌های باردار یاد می‌دهد که استفاده از شال‌های بلند، جایگزین خوبی برای لباس‌های گشاد و بلند است.

 

صد سال به این سال‌ها

دوران بارداری مهناز افشار به دو بخش تقسیم می‌شود؛ داخل ایران و خارج از ایران. او ماه‌های اول بارداری در ایران حضور داشت و همزمان با نوروز به اروپا سفر کرد. در مدت زمانی که از حضور او در کشورهای آلمان، فرانسه و سوئیس می‌گذرد، او فعالیت‌های خودش را ادامه داده است؛ البته در حوزه تبلیغات. او در مطلبی که در صفحه شخصی اینستاگرامش گذاشته بود، نوشته: «کمی دقت با عزت نفس، طبع آسوده و بلند و جست‌وجو به همه‌مون این آگاهی را خواهد داد که تبلیغات هم جزء کار بازیگرهاست که متاسفانه در کشور ما تا مدتی اجازه داده نشده بود که خدا رو شکر این مدت اخیر امکان آن ایجاد شده. . .».

پوشش بارداری مهناز افشار
مهناز افشار در روزهای اقامت در اروپا، فرصت بازدید از نمایشگاه سالانه ساعت سوئیس را داشت. او در بازدید خود پیراهنی مشکی به تن داشت که مدل کلوش آن بسیار مناسب برای روزهای بارداری است. شاید از نظر روانی، پوشیدن لباس‌های رنگ روشن برای این روزهای انتظار بهتر باشد ولی با توجه به هوای همچنان سرد سوئیس در این فصل سال، استفاده از رنگ تیره برای ایجاد تن‌پوشی گرم‌تر معقول به نظر می‌رسد.

انعکاس

رنگ‌هایی که مهناز افشار در ست لباس‌هایش استفاده می‌کند، نمونه‌هایی است که کارشناسان به نام خفته معرفی می‌کنند. این رنگ‌ها تندی و برق چندانی ندارند به همین دلیل کنار هم چیدن آنها به مراتب کاری ساده‌تر است و زیبایی بصری ست را مخدوش نمی‌کند. تصور کنید رنگ سبز شاد چمنی، قرمز تند و تیز گوجه‌ای در بستری از رنگ زرد قناری با هم ترکیب شوند، شاید در نگاه اول جسورانه و جذاب به نظر برسد اما خیلی زود ایجاد تشویش و دلهره می‌کند اما کافی است به جای اینها از رنگ سبز ارتشی، قرمز تیره در بستر خاکستری استفاده شود، ستی فاخر و شیک خلق می‌شود. مهناز افشار هم از این راز ست کردن باخبر است و آن را در ست لباس‌هایش به کار می‌برد.

از تهران تا بهشت

مهناز افشار ، پیش از این، دو بار در نقش‌های ضدمادر ظاهر شده بود؛ یک‌بار در فیلم «دعوت» بازیگری بود که بچه‌دار شدن را مانع رشد شغلی‌اش می‌دانست و بر اثر اتفاقی بچه‌اش را از دست داد و دیگری در سعادت‌آباد که بدون اطلاع همسرش، بچه در شکمش را از بین برده بود و این موضوع زمینه‌ساز اختلاف‌شان شد ولی او این روزها حس خوبی دارد و بی‌پرده این حس تازه را در شبکه‌های اجتماعی با دیگران قسمت می‌کند.

مجله سیب سبز

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۶ نظر

  1. باید ما مردم عامی وعادی خدارا هزاران بار درروز شکر کنیم که ناشناسیم وهیچکس به کارمان کار ندارد / با زیر شلواری بریم بیرون / توخیابان ادامس بجویم /با همسرمان دعوا کنیم /طلاق بگیریم /عروسی کنیم /حامله بشیم /گرسنه باشیم /پول نداشته باشیم /پیکان مدل ۴۸ سلوار بشیم /دادگاه بریم / راه بریم /بخوابیم /بشینیم / بدویم /از عرض خیابان رد بشیم /از روی پل نریم / اصلا زنده باشیم یا مرده دوربینی کسی نیست دنبالمون باشه و سوژه کنه اعمال ورفتارمون را /صبح از بوق سحر تو گرما وسرما کار میکنیم هفتمان گرو هشتمان است /میاییم خانه تو راه یک هندوانه به اندازه تخم مرغ میخیریم درب که میزنیم یا صدای بچه ها کجاین فرزندانمان میگن اخ جون بابایی اومد .یکی پاهامون میگیره یکی میپره توبغلمون ای لذت داره تمام خستگیمان ازبین میره /عیالجات مربوطه یک چایی میده بدستمون میگه بچه ها بابا خسته است میگیم نه بگذار بازی کنیم /بعد یا اسبشون میشیم یا الاغشون سوار میشن و دور هال سه متری یا یورتمه میریم یا چهار نعل /بعد هرچی که بود باهم میخوریم میریم لا لا بدون فکر اینکه صبح زود نریزن بگیرمون ای اخطار امده صبح چطور قسر دربرم /یا اینکه پورشه را بگنم بی ام و یا خانه همسایه را با چه ترفندی بخرم بزنم سر خونه /هنوز سرمون نرفته رو بالش خور وپوفمان بلنده /گور بابای پول شهرت مقام بدرد چی میخوره /اگر الاغ بچمون هستیم از خون خودم هست /نه اینکه بخاطر یک ذره پست ومقامم بالا بره الاغ کلی ادم بشیم /هندونه اندازه تخم مرغ از جیب وزحمت خودم خریده شده حلال وپاک وپاکیزه گور بابای اون گیلاس وعنبه و هلو وشفتالوی که بخواد از دسترنج دیگران از حق دیگران از مال بیت المال بیاد تو خانه /نمیخوام مشهور باشم که زنم حامله بشه صدها نفر بر شکمش نظر بدن /نمیخوام پولدار بشم که همه بگن از بیت المال واختلاس است /نمیخوام ناموسم وضع حمل کرد .اسمش را بگذارم پرنسس بعد هزار حرف بشه پشت سرش یکی بگه امریکایی هست یکی بگه اروپایی /قابله محلمون میاد با زنهای همسایه بچه را بدنیا میارن از اول درد زایمان تمام محله تا مسجد محله دارن دعا میکنن /بله ما مردم عادی این هستیم بدون دغدغه بدون اینکه بگن نون پنیرت غضبی هست /خداوکیلی این دنیای فانی ارزش داره که پشت سرت هزار حرف باشه .راه بری بترسی .بخوابی بترسی /انهایی که دغدغه روزگارشون زیاده مثل ما که نیستند حتی زن وبچه اشون هم طلبکارشون هستند .میان خونه کسی منتظرشون نیست همه رو مبل قالی لم دادن یکی هدفون توگوشش داره موزیک کلاسیک گوش میده اون یکی با دوستش چت میکنه عیال هم داره سریال مورد علاقه اش را درکانال ماهواره گوش میده /تازه وقتی هم میگه من اومدم بهش میگه ساکت ببینم چی شد .بدبخت از صبح رفته سرعالم وادم را کلاه گذاشته /هزار کار دگه کرده انجا باید بترسه بلرزه که اگر اوامر رییس و مرئوس را درست اجرا نکنه مقامش وپولش کم میشه تو خانه هم باید بترسه افکار اهل خانه از سریال منحرف نشه /ای ادمیزاد بیچاره حرص وطمع بلندپروازی وزیادخواهی چقدر ارزش داره /هرچی که بیشتر داشته باشی معروفتر باشی بدبختیت بیشتر /بیاییم نان خشک خودمون را بخوریم /نان حلوا دیگران را چشم ببندیم که اسایش وعزت وراحتی تونان خشک بازویت است

  2. تنها چیزی که تو این عکسها معلوم نیست ساعت مهناز افشاره !
    ضمنا” شال ترمه ای که پوشیده خیلی قشنگه!

  3. لایک محمد علی

  4. سلام اقای محمد علی حرف دل خیلی از مردم عادی را که اصلا عقده مشهور شدن و مطرح شدن را تو دل ندارند مطرح کرد هیچ چیز در زندگی جای ارامش درون را نمی تواند بگیرد بزرگ ترین نعمت بعد زا سلامتی وجود انسان واقعا دور بودن از تنش و استرس بر خورداری از ارامش است اقای محمد علی عزیز اینا اغلب خودشان عقده مشهور شدن دارند اصلا دوست دارن دوربین لحظه لحظه زندگیشون را رصد کند هر چند گاه گلایه از رسانه ها می کنند که چرا اینطور شد ان طور نشد ولی این کار ها را دوست دارند عشق شان اینطور مطرح شدن و تو زبان افتادن هست اینا هم هوا داران خودشان را دارند دیگه که مثل خودشان دوست دارن خصوصی ترین لحظات زندگی اینها ها دنبال کنند هر کسی ارزش ها و دغدغه خاص خودش را تو زندگی داره که دقیقا بر حسب نوع تفکر و اندیشه و نگرش انسان های به زندگی متفاوت هست آرامش تو در زندگی نمی توونه آرامش من باشه و ارامش وارزش های و اولیت های دیگران نمی تواند اولویت و ارامش تو در زندگی باشه و الا آخر و..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*