آخرین خبرها
تعداد بازدید : 14,747

چادری‌های بدحجاب ؛ پدیده ای نوظهور در خانواده های مذهبی!

در جامعه امروزی، متاسفانه اینکه یک زن یا دختر مانتویی بدحجاب باشد چندان عجیب نیست، اما حساسیتها زمانی برانگیخته می‌شود که طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که موج بدحجابی‌ها، به جامعه دختران و زنان چادری رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سایت طنین یاس، «دل انسان باید با خدا باشد، ظاهر هیچ کس نشان‌دهنده باطن او نیست»، «در دانشگاه اساتید به دختران خوش تیپ و آرایش کرده توجه بیشتری دارند»، «پسران برای انتخاب دختر به ظاهر او بیشترین توجه دارند و دختران مانتویی و بزک کرده شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند»…

شاید کمتر کسی باشد که در جامعه امروزی امثال جملات بالا را نشنیده باشد. به مرور زمان و با گسترش شبکه های ماهواره ای و هجمه رسانه های غربی، حالا بدحجابی و حتی بی حجابی به یکی از اصلی ترین معضلات فرهنگی کشور بدل شده است که بررسی علل و عوامل استحاله فرهنگی زنان و دختران ایرانی در زمینه حجاب، به مثنوی هفتاد من کاغذ نیاز دارد و از حوصله چند شماره محدود گزارش خارج است؛ اما طنین یاس در نظر دارد در گزارش‌هایی به بررسی علل بدحجابی دختران چادری بپردازد.

در جامعه امروزی، متاسفانه اینکه یک زن یا دختر مانتویی بدحجاب باشد و با ظاهری زننده در سطح شهر رفتارهای نامانوس و خارج از عرف از خود نشان دهد، چندان عجیب به نظر نمی رسد اما حساسیت ها زمانی برانگیخته می شود که طی سال های اخیر شاهد بوده ایم که موج بدحجابی ها، حالا به جامعه دختران و زنان چادری رسیده است. دخترانی که حجاب برتر را برگزیده اند اما رفتار و ظاهرشان هیچ شباهتی با یک دختر مومن و محجبه ندارد. در این گزارش سعی داریم به بررسی علل این پدیده شوم بپردازیم:

بر اساس تحقیق محققان، کودکان به مراتب بیش از آنچه از گوش‌های خود یاد می گیرند، از چشمانشان می آموزند. به عبارت دیگر، مردی که همسر غیرچادری انتخاب می کند، نمی تواند انتظار داشته باشد که دخترش از حجاب برتر بهره جوید. اما عرف جامعه نقطه مقابل این اتفاق را نشان می دهد: مادرانی که چادری‌اند اما دخترانش یا با چادر میانه خوبی ندارند یا اگر هم بالاجبار چادر به سر می کنند، در زمره چادری های بدحجاب قرار می گیرند. (البته در این بین هستند دختران چادری که به خوبی تعالیم دینی و عفاف و حجاب را از والدین خود فرا گرفته اند اما در این مقال قرار است به بررسی دلایل بدحجابی دختران و زنان چادری بپردازیم.)

مادران چادری و دختران بدحجاب

در واقع با دیدن این خانواده ها، یک سوال بسیار مهم بوجود می آید و آن که «چرا یک مادر چادری نتوانسته دختر خود را مجاب به استفاده از حجاب برتر نماید» اولین نکته در این باره که می توان به آن اشاره داشت، این است که بین حرف و عمل برخی والدین هماهنگی وجود ندارد. به عبارت دیگر مادرِ چادری حرف از ایمان و حیا و عفاف می زند اما در عمل…! همین اتفاق باعث می شود که دختر جوان و به بلوغ رسیده، حجاب دروغین را کنار بگذارد و به سراغ نقطه مقابل برود.

والدین افراطی، چادری‌های اجباری

از سوی دیگر برخی از خانواده ها در تربیت فرزندان، سخت گیری می کنند. در اینگونه خانواده ها، بر قدرت والدین بیش از اندازه تاکید می شود. تربیت در این نوع خانواده ها، تابع اصول و مقرراتی سخت و انعطاف ناپذیر است. بطوریکه یک نفر بر اعضای خانواده حاکم است و این اصول را برای آنها تعیین می کند. این فرد غالبا” پدر و گاهی مادر است. در خانواده های سخت گیر، فرزندان از حقوق خاص خود بی بهره می مانند. والدین سخت گیر، با تشخیص خود، قواعدی را بر فرزند تحمیل می کنند. “هافمن” محقق آلمانی پس از بررسی درباره فرزندان والدین سخت گیر، چنین نتیجه می گیرد: “کودکانی که در خانواده های سخت گیر بزرگ می شوند، معمولا” مطیع و فرمانبردار هستند. اما در اکثر موارد، رفتار آنان توام با پرخاشگری و لجاجت است. این کودکان دربرابر انتقاد بزرگترها بی تفاوت هستند و از ثبات عاطفی کمی برخوردارند.

فرزندان والدین سخت گیر ظاهرا در حالت تسلیم و اطاعت از پدر و مادر به سر می برند، ولی در واقع دچار هیجان و اضطرابند. چنین افرادی ناخودآگاه با والدین خود، همانند سازی می کنند و در برخورد با دیگران، حالت خصومت به خود می گیرند.

الهام.ت دختر ۲۰ ساله و دانشجوی رشته انفورماتیک دانشگاه آزاد اسلامی است. او از معدود دختران چادری دانشگاه است که سعی دارد با مدگرایی و هماهنگ کردن آرایش صورت، رنگ شال، مانتو و حتی کیفش بتواند دختری خوش تیپ و برازنده باشد.

وی چادر را محدودیتی برای آرایش نمی‌داند و می گوید: چادر را بیشتر به خاطر پدرم سر می‌کنم چون شرط او برای اجازه ورود به دانشگاه، رعایت حجاب چادر است ولی من هم دل دارم و دوست دارم تا جوان هستم برای شادی دل خودم از زیبایی‌هایم استفاده کنم!

عدم تبیین فواید حجاب برتر برای دختران

نکته دیگری که باید در رابطه با خانواده های سخت‌گیر بدان اشاره کرد، این است که والدین در چنین خانواده هایی به جای آنکه چرایی انتخاب حجاب برتر را برای دختر خود تبیین نمایند و به او توضیح دهند، از قدرت خود استفاده کرده و عملا آنها را مجبور به استفاده از چادر می نمایند. همین جبر است که باعث می شود که دختر نزد والدین محجبه است و در جمع دوستان و جامعه چادری بدحجاب!

شیما.خ یکی دیگر از دخترانی است که چادر را مانند شنلی به دنبال خود می‌‌کشد و با صورت بزک کرده، موهای رنگ کرده‌اش را با شالی نازک قاب گرفته است، در این باره می‌گوید: «من با سر کردن چادر دل خانواده و با داشتن تیپ امروزی دل دوستانم را به دست می‌آورم از طرفی پسران برای انتخاب دختر به ظاهر او بیشترین توجه دارند و دختران مانتویی و به قول شما بزک کرده شانس بیشتری برای انتخاب شدن و انتخاب کردن دارند.»

همین رفتار والدین و عدم تبیین دلایل استفاده از حجاب برتر به دختران باعث می شود تا الهام ترابی در ادامه توضیحاتش به خبرنگار طنین یاس بگوید: اگر حق انتخاب را به خودم می‌دانند مطمئن باشید من مانتو و روسری را به عنوان حجاب انتخاب می‌کردم وقتی چیزی را به اجبار بر سر کسی کنند به دنبال راهی برای رسیدن به خواسته‌های خود هست.

این دختر ۲۰ ساله به دلیل آنکه شناخت کافی از حجاب پیدا نکرده می گوید: آرایش کردن یا نکردن، بیرون گذاشتن مو یا رعایت حجاب کامل، ارتباط داشتن یا نداشتن با پسران، هیچ کدام نشان دهنده نجابت، خوب یا بد بودن یک  فرد نیست، دل انسان باید با خدا باشد، ظاهر هیچ کس نشان دهنده باطن او نیست!

چادری بودن بی‌کلاسی است!

عامل بعدی برای عدم استفاده از چادر و ظهور چادری های بدحجاب، عدم فرهنگسازی و تاثیر تهاجم فرهنگی بر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بر جامعه است. به عبارت دیگر دختران امروزی اینگونه تصور می کنند که مانتویی بودن، هفت قلم آرایش و … نشانه تمدن و با ادبیات جوانان «باکلاسی» است!

شیما.خ در این باره می گوید: در دانشگاه دختران چادری و محجبه به عنوان افرادی خشک مذهب و غیراجتماعی مطرح هستند.

فریبا.ر دانشجوی رشته نرم افزار نیز می گوید: در دانشگاه اساتید به دختران خوش تیپ و آرایش کرده توجه بیشتری دارند و همیچنین امکان به دست آوردن موقعیت ازدواج‌های خوب برای این تیپ دختران در سطح دانشگاه بیشتر است.

فریبا، دوست چادری خود را مخاطب قرار می‌دهد و می‌گوید: خانم “اله‌وردی” همیشه کارهای اداری‌اش را به من می‌سپارد، چون اکثر مسئولین دانشگاه با هم تیپ‌های او خوب و مناسب رفتار نمی‌کنند!!

اله‌وردی با تأیید حرف دوستش می‌گوید: در راه‌رو اساتید دانشگاه وقت جواب‌گویی به سؤالات و اشکالات درسی ما را ندارند ولی همین استاد گوشه‌ای از راهرو دارد با همکلاسی بدحجاب و آرایش کرده ما صحبت می‌کند و می‌خندد!

ملیکا شهرابی، کارمند بخش خصوصی است او را در حال خرید لوازم آرایش در خط شمال به جنوب مترو می‌بینم. چادری است اما موهای رنگ شده اش را وسواس خاصی بیرون گذاشته است و با تجدید آرایش در بخش زنانه مترو خود را برای پیاده شدن از قطار آماده می‌کند!

وی در پاسخ به این سؤال که چه سنخیتی بین چادر و آرایش کردن وجود دارد، می‌گوید: من در محل کار چادری نیستم! وقتی نزدیک محل زندگی می‌شوم چادرم را به سر می‌کنم. برای خانواده همسرم مهم است که عروسشان چادری باشند، آنها آبرومندی را در اُمل بودن و بوی پیاز داغ، می‌دانند.

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۳ نظر

 1. علل اصلی پیدا شدن حجاب

  ۱٫میل به ریاضت و رهبانیت(ریشه فلسفی)

  ۲٫عدم امنیت و عدالت اجتماعی(ریشه اجتماعی)

  ۳٫پدر شاهی و تسلط مرد بر زن و استثمار نیروی وی در جهت منافع اقتصادی مرد(ریشه اقتصادی)

  ۴٫حسادت و خودخواهی مرد(ریشه اخلاقی)

  ۵٫عادت زنانگی زن و احساس او به اینکه در خلقت از مرد چیزی کم دارد،به علاوه مقررات خشنی که در زمینه پلیدی او و ترک معاشرت با او در ایام عادت وضع شده است(ریشه روانی)

  و این دلایلی ست که از ۵ دیدگاه کلی در قبل ( قرون گذشته ) باعث پدیدآمدن حجاب شدند . و امروز و با توجه به جهانی شدن و برابری انسانها ، وجود و لزوم ابزارآلات پیشرفته و وابستگی به سرعت انتقال اطلاعات و داده ها ، ریشه به وجودآمدن این ۵ دلیل اصلی داره کمرنگتر از قبل میشه و به همین خاطر خود حجاب و یا پوششی به نام چادر رو تحت تاثیر خودش قرار داده است .

  این که حجاب لازم است یا خیر و یا مضراست و یا مفید بحث امروز بنده نیست . که این موضوع خودش به فاکتورها و بحث هایی در تمام زمینه ها نیازمنده که تصور نمیکنم بشه حداقل در این محیط به تمامی اونها پرداخت . ولی میشه علت به وجود آمدن حداقل این ناهنجاری رو در خانواده های مذهبی جستجو و در نهایت تجزیه و تحلیل کرد .

  به عقیده بنده به خاطر کنار رفتن مرزهای فکری و اعتقادی توسط ابزاری مثل ، اینترنت و ماهواره که لازمه جهانی شدن هم به شمار میره بدون هیچ گونه قصد و غرضی این آسیب ها و ناهنجاریها رو به وجود میاره . و خوب از جهتی آسیب و ناهنجاری نام گذاری میشه که فرد رو دچار تزلزل میکنه و باعث میشه تا تفکرات و داشته هاش با اعمال و رفتارش به صورت ظاهری مطابقت نداشته باشه و این میتونه برای خود فرد ، خانواده و در نهایت جامعه جهانی و آرمانی که انسان فردا در ذهن خودش میسازه رو به خطر بندازه . عدم هماهنگی بین سنت ها و اعتقادات به چارچوبهای گذشته با مدرنیته و ابزارآلات امروزی که همگی تلاش میکنند تا سرعت و نتیجه تمامی فعالیتهای انسان رو تحت شعاع خودشون قرار بدند باعث شدند تا معنی ریاضت و رهبانیت و حتی ریشه های فلسفی به وجودآمدن حجاب ، کمرنگتر از قبل بشه .

  در جامعه امروزی و با توجه به امکانات و شرایط ، امنیت و عدالت اجتماعی بین شهروندان به صورت بسیار چشمگیری بالا رفته و در این بحث فرقی میان مرد و زن هم وجود نداره و این به قولی پیشرفت اجتماعی توانسته تا ریشه اجتماعی حجاب رو کم اثرتر از قبل بکنه .

  در جامعه امروزی بر خلاف جوامع قبلی زن به عنوان یک فرد درجامعه و به نسبت ، تونسته استقلال مالی و حاشیه امنیت اقتصادی رو برای تنها خودش فراهم کنه و این مورد تونسته ریشه اقتصادی حجاب رو تحت تاثیر خودش قرار بده . تمامی این برابری ها در زمینه های اجتماعی و اقتصادی برای زن باعث شدن تا حسادت و خودخواهی در مرد های امروز کمتر بشه و جایگاه زن و مرد در جامعه به هم نزدیکتر از قبل بشه و این ها تونسته ریشه اخلاقی و حتی ریشه روانی مسئله حجاب رو تا حدود بسیار زیادی کم کنه .

  و حال سوال اینجاست : آیا این تغییرات و پیشرفتها در زمینه های مختلف برای نه فقط زنان ، بلکه برای جامعه مفید بوده یا خیر ؟
  آیا تمامی این اتفاقات باعث این نشدند تا جایگاه زن در جامعه بیش از پیش بالا بره و زن در نهایت بتونه نقش بسزایی در رشد روحی و روانی خانواده داشته باشه ؟
  آیا برابری و آزادی انسانها در دین اسلام بهش تاکید و اشاره نشده است ؟

  آیا به راستی ما در جهت رسیدن به اون هدف والا حرکت نمیکنیم و قدم نگذاشتیم ؟ و آیا فکر نمیکنید که تنها مشکل و ایراد کار اینجاست که ما هیچ نقشی به عنوان انسان در به وجود آمدن این تغییرات نداشتیم و چون اینگونه نبوده است تصور میکنیم چیزی به ما تحمیل شده که با اعتقادات و تفکرات ما هماهنگی نداشته است . در صورتی که تمامی اینها یاری کننده انسان ها بودند و هستند در جهت رسیدن به اون جایگاهی که انسانی ست و خوب اسلام بهش بسیار تاکید کرده است و برای اون در قبل تلاش و کوششی بسیار شده است .

  به عقیده بنده این آسیبها و اتفاقاتی که مثلا در خانواده های مذهبی رخ میده تنها به خاطر عدم هماهنگی و عدم تلاش در جهت اون هدفی ست که انسان برتر رو میسازه . یعنی میشه گفت فرد داره مسیر رو طی میکنه حتی بدون اطلاع و آگاهی و این یعنی داره چیزی کسب میکنه . زمانی که چیزی رو کسب میکنیم که از داشته ها و علاقه مندیهای قبلیمون بتونیم بگذریم و من تصورم بر این که این بدحجابی خانم های چادری دلیلی به جز این نداره .

  فرد بین سنت ها و اعتقادات گذشته و آنچه که هدف به شمار میره نمیتونه انتخاب درستی رو داشته باشه و این باعث به وجود اومدن این اتفاقات و تناقضات میشه . نمیخوام بگم که معتقدم باید حجاب به طور کلی از بین بره ولی معتقدم باید با دنیای امروز هماهنگ بشه تا از بین نره ، اون هم نه به دست دیگران ، که به دست خودمون از بین نره .
  باید طبق روش نوین امروزی و با توجه به تغییرات شگرف فردی ، اجتماعی ، فرهنگی ، تغییر شکل بده تا جایی که هماهنگی لازم به وجود بیاد . و در اون زمان دیگه این مسائل آسیب و ناهنجاری تلقی نمیشه و تمامی این ها به چشم تغییراتی دیده میشه که در جهت رشد و پیشرفت داشته های انسانی ست .

 2. بقول ایرج میرزا:زنان در شهر چادر نشینند ولی چادر نشیننان غیر اینند

  در اقطار دگر زن یار مرد است در این محنت سرا سر بار مرد است

  به هر جا زن بود هم پیشه یار در اینجا مرد باید جان کند فرد

  تو ای با مشک و گل همسنگ و همرنگ نمیگردد در این چادر دلت تنگ

  نه آخر غنچه در سیر تکامل شود از پرده بیرون تا شود گل

  تو هم دستی بزن این چادر بردار کمال خود به عالم کن نمودار

  تو هم این پرده از رخ دور کن در و دیوار پر نور میکن

  فدای آن سرو ،آن سینه باز که هم عصمت در و جمعست و هم ناز

  • لایک امیر خان ….. هزاران لایک

   شعر بسیار زیبایی ست که جدا واقعیتها رو بیان میکنه .

   این شعر رو در قبل شنیده و خونده بودم و خوب انتشار قسمتی از این شعر توسط شما من رو مجاب کرد تا شعر رو کامل بخونم و دوباره ازش لذت ببرم .

   چوزن تعلیم دید و دانش اموخت رواق جان به نوربینش افروخت

   به هیچ افسون ز عصمت بر نگردد به دریا گربیفتد تر نگردد

   گرفتم من که این دنیا بهشتست بهشتی حور در لفافه زشتست

   به قربانت مگر سیری پیازی ؟ که توی بقچه و چادر نمازی ؟

   در فرهنگ زمان های قدیم زن و مرد بدون دیدن یکدیگر ازدواج می کردند ، ایرج این قضیه را هم زیر سوال برده که چگونه نددیه و نشناخته می توان همسر انتخاب کرد . امروز هم با این که اینطور ازدواجها خیلی به نسبت قبل کم شده ولی هنوز هم وجود داره و برخی اوقات میبینیم و میشنویم . حتی در زمان حاضر ازدواج کردن به صورت سنتی هم میتونه این بیت از شعر رو معنا ببخشه . که چطور مردی به عنوان انسان در دنیای امروز توانایی انتخاب همسر خودش رو نداره با توجه به بالا رفتن سن ازدواج .

   خدایا کی شوند این خلق خسته از این عقد و نکاح چشم بسته

   ازتون ممنونم و امیدوارم روز و روزگارتون پر از آگاهی ، شادی .و سلامتی باشه

 3. یه جا دیگه هم ایرج میگه :

  فقیه شهر به رفع حجاب مایل نیست //چرا ک هر چه کند حیله در حجاب کند

 4. کاش دختران سرزمینم برای یادگیری حجاب، پیش از شناختن لباس و نوع پوشش؛ حجاب در رفتار را یاد می گرفتند…
  کاش بلد بودند چطور می توانیم در جامعه امروز زندگی کنیم و از تمامی مواهب مدرنیته بهره مند بشیم اما در عین حال موقر و متین باشیم…

  دردناک تر از دیدن چادری های بدحجاب برای من دیدن چادری های باحجابی است که با چشم و ابرو و خنده ها و رفتارهای خاص همه نگاهها رو متوجه خودشون می کنند…

  کاش مادران به دخترانشان “حیــــــــــــــــــــــا” بیاموزند…. حجاب واقعی به دنبال حیا به وجود می آید..

  اما اگر حیا نباشد، حجاب مانتو و چادر و …. هیچ فایده ای به حال هیچ کس نخواهد داشت…

  • چقدر خوب است که دختران به اصطلاح شیعه ما فقط کمی از حیای دختران کاتولیک ایرلندی را داشتند. به عینه دیدم.
   البته آرزو می کنم که خدا همواره به زندگی دختران شیعه با حیای محجب ما آرامش بده تا با خیال راحت نسل سالمی را تربیت کنند. خدا به این جامعه لقمه حلال و رحم پاک عطا فرماید.

 5. سلام .من خودم خانواده دارم .دختر دارم.سرم تو جامعه هست.یک چیزی را با ایمان می گم .مطمینم چاپ نمی شه .بخدا دردی که از بد حجابی می کشیم در بی حجابی نیست.کار به جایی رسیده که بی حجابی را ترجیح می دم به بد حجابی.هر سال بدتر از سال قیل.خانم های ما مطالعه نمی کنند حتی سوپر استارهای هالیودی هم آرایش هاشون برای روی صحنه هنری هست و اصلا در زندگی شخصی و معمولیشون یک آدم عادی بدون آرایش هستند.زنان ما شدن سوژه مطالعاتی دانشگاه های خارجی…..بنده برای پیدا کردن مانتو که علی رغم مد بودنش درش حیا رعایت شده باشه کلی میگردم اما متاسفانه کمتر نتیجه می گیرم..بد حجابی غوغا می کنه بخدا اگر حجاب نباشه بهتره.مگه مردان ترکیه و سوریه فلسطین و نوار غزه را نمی بینید .خانم های بدون روسری اما هم مردش با حیاست هم زنش . مردان ایرانی گاهی باعث شرمساری میشوند.آرایشهای سکسی دختران نا آگاه ما را غربی ها می بینند و به ریش ما می خندند.شرمنده اما حقیقت را قبول کنید بخدا سخت نیست.

 6. حیا را که نفهمی ………..
  …………………چادر هم نمیتواند تو را محجبه کند……………

 7. به نظرم نوع نگارش مقاله و گزارش شما ضد ارزش شده و متاسفانه به نوعی شما هم دارید ضد چادر رو تبلیغ میکنید.

 8. وقتی میگید چادری یعنی باحجاب و با حیا اینها فقط حجاب رو مسخره میکنند (همون به اصطلاحِ شما چادری بیحجاب!!!!) بعضی ها کاملا معلومه دارن میسوزن از حجاب درست و واقعی که خیلی از دخترا دارن منتهی مثل ریگ تو خیابونا نریختن

  • آره خوب ….. دقیقا همینطوره و اصلا بزارید من فرمایشات ایشون رو ادامه بدم که ….
   منتهی مثل ریگ تو خیابونا نریختن و این چنین دختران محجبه تو آسمونها کنار فرشته ها و پریا زندگی میکنند و خوب برخی اوقات هم که مجبور میشن به زمین تشریف بیارند و منت سر ما میزارند و در خیابانها مشغول قدم زدن میشن ، دیدنشون تنها دو عدد چشم بصیرت نیاز داره که فقط خانم الهام دارند و یکسری نظیر ایشون و بقیه دوستان که دارن میسوزند بدونند که دلیل سوزششون فقط و فقط به خاطر این که از این یک جفت چشم بصیرته ، محروم موندند و معلومه که دارند به داشته های این بانوی بزرگ ( سرکار خانم الهام – تسنیم ) حسادت میورزند و حجاب و بدحجابی و چادر رو بهونه کردند .

  • الان کی اینجا از حجاب درست سوخته خانم الهام؟؟؟؟؟
   اگه درست می خوندی همه موافق حجاب درست و واقعی بودن، نه نمایش حجاب….اونم به این شکل و با چادرهایی به شکل شنل که اونها رو شبیه بتمن کرده!!
   فکر کنم فعلا این شما هستی که بیشتر از هر کسی در آتش جهل و خشم و کینه می سوزی…..
   و آثار این سوختن دل در کلام آتشین و پر از زهرت هویداست.

   اینکه مدتها در کمین می نشینی تا صفحه ای و موضوعی پیدا کنی که توش ظاهر بشی و به دیگران نسبت “سوختن” رو بدی بیانگر آتیشی هست که درونت زبونه می کشه….
   به خدا پناه ببر از این همه بغض و کینه.

 9. یک نگاهی به گوشه بالا سمت چپ همین صفحه آسمانی ها بیندازید و تصاویر الگوهای سیمنایی را ببینید یکی از آنها رعایت الگوهای حجابتون را نمی کنند و اونوقت از مردم انتظار داری بیان و چادر دولاق سر کنن. از بقیه بی عدالتی ها هم که بی خبرید. برید اول اختلاس ها را برگردونید زندگی مردم را از فقر نجان بدید و در آمد سرانه مردم ایران از رده ۹۶ در حد کویت، امارات بالا بیرسید، حجاب پیش کشتون. با این حرفها حواس مردم را از چپاولگری و اختلاس و قاچاق برداران قاچاقچی منحرف می کنید. الان مشکل اصلی مملکت همیم اختلاس های نزدیک مسئولان کشور است. آیا در قرآن راجع به اختلاس و چپاول چیزی نگفته؟!!!

 10. هر چی زن ها خودشون رو بیشتر بپوشونن فحشا بیشتر میشه.هر چیزی تعادلی داره.اگر به امار منیت اجتماعی زنان در دنیا نگاهی بیندازید متوجه میشوید که زنان در کشورهای مسلمان نسبت به کشورهای دیگر اصلا امنیت اجتماعی ندارند..بشر نسبت به هر چیزی که پنهان شود حریص میشود.حجاب واقعی ذاتی است.لباس در حد تعادل خوب است.همین که لباس زننده نباشد کافی است.روسری یا مقنعه حجاب نیست.

 11. زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد زیبایی بدنش را نمایش نمیدهد
  تو انگلیس وقتی یک زن ارایش میکنه ازش دو برداشت میشه:۱- به چشم یک بیمار روانی نگاه میکنن.چراکه میگن این طرف دیوانست فکر میکنه خیلی زشته قیافش که رفته آرایش کرده.۲-به چشم یک فاحشه
  یکی از دوستان خانوادگی ما از فرانسه اومده بودن ایران ایشون خودشون خانم بودن وقتی زنای مارو تو خیابون دیدن گفتن یعنی این همه فاحشه تو ایران هست؟؟
  این ها زن نیستند.ماده هستند.ماده یعنی بی شرمی بی حیایی و بی عفتی و چند قوطی لوازم آرایش
  این ها همش نشان از بی فرهنگی هاست.اسمشه ما کشوره متمدنی هستیم بخدا همش چرتو پرته
  دانشگاه یک محیط فرهنگی و علمیه چرا با فستیوال مد اشتباه میگیریم؟؟مگه فرش قرمز پهن کردن؟محل کسب علم شده باشگاه همسریابی بخدا همش بی فرهنگیه این بی بندو باریا.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*