آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,119

اختلاف سن همسران چه اثری بر روابط جنسی آنها دارد؟

متخصصان و مشاوران خانواده بر این باورند که روابط جنسی بخش مهم زندگی زناشویی است و هر گونه عاملی که به این روابط آسیب برساند، باید هر چه زود‌تر به شکلی درست و مناسب واکاوری و برطرف شود تا به کانون خانواده آسیبی از این نظر نرسد.

رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران تاکید می‌کند: اختلاف سنی زیاد چه از طرف زن و چه از طرف مرد مشکلاتی را در روابط جنسیآن‌ها به وجود می‌آورد. دکتر محمدرضا صفری‌نژاد می‌افزاید: تفاوت سنی میان زن و شوهر باید در حد معقولی باشد و در صورتی که تفاوت سنی میان زن و شوهر زیاد باشد مشکلات بسیاری در زندگی زناشویی آن‌ها به وجود می‌آید که از جمله مهم‌ترین آن مشکلات روابط جنسی و ارضاء زوجین است.

این استاد دانشگاه علوم‌ پزشکی ادامه می‌دهد: اختلاف سنی زیاد چه از طرف زن و چه از طرف مرد مشکلاتی را در روابط جنسی آن‌ها به وجود می‌آورد که یکی از این مشکلات را ما با اصطلاحی به اسم یائسگی زنانه و یائسگی مردانه می‌شناسیم. همان طور که می‌دانید زنان در ۴۰ تا ۵۰ سالگی اکثرا دچار یائسگی می‌شوند و هورمون‌های مردانه در مردان نیز بعد از ۵۰ سالگی کم کم رو به کاهش می‌رود، حال اگر زوجی تفاوت سنی بالایی داشته باشند به عنوان مثال اگر زنی ۱۵ سال تفاوت سنی با همسر خود داشته باشد و در زمانی که هنوز او جوان است و یائسه نشده، همسرش توانایی برقراری رابطه جنسی نداشته و یا نتواند روابط جنسی متعددی با همسر خود داشته باشد و انتظار وی را برآورده کند مشکلاتی در این زمینه پدید می آید.

وی تصریح می‌کند: عکس این موضوع هم صادق است. اگر زنی از همسر خود بزرگ‌تر بوده و اختلاف سنی بالایی با همسر خود داشته باشد زمانی که سن وی بالا‌تر می‌رود به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی که در بدن وی رخ می‌دهد در برقراری روابط جنسیبا همسرش دچار مشکل می‌شود.

رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران خاطر نشان می‌کند: اختلاف سنی بالا میان زوجین آن‌ها را به هنگام بچه دار شدن نیز دچار مشکل می‌کند به این صورت که یکی از زوجین که سن بالاتری دارد تحمل سر و صدای نوزاد خود را ندارد و یا به دلیل بالا بودن سن احتمال است که هر اتفاقی برای وی بیفتد و فرزند وی از نعمت داشتن پدر محروم بماند. بنابراین می‌توان گفت اختلاف سنی بالا میان زوجین می‌تواند در بسیاری از مسائل خانوادگی تاثیرگذار باشد.

بهتر است جوانان پیش از ازدواج دقت ویژه ای در این زمینه داشته باشند و بخوبی تصمیمی را که می گیرند، از زوایای متفاوت تجزیه و تحلیل کنند تا بعدها به مشکلی برخورد نکنند.

 سلامت نیوز

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

 1. مطلب مفیدی بود ممنون آسمانی

 2. با سلام.
  .خدمتتان عرض کنم این شاید در مورد همه صدق نکنه . در مورد من عذر میخوام که اینو بگم ولی همیشه حس میکنم که بدو یا سه همسر نیاز دارم .بطوریکه اکثر اوقات برام دردسر سازه .گاهی مجبور به همسر موقت شده ام ولی فقط چند روز جواب داده .گاهی از گیاهان داروئی که پیشنهاد میشه استفاده میکنم تا کمتر دردسر داشته باشم ولی زیاد هم موفق نبودم .حالا هم که ۵۶ سالهام کمتر تفاوتی با جوانی حس میکنم .عذر مجددمیخواهم . sometime made 9 times a night

  • شما فک کنم یه پدیده نوظهور در این مورد باشید!
   ولی فک نکنم هیچ زنی اون تعدادو قبول کنه !!!

   • دوست من همیشه دوست داشتم تا انجا که ممکنه من این حالاتم را مخفی کنم ولی سخته .حالا دوست دارم راه حلی برایم بیان بشه .اگر همسر دومی را اختیار کنم ممکنه به خیلی چیزها متهم بشم .در حالیکه فکر میکنم با مقدار تحمل خانمها بطور نرمال من سه همسر نیاز دارم .
    یکبار یک همسر صیغه ای در تایلند در حالیکه چشمهاش از تعجب گرد شده بود دست زیر موهای من کرد و گفت واقعا موی سفید داری یا رنگ سفید زدی.؟؟
    شاید مردانی مثل من کم نباشند ولی جای ابراز هم نداشته باشند .چه باید کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. بالاخره استثنا در همه مورد وجود داره

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*