آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,378

چرا این بازیگر زن سینمای ایران ، طبقه خانوادگی و محل زندگی‌اش را پنهان می‌کرد؟+عکس

ضاوت درباره آدمها به واسطه طبقه اجتماعی که به آن تعلق دارند از دیرباز در میان ایرانیان شیوع داشته است.همواره نیز این قضاوتها باعث شده است که همه چیز را کاملا سیاه یا کاملا سفید ببینیم. اینکه تصور کنیم هر که متولد بالای شهر است فربه ای است نوکیسه و هر که زاده پایین شهر است انتهای مرام و معرفت است آموزهایی است که نه مبنای عقلی دارد و نه مبنای اخلاقی.

نگار جواهریان بازیگر زن سینما که در جشنواره سی و سوم هم آثاری چون “موقت” و “اعترافات ذهن خطرناک من” را داشت از جمله بازیگرانی است که در ابتدای کار به دلیل تعلق به طبقه مرفه کم اذیت نشد.

مشکل اینجا بود اغلب کارگردانان ما فکر می کردند وی به دلیل اینکه متولد یک خانواده بورژواست نخواهد توانست نقش آدمهای طبقه پایین را بازی کند اما جواهریان آن قدر سرسختی نشان داد و نقشهای دورتر از طبقه خانوادگیش ایفا کرد که همه به تواناییهایش ایمان آوردند.

چرا این بازیگر زن سینمای ایران، طبقه خانوادگی و محل زندگی‌اش را پنهان می‌کرد؟+عکس

نگار جواهریان در گفتگویی با مجید اسلامی در “۲۴” به ذکر خاطره ای تامل برانگیز از روزی پرداخته که برای بازی در سریال “زیر تیغ” محمدرضا هنرمند دعوت شده بود و برای آن که این کارگردان هم با نگاه کلیشه ای به او ننگرد درباره محل تولدش به او دروغ گفت.

بجای اینکه بگویم “فرشته” گفتم “مقصودبیک”

نگار جواهریان در این باره می گوید: مرا صدا کردند که “زیر تیغ” را بازی کنم و این پیش فرض{درباره طبقه خانوادگیم} آن قدر زیاد بود که آقای هنرمند ازم پرسید خانه ای که در آن به دنیا آمده ای کجا بوده؟ و من چون این قضیه را می دانستم بجای اینکه بگویم خیابان فرشته گفتم “مقصودبیک”.

کسی اهل شمیران نباشد مقصودبیک را نمی شناسد

 این بازیگر سینما ادامه می دهد: مقصودبیک یک محله قدیمی نشین چسبیده به فرشته است اما حسنش این است که اگر کسی اهل شمیران نبود این منطقه را نمی شناخت!

فکر میکردند من زیادی لوکس ام!

نگار جواهریان در توجیه این طور آدرس دادن بیان می دارد: دروغ نگفتم فقط یک ذره تقلب کردم. آخر میخواستند تصمیم بگیرند و فکر میکردند من زیادی لوکس ام.

سینما ژورنال

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. این همون دخترس که باعث جدایی سحر دولتشاهی از رامبد جوان شد، اتفاقا بر خلاف چیزی که میگه (متاسفم که اینو میگم )قیافش خیلی دهاتیه! و نقشهای زنان روستایی یا کم سواد و سطح پایین خیلی بهش میاد، لازم نبوده که هویتش رو پنهان کنه! اتفاقا اصلا هم لوکس!!! نیست!
  این اگه ادعا داره که از طبقه بروژواست ، خانم دولتشاهی بیشتر میتونه پز بده چون از نوادگان شاهزاده های قاجاره!

 2. مثل اینکه یه تئانر ی رو بطور مشترک با رامبد جوان اجرا میکرد رامبد جوان هم عاشقش میشه وارتباطات یواشکی شکل میگیره بعد هم سحرخانم درخواست طلاق می کنه رامبد خونه ی توی نیاورانش رو به عنوان مهریه به خانم میده ودیگه طلاق الان هم خیلی ها این دو رو باهم در محافل مختلف می بینن

  • چرا انقد زود قضاوت میکنین.کو ارتباطات یواشکی شکل گرفته؟رامبد جوان خودش به خانمش گفته من تو اون تئاتر که ۶ماه فقط ۲تا بازیگر داشت بهم دلبسته شدن و خانم دولتشاهی هم عصبانی میشن و سریع ظرف ۱هفته طلاق میگیرن.اگه آقای جوان انقد بد بودن نمیومدن بگن و یواشکی اینکارو میکردن. در ضمن خونه توی نیاوران که قیمت اون منطقه بالاس رو راحت به ایشون برای دلجویی نمیدادن.مث خیلیا انقد اذیت میکردن تا طرف خودش درمیرفت

   • حالا شما چرا اینقدر حرص می خوری اینها خودشون عین خیالشون نیست ما چرا می خوایم قضیه رو جمع وجور کینم وعادی جلوه بدیم .من چیزی که شنیده بودم وهمه جا خوندم رو تعریف کردم .والسلام

    • عزیزم من حرص نمیخورم.منتها منم کلا همه اخبار مربوط به اینارو خوندم .منتها هیچ جا راجع به ارتباطات یواشکی چیزی ننوشته بود.منم منظورم این بود.درضمن این قایا تو این دوروزمونه والا ازبس زیاد شده دیگه عادی شده .دیگه نیازی به عادی نشون دادن نیس.تازه اینا خوباشن

 3. به نظر من هم شبیه دهاتیهاست.شاید هم رامبد به امید پول افتاده دنبالش.خلایق هر چه لایق.

 4. دست خودم نیستا ولی حالم ازش بهم میخوره

 5. واوووووو
  چ بد،،،چقد دوسش داشتم متاسفانه خیلی مد شده این روزا
  برات متاسفم لابد آقای جوان تو ی تئاتر دیگه عاشق یکی دیگه میشه و این قصه همچنان ادامه دارد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*