آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,583

محمد جواد ظریف جهانی شد + عکس

مجله آمریکایی تایم، فهرست ۱۰۰ شخصیت اثرگذار جهان در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرده است. در این فهرست نام محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به چشم می‌خورد.

نام ظریف در بخش «رهبران» این فهرست در کنار افرادی مانند خورخه راموس، نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی – مکزیکی، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، اوبیاگلی ازکوسیلی، از مدیران نیجریه‌ای سازمان جهانی ضدفساد، رائول کاسترو، رهبر کوبا، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، جب بوش، نامزد احتمالی انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا و حیدر العبادی، نخست وزیر عراق آمده است.

«محمد جواد ظریف» جهانی شد

رابین رایت عضو موسسه صلح در نوشتاری در تایم ظریف را «مرد توافق ساز ایران» توصیف کرده و نوشته است: محمدجواد ظریف چهره ی خندان ایران است. سه دهه است که او را می شناسم. او در خاتمه دادن به جنگ ایران و عراق، آزادی گروگان های امریکایی در لبنان و تشکیل دولت افغانستان پس از شکست طالبان نقش داشت. اکنون او به عنوان وزیر خارجه  نقش محوری در دیپلماسی هسته ای دارد.

وی در ادامه آورده است: به مدت ۱۸ ماه، شش قدرت جهانی با او بیش از هر مقام خارجی دیگری تعامل داشتند. هدف، رسمی کردن نقشه راه توافق هسته ای تا سی ام ژوئن است.

رایت در ادامه با اشاره به حضور ظریف در آمریکا نوشته است: او در دو دانشگاه امریکایی تحصیل کرده و از صلاحیت بسیاری خوبی برای اشتی ایران و غرب برخوردار است. او به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل،  با بسیاری در کنگره در ارتباط بود. در ماه مارس، نظرسنجی ها در ایران او را به عنوان مرد سال برگزیدند.

انتخاب

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*