آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,653

شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

شماری از مردم در مناطق ونک و سعادت آباد تهران، عصر جمعه بعد از سخنرانی زنده حسن روحانی رئیس جمهور به خیابان ها آمدند وتوافق لوزان را جشن گرفتند.

شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

  شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

شادی هسته ای در ونک و سعادت آباد تهران+عکس

عصر ایران

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۲ نظر

 1. دست و پا زدن و فریاد زدن همیشه نشانه بیداری نیست گاهی نشانه خواب بودن، کابوس دیدن و هذیان گفتنه. ما ایرانی ها دیگه کاملا تبدیل شدیم به ملت زنده باد مرده باد !

  ما وطن نداریم مگر اینکه کسی به کوروش توهین می کنه، یا اسم خلیج فارس رو عوض کنه یا آثارباستانی در حال نابود شدن باشن یا فیلم ۳۰۰ ساخته باشه….

  ما دین نداریم مگر اینکه یکی یه جایی کاریکاتور پیامبر رو بکشه، یا بخوان قرآن بسوزونن، یا تو حرم و اماکن مقدس بمب بذارن

  یه روز مهران مدیری میشه قهرمان ملی و همه برای قهوه تلخش سینه چاک می کنن، فردا میشه مزدور حکومتی، یه روز حیثیت افتخاری رو میبریم یه روز لیلا اوتادی، یه روز فوتبالیست ها دست بند سبز می بندن میشن افتخار ملی یه روز میرن با احمدی نژاد فوتبال بازی می کنن فحش شون میدیم، قبل از هر سری اخراجی ها میگیم ما فیلم این چماق به دست رو نمی خریم اما باز هم میشه پر فروش ترین فیلم سینما، یه روز میگن می خوان موسوی و کروبی رو بگیرن همه فیس بوک و دنیای مجازی و حقیقی میشه لینک و مطلب….، خیلی از حر ف ها رو نمیشه زد فقط سر بسته میگم

  ما همه از ظلم وستمی که بر ما رفته و میره بیقرار و بی تابیم، موج شدیم و عده ای هم از هر قشری، سیاستمدار و هنرمند و ورزشکار و… خوب بلدن از این موج ما سواری بگیرن پشتک وارو بزنن و حالشو ببرن

  یکی نیست داد بزنه :

  گشت ارشاد از وقتی شروع شد که ما به خواهرامون گیر دادیم!

  دیکتاتوری وقتی پا گرفت که به همسران مون و فرزندان مون زور گفتیم!

  تقلب توی انتخابات از جایی آغاز شد که همه با برگه های توی جیب مون رفتیم سر جلسه امتحان!

  دروغ از اونجا شروع شد هر کدوم توی هر شغل و هر جایی که هستیم واسه کوچکترین منفعت بزرگ ترین دروغ ها رو گفتیم !

  پرونده سازی ازاونجا پا گرفت که هر دفعه سه نفر از ما دورهم جمع شد پشت سر سه نفر دیگه حرف زدیم و تهمت زدیم و غیبت کردیم

  سانسور از جایی شروع شد که توی فامیل و دوست و آشنا تحمل کسی که مثل خودمون نباشه رو نداشتیم

  ما کمی متوهم شدیم…. همه ۷۰ و چند میلیون این مملکت مثل ما نیستن که از صبح تا شب خبر و گزارش سیاسی می خونیم و می دونیم آخرین باری که فلان زندانی سیاسی با خانوادش حرف زده چه روزی بوده !

  و دقیقه به دقیقه می دونیم تو این مملکت چه خبره! کی چی میگه و کی کجا میره !

  چند نفر از اطرافیانتون می شناسید که اصلا نمی دونن نوری زاد و توکلی و زید آبادی و ستوده و… کی هستن؟! چند نفر رو می شناسین که به جای کسب آگاهی کردن نشستن “پای فارسی وان” و “من و تو” الیسا کجاست و بفرمایید شام می بینن؟!

  ۱مهر، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر، عاشورا، هدفمندکردن یارانه ها … واسه هر کدوم از اینا هفته قبلش قرار بود این مملکت به هم بریزه اما کسی صداش درنیومد! من هم میدونم که نمیشه! اما انقدر با تبلیغات ساده لوحانه خودمون رو مسخره و مضحکه نکنیم !

  چند نفر از خانواده، دوستان، همکاران آشنایان خودتون می شناسید که از صبح تا شب میگن: “اینا همه دستشون تو یه کاسه است آخرش هیچی نمیشه، اینا همش بازیه، بزار زندگی مون رو کنیم، و حتی گاهی همین حساسیت های ما به امور سیاسی مملکت رو مسخره هم می کنن…

  بیاین قبول کنیم اگه حتا۳۰ میلیون از این جمعیت هم شور و شعور کافی رو داشت این وضعیت اینجوری نبود

  ملتی که بنزین لیتری ۷۰۰ بخرن لیتری ۱۰۰۰ تومن هم می خرن! ملتی که قیمت خودشو ندونه هر چیزی رو با هر قیمتی میخره

  مگه این بولیوی نبود که یارانه سوخت رو برداشت بعد بااعتراض مردم دوباره برگردوند

  ملتی که سه روز نمی تونه جلو شکمش رو بگیره و نره در نونوایی بربری و لواش بخره رو چی به آزادی و دموکراسی؟! در عوض واسه زندانی هایی که توی زندان اعتصاب غذا می کنن کمپین راه میندازن و پتیشن امضا می کنن

  مگه اون بازار نبود که اعتصاب کرد و به خواسته اش رسید؟!

  یه نگاه به مباحثه هایی که تو همین فیس بوک یا بقیه شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی اتفاق میفته بندازین، ببینید ملت سر هر اختلاف عقیده ای چه جوری به هم توهین میکنن و در نهایت به هیچ نتیجه ای هم دست پیدا نمیکنند چون من خودم به توهین معتقدم و به نظرم باید به درازگوشان و شل گوشان بسیار توهین کرد . برخی ها در شبکه های اجتماعی بدون درک متقابل تهمت می زنن! فردا در یک فضای باز اینجوری ( البته تخیلی و نه واقعی که جدا استحقاقش رو نداریم ) می خوایم کنار هم زندگی کنیم؟!

  من خسته ام از این همه شعار مرده باد زنده باد، هر کی زنده باشه و هر کی مرده باشه من می خوام تا زنده هستم زندگی کنم ! مثل که انسان با داشتن حقوق انسانی

  حالا رسیدیم به توافقات هسته ای و مسائل پشت پرده سیاست که هیچ ازش نمیدونیم ولی بابت هیچی خوشحالیم و در پوست نمگنجیم . من به جای بازی خوردن می خوام بازی کنم، فقط هم نقش خودم رو، زندگی خودم رو و نه چیز دیگه !

  بزرگترین کاری هم که برای وطنم می تونم انجام بدم اینه که دروغ نگم، تهمت نزنم، تقلب نکنم، زور نگم، تحمل مخالفم رو داشته باشم، آگاه باشم و آگاهی بدم و اینا رو به هم نسل های خودم و فرزندان خودم و نسل بعدی هم منتقل کنم

  من یقین دارم این اوضاع، نمی تونه اوضاع مملکتی باشه که ۷۰ میلیون انسانی که دروغ نمیگن، تهمت نمیزنن، تقلب نمی کنن و زور نمیگن، توش زندگی کنن.

  • سلام
   اگر به همه مواردی که اشاره کردید،به آنها اعتقاد هم داشته باشید .شما نمونه بارز نسلی هستید که امروز با دردی زندگی می کند که خود بانی آن درد نیست.در کره اعتقادی وجود داشت که در پنجاه سال پیش رواج داشت مبنی بر اینکه ما باید بسوزیم تا نسل بعدی در آرامش باشد.آنها سوختند تا دیگ توسعه کشورشان را به جوش بیاورند اما ما همانند تکه کاغذی بی هدف در حال سوختن هستیم.متن زیبایتان را در میان جمعی از دوستان خواندم .متفق القول بر این باور هستیم که شکاف میان نسل دیروز و امروز آنقدر عمیق و وسیع است که نمی توان حتی صدایی از ان سمت شنید.برادر عزیز م نسل ما نسلیست که نه با خود چیزی آورد و نه چیزی در این دوران بدست آورد!عجیب است که به قول شما از این نسل توقعی داشته باشیم.عجیب است که بخواهیم و بخوانیم و بکوشیم و به نتیجه نمی رسیم.راستی ایراد کار کجاست.مگر ماها دلمان برای خون هایی که ریخته شد نمی سوزد. پس چرا آنهایی که باید دلشان بسوزد اینطور بی انصافی می کنند.چه کسی پاسخ اینهمه بی توجهی را به نسل امروز فردا خواهد داد.نسلی که هنوز در یافتن یک سینما یا یک سالن کنسرت موسیقی حتی مجاز در این برهوت آواره است. اما هنوز ما بر سر تفکیک و حرام و یا حرام نبودن موسیقی بحث می کنیم.واقعا برای این جامعه درد بزرگی است.ما نمی دانیم و نمی توانیم نه به کسی اعتراض کنیم و نه با کسی درد و دل کنیم زیرا همین فردا پای نظراتمان هزار جور به قول شما فحش و ناسزا می نویسند یکی دسته بندی می کند یکی با اصول به جنگمان می آید و یکی برچسپ می زند که فلان فلان شده به مقدسات اسلام و انقلاب توهین کرد.ما هم خوشحالیم از خبرهای خوش خوشحالتر می شویم اما به شرطی که آقایان به یاد روزهایی بیافتند که هر کار عقب افتاده ای را به تحریم و فشار غرب و اتحادیه اروپا نسبت می دادند.وقتی به گرسنه ای که پنج شب غذا نخورده باشد بگویی توافق شده است .قطعا می پرسد توافق چیست ؟خوردنی است؟امیدوارم احساسات خودتان را در مسیر منطق و دانش روز هدایت کنید چرا که با این نگاه نافذتان بعید نیست در عرصه های دانش اجتماعی و سیاسی به موفقیتهای قابل قبولی برسید.امیدوارم از اینقدرت تحلیلی خود بهره ببرید با تشکر

   • سلام آقای کامران اسدنیا روز و روزگارتون به خوشی و شادی

    در ابتدا باید خدمت برادر عزیز و آگاه خودم عرض کنم که متنی رو که من در این صفحه منتشر کردم برای دوستان ، یک متن بسیار عمیق و جذاب بود که به صورت خیلی صحیح به مسائلی اشاره داشت که تمامی ما اعم از تمامی اقشار جامعه و میشه گفت به جرات تمامی نسل های ما رو درگیر خودش کرده و حقیقتا ما رو از حرکت رو به جلو محروم کرده است . باید اعتراف کنم این متنی که منتشر شد تراوشات ذهن بنده نبود و یک متن کپی شده بود ولی برای روح و ذهنم مثل آب و غذا بود ، مثل هوا و اینقدر به تفکرات ، باورها و اهدافم نزدیک بود که با جان و دل پذیراش شدم و خوب تلاش بسیاری کردم تا نگارنده فهیم و با دانش متن رو پیدا کنم تا همینطور که شما این متن رو مورد ستایش قرار دادید ، ستایش کنم و از صمیم قلب اعلام کنم حاضرم برای چنین تفکری ، برای چنین استدلالی جانم رو فدا کنم و خوب در کمال تاسف از این کار عاجز موندم .

    خدمت دوست عزیزم باید عرض کنم که من به تمامی مواردی که در این متن اشاره شد اعتقاد راسخ دارم و با اونها زندگی میکنم ، نفس میکشم و دقیقا همونطور که شما به درستی اشاره کردید ، درد میکشم . دردی که جدا من باعث و بانی تولیدش نبودم ولی چه کنم که راه فراری برای خود متصور نیستم . ما جدا باید با توجه به مشکلات و معضلات نسل های قبل و صدالبته بی توجه ای اونها به خواسته ها و نیازهای نسل بعد از خودشون ، از نیازهامون و داشته هامون رد بشیم تا در نهایت سرمون رو بتونیم در مقابل نسل های بعد بالا بگیریم و بگیم با افتخار ، این ما بودیم که با توجه به تمامی کمبودها ، فشارها و محدودیت ها ، تونستیم بسازیم . ما برای اینکه مثل نسل های قبلی در گورستان تاریخ دفن نشیم ، باید تلاشی دوچندان کنیم برای جبران اشتباهات مهلک قبلی و ساختن روش هایی نوین برای ادامه حیات در زندگی به صورت جهانی و فرا منطقه ای .
    برای رسیدن به همچین هدف والایی من شخصا با این باورهایی که دارم ، حاضرم به هرچیزی که سر راهم هست و من رو از حرکت رو به جلو بازمیداره پشت کنم ، توهین کنم و نادیده بگیرم و پای تمامی اعتراضات ، نقدها ، فحاشی ها و ناسزاها تا آخر بایستم . من حاضرم از تمامی نیازها و داشته هام بگذرم تا چیزی فراتر از این خلق کنم تا بتونم در نهایت بایستم و از دیدنش تا آخر عمر ابدیم لذت ببرم . من به شخصه حاضرم به تمامی آنچه در ذهن اعتقاد دارم و باهاش زندگی میکنم و نسل های قبل طبق اونها زندگی میکردند ، ولی برای امروز بیهوده ست با کمال میل پشت کنم . من حاضرم از تمامی نیازهایی که ممکنه به دست آوردنش ، دنیا رو برام به گلستان تبدیل بکنه ، با افتخار رد بشم . من نمیخوام دردی رو که بر من ناعادلانه و غیرمنصفانه تحمیل شد ازش سرسری بگذرم و سنگینی تعهدش رو بر گردن فرزندان و نسل های بعد از خودم بندازم . من میخوام به افتخار برسم به نقطه ای برسم که خودم باعث افتخار خودم باشم . خودم برای خودم کلاه از سر بردارم ، فریاد بزنم با این که در زندگی گناه کارم ولی به خاطر تلاشم به خود میبالم . تاوان اشتباهانم رو یکی یکی پس خواهم داد ولی افتخار کسب شده امیدی ست برای ادامه راه چه در این دنیا و چه در دنیاهایی که انسان بهش قدم میزاره .
    بابت امیدواریتون بسیار بسیار سپاسگذارم و خودم شخصا امیدوارم که همینطور باشه و تقدیرم همان چیزی رو برام رقم بزنه که باهاش متولد شدم و باهاش میمیرم . و خوب اینها تنها برای رسیدن به منافع دیگرانی ست که از ما انتظار دارند . من انتظار تشویق ، تمجید از کسی ندارم ، من به دنبال موفقیت در عرصه های اجتماعی و سیاسی نیستم من یک انسانم . یک انسان ساده که دوست داره ساده زندگی کنه به دور از هیاهو ولی در شرایطی برابر و انسانی تا بشه ازش لذت برد تا بشه بهش افتخار کرد .

    به راستی چه چیز بالاتر و زیباتر از افتخاریست که انسان در زمان حیات و مرگش کسب میکنه ؟ چه دستاوردهای مادی و زودگذری رو سراغ دارید که بتونه برابری کنه با این افتخارات ؟ بابت توهین و ناسزاها و حتی ناملایمات و نامهربانی ها هم باید بگم مایل نیستم بابتشون ناراحتی به دلم راه بدم ولی میشه گفت تنها ضررش ناامیدی ست که برخی اوقات تمام وجود انسان رو فرا میگیره .

    من به شخصه معتقدم که ما به دست نیاز داریم ، به دست های زیادی نیازداریم تا بتونیم بسازیم . امروز یک دست به دست های من اضافه شد . شما با این اظهارنظر ، امروز و فردای من رو ساختید . شاید هیچگاه در هیچ زمان ، هم دیگر رو از نزدیک ملاقات نکنیم ولی به راستی من به داشتن انسانی نظیر شما در نزدیکی خودم در نزدیکی باورهای عمیقمون افتخار میکنم و امیدوارانه تلاش خواهم کرد ، محکم تر و قدرتمند تر قدم برخواهم داشت و صبور تر به تمامی توهین ها و تمسخر ها جواب خواهم داد . امیدوارم بتونیم دنیامون رو دست به دست هم طوری بسازیم که آیندگان بهش افتخار کنند . و این افتخار جزئی جدانشدنی از تارو پود ملت ما باشه .

    عجبا ! اشخاص نیک و پرهیزکار از چه کسی بیش تر از همه متنفرند ؟ از آن کس که جدول ارزش آنان را می شکند ؛ یعنی ، از شکننده ارزش های آنان و قانون شکن ؛ ولی براستی این کسی است که ایجاد میکند .
    عجبا ! معتقدان هر شریعتی از چه کسی بیش تر نفرت دارند ؟ از آن کس که جدول ارزش های آنان را می شکند ؛ یعنی ، از شکننده و قانون شکن ولی اوست که ایجاد میکند .
    ایجاد کننده همواره در پی همراهانی ست . نه در پی مردگان و گله ها و معتقدان . ایجاد کننده ، در جست و جوی کسانی ست که مانند او ایجاد کننده باشند و حاضر باشند ارزش های نوینی را روی جدول های نوین ترسیم کنند .
    ایجاد کننده ، در پی همراهانی ست که حاضر باشند با او درو کنند . زیرا در نظر او همه چیز رسیده و برای درو کردن است ولی او داس های کافی ندارد که بتواند خوشه ها را بچیند و از این رو خشمگین است .
    ایجاد کننده در پی همراهانی ست که بتوانند داس های خود را تمیز کنند . اینان را خراب کاران و خوارشمارندگان خوب و بد خواهند نامید ولی در حقیقت اینان ، دروکنندگان می باشند .

    چنین گفت زرتشت …… نیچه

   • بسیار بسیار عالی بود.. هم متن کپی شده که نشان دهنده خوش سلیقگی شماست و هم مطالب خودتون…
    دوست داشتم تک تک این کلمات رو با خط خوش می نوشتم و قاب می گرفتم، نه برای تزئین دیوار خونه ام… بلکه برای اینکه جلوی چشمم باشه و مدام بخونم و تکرار کنم….

    مدتهای مدید بود که با هیچ متنی این طور صد در صد موافق نبودم، متنی که احساس می کنم خودم نوشتم، چون تک تک کلماتش از اعماق قلب من بیرون اومده…

    روهام عزیز بابت انتشار این متن سپاسگذارم..

 2. هر موفقیتی که در راستای سربلندی ایران باشه رو ستایش میکنم و هیچ پیروزی زدگی رو قدر نمیدونم
  امیدوارم روزهای آینده خوش باشدامیدوارم هیچ دست پشت پرده ای نباشد برای انتخابات حزبی

 3. مرسی از رهام …..واقعا چه عجب غیر از حرفای خاله زنکی تو این سایت جرقه ای از روشن بینی دیدیم…..

 4. ملت جوگیر
  صادق زیباکلام از عدم حضور مردم در مکان های عمومی پس از توافق لوزان انتقاد کرد …دیگه وقتی تحصیلکرده ی ما ومدرس دانشگاه ما اینه وای به حال بقیه …
  خیلی هم امیدوارم نباشین هنوز هیچ چیز قطعی نیست

 5. ما ایرانی ها تا روزی که خرافه پرستی و انتظار کمک از غیب و انشااله و ماشا اله رو داشته باشیم وضعمون همینه ٰ باید خودمونو باور داشته باشیم و سطح آگاهی و شعور سیاسی مونو بالا ببریم .

 6. بسیار زیبا گفتی رهام….آفرین بر تو..و باهات کاملا موافقم..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*