آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,689

کاش احسان علیخانی تکذیب کند

شاید مدیران رسانه ملی آن زمان که در رقابت شبکه های مختلف سیما برای برنامه تحویل سال، با ستاره ها پز می دادند، فکرش را هم نمی کردند، رقابت کاذب مجری ها به جای شبکه ها، به چنین روزی بیافتد!

داستان خیلی ساده است؛ تلویزیون در شب سال تحویل می خواهد تمام شبکه هایش مثل هم باشد! چیزی که هیچ جای دنیا مرسوم نیست و هر شبکه مطابق با رویکرد و نوع فعالیتش، برنامه های ویژه خود را آماده می کند و روی آنتن می فرستد.

این نوع نگاه غلط باعث شده، ماراتون نفسگیر مجری ها به جای شبکه ها در تلویزیون ظهور کند و مجری ها هم با حضور ستاره ها و عبارت های “”حضور استثنایی، برای اولین بار و بمب خبری و…”” برنامه خود را متمایز کنند.

ظاهرا همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه صدای برخی چهره ها درآمد! فاکتور حضور برخی ستاره ها در تلویزیون، بدجوری برنامه «مجری ها» را بهم ریخته بود اما مشکل اقتصادی کشور، به صداوسیما هم رسید و بساط این بازی ها تا حد زیادی جمع شد تا اینکه پای اسپانسرها به میان آمد و این داستان دوباره جان گرفت…

به نظر شما اینکه یک بازیگر برای ۱۰ دقیقه حضور در تلویزیون ۲۰ میلیون تومان پول بگیرد، چه معنایی دارد؟ فرض که اسپانسر این پول را به آن بازیگر و کارگردان و ورزشکار داده باشد؛ با چه توجیهی؟

مگر نه اینکه همه ستاره ها، بخش عمده ای از شهرت خود را مدیون همین تلویزیون و دیده شدن توسط مردم هستند؟ (رجوع شود به صحبت های مهران مدیری بعد از تصمیم برای بازگشت به تلویزیون) حالا چه می شود که برای ۱۰ دقیقه حضور در سر سفره هفت سین شب سال تحویل باید پول بگیرند و با مردم روبرو شوند؟ چه کسی این سنت را باب کرد که حضور در تلویزیون با گرفتن پول باشد؟ نکند این وسط پول ها طور دیگری هم تقسیم می شود؟

یکوقت شما به مهمان خود هدیه ای می دهید، که بحثش جداست اما اینکه دو سه تا اسپانسر را برای ۸ساعت برنامه به خط کنید و ارقام میلیونی به برخی مهمان ها بدهید، یک نوع کاسبی جدید نیست؟

به نظرم یک جای کار بدجوری لنگ می زند و بهتر است برای یکبار هم که شده با «شفافیت» با مردم روبرو شویم و بگوییم برای این برنامه های خاص چقدر هزینه می کنیم؟ چقدر از جیب بیت المال و چقدر از جیب اسپانسر که صد البته توازن نداشتن این دو رقم برای رسانه ملی زیاد جالب نیست!

کاش احسان علیخانی که برنامه اش امسال، بدجوری با اسپانسرها پر شده بود، داستان این رقم های دریافتی را تکذیب کند.

خبر آنلاین

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

 1. ای کاش حداقل با انصاف نقد میکردین و همه رو به یک چشم نگاه میکردین.هرچند نقد که چه عرض کنم.بیشتر شبیه یه جور کوبیدن یه فرد بود.دست هر بی سوادی یه قلم بیفته همینجوری میشه دیگه.
  خب این که خیلی طبیعیه که برای برنامه های سال تحویل از ستاره ها دعوت می کنن و یه ارامی رو بهشون میدن و تو همه جای دنیا هم به همین شکله.نمیشه که بقال و بزاز و کفاش محله شون رو دعوت کنن به برنامه هاشون .
  ضمنا علیخانی کمترین تعداد ستاره رو تو برنامش داشت و از قشرهای مختلف جامعه هم به برنامش اومده بودن.
  و جذاب ترین و بهترین برنامه عید رو هم ساخت.طبق روال همیشگی
  درثانی همه برنامه اسپانسر داشتن.علیخانی هم طبق معمول چندساله اخیر باشگاه ثامن الحجج و یه شرکت دیگه بنام دیجی کالا اسپانسر برنامش بود.شبکه های دیگه هم اسپانسر داشتن.چه ربطی داره.
  برای همین ۸ ساعت برنامه بیش از دو ماه فکر و تلاش شده.اینجوری نیست که شب سال تحویل بیان و روز بعد هم برن.
  پس یه سریال عید هم که زمانش کلا ۱۰ یازده ساعت میشه تو یه روز ساخته میشه دیگه.چه نیازی هست که سه ماه زمان ببره و کلی براش هزینه بشه.

  تا وقتی قلم و میکروفون رسانه دست چنین افرادی باشه انتظار دیگه ای نمیشه داشت.

  • احسان علیخانی یا همون ghasem ، ممنونم از توضیحاتت یعنی واسه بردن ابروی اون بیچاره بیژن استرس !!!! هم دو سه ماه وقت صرف کرده بودی ؟!!!! فعلا که قلم و پول رسانه دست شماست از شکمی که آوردی میشه حدس زد …. راستی یادته به کارگردان می گفتی که یه جوری تصویر بگیره که شکمت پشت سفره هفت سین قایم بشه تا توی تصویر نیفته ؟ تو کهاینقدر ظاهرت برات مهمه چرا اونجوری ابروی اون بنده خدا رو بردی؟ کلی سال از قضیه اون بنده خدا گذشته بود و همه یادشون رفته بود رسانه ای کردن این موضوع چه فایده ای داشت ؟ لابد برای دلگرم کردن اسپانسرهات اون بیچاره رو قربانی کردی…. نه ؟

 2. ای کاش به جای این برنامه های مسخره و بیخود و تکراری که هر سال یه عده خاصی از بازیگرا رو دعوت میکنن و رقم های میلیونی میدن بهشون و بعد اونا هم میان و با کمال وقاحت و با کلی ناز اوردن میگن خیلی خوشحالیم که در خدمت مردم عزیز ایران هستیم و هیچی بهتر از این نیست برامون شکم مردم فقیرو سیر کنن شب عیدی هیچ پدری دست خالی خونش نره
  زهی خیال باطل

 3. راهس اینه که من وتو نگاه نکنیم بعصی ازین برنامه های خنک رو ….

 4. البته از آقای علیخانی که برای بهتر نشان دادن برنامه هایی که مجری است (به نظر خودشان البته) دست به هر کاری می زند
  از تخریب قشر محترم معلم با اوردن دانش اموز ضعیفی که با قیاس خودشان ایشان را درس خوان معرفی کرد (بام سقف -شیب دار)تا دادن پول کلان به آقا یا خانم … که بتواند خودش را محبوب کند
  کمی در برنامه ماه مبارک رمضان آبرو داشت که اونم داره از بین می بره

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*