آخرین خبرها
تعداد بازدید : 8,411

سوتی بزرگ پادشاه عربستان ، جنجال به پا کرد! +عکس

شبکه سعودی “العربیه” و دیگر شبکه های رسمیعربستان سعودی، روز گذشته، اقدام به پخش سخنرانی ضبط شده ملک سلمان بن عبدالعزیز، شاه جدید این کشور در جمع امرای مناطق مختلف این کشور کردند.

arabestan

این اتفاق در حالی رخ داده است که پیش از این، سخنرانی‌های مشابه شاه سعودی در این سطح، بطور زنده و مستقیم از شبکه‌های مختلف این کشور پخش می شده است.

همزمان با آغاز پخش این سخنرانی، شهروندان این کشور، با تمسخر حکومت آل سعود، عباراتی را درباره این موضوع در شبکه های اجتماعی و توئیتر پخش کردند و موج جدیدی در این کشور ایجاد شد که حاکی از ترس مسؤولان سعودی از گاف‌های احتمالی پادشاه در صورت پخش زنده این سخنرانی می باشد.

ملک سلمان که به بیماری آلزایمر (فراموشی) مبتلاست در این سخنرانی، متن سخنانش را از روی برگه‌ای می‌خواند که اطرافیانش به دستش داده بودند. گفته می‌شود وی بیش از سه دقیقه قادر به یادآوری و سپردن مطالب به مغز خود نیست و بنابراین مجبور می باشد تمامی حرف‌هایش را بصورت مکتوب بخواند.

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

  1. همیشه من به این مسئله فکر می‌کردم.کشورهای پادشاهی که به اینجور مشکل حاد برخورد کنند، چه خواهند کرد؟ اگر کشور پیشرفته مثل سوئد باشه احتمالا جا گزین میذارند.اگر عقب مونده مثل عربستان باشه، احتمالا تا آخر عمر این شخص بی‌ کفایت صبر میکنند.به نظر من بهترین سیستم کشوری جمهوری فدراله که تمام مردم برای زندگی‌ بهتر در استانشان تلاش کنند.

  2. پادشاه آلزایمری؟؟؟؟؟ به خدا خیلی مسخره است…
    قدیما ولیعهدها ممکن بود نوزاد باشن یا حالا کم سن و سال…. براشون نایب السلطنه می گرفتن..اونم خنده دار بود، اما بالاخره یه امیدی به آینده اون بچه داشتن… می گفتن بزرگ می شه، تجربه کسب می کنه..
    به این مفلوک بی نوا چه امیدی بستن عایا؟؟؟

  3. آخه یه مرد ۸۰ ساله که آلزایمر هم داره چه به پادشاهی؟

  4. گزینه ی مناسبی هست واسه کشوری که شاهزاده هاش حب قدرت دارن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*