آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,665

فیلم آتش زدن خلبان اردنی ساختگی بود؟! + تصاویر

یک کارشناس اسرائیلی و یک وبلاگ نویس آمریکایی بر این باورند که برخی اشکالات تصویری موجود در فیلم سوزاندن خلبان اردنی، ثابت می کند که این ویدیو، ساختگی است.

 گروه تروریستی داعش، با انتشار فیلمی از سوزاندنِ “معاذ الکساسبه” خلبان اردنی که به اسارت این گروه در آمده بود، موجی از نفرت را در کشورهای دنیا سبب شد و همگان بر مغایر بودن این عمل با آموزه های ادیان آسمانی و عرف انسانی، متفق القول شدند. اما در این میان، برخی کارشناسان تشخیص اصالت فیلم، در صحت ویدیوی منتشر شده درباره سوزاندن الکساسبه ابراز تردید کرده و آن را ساختگی دانستند.

 آتش زدن خلبان اردنی ساختگی بود؟!

“الیران ملکی” کارشناس در زمینه روابط عمومی و رسانه های نوین، به رسانه ها اعلام کرد که این ویدیو، ساختگی است.

وی تاکید کرد: الکساسبه، به سبب همکاری با کارگردانان داعش برای ساخت فیلمی قانع کننده درباره زنده سوزاندنش، تخفیفی از داعش گرفته بود، و در نهایت با شلیک گلوله به سرش، اعدام شد.

آتش زدن خلبان اردنی ساختگی بود؟!

ملکی خاطر نشان کرد: زنجیره ای از اشکالات تولید، ثابت می کند که فیلم، سرشار از جلوه های ویژه است. به عنوان نمونه می توان به مشعلی اشاره کرد که شخصی داعشی، با آن الکساسبه را آتش می زند، این مشعل، در اصل خاموش است و شعلۀ آتش به وسیله جلوه های ویژه رایانه ای به آن افزوده شده است.

این متخصصِ رسانه های نوین، همچنین به مسیرِ حرکت آتشی که بر روی زمین درمی گیرد و به سمت قفس پیش می رود، اشاره کرد و گفت: این آتش، ساختگی است و واقعی نیست.

 آتش زدن خلبان اردنی ساختگی بود؟!

پیش از این نیز، “توماس ویکتور” وبلاگ نویس شهیر آمریکایی، از وجود اشکالات تصویری در فیلم پرده برداشت و گفت: این اشکالات ثابت می کند که این فیلم، همانند فیلم های هالیوودی، به وسیله جلوه های ویژه رایانه ای ساخته شده است.

با این حال، هم کارشناس و هم وبلاگ نویس آمریکایی بر این باورند که داعش، در تولید فیلمی ترسناک موفق شده است، فیلمی که توانست ذهن بینندگان را از اشکالات تصویری منحرف کند و توجه آن ها را به وحشیگری، که ابزار داعش است، جلب کند.

العالم

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

  1. عجب بازی ای رو شروع کردن

  2. خب حالا چرا واقعا نسوزوندنش؟؟؟؟ یعنی دلشون سوخته؟
    خیلی منطقی به نظر نمی رسه که این همه هزینه کنند تا چنین فیلمی بسازند.

  3. هدف این گروه ایجاد ترس و اطاعت بی چون و چرا ست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*