آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,383

درخواست اسرائیل از سردار قاسم سلیمانی + تصاویر

هاآرتص در حساب توئیتری خود با انتشار تصویری از حاج قاسم سلیمانی به نوعی به نمایندگی از رژیم صهیونیستی از وی عذرخواهی و خواهش کرد که در قبال شهادت فرمانده ایرانی هیچ اقدام تلافانه جویانه‌ای انجام ندهد.

روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” (Haaretz) در نوشتاری با موضوع حمله بالگرد اسرائیلی به نیروهای حزب الله لبنان که منجر به شهادت عده ای از فرماندهان مقاومت شد، نوشت: «یک منبع امنیتی اسرائیل به خبرگزاری رویترز گفته است که این رژیم در حمله به جنوب سوریه، قصد نداشته فرمانده ایرانی را هدف قرار دهد و تصور می‌کرده به گروهی از نیروهای سطح پائین حمله کرده است.»

 درخواست اسرائیل از سردار سلیمانی

هاآرتص تصریح کرده است که به نظر می‌رسد این منبع ارشد امنیتی اسرائیلی با هدف “جلوگیری از بروز هرگونه تنش با ایران و گروه حزب‌الله لبنان” این اظهارات را مطرح کرده است. این فرد به دلیل عدم پذیرش رسمی مسئولیت حمله از سوی تل‌آویو، نخواسته نامش فاش شود.

گفتنی است؛ در حمله روز یکشنبه بالگردهای توپدار رژیم‌صهیونیستی به منطقه “قنیطره” واقع در جنوب سوریه، سردار سرتیپ پاسدار “محمدعلی الله دادی” به همراه تعدادی از اعضای حزب‌الله لبنان به شهادت رسیدند.

 درخواست اسرائیل از سردار سلیمانی

منبع اسرائیلی مورد استناد رویترز در پاسخ به این سوال که آیا تل‌آویو انتظار اقدامات تلافی‌جویانه ایران یا حزب‌الله را دارد، گفت: «پاسخ آن‌ها تقریبا قطعی است. انتظار آن را داریم، اما می‌توان در نظر گرفت که شکل‌گیری تنش گسترده، به نفع هیچ‌یک از طرف‌ها نیست.»

هاآرتص همچنین در حساب توئیتری خود با انتشار تصویری از سردار “قاسم سلیمانی” در ذیل این مطلب نوشت: «ما فکر می کردیم در حمله به سوریه نظامی رده پایین را نشانه رفته ایم؛ نه یک فرمانده ایرانی را.»

منبع: بی باک

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۷ نظر

 1. به قول سید حسن نصرالله و آیت الله هاشمی هزیمت تاریخی اسرائیل شروع شده
  .
  خدا رو شکر که رهبر هم کاری که باید سالها پیش شروع می شد رو شروع کردند وارد عرصه بین المللی شده و خودش مستقیما وارد شده.

 2. اسرائیل لقمه بزرگتر از دهنشو برداشت الان به غلط کردن افتاده چون مطمئنه ایران و حزب ا… ساکت نمیشینند…

 3. خیلی از پیام دو کلمه ای سید حسن نصر اله لذت بردم .
  جهزو ملاجئکم
  پناهگاه هایتان را آماده کنید .
  فروپاشی اسرائیل نزدیکه

  • هر تکه از من
   در گوشه ای از دنیا تیر می کشد
   گاهی برای چوبه داری
   گاهی برای جوخه ی آتشی
   هر تکه از من
   دیواری انسانی ست
   در ذهن تفنگی که تنها، به صاحبش جواب پس می دهد .
   من دیوار فروریخته ی برلینم
   در اتحاد جماهیر شعرهایم
   مجسمه ای آزادم
   در ایالات متحده واژه هایم
   من جنگ و صلحم
   در جدال دو نیم کره
   از مغزم
   هر تکه از من
   در گوشه ای از دنیا آتش جنگ را روشن نگه می دارد .

   برای روز صلح (شعر ضد جنگ)

   بدون تفکراتی نابودکننده و ویران کننده و حتی بدون نیاز به فروپاشی ملتها و اقوام دیگر هم میشود به صلح فکر کرد . به صلح فکر کردن یعنی در جهت آرامش و آسایش بشری قدم برداشتن و در نقطه مقابل به جنگ فکر کردن یعنی لگد مال کردن تمامی اهداف انسانی و بشری ……

 4. من که اصلا این گزارش “ها آرتص” به نقل از یک منبع امنیتی رو باور نمیکنم …اسرائیل هیچوقت نمیاد خودش را در موضع ضعف قرار بده و از این حرفا بزنه … اونا دقیقا میدونستن کیو هدف قرار میدن و کلی هم براش برنامه ریزی کردن

 5. نازنین عزیز سلام اسرائیل هیچ وقت در موضع قدرت نبوده که الان بخواد در موضع ضعف قرار بگیره .
  اگر به فاکتورهای قدرت در کشورها دقت کرده باشی دو تا از مهم ترین اونها که باعث میشه یک کشور قابلیت تبدیل شدن به یک قدرت منطقه ای یا فرا منطقه ای و جهانی را داشته باشه فاکتورهای وسعت و جمعیته که اسرائیل از هیچ کدوم از این ویژگی ها برخوردار نیست .فکر میکنم سال گذشته بود که دولت امارات یه قرارداد تسلیحاتی خیلی بزرگ با آمریکا منقعد کرد و اگه اشتباه نکنم ۸۰فروند هواپیمایی پیشرفته f16 را قرار شد که از آمریکا تحویل بگیره .که قطعا اگه به جای ۸۰ فروند هواپیما دولت امارات ۸۰۰۰هزار هواپیما فوق پیشرفته را هم دارا باشه باز هم هیچ وقت به عنوان حتی یک قدرت منطقه ائی هم مطرح نخواهد بود چون نه تنها نیروی انسانی متخصص استفاده از اون جنگ افزارها را در اختیار نداره بلکه در صورت بروز چنگ به خاطر وسعت بسیار کوچیکش حتی فرصت استفاده از اونها را هم پیدا نمی کنه .اگه خاطر شما باشه صدام در کمتر از چند ساعت تونست کل کشور کویت را به تصرف خودش در بیاره. حالا اینکه اسرائیل به خاطر ضعف کشورهای عربی تو منطقه داره فعلا بکه تازی میکنه بخاطر قدرت اسرائیل نیست ، بلکه به خاطر ضعف کشورهای خود باخته عربیه .سران کشور مجعول اسرائیل خیلی خوب میدونن که ایران با کشورهای عربی خیلی فرق داره و اگه قرار به درگیری و یه جنگ تمام عیار باشه اون کسی که قافیه را میبازه حتما اسرائیله . دولت اسرائیل همیشه به مناسبت های مختلف ایران را تهدید به حمله نظامی میکنه ولی هیچ وقت جرات عملی کردن این تهدیدها را نداشته چون کوچکترین اشتباه تو این زمینه به حذف کامل اسرائیل از روی نقشه منجر میشه.یه ضرب المثل هست که میگه کسی که داخل یه خانه ی شیشه ایی زندگی میکنه هیچ وقت به سمت دیگران سنگ پراکنی نمی کنه.حالا اگه یه موقع یه دیوونه یه سنگ به طرف کسی پرتاب کرد قطعا عذر خواهی و اذعان به اشتباه حتی به صورت سوری و ساختگی یه امر کاملا منطقی به نظر میرسه که فعلا اسرائیل بر اساس اون منطقی که گفتم به صورت غیر رسمی این کار را انجام داده.

 6. سلام ،آقا امیر علی خسته نباشید
  در مورد فاکتورهای قدرت با شما موافقم …من میدونم که اسرائیل با توجه به اون دو فاکتور ظاهرا در موضع قدرت مخصوصا در مقابل ایران نیست ولی منظورم این بود که حتی اگه ضعیف هم باشه هیچ وقت ضعفشو عیان و بیان نمیکنه !و بعید میدوم حتی به صورت سوری هم عذرخواهی کنه!
  باید بدونیم که اسرائیل بمب اتم داره و بخاطر همین قضیه باید دست کم نگیریمش…تیغ در دست زنگی مست هست و ممکنه هر کاری بکنه …همین مساله میتونه تعادل قدرت در منطقه و اون فاکتورها را به هم بریزه!
  (دانی که چه گفت زال با رستم گرد…دشمن نتوان حقیر و بیچاره شمرد) سعدی

  • جدا لایک داری نازنین جان

   ما ( ملت ایران و دولتها و حکومتها ) همیشه در تشخیص دوست و دشمن و حد و اندازه و توان قدرتهاشون در طول تاریخ افراط کردیم و به همین خاطر بیشترین ضربه رو از همین موضوع خوردیم . یکی رو دشمن سنبلیک قرار دادیم و به حدی بزرگش کردیم که خودش باور نداشته که تا ذاین حد بزرگه و یکی رو هم که دشمن واقعی ملت بوده رو اینقدر ضعیف و ناتوان تلقی کردیم تا از همون جا ضربه خوردیم . ولی در کل اسرائیل دشمن بزرگ نه اسلام و مسلمین بلکه دشمن کل دنیا به شمار میره که مساحت و جمعیتش درسته کوچک و حقیر به نظر میرسه ولی نفوذ و قدرتش در بزرگترین تجارت خانه ها ، کنگره ها و مجالس بین المللی غیر قابل انکاره و خوب کوچک شمردن و سبک دانستن دشمنی به این قدرتمندی کار عاقلانه و هوشمندانه ای به نظر نمیرسه . اینجا دیگه بحث ، بحث بمب و سلاح و تکنولوژی به تنهایی نیست . نفوذ و قدرت در کشورهایی نظیر آمریکا که اهرام های قدرت رو در دست دارند بزرگترین سلاحی ست که باید نه تنها مسلمانان ، بلکه تمام مکردم دنیا ازش بترسند . و این ترس ، حاصل تجربه ای ست که تاریخ به ما می آموزد .

 7. نازنین اگه دقت کرده باشی اونها به خاطر اینکه وجه دیپلماتیکشون خراب نشه این عذر خواهی را از زبان یکی از روزنامه های صهیونیستی انجام دادن اینجوری هم عذر خواهی کردن هم عذر خواهی نکردن .
  در خصوص دست کم نگرفتن دشمن هم کاملا با شما موافقم و قطعا اگه هر کشوری بخواد دشمنش را دست کم بگیره شکستش حتمیه و احادیث متعددی هم تو این زمینه داریم .
  اما در مورد بمب اتم ، در زمان بعد از جنگ جهانی بمب اتم به عنوان یه صلاح کاملا بازدارنده مطرح شد و کشوری که به این صلاح دست پیدا میکرد دیگه از موضع قدرت با بقیه طرف میشد .اما الان دیگه مثل سابق نیست که فقط چند تا کشور بمب اتم داشته باشن و با هزینه کردن یه مقدار دلار خیلی از کشورها شاید بتونن به این صلاح دست پیدا کنند.اما اونی که مهمه تکنولوژی هسته ائی هست که کشورهایی زیادی تا حالا به اون دست پیدا نکردن .
  در ضمن از شعر قشنگت هم ممنون خیلی با معنی و زیبا بود

 8. باسلام خدمت دوستان عزیزم با نظر نازنین خانم کاملا موافقم
  به نظر من این اسرائیل هست که تا دندان مسلحه کشوری که تقریبا ۶ میلیون جمعیت داره وبا این مساحت خیلی کم ارتشی داره که حتی کشوری با جمعیت هندوستان رو می تونه پوشش بده .
  در جنگ عراق وامریکا برنده اصلی اسرائیل بود مصر رو از طریق مذاکره وعراق رو از طریق امریکا تا مدتها از سر راه خودشون برداشتن .الان هم وضع سوریه رو خودتون شاهد هستین .در زمان کنونی بقیه کشورهای عربی مثل عربستان وکویت وامثالهم برای اسرائیل اصلا خطرناک نیستن چون توان نظامی فدرتمند وواحدی ندارن وسرسپرده ی امریکا هم هستن .پس نتیجه اینکه اسرائیل هم در منطقه قدرت فراوان داره واین نقشه ی امریکا ومتحدانش در منطقه هست که ایران رو درمنطقه خطرناک نشون بدن .ویه نوع ایران هراسی رو دربین اعراب منطقه شکل بدن

 9. سلام به دوستان خوبم . در این که آمریکا متحد اصلی اسرائیل و اسرائیل دست نشانده آمریکا در منطقه هست شکی نیست..البته من خیلی از سیاست سر در نمیارم ولی یه نکته مهم دیگه اینه که خیلی از یهودیا الان در آمریکا حامی سرسخت اسرائیل هستن و حاضرن از نظر مالی اهدافشو در سایر جاها تامین کنن این قضیه هم بنظرم میتونه یکی از عوامل قدرت اسرائیلیا باشه …یه نکته مهم دیگه هم اینه که ایرانیها و حزب ا.. باید فکر حذف اسرائیل از نقشه رو از سرش بیرون کنن چون عملی نیست … خود فلسطینیها هم این قضیه رو قبول کردن این میشه کاسه داغ تر از آش شدن ..توی تظاهراتی هم که رهبران دنیا در فرانسه در حمایت از اون کاریکاتوریستها انجام دادن همین محمود عباس در صف اول با نتانیاهو قدم میزد.. خلاصه اینکه دنیا عوض شده و نسل جدید فلسطینی دوست دارن سلاحشونو زمین بزارن و هر چه زودتر از این همه جنگ خلاص شن!

 10. فرمانده ایرانی اونجا چی کار می‌کرده؟

 11. کاسه داغ تر از آش میدونی یعنی چی ؟

  یعنی اینکه ورزشکارای ما که یه عمر زحمت کشیدن،

  تو مسابقاتی که میخوان نتیجشو بگیرن میخورن به یه حریف اسراییلی

  و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین باهاش بازی نمیکنن

  و با اشک زمین رو ترک میکنن؛

  اونوقت تو تیم ملی فلسطین تو جام ملت های آسیا ۴ تا بازیکن اسراییلی وجود داره

  منبع:http://sharghdaily.ir/News/52426/«

  • لایک نازنین جان . امروز چه کردی یک تنه ، جدا خسته نباشید عرض میکنم . خدا قوت

   لینک روزنامه شرق در ارتباط با بازیکنان اسرائیلی تیم فوتبال فلسطین جدا جالب و تعمق برانگیز بود .

  • لایک نازنین جان
   منم به یاد دارم زمانی که رئیس جمهور ما (احمدی نژاد) برای سخرانی در سازمان ملل به امریکا سفر کرده بود..
   موقع سخنرانی یکی از سران اسرائیل، هیئت ایرانی مجلس رو ترک کردند اما هیئت لبنانی نشستند و به سخنرانی گوش کردند…
   اسرائیل بسیار منفور و دشمن همه دنیاست..اما ما ایرانی ها واقعا کاسه داغ تر از آشیم..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*