آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,870

به دنیا آمدن نوزاد در برف نیم ‌متری + تصاویر

نجاتگران  تیم تخصصی امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  طی یک عملیات ۱۵ ساعته امدادی سخت و نفسگیر موفق شدند مادر بارداری را در روستای برزین از خطر حتمی نجات دهند.

سیدعلی سیدی مسئول تیم تخصصی امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  گفت: روز گذشته جمعه ۱۹ دی‌ماه حوالی ساعت ساعت ۲۰:۳۰ از طریق شبکه بهداشت ورزقان  با جمعیت هلال احمر ورزقان تماس و خبر ازوضعیت نامساعد مادر بارداری در روستای دور افتاده ورزقان به نام ” برزین” دادند.

 به دنیا آمدن نوزاد در برف نیم ‌متری

وی گفت:‌ با توجه به تاریکی هوا امکان پرواز برای بالگرد میسر نبوده و از طرفی به علت مسدود بودن راه روستا در اثر برف و کولاک و صعب العبور بودن راه ، امدادرسانی زمینی هم  با مشکل مواجه بود که برابر درخواست جمعیت هلال احمر شهرستان ورزقان  و هماهنگی اتاق ” eoc ” مرکز کنترل و هماهنگی عملیات‌های امدادی جمعیت هلال احمر استان ” تیم تخصصی امداد ونجات کوهستان استان در قالب ۲ تیم عملیاتی با بهره‌گیری از  ۲ دستگاه  خودروی کمک‌دار و دستگاه خودروی عملیاتی  آرگو  تبریز را به مقصد ورزقان ترک کردیم.

سیدی افزود: با توجه به تجارب قبلی دو نفر خانم امدادگر که تخصص یکی مامایی و دیگری نجاتگر کوهستان بود  اکیب را همراهی می‌کرد.

مسئول تیم تخصصی امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به بررسی راه‌های منتهی به روستای برزین از توابع ورزقان متوجه شدیم که سهل الوصول ترین راه محور فرعی از طرف شهر اهر است که در تاریکی شب و برودت بسیار پایین در ارتفاعات صعب العبور وجنگلی ادامه مسیر داده و حوالی ساعت ۳ بامداد امروز به روستای سراجلو ۱۵ کیلومتری روستای برزین  رسیدیم.

سیدعلی سیدی خاطرنشان کرد: از روستای سراجلو به بعد دیگر ادامه مسیر با خودروهای کمکدار هم مقدور نبود با توجه به تماس از روستا و اعلام وضعیت نامساعد مادرباردار بناچار خودروی آرگو را با ۲ نفر خانم ماما و نجاتگر و ۲ نفر از اعضای تیم به طرف روستای برزین رهسپار کردیم.

سیدی تصریح کرد: خودرو آرگو بعد از طی مسیر۱۵ کیلومتری در میان برف و کولاک شدید حوالی ساعت ۵ بامداد امروز، به برزین رسیده  و اعضای تیم  مشاهده می‌کنند که نوزاد به دنیا آمده که بلافاصله ماما اقدام به انجام کمک‌های پزشکی لازم برای سلامت و زنده ماندن  نوزاد  می‌کند.

 به دنیا آمدن نوزاد در برف نیم ‌متری

مسئول تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان گفت: به علت وضعیت وخیم مادر، نجاتگران اقدام به سرم تراپی و تزریقات لازم تحت نظر ماما کرده و نسبت به کنترل علائم حیاتی  مادر تا آمدن بالگرد اورژانس اقدام می‌کنند.

سیدی  گفت: صبح امروز حوالی ساعت ۹:۳۰ بالگرد اورژانس برای انقال مادر و نوزاد به محل مراجعه و در نزدیکی روستای برزین توسط نجاتگران با جانمایی پد، به زمین می‌نشیند که نجاتگران با آرگو اقدام به انتقال  مادر و فرزند به بالگرد کرده  و از آنجا به بیمارستان طالقانی تبریز انتقال داده می شود.

 به دنیا آمدن نوزاد در برف نیم ‌متری

 به میمنت یوم میلاد پیامبر اسلام پدر و مادر این پسر نام نوزاد خودرا محمد گذاشته‌اند.

تسنیم

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

  1. بابا اون دو تا خانم مسن کنار امدادگر قیافشون داد میزنه که ماما محلین و تا حالا چند تا بچه دنیا آوردن ! نگاه بچه خیلی قشنگه ..

  2. جذاب بود به فروشگامم سر بزنید فقط کافی رو اسمم کلیک کنید 🙂

  3. اینو میگن زن که با این سختی بچشو بدنیا آورده . حلا مهناز افشار بره هی شکمشو بده جلو افتخارکنه که حامله هستم

  4. اینو میگن زن که با این سختی بچشو بدنیا آورده . حالا مهناز افشار بره هی شکمشو بده جلو افتخارکنه که حامله هستم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*